نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: شدیدا ناامید وافسرده ام

1311
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    313
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

شدیدا ناامید وافسرده ام

سلام یه دختر 27 ساله ام
    تا الان خیلی خواستگار نداشتم و تقریبا هیچکس از من خوشش نمیومد اینکه به واسطه یکی از دوستان من رو به یک نفر معرفی کردن و بعد از چند ماه شناخت و مشاوره با یک روانشناس ، جواب رد دادم
    ایشون اهل مشروب بود، درصورتیکه اصلا با اعتقادات من سازگار نیست. روابط راحت با خانمها داشت و خودش گفت 17 دوست دخترداشته و خواهد داشت و حتی بعد از خواستگاری از من فهمیدم که ارتباط داشته با چند نفر،شدیدا اهل فیلم ها و عکسهای .... بود و به طور اتفاقی متوجه شدم که گوشی ش پر هست از این عکسها و به مشاورم هم گفته بود و معتاد این مسائل بود ، درکل ردش کردم ولی اینکه هیچکس من رو دوست نداشت و نداره خیلی زجر آوره علی الخصوص اینکه به شدت احساس تنهایی میکنم و واقعا دوست دارم هرچه زودتر ازدواج کنم
    مشاورم گفت که من بهترین گزینه برای یه مرد میتونم باشم ولی نمیدونم که چرا هیچکس دوستم نداشت و نداره و یکی دو موردی هم که پیش اومد برای دوستی بود که من اهلش نیستم . در کل الان دیگه تحمل تنهایی رو ندارم. از طرفی مشکلات مالی و اینکه نمیتونم استقلال داشته باشم و رفتار بد و محدودیت هایی که پدرم برام ایجاد کرده و یه جورایی با زندانی فرقی ندارم و دوست دارم ازدواج کنم و طعم زندگی رو بچشم ولی هیچکس نیست
    شدیدا ناامید وافسرده ام . به خودکشی زیاد فکر میکنم و از زندگی کردن حالت تهوع بهم دست میده! دیگه تحمل ادامه دادن ندارم
    دوست دارم کسی دوستم داشته باشه،ازدواج کنم ،خوشبخت باشم،مادر بودن رو بفهمم .تنها نباشم.برای یک نفر مهم باشم.مثل بقیه دوستهام. ولی کسی نیست.انگیزه ای به ادامه زندگی ندارم.کمکم کنید

2. 2 کاربران زیر از iceflower بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مجردم و تنها

نقل قول نوشته اصلی توسط iceflower نمایش پست ها
    سلام یه دختر 27 ساله ام
    تا الان خیلی خواستگار نداشتم و تقریبا هیچکس از من خوشش نمیومد اینکه به واسطه یکی از دوستان من رو به یک نفر معرفی کردن و بعد از چند ماه شناخت و مشاوره با یک روانشناس ، جواب رد دادم
    ایشون اهل مشروب بود، درصورتیکه اصلا با اعتقادات من سازگار نیست. روابط راحت با خانمها داشت و خودش گفت 17 دوست دخترداشته و خواهد داشت و حتی بعد از خواستگاری از من فهمیدم که ارتباط داشته با چند نفر،شدیدا اهل فیلم ها و عکسهای .... بود و به طور اتفاقی متوجه شدم که گوشی ش پر هست از این عکسها و به مشاورم هم گفته بود و معتاد این مسائل بود ، درکل ردش کردم ولی اینکه هیچکس من رو دوست نداشت و نداره خیلی زجر آوره علی الخصوص اینکه به شدت احساس تنهایی میکنم و واقعا دوست دارم هرچه زودتر ازدواج کنم
    مشاورم گفت که من بهترین گزینه برای یه مرد میتونم باشم ولی نمیدونم که چرا هیچکس دوستم نداشت و نداره و یکی دو موردی هم که پیش اومد برای دوستی بود که من اهلش نیستم . در کل الان دیگه تحمل تنهایی رو ندارم. از طرفی مشکلات مالی و اینکه نمیتونم استقلال داشته باشم و رفتار بد و محدودیت هایی که پدرم برام ایجاد کرده و یه جورایی با زندانی فرقی ندارم و دوست دارم ازدواج کنم و طعم زندگی رو بچشم ولی هیچکس نیست
    شدیدا ناامید وافسرده ام . به خودکشی زیاد فکر میکنم و از زندگی کردن حالت تهوع بهم دست میده! دیگه تحمل ادامه دادن ندارم
    دوست دارم کسی دوستم داشته باشه،ازدواج کنم ،خوشبخت باشم،مادر بودن رو بفهمم .تنها نباشم.برای یک نفر مهم باشم.مثل بقیه دوستهام. ولی کسی نیست.انگیزه ای به ادامه زندگی ندارم.کمکم کنید
    باسلام
    به مشاور خوش آمديد
    مطلبتونو خوندم
    تحصيلاتتون چقدره؟
    آيا در حال حاضر شاغل هستيد؟
    چندتا خواهر و برادر داريد؟ متأهل هستن يا مجرد؟ فرزند چندم هستيد؟
    شغل پدر و مادرتون چيه؟
    خانواده تون مذهبى هستند؟
    آيا در حال حاضر تمام وقتتون رو در خانه هستيد يا خير؟
    و اما در ارتباط با سن و مسئله ى ازدواجتون بايد بگم كه اولا اينكه كسانيكه شرايطشون مشابه شماست كم نيستن
    درضمن باتوجه به اينكه تا اين سن خودتون رو پاك نگه داشتين و به سمت گناه نرفتيد بسيار جاى شكر داره و بابت اين مسئله بهتون تبريك ميگم
    حال براى اينكه ما بتونيم اطلاعات بيشترى از شرايطتون داشته باشيم لطفا به سؤالات مطرح شده پاسخ بدين تا ما بتونيم كمكتون كنيم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    313
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و تشکر
    تحصیلات : لیسانس .شغل دارم ولی قرارداد تموم شده و امکان بیکارشدن هست . 3خواهر 1 برادر دارم . خانواده مذهبی هستن. پدر کارمند معمولی.مادر خانه دار. تا الان بیشتر وقت رو در حال کارکردن بودم ولی هنوز کار درستی ندارم

5. 2 کاربران زیر از iceflower بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط iceflower نمایش پست ها
    سلام و تشکر
    تحصیلات : لیسانس .شغل دارم ولی قرارداد تموم شده و امکان بیکارشدن هست . 3خواهر 1 برادر دارم . خانواده مذهبی هستن. پدر کارمند معمولی.مادر خانه دار. تا الان بیشتر وقت رو در حال کارکردن بودم ولی هنوز کار درستی ندارم
    باتوجه به شرايط موجودتان ميبايست سعى كنيد كه در ابتدا به نوعى اين افكار رو از ذهنتون دور كنيد و با انجام فعاليتهاى ورزشى مناسب روحيات و شادابى خودتون رو باز يابيد، تا بدين وسيله از بزرگنمايى و تشديد اين افكار جلوگيرى كرده باشيد، علاوه بر اينها بايد صاحب يك شغل مناسب باشيد.

درضمن لازمه يادآور بشم كه درصورتيكه اين افكار منفى و نااميد كننده رشد قارچ گونه پيدا كنند هم نميتوان جلوى آنها را گرفت و هم اينكه ممكن است منجر به پيامدهاى آسيب زايى همچون تن دادن به ازدواج به هر قيمتى و مشكلات متعدد بعدى بشود.

و اما اينکه آیا خواستگار می آید یا نه، آیا ازدواج می کنم یا نه، این ها را به خدا بسپارید. مطمئن باشید خدا کارش را بهتر از ما و شما می داند و هیچ چیزی را از هیچ بنده مستحقی دریغ نمی کند. شما فقط وظیفه تان پیدا کردن استحقاق و آمادگی است وقتی آمادگی پیدا شد، مورد مناسب به لطف خدا می رسد.
    مسئله ای که آمادگی شما رو برای ازدواج پایین می آورد همینه که نگران این امر باشید. آیا نشنیده اید که وقتی از چیزی بترسیم همان سرمان می آید. اگر مدام به این مطلب فکر کنيد که آیا خواستگاری برايم پیدا می شود یا نه؟ آیا در خانه خواهم ماند یا نه و امثال این جور افکار، خود این اضطراب می تواند فرصت ازدواج مناسب را از شما بگیرد و دیرتر خواسته شما برآورده شود.

بنابراين پيشنهادم اين است كه هیچ در بند اینکه آیا کسی مياد يا نه نباشيد، از وقت و فرصتی که الان دارید در جهت ارتقاء شرایط خودتون استفاده کنید. مطمئن باشید که وقتی سعی کنید از فرصت موجود بهترین استفاده رو ببرید به خواسته خودتون نيز نزدیک تر ميشين.
    گاهی شاید امتحان کردين که وقتی دنبال چیزی ميگردیم، هر چى ميگردیم پیدا نمی کنیم ولی همین که بيخیال می شيم و ميريم دنبال کارمون، زود پیداش می کنیم. این اتفاق از همین قانون پیروی ميكنه که اگه نگران رسیدن به موقعیتی بودین، دیرتر به آن موقعیت می رسید.
    پس اصلاً حواستان را از این موضوع پرت کنید تا به زودی شاهد آمدن خواستگاران مناسب برای خود باشید. بهتره كه در اوقات خاص مثلاً بعد از نمازها یکی از دعاهاتون این باشه که (خدایا همسر مناسبی برایمان مقرر فرما یا برسان) ولی اصلاً برای ازدواج حریص نشين، كه اگه حریص شدید، ازدواج از شما می گریزد. در احادیث داریم که اگر دنبال دنیا رفتید، دنیا از شما فرار ميكنه. این حدیث در مورد شما هم ميتونه موثر باشه.
    پس خدای نکرده هول نشين و از ترس در خانه ماندن تن به ازدواج نامعقول و بی تحقیق ندهید، اگر این کار را کردید چوبش را خودتان می خورید زیرا خداوند به شما خواهد گفت: من به تو گفته بودم نگران نباش و وظیفه ات را درست انجام بده، تو موظف بودی با ملاک های معقول و دینی با خواستگاران تعامل داشته باشی اما این کار را نکردی و نگران بودی که نکند ازدواج نکنم و دیگر خواستگاری پیدا نکنم.

خلاصه این که نگران نباشید، زندگی تان را بکنید، از فرصتی که دارید بهترین استفاده را ببرید تا به موقع، خدا روزیتان را برساند. پس با توکل به خداوند و با عزم و اراده جدی سعی در پیمودن مسیر رشد و کمال خود داشته باشید و مطمئن باشید آنان که به خداوند توکل کنند، خداوند از مسیری که فکر آن را نمی کردند راهگشایی مقدر می کند.

علاوه بر اينها توصيه ميكنم كه بي تابي نكنيد تا سلامتي شما در خطر نيفته و بدونيد اگه خودتون را اذيت كنيد در اين صورت هم از ازدواج فاصله گرفته ايد و هم سرمايه و خوشي جواني شما از دست رفته است.

باز هم اگر موردى بود درخدمتم

7. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد