نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: اختلاف مذهب

2344
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13459
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف مذهب

سلام من دختری ۲۴ ساله هستم از لحاظ ظاهری وضع مالی و تحصیلی در سطح بسیار خوبی هستم اما متاسفانه در جلسات خاستگاری به خاطر خجالت و استرس، فن بیان بسیار پایینی دارم و همین امر باعث شده هیچ خاستگاری بعد از یکی دو جلسه خاستگاری مایل به ازدواج با من نباشه در واقع با حرف نزدنم و یا خجالتی بودنم و فن بیان پایینم دلسردشون کردم از طرفی هم تربیت خانواده جوریه که اصلا من حتی بخوام هم نمیتونم خودم شخص مورد نظر رو انتخاب کنم چون در اطرافم کسی وجود نداره که بتونم ازش خوشم بیاد یا بلعکس )خانواده مشکلی با این که خودم شخصی رو پیدا کنم ندارند ولی بعد از درسم اجازه ی بیرون رفتن زیاد با دوستان و یا شغل ازاد رو به من ندادند) این رو هم بگم هرکس که منو بشناسه و ذاتم رو بدونه بدون شک از من خوشش میاد ولی خوب تو مراسم های خاستگاری نمیتونم خودم رو اثبات کنم الان مدتیه که یه خاستگار دارم از همه لحاظ عالی ، هم اخلاق که مهترین بود برای من هم قیافه هم تحصیلات وهم وضع مالی وهم خانواده بسیار سرشناس ولی یه مقدار مذهبی خشک هستن هم خودشون و هم خانواده من خودم دختر مذهبی هستم اما چادر نمیزنم ولی حجابم هم بد نیست جلوی نامحرم (فامیل) پیرهن بلند و استین بلند با شلوار مناسب و شال یا روسری هستم عروسی هامون مختلط نیست اما دی جی داریم و حتی گاهی با مانتو و شال تو حیاط قاتی میشیم و میرقصیم اما این اقا از همون اول شرط کردن من چادر باید بزنم حتی وقتی مهمان میاد با چادر رنگی باید باشم جشن ها بدون اهنگ با مولودی باید باشه تنها ایراد همینه به نظر شما من چیکار کنم با توجه به این که خانوادم بسیارررر به این پسر علاقه مند شدن و واقعا هم پسر خوبیه میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    ویرایش توسط نوشین.۱ : 03-10-2015 در ساعت 08:42 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اختلاف مذهب

اگر واقعا پسرخوبه به نظرمن قبول کن
    میدونم تغییر شرایط یکم سخته ولی به این فکر کن داری نصف دینت رو کامل میکنی پس یکم مومن تر باش
    هرچند شماهم که میگید توی خانواده مذهبی بزرگ شدید پس نباید خیلی برات سخت باشه
    چادر هم که چیز بدی نیست. خیلی هم خوبه
    بعدشم بعد از ازدواج اگه بتونی اعتمادش رو به خودت جلب کنی میتونی از محدودیت هات کم کنی
    البته همه این سختی ها در برابر اینکه مطمن باشی پسرخوبه و گزینه ها و معیارهای شما رو برای ازدواج داره
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13459
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    اگر واقعا پسرخوبه به نظرمن قبول کن
    میدونم تغییر شرایط یکم سخته ولی به این فکر کن داری نصف دینت رو کامل میکنی پس یکم مومن تر باش
    هرچند شماهم که میگید توی خانواده مذهبی بزرگ شدید پس نباید خیلی برات سخت باشه
    چادر هم که چیز بدی نیست. خیلی هم خوبه
    بعدشم بعد از ازدواج اگه بتونی اعتمادش رو به خودت جلب کنی میتونی از محدودیت هات کم کنی
    البته همه این سختی ها در برابر اینکه مطمن باشی پسرخوبه و گزینه ها و معیارهای شما رو برای ازدواج داره

بله کاملا حرف شما متین ولی یه مشکل دارم من خودم قبلا چادری بودم ولی از چادر متنفر بودم به اسرار، سال های زیادی تلاش کردم تا تونستم خونوادم رو مجاب کنم که چادری نباشم حالا واقعا سخته برام که دوباره برگردم به چادر من این موضوع رو به خود پسره هم گفتم ولی در جوابم گفت من خونوادم نمیتونن یه دختر مانتویی رو بپذیرن گرچه من خودم مخالفم که حجاب یعنی چادر ولی نمیتونم نظر خونوادم رو در نظر نگیرم شما اگر میتونی چادر بزنی که بسم ال..

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

اخه مگه چادر چی داره؟
    شرایطت رو درک میکنم ولی باید به این باور برسی که زندگی زناشویی خیلی با ارزش تر از اینهاست.
    فرض رو بر این بگیر که یه شوهر گیرت بیاد بخواد که مانتویی باشی ولی بعد از یه مدت فهمیدی مرد زندگی نیست.
    یه مثل هست که میگه آب راه خودشو حتی از توی سنگ هم پیدا میکنه خودت می تونی راهشو پیدا کنی که چه جوری جلب رضایت خانواده شوهرتو به دست بیاری
    بعدشم همیشه که قرار نیست با اونا باشی میتونی تو تفریح رفتن های خودتون دوتا مانتویی باشی
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط نوشین.۱ نمایش پست ها
    سلام من دختری ۲۴ ساله هستم از لحاظ ظاهری وضع مالی و تحصیلی در سطح بسیار خوبی هستم اما متاسفانه در جلسات خاستگاری به خاطر خجالت و استرس، فن بیان بسیار پایینی دارم و همین امر باعث شده هیچ خاستگاری بعد از یکی دو جلسه خاستگاری مایل به ازدواج با من نباشه در واقع با حرف نزدنم و یا خجالتی بودنم و فن بیان پایینم دلسردشون کردم از طرفی هم تربیت خانواده جوریه که اصلا من حتی بخوام هم نمیتونم خودم شخص مورد نظر رو انتخاب کنم چون در اطرافم کسی وجود نداره که بتونم ازش خوشم بیاد یا بلعکس )خانواده مشکلی با این که خودم شخصی رو پیدا کنم ندارند ولی بعد از درسم اجازه ی بیرون رفتن زیاد با دوستان و یا شغل ازاد رو به من ندادند) این رو هم بگم هرکس که منو بشناسه و ذاتم رو بدونه بدون شک از من خوشش میاد ولی خوب تو مراسم های خاستگاری نمیتونم خودم رو اثبات کنم الان مدتیه که یه خاستگار دارم از همه لحاظ عالی ، هم اخلاق که مهترین بود برای من هم قیافه هم تحصیلات وهم وضع مالی وهم خانواده بسیار سرشناس ولی یه مقدار مذهبی خشک هستن هم خودشون و هم خانواده من خودم دختر مذهبی هستم اما چادر نمیزنم ولی حجابم هم بد نیست جلوی نامحرم (فامیل) پیرهن بلند و استین بلند با شلوار مناسب و شال یا روسری هستم عروسی هامون مختلط نیست اما دی جی داریم و حتی گاهی با مانتو و شال تو حیاط قاتی میشیم و میرقصیم اما این اقا از همون اول شرط کردن من چادر باید بزنم حتی وقتی مهمان میاد با چادر رنگی باید باشم جشن ها بدون اهنگ با مولودی باید باشه تنها ایراد همینه به نظر شما من چیکار کنم با توجه به این که خانوادم بسیارررر به این پسر علاقه مند شدن و واقعا هم پسر خوبیه میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    خب اگر مشکل در فن بیان شما باشه که میتونید با آماده کردن متنی و بلند خوندن اون جلوی آینه این لکنت رو از بین ببرید

اینطوری گوشتون با صدای خودتون آشنا میشه و ترس شما از صحبت کردن میریزه

در ضمن صدای خودتون رو ضبط کنید و گوش بدید تا متوجه بشید در چه قسمت هایی مشکل بیان دارید

ولی اگر مشکلتون از خجالت باشه باید برای بررسی بیشتر با مشاوری مجرب مشورت کنید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

اینجور که میگی از نظر مذهب خیلی فرق دارید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

7. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13459
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اینجور که میگی از نظر مذهب خیلی فرق دارید

بله تمام ترسم از جواب نه دادن اینه که بهتر از ایشون از لحاظ اخلاقی و کاری به خاطر دلایل بالا که عرض کردم گیرم نیاد اما این اختلاف نظر خودش میتونه بعدها بزرگترین مشکل بشه تو زندگیم چون من نمیتونم انقدر فکرم رو بسته کنم ادم لامذهبی نیستم ولی مذهب به این خشکی هم اصلا تو ذاتم نیست واقعا موندم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اگه این کیس خوب گیرت امد پس باز هم گیرت میاد اعتماد به نفس داشته باش عزیزم
    جواب رد بده اگه واقعاااا اختلاف مذهب دارین اگه ازدواج کرد فردا بزرگ میشه این مشکل و طلاق میگیری غیر ازاین ؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13459
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اگه این کیس خوب گیرت امد پس باز هم گیرت میاد اعتماد به نفس داشته باش عزیزم
    جواب رد بده اگه واقعاااا اختلاف مذهب دارین اگه ازدواج کرد فردا بزرگ میشه این مشکل و طلاق میگیری غیر ازاین ؟؟
    نه دقیقا همینه که میگی در واقع به نظر من ادم از همون اول مشکل داشته باشه حتی خیلی هم کوچیک باعث میشه شروع خوبی تو زندگیش نداشته باشه در نتیجه تاثیر مثبتی از خودش برای طرف مقابل باقی نمیزاره به نظر میاد که جواب رد دادن بهترین کاره

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اره عزیزم خوب میکنی جواب رد بده ...بهتر از اینا گیرت میاد
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد