نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: بی علاقگی و بی هدفی در سن بلوغ

4783
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13777
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی علاقگی و بی هدفی در سن بلوغ

سلام
    پسرم 15 سالشه .یه مدتیه که خیلی اخلاقاش عوض شده تو درساش افت شدید پیدا کرده از معدل نوزده وبیست به دوازده رسیده .اخلاقاشم خیلی عوض شده اصلا انگیزه برای زندگی و کاراش نداره.خیلی بی اراده است و در مقابل دوستاش نمیتونه نه بگه و همه جوره تسلیمه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی علاقگی و بی هدفی در سن بلوغ

نقل قول نوشته اصلی توسط Mabano6060 نمایش پست ها
    سلام
    پسرم 15 سالشه .یه مدتیه که خیلی اخلاقاش عوض شده تو درساش افت شدید پیدا کرده از معدل نوزده وبیست به دوازده رسیده .اخلاقاشم خیلی عوض شده اصلا انگیزه برای زندگی و کاراش نداره.خیلی بی اراده است و در مقابل دوستاش نمیتونه نه بگه و همه جوره تسلیمه
    یک مکانیسم ساده وجود داره که میتونید ازش استفاده کنید

میانگین رفتار پسر شما از 5 دوست نزدیکش حاصل میشه پس باید ریشه این بی انگیزه بودن رو در دوستانش جستجو کنید

عوامل زیادی وجود داره که شاید در این مورد تاثیرگذار باشه و شمارو نگران بکنه

ولی در این حالت شما باید به مشاوره کودک و نوجوان مراجعه کنید و سطح اعتماد به نفس در پسرتون رو بالا ببرید

این خصیصه قدرت " نه " گفتن رو در فرزندتون در این سن حساس افزایش میده

این مسئله از درس خوندنش بسیار مهمتره که بتونه در این مرحله حساس " نه" مقدس رو به زبان بیاره

برای بی انگیزگی درسی مواردی وجود داره که تیتروار خدمتون عرض میشه

سطح انگیزه در بین دانش آموزان دختر و پسر همچنین سطح انگیزه در پایه های مختلف با هم متفاوت است...

و هرچه مقطع تحصیلی بالا می رود تاثیر انگیزه ها هم پیچیده تر می شود. دلایل بی انگیزگی به درس می تواند گسترده و پیچیده شود.

در ذیل مهمترین عوامل بی انگیزگی به درس، شرح داده می شود.

1- کم ارزشی علم در جامعه.
    2- کم ارزشی سواد در بین خانواده.
    3- اکثر افراد با سواد جامعه وضع مادی خوبی ندارند.
    4- وضعیت نابسامان مادی و روحی خانواده.
    5- برخورد نامناسب با دانش آموزان در مدرسه.
    6- تدریس نامناسب معلمان و ایجاد بی انگیزگی.
    7- بی اعتقادی نسبت درس.
    8- احساس سختی ادامه تحصیل و راحت طلبی برخی از دانش آموزان و تمایل به ولگردی و خوشگذرانی.
    9- ادامه تحصیل به خواسته های سریع آنها پاسخ نمی دهد. به عنوان مثال برخی از دانش آموزان دوست دارند ماشین داشته باشند اما فکر می کنند برای بدست آوردن سریع تر آن بهتر است درس را رها کرده و در جایی کار کنند چون مطمئن هستند که والدین آنها ماشین نمی خرد.
    10- احساس بی کفایتی و بی ارزشی و ناتوانی و نداشتن عزت نفس کافی.
    11- این باور در برخی که، ثروت همه چیز را به دنبال خواهد آورد حتی علم و دانش را، پس به دنبال ثروت رفتن مقدم است.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13777
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام وتشکر ممنون از راهنمای شما من دلایل بی انگیزگی پسرم رو در دوستان چون دوستهاشو عقایدشون رو میشناسم تا قبل از بلوغ هم بامن صمیمی بود حالا گرایشش به دوستاش بیشتر شده ومتاسفانه اصلا باپدرش رابطه صمیمی نداره چون پدرش فقط درس خواندن رو از اون میخواد درمورد مدرسه که فرموده بودید اوضاع مدرسه جالبی نداره چون بیشتر شاگردها افت تحصیلی دارند جز اندکی بعد معلم های محترم هم راهکار تدریس خصوصی رو عنوان میکنند که دراون کلاسها نکات کلیدی امتحان کار میشه که درنهایت کسب مدرک می انجامد سعی وتلاش خودم رو در عوض کردن مدرسه کردم ولی طبق معمول با مخالفت شدید همسرم روبرو شدم چون نظر همسر در کم کاری پسرمان است الان نمیدان چه کار کنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Mabano6060 نمایش پست ها
    باسلام وتشکر ممنون از راهنمای شما من دلایل بی انگیزگی پسرم رو در دوستان چون دوستهاشو عقایدشون رو میشناسم تا قبل از بلوغ هم بامن صمیمی بود حالا گرایشش به دوستاش بیشتر شده ومتاسفانه اصلا باپدرش رابطه صمیمی نداره چون پدرش فقط درس خواندن رو از اون میخواد درمورد مدرسه که فرموده بودید اوضاع مدرسه جالبی نداره چون بیشتر شاگردها افت تحصیلی دارند جز اندکی بعد معلم های محترم هم راهکار تدریس خصوصی رو عنوان میکنند که دراون کلاسها نکات کلیدی امتحان کار میشه که درنهایت کسب مدرک می انجامد سعی وتلاش خودم رو در عوض کردن مدرسه کردم ولی طبق معمول با مخالفت شدید همسرم روبرو شدم چون نظر همسر در کم کاری پسرمان است الان نمیدان چه کار کنم
    مشاوره ای که مراجعه کردید و دلایل بررسی و پیدا شد باید همسرتون هم در این مورد با شما همراه بشه

تا بتونید هر دوی شما در کنار هم تربیت صحیح رو پیش بگیرید

مثالش ساده است ... شما وقتی فردی رو در شرایط محیطی مختلف قرار میدید رفتارش هم تغییر میکنه

یک سیب سالم رو بین چند سیب گندیده بذارید هر چه قدرم که سیب مرغوبی باشه بلاخره اطرافیان روش تاثیر خواهند گذاشت

پس تاثیر محیط رو هیچوقت دست کم نگیرید چون ما در این محیط و اجتماع داریم زندگی میکنیم و نفس میکشیم
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13777
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام مجدد
    مشاوره رو قبلا خودم مراجع کردم ولی متاسفانه همسرم حاضر به همکاری نیست چند راهکار مثل نوشتن پسرم در کلاس های ورزشی که این کار رو انجام دادم ووقت گذاشتن پدرش که متاسفانه مشغله ز یادی داره این کار رو الویت اخرش میزاره

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15960
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خسته نباشید، من یه پسر نوجوون تقریبا یکی دوسال بزرگتر از پسر شمام و فک کردم شاید بتونم کمکتون کنم
    اول اینکه اگه سنتون به پسرتون نزدیکه سعی کنید رابطتونو باهاش صمیمی تر کنید، برای این کار زیاد باهاش مخافت نکنید
    بهش نگید چه کار کنه چه کار نکنه تا وقتی که فهمیدید کارش خیلی اشتباس و به ضررشه ولی در غیر اینصورت زیاد
    به انجام دادن یا انجام ندادن کاراش توجه نکنید، قوانین بزرگ کردن بچه هارو فراموش کنید که مثلا بیرون رفتن با دوستاش
    بده و نباید جای دور بره و... بذارید آزاد باشه چون پسرا تو این سن بیشتر احساس آزادی میکنن و منع کردنشون اذیت میکنه
    حالا به این روش میتونید بهش نزدیکتر بشید و رابطتون باهاش صمیمی تر بشه، حالا وقت نصیحت کردنه ولی به شیوه درستش
    کاری کنید که از گفتن حقایق خجالت نکشه اگه کار اشتباهی کرده با عصبانیت باهاش برخورد نکنید بلکه با توضیح دادن بهش بگید
    ک کارش اشتباه بوده و راهنماییش کنید، شاید روش اشتباهی باشه ولی برای یک مدت باید همینطوری باشه چون پسرا ( من یه پسرم
    و اخلاق پسرارو میدونم و از دخترا بی خبرم ) تو این سن زود عصبی میشن.
    وقتی باهاش صمیمی بشید بیشتر به حرفتون گوش میده و میتونید به درس خوندن تشویقش کنید، بهش بگید که اتفاقاتی که دور و برش
    میبینه رو جدی نگیره ( مثلا اینکه یه فردی که لیسانس داره بیکاره یا تاکسی داره، کسی که زرنگ باشه با دیپلمم میتونه کار برا خودش پیدا کنه )
    خلاصه: سعی کنید به پسرتون نزدیک بشید، از کاری منعش نکنید بلکه روش درست انجام کار رو بهش
    پیشنهاد کنید حتی اگه خودتونم روش درستشونمیدونید از کسی بپرسید. و در آخر به انجام کار های درست تشویقش کنید.

راستی مخفیانه سعی کنید کاراشو زیر نظر داشته باشید و اگه کار اشتباهی کرد بدون دعوا و... بهش بفهمونید
    ک کارش اشتباه بوده، بالاخره پیش میاد...

امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم، موفق و موید باشید...

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24845
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم دختری دارم که امسال وارد مدرسه فرزانگان شده و کلاس هفتمه نسبت به درس خواندن بی انگیزه شده هر چقدر بهشمی گم درس های این مدرسه سنگینه و باید بیشتر تلاش کنی لجبازی می کنه و از وقتی خونه می رسه تا 4 ساعت استراحت میکنه و تلوبزیون تماشا میکنه یا می خوابه .خوابش خیلی سنگینه و به راختی بیدار نمیشه این مسئله من و پدرش رو بسیار ناراحت کرده به طوریکه بیشتر اوقات پدرش با هاش عصبانیه و به من حق دخالت نمی ده نمرات نیم ترم اولش تا 12 پایین اومده و بسیار برایش نگران هستم اگر امکان داره من را هم راهنمایی کنید .

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

اول از همه میزان خوابش رو تنظیم کنید اگر بعدالظهر بیشتر از سی الی چهل دقیقه بخوابه کارایی مغزش به شدت پایین میاد

تو یه حالت خمودگی وکسلی به سر میبره وهیچی متوجه نمیشه در صورت مطالعه .حالا دختر شما که خیلی هم اهل مطالعه نیست .

به نظر میرسه این کسلی به خاطر سن بلوغش باشه .

مشاورین مدرسشون بهتر از کاریرای این جا میتونن شما رو راهنمایی کنن .

به عنوان یه مادر که پسرم همسن دختر شماست توصیه میکن حتما با مشاور مدرسشون تماس بگیرید .

موفق باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24845
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24924
    تشکـر
    10
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید این موضوع درمورد دخترا هم صدق میکنه؟اخه من گاهی خیلی پرانرژِ ام میخوام کلی کار انجام بدم بعدش یک دفعه سست میشم بزرگ شدن چقد سخته
    من که دوست دارم تو همین سن خودمو درست کنم و تلاش و اراده و هدف بزرگمو پیدا کنم تا اینده خوبی داشته باشم

13. کاربران زیر از night بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان نیکی نمایش پست ها
    سلام منم دختری دارم که امسال وارد مدرسه فرزانگان شده و کلاس هفتمه نسبت به درس خواندن بی انگیزه شده هر چقدر بهشمی گم درس های این مدرسه سنگینه و باید بیشتر تلاش کنی لجبازی می کنه و از وقتی خونه می رسه تا 4 ساعت استراحت میکنه و تلوبزیون تماشا میکنه یا می خوابه .خوابش خیلی سنگینه و به راختی بیدار نمیشه این مسئله من و پدرش رو بسیار ناراحت کرده به طوریکه بیشتر اوقات پدرش با هاش عصبانیه و به من حق دخالت نمی ده نمرات نیم ترم اولش تا 12 پایین اومده و بسیار برایش نگران هستم اگر امکان داره من را هم راهنمایی کنید .
    همه اونایی که میرن فرزانگان افت میکنن عادیه چون خود سیستم سمپاد مشکل داره تو تدریسش

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41606
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام وقت بخیر ، من یه پسر 14 ساله دارم که تقریبا بی انگیزست نسبت به مدرسه و بی اراده ست نسبت به هر کلاسی که میفرستمش ، تقریبا 3سالی هم هست که باشگاه فوتبال میره و جالبه که فوتبال مهمترین چیز تو زندگیشه ولی خیلی سست و تنبله و اضلا برای بهتر شدن و پیشرفت تلاشی نمی کنه ، بیشتر دوست داره در حال استراحت باشه و تلویزیون تماشا کنه و با بازی کامپیوتری و موبایل خودشو سرگرم کنه ، لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم که از این تنبلی و بی ارداده بودن دربیاد و برای رسیدن به خواسته هاش با جون و دل تلاش کنه .( البته پسرم بچه طلاق هم هست )

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام لطفا در یک پست جداگانه سوالتان را مطرح کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)