نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تردید در ازدواج

1915
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11728
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در ازدواج

خاستگاری دارم
    من قبلا رابطه داشتم اما الان توبه کردم متاسفانه از روی صداقت به خاستگارم گفتم ولی انگار در اسلام نباید به گناهی ک مخفی بوده جز نزد خدا اعتراف میکردم
    الان تبدیل به شخصی شدم ک در همه موارد رضای خدا برام مهمه خاستگارم با توجه به گذشتم من و قبول کردهحالا من دچار شک در ازدواج با این شخصم
    اول
    مشروب میخوره اما میگه گاهی شاید هفته ای یکبار هم نباشه و خیلی کمو تا حالا نشده رفتار بدی ازش سر بزنه اما در اسلام ازدواج با شرابخوار نهی شده وقتی بهش گفتم کنار بگذاره گفت نه چون اون خیلی کم میخوره
    دوم اینکه بسیار احساساتیه من بیشتر دوس داشتم اینها بعد ازدواج باشه فقط ی بار با خانوادشون برای اشنایی منزل ما اومدن میدونم صد در صد قصدش ازدواجه امامن نمیتونم راحت بهش ابراز احساست کنم متاسفانه روزای اول اینکار رو میکردم بعد ک یاد توبه خودم افتادم راه عاقلانه تر در پیش گرفتم و خود دارتر اما اون میگه من همون ادم قبلی دوست دارم و شما دیگه من و دوست نداری
    من رو راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13822
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : برگشتن از راه گذشته و ازدواج

روحیه پسرا با دخترا متفاوت هست ..بهش محبت کن اما هیچ وقت تو محبت بهش افراط نکن بیشتر سعی کن تا قبل از ازدواج رفتارت معنای احترام گذاشتن بهش و ارزش داشتنش براتو داشته باشه و هیچ وقت نزار محبتت بهش براش عادی شه حتما مرز و حدی رو برا خودتو اون تعیین کن ......هرگز نذار قبل از ازدواج بفهمه به چه اندازه دوسش داری ..آقایون همیشه دنبال چیزها و حرفایی هستن که بدست نیاوردن ..سعی کن فقط با رفتارت نشون بدی برات مهمه اما غرورت و تا حدی نگهدار و نذار قبل از تشکیل یه زندگی و رفتن زیر یه سقف خیلی چیزهای قشنگ و ازت بشنوه یا باهات تجربه کن بذار خاص و جذاب بمونی براش ...این نظر منه

3. 2 کاربران زیر از negar2671 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi021 نمایش پست ها
    خاستگاری دارم
    من قبلا رابطه داشتم اما الان توبه کردم متاسفانه از روی صداقت به خاستگارم گفتم ولی انگار در اسلام نباید به گناهی ک مخفی بوده جز نزد خدا اعتراف میکردم
    الان تبدیل به شخصی شدم ک در همه موارد رضای خدا برام مهمه خاستگارم با توجه به گذشتم من و قبول کردهحالا من دچار شک در ازدواج با این شخصم
    اول
    مشروب میخوره اما میگه گاهی شاید هفته ای یکبار هم نباشه و خیلی کمو تا حالا نشده رفتار بدی ازش سر بزنه اما در اسلام ازدواج با شرابخوار نهی شده وقتی بهش گفتم کنار بگذاره گفت نه چون اون خیلی کم میخوره
    دوم اینکه بسیار احساساتیه من بیشتر دوس داشتم اینها بعد ازدواج باشه فقط ی بار با خانوادشون برای اشنایی منزل ما اومدن میدونم صد در صد قصدش ازدواجه امامن نمیتونم راحت بهش ابراز احساست کنم متاسفانه روزای اول اینکار رو میکردم بعد ک یاد توبه خودم افتادم راه عاقلانه تر در پیش گرفتم و خود دارتر اما اون میگه من همون ادم قبلی دوست دارم و شما دیگه من و دوست نداری
    من رو راهنمایی کنید
    سلام

اولا به نظر من بهتر بود در مورد رابطه قبلتون نمیگفتین

قبل از ازدواح لازمه طرفین بسیار نکته سنج و سخت گیر باشن، چون هر اختلاف نظر کوچکی میتونه در آینده برای زندگی مشترکتون تهدید بزرگی محسوب بشه

در مورد مشروب خوردن، به نظرم موضوع مهمیه و ساده نباید ازش بگذرین، مخصوصا اینکه ایشون خودشون گفتن قرار نیست کنار بذارن

و درمورد ابراز احساسات، اینکه حریم را رعایت کنین و قبل از ازدواح صمیمی نشین به نفع خودتونه، چون وقتی احساسات به میون بیاد طبعا وابستگی شکل میگیره...

و همین وابستگی شما را از شناخت و درنتیجه انتخاب صحیح و عقلانی دور میکنه
    امضای ایشان

5. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    چه خوب که این موضوع رو با ما در میون گذاشتی.
    من صحبت های negar2671 و naghme رو تایید میکنم.
    اگه بخوام چیزی اضافه کنم باید بگم که این خود شما هستید که باید بهترین تصمیم رو بگیرید چون این شما هستید که بیشترین شناخت رو نسبت به خودتون و نامزدتون دارید ما اینجا می تونیم موضوع رو برات واضح تر کنیم. تصمیم با خودته.
    تو این موارد باید منطقی برخورد کرد. ممکنه واقعا خواستگارتون بعد ها با قضیه رابطه قبلتون نتونه اونطوری که گفته کنار بیاد چون شک حسیه که برای اومدنش خبر نمیده و همینطور شما با مصرف الکل ایشون. پیشنهادم اینه که میتونید از مشاوره حضوری خانواده هم استفاده کنید، مشاورا شرایط هر دوی شما رو بررسی میکنن و بهترین راه حل رو در اختیارتون میزارن.
    ویرایش توسط e.v : 03-20-2015 در ساعت 01:12 AM
    امضای ایشان

7. 2 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

عرق و مشروب نکبت میاره تو زندگی ادم چه یه نصف استکان چه یه بتری کم و زیاد اصلا ربطی نداره نجسه حرومه. زندگی ادمو نابود میکنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

9. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ضمن عرض سلام و ادب و احترام...

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قرآن کریم، مسلمانان را از مصرف شراب بازداشته و آن را رفتاری پلید از شیطان دانسته است. (مائده، آیه ۹۱)

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مضرات شراب خواری

جسم فرد را نابود می کند. کبد که برای دفع سم در بدن انسان قرار داده شده، توانایی دفع مقداری سم را دارد و نمی تواند شراب را – که به طور کامل سم است – دفع کند؛ در نتیجه دچار اختلال می شود. شراب بر سلول های مغزی شخص اثر منفی می گذارد و در درازمدت او را دچار اختلالات حاد روانی و اراده ی فرد را تضعیف خواهد کرد و این همه به طور غیرمستقیم بر زندگی زناشویی اثر خواهد گذاشت.

اثر مستقیم شراب بر زندگی مشترک زن و مرد، اختلالی است که احتمال دارد در نطفه ایجاد کند.

بر اساس پژوهش ها، نطفه هایی که شب اول «ژانویه» و «ایام کریسمس» مسیحی بسته می شوند، مشکلات جسمی و روحی بیشتری دارند زیرا در این ایام، مصرف شراب افزون تر و عمومی تر می شود.

اثر دیگر شراب بر زندگی زناشویی، رفتارهای ناشایست از جمله ضرب و جرح همسر و فرزندان است که به علت ضایع شدن عقل شراب خوار انجام می شود پس شراب خواری می تواند مانع ازدواج باشد زیرا از گناهانی است که صرفا جنبه ی شخصی ندارد و باعث اختلال در زندگی زناشویی خواهد شد. دلیل مقابله ی جدی اسلام با ارتکاب این گناه، همین مسأله است.

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با شراب خوار

در روایات دینی ما، افزون بر مخالفت با مصرف شراب، تأکید شده که به شراب خوار دختر ندهید:

کسی که دخترش را به شراب خوار بدهد، گویا او را به فحشا واداشته است.

بر اساس سخنی از امام صادق(ع) شراب خوار برای ازدواج اهلیت ندارد؛ چون سفیه (تهی مغز) است.

مصرف مشروبات الکلی آن قدر ناشایست است که امیرمؤمنان علی(ع) فرمود:

اگر در چاهی قطره ای شراب بیفتد؛ آن چاه را با خاک پر کنند بر روی آن مناره ای بسازند، و بر سر مناره، مأذنه ای (محل اذان) قرار دهند، من در آن مأذنه اذان نمی گویم.

در فقه شیعه ازدواج با شراب خوار کراهت شدید دارد.

شراب و قبول نشدن نماز

امام صادق علیه السلام فرمودند: کسی که شراب بنوشد تا چهل روز نمازش پذیرفته نمی شود؛ مگر از این گناه بزرگ توبه کند. اما باید توجه داست که قبول نشدن نماز بهانه ای برای ترک آن نیست؛ بلکه شخصی که شراب خواری کرده نیز باید وظیفه خود را در خواندن نماز انجام دهد و الا گناه ترک نماز هم بر او نوشته می شود. البته اگر کسی در حال مستی نماز بخواند نمازش باطل است.

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حال خواهر بزرگوارم تصمیم منطقی یا احساسی با شماست.
    صلاح مملکت خویش خسروان دانند و بس...
    امیدوارم تصمیمی نگیرید تا بعدا پشیمانی به بار آورد...از بی ادبی خود در محضر شما و تمامی دوستان بزرگوار پوزش میطلبم....سال خوب و پر از برکتی داشته باشید.۹۴ مبارک....

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11728
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

باهاش صحبت کردم گفت اخرین بار ک کمی خورده ماه پیش بوده و اصلن دنبال این برنامه ها نیست و بخاطر من همونم میزاره کنار خودش میگه ک خیلی دوستم داره اما من میترسم
    ی روزی دوست داشتنش کمرنگ شه اون میگه دو چیر برام مهمه یکی وقار زن یکیم احترام به همسرمنظور از احترام چیه قبول کردن همه خاستهای مرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد