نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: جبهه گیری و رفتار نامناسب فامیل

1315
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

جبهه گیری و رفتار نامناسب فامیل

سلام

متنی که به صورت خلاصه مینویسم مشکل یکی از دوستان هست که خصوصی مطرح کردن، و با اجازه خودشون اینجا قرار دادم
    به این شرط که کسی گارد نگیره و فقط برای رسیدن به راه حل در شرایط موجود همفکری کنیم :

پسر 23ساله هستن که با دختر عمه شون به قصد ازدواج 4سال در ارتباط بودن، شرایط ازدواج مهیا نبوده،

رابطه جنسی نداشتن اما از لحاظ عاطفی بهم بسیار وابسته بودن و همدیگه را دوست داشتن

اما بعد از 4سال ایشون متوجه شده که دختر خانوم با شخص دیگه رابطه داشته و باکره هم نیست، به همین خاطر تصمیم گرفته کات کنه،

کسی نمیدونه دلیل قطع رابطه چی بوده و به خاطر آبروداری نمیخوان هم به کسی بگن،

مشکل درحال حاضر اینه چون رابطه فامیلی نزدیکی دارن، الان همه خانواده نگاه منفی نسبت به ایشون پیدا کرده و باهاش به وضوح بدرفتاری میکنن

( فکر میکنن بعد از 4سال زده زیر همه چیز و بی جهت با احساسات دختره بازی کرده)

به نظرتون ایشون باید الان چه رفتاری با خانواده و فامیلی که اذیتش میکنن داشته باشه؟
    امضای ایشان

2. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : جبهه گیری و رفتار نامناسب فامیل

سلام

به نظر من لازم نیست خودشو به بقیه نشون بده
    مردم از رفتار طرف تشخیص میدن
    خودشو بالا بگیره و سنگین. رابطش با اون خانم قطع کنه
    به زودی زود همه چیز مشخص میشه

اینو یادت باشه بخاطر حرف مردم زندگی نمیکنی
    اگه بخوای به حرف مردم باشی زندگیت نابود میشه

و اگه دیدی خیلی اطرافیان اذیتت میکنن خیلی ریلکس بگو رفتارهایی از ایشون دیدم که فهمیدم اصلا مناسب من نیست ..همین حرفو به بقیه بزن لازم نیست جزیات و بگی جوری لحن صحبتت بیان کن که همه طرزحرف زدنت قضاوت کنن
    با اعتماد به نفس باش..جوری که همه بفهمن اصلا مقصر نیستی
    ویرایش توسط پریماه. : 03-31-2015 در ساعت 03:14 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام به همگی
    خب موضوع کمی پیچیده است، تلخی حقیقت یک طرف و آبروداری هم از طرف دیگه، اطلاعاتم تو این زمینه زیاد نیست.
    ولی باید با برنامه ریزی موضوع رو پیش برد یعنی همه چیز نباید به یکباره تموم بشه چون شک و سوءظن به وجود میاره طوری که حتی ممکنه برای خلاصی از سوءظن زیاد سوژه مجبور شه حقیقت رو فاش کنه.
    من نظرم اینه که پسر در ظاهر زیر همه چیز نزنه بلکه کم کم با بهانه های اینکه "مدت هاست بعضی مسائل رو زیر نظر دارم و تردید هام به یقین تبدیل شده که برای هم مناسب نیستیم." و یا "هر دومون خوبیم ولی حکایتمون مثل حکایت عسل و خربزه است که با هم جور در نمیایم" و چیزهای دیگه.
    بهتره پسر به همون اندازه که دختر رو بهونه می کنه و ایراد میگیره خودش رو هم بهونه کنه که برای ازدواج با هم مناسب نیستند اینطوری حرفش بهتر مورد پذیرش واقع میشه.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    امضای ایشان

6. 3 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

عرض سلام و احترام

از اونجاییکه متن ایشون کمی ابهامات داره برای همین بنده اول چنتا سوال کوچیک رو میپرسم که قضیه کمی روشنتر بشه و بعد میریم سراغ راه حلش.هرقدر بیشتر توضیح بدید بهتر هست

گفتید که پسری با دختر عمشون 4سال رابطه داشتن به قصد ازدواج.و از اونطرف گفتید که بعد از کات شدن رابطه توسط پسر,ایشون توسط فامیل و خونواده های هردو طرف مورد بازجویی و فشار و آزار و اذیت

واقع شدن که به چه دلیل کات کردن.خب اینجا سوال بنده این هست که دقیقا رابطه ایشون با دختر عمشون در چه حالتی بوده ؟ یعنی از اونجاییکه خونواده ها در تمام مدت رابطه در جریان بودن آیا این رابطه

دقیقا نامزدی بوده ؟ بقول معروف نامزدی و یا شیرینی خورده ی همدیگه و اسم گذاشته و حلقه و اینها بوده ؟ یا اینکه فقط اسما و لفظا" با هم رابطه داشتن و در عین حال خونواده ها هم میدونستن و

حالا هم این قضایا پیش اومده... ؟ لطفا این قسمت رو دقیق مشخص کنید و توضیح بدید ... بعد از پاسخ شما بنده هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمت هستم...
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 03-31-2015 در ساعت 03:37 AM

8. 2 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اون اقاهه اگه بخاد ابرو ی اون دختره حفظ شه مجبوره این حرفارو تحمل کنه کاریش نمیشه کرد فقط مرور زمان این رفتارارو کمرنگ میکنه...
    چون4سال باهم بودن دیگه راحت نمیشه از زیر بار این داستان شونه خالی کرد ولی به نظر من اگه حرف عمشون برو هست و کسی به حرفش گوش میده بهتره به عمشون همه چیزو بگن چون اون مادره به خاطر ابرو ی دخترشم که شده سعی میکنه اوضاعو کنترل کنه تا زودتر همه ی حرفا بخابه و کسی دیگه حرفی نزنه بخصوص که این حرفا بیشتر بین خانوما میچرخه اگه عمشون یه کاری کنن زنای فامیل دیگه حرفی نزنن بقیه ام زودتر این موضوعو فراموش میکنن

10. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

متنی که به صورت خلاصه مینویسم مشکل یکی از دوستان هست که خصوصی مطرح کردن، و با اجازه خودشون اینجا قرار دادم
    به این شرط که کسی گارد نگیره و فقط برای رسیدن به راه حل در شرایط موجود همفکری کنیم :

پسر 23ساله هستن که با دختر عمه شون به قصد ازدواج 4سال در ارتباط بودن، شرایط ازدواج مهیا نبوده،

رابطه جنسی نداشتن اما از لحاظ عاطفی بهم بسیار وابسته بودن و همدیگه را دوست داشتن

اما بعد از 4سال ایشون متوجه شده که دختر خانوم با شخص دیگه رابطه داشته و باکره هم نیست، به همین خاطر تصمیم گرفته کات کنه،

مشکل درحال حاضر اینه چون رابطه فامیلی نزدیکی دارن، الان همه خانواده نگاه منفی نسبت به ایشون پیدا کرده و باهاش به وضوح بدرفتاری میکنن

به نظرتون ایشون باید الان چه رفتاری با خانواده و فامیلی که اذیتش میکنن داشته باشه؟
    دلیلی نداره به کسی در مورد کات کردن توضیح بده

همینقدر که توجیح کنه که با گذشت زمان به این نتیجه رسیده که نمیتونن زوج مناسبی برای هم باشن کافیه

چون مردم در هر حال حرف خودشون رو میزنن و کاری هم نمیشه کرد

فقط امیدوارم از بین رفتن بکارت رو گردن ایشون نندازن که در این صورت شرایط خیلی سخت خواهد شد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

12. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

اینکه کاری نداره.خیلی راحت میتونن بگن رفتن و آزمایش دادن و دکتر گفته ما نمیتونیم با هم ازدواج,کنیم.بخاطره شرایط ژنتیکی.چون رابطه فامیلی هم هست همه باور میکنن.
    البته اون خانم هم باید همکاری کنه.

14. 3 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    اینکه کاری نداره.خیلی راحت میتونن بگن رفتن و آزمایش دادن و دکتر گفته ما نمیتونیم با هم ازدواج,کنیم.بخاطره شرایط ژنتیکی.چون رابطه فامیلی هم هست همه باور میکنن.
    البته اون خانم هم باید همکاری کنه.
    موضوع اینه که هم دختره و هم خونواده عمه ش ازین که با دخترشون بهم زده لجشون گرفته و همکاری که نمیکنن هیچ، تازه کلی هم پشت سرش و جلو روش جبهه گیری میکنن!

این آقا تا الان کوتاه اومده و با اینکه داره خیلی اذیت میشه هیچ هیچ جوابی به حرفاشون نداده و سکوت اختیار کرده
    امضای ایشان

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    میزان امتیاز
    0

سیلام

من واسه خودم همچین مشکلی پیش بیاد اینکارو میکنم ..........

خوب تو فامیلمون من با پسراش و دختراش همیشه ارتباط دارم ( خوب فامیلن دیگه طبیعیه ) همه هم نزدیک همیم

من این جریانو با پسراش و دختراش در میون میزاشتم . یواش یواش و بی سرو صدا همه میفهمیدن . خانواده عمم هم واسم مهم نیست که

چه فکری میکنن .

البته این حرکات رو فامیلای من جواب میده حالا این آقا باید ببینه فامیلشون سیستمو پتانسیلش چجوریه اگر مثل این چیزی که گفتم بود انجام بده .

17. کاربران زیر از Taghi Titan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

با تشکر از همه دوستانی که تا اینجا در این تاپیک شرکت کردن، یه جمع بندی مختصر از نظرات ارائه شده میخوام برای دوستمون داشته باشم:

1.
    با اعتماد به نفس باشین.. جوری که همه بفهمن مقصر نیستین.
    لحن بیان و صحبتتون جوری باشه که از طرزحرف زدنتون متوجه بشن از نظر خودتون تصمیم درستی گرفتین و دلیل موجهی داشتین

2. لازم نیست جزئیات را برای کسی توضیح بدین و دلیل کات کردن را توجیه کنین،
    همینقدر که بگین که با گذشت زمان به این نتیجه رسیدین که نمیتونین زوج مناسبی برای هم باشین کافیه
    با جملاتی مثل :
    رفتارهایی از ایشون دیدم که فهمیدم اصلا مناسب من نیست ..
    مدت هاست بعضی مسائل رو زیر نظر دارم و تردید هام به یقین تبدیل شده که برای هم مناسب نیستیم

3. صبر داشته باشین چون مرور زمان این رفتارارو کمرنگ میکنه...

4. اگه یه نفر از اعضای خانواده عمه تون درجریان کامل قرار بگیره میتونه برای حفظ آبروی دخترش هم که شده یکم قائله را بخوابونه و برای این موضوع با شما همکاری کنه

5. با چند نفر از اعضای خانواده که باهاشون بیشتر مچ هستین صحبت کنین و غیر مستقیم توضیح بدین،
    تا حداقل همه فامیل بر ضد شما جبهه نگیرن و بدونن از طرف ایشونم مشکلاتی بوده

ممنون از همه.
    امضای ایشان

19. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

اینجا سهحالت وجود داره
    1-یا باید سوپر من بشه و به همه اعلام کنه نظرش تغییر کرده مثلا بگه به طور عمیق فکر کرده و به این نتیجه رسیده فلانی به دردش نمیخوره و شبیه هم نیستن و بگه قصد تجدید نظر داره
    حالت 2اینه تمام جریان رو به یکی از نزدیکان بگه که بیشتر مورد سرزنش و دیده ... ( این مورد چون غیر اخلاقیه بخاطر بحث رازداری پیشنهاد نمیشه)
    3- باید به همه اعلام کنه بنا به دلایلی که نمیتونه به زبان بیاره و خصوصیه نمیتونه به ازدواج با ایشون فکر کنه و بنا به دلایلی که برای خودش منطقی هست قصد ازدواج با ایشون رو نداره اگر هم کسی سوال پرسید چرا باید به همین جواب اکتفا کنه که دلایل منطقی داره و بنا به یکسری موارد و بگه بخاطر رعایت ملاحضه حریم خصوصی نمیتونم دلیلش رو برای کسی توضیح بدم در همین حد بیشتر نمیتونم بگم و تصمیمو تغییر دادم.و باید انقدر مردانگی داشته باشه که رو حرفش ثابت وایسه و کسی نتونه روش تاثیر بزاره..هرکس هرتصمیمی میگیره به خودش مربوطه و نباید اجازه بده قضاوت بیجای دیگران روی روحیه اش تاثیر بزارن.اگه لازم بود برای همه توضیح بده میتونه توضیح بده ولی به شکلی بگه که نه اصل ماجرا رو بگه و نه به پای خودش بیفته همونجوری که گفتم بگه نمیتونه بگه و دیگه کسی پی گیر نشه اینجوری اونایی که تیزبین و عاقل باشن ترک میکنن و میگیرن موضوع خصوصیه و پیگیر نمیشن.یه عده ممکنه همچنان پیگیر قضیه بشن که اونا هم به زودی خسته میشن.
    مسئله ای نیست که مهم باشه یارو کسش میمیره بعد از یکسال فراموش میکنه اینکه نکته ای نیست فراموش نشه ..تا دوسال دیگه اصلا هیچکس چنین چیزی تو ذهنشم نمیمونه..
    مهم نیست به این مسئله بها ندید
    امضای ایشان
    http://مرکزمشاوره.com

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد