نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: بيمارى مقاربتى

2804
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13877
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بيمارى مقاربتى

مدت يكسال از ازدواجم مگذره حدود يك سال قبل از ازدواج دچار بيمارى هرپس شدم كه متاسفانه درمانى نداره من حداقل تو هرماه بيماريم يه بار عود ميكنه و٣-٥ روز زمان ميبره تا خوب شه ولى من با اين وجود تونستم مخفيش كنم .
    تا به حال علامتى از ابتلاى شوهرم مشاهده نكردم در حالى كه چند روز پيش بطورى كه متوجه نشه به بهانه چكاپ كلى آزمايش داديم متاسفانه نتيجش مثبت بود خيلى ناراحتم نميدونم چكار كنم هيچوقت چيزى بهش نگفته بودم نميدنم الان بايد بگم يا صبر كنم تا علائمش بروز كنه بعد...... يا كلا بزنم زيرش و خودمو بى اطلاع نشون بدم يا اصلا بندازم گردن خودش(كه دلم راضى نميشه) ؟؟؟ اگه راستشو بگم چطور توجيهش كنم كه قبلا با كسى رابطه داشتم و اين اتفاق افتاده و من ازش مخفى كردم
    من آدم دروغگو و پستى نيستم قبل ازدواج بهش گفتم كه تو گذشته اشتباهاتى داشتم و نمى خوام با مطرح كردنش رومون تو روى هم باز شه و با هم تصميم گرفتيم كه بازش نكنيم(اما چيزى از عمق قضيه نميدونه و اصلا نگفتم و نفهميده كه قبلا با كسى ارتباط جنسى داشتم) حتى يه بار ازش پرسيدم اگه من يه بيمارى لا علاج داشته باشم چكار ميكنى گفت اگه قسمتمون اين باشه ازش فرار نميكنم حتى اگه خودمم دچارش بشم(البته وقتى اين جوابو ميداد فكرشم نميكرد)
    ولى الان نميدونم واكنشش چى ميتونه باشه ادما حرفشون تا عمل يه دنيا فاصلست نميخوام زندگيم خراب شه

2. کاربران زیر از Banafsheh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : بيمارى مقاربتى

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan1 نمایش پست ها

بچه ها یکی گذارش اینو بده مدیر محرومش کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Banafsheh نمایش پست ها
    مدت يكسال از ازدواجم مگذره حدود يك سال قبل از ازدواج دچار بيمارى هرپس شدم كه متاسفانه درمانى نداره من حداقل تو هرماه بيماريم يه بار عود ميكنه و٣-٥ روز زمان ميبره تا خوب شه ولى من با اين وجود تونستم مخفيش كنم .
    تا به حال علامتى از ابتلاى شوهرم مشاهده نكردم در حالى كه چند روز پيش بطورى كه متوجه نشه به بهانه چكاپ كلى آزمايش داديم متاسفانه نتيجش مثبت بود خيلى ناراحتم نميدونم چكار كنم هيچوقت چيزى بهش نگفته بودم نميدنم الان بايد بگم يا صبر كنم تا علائمش بروز كنه بعد...... يا كلا بزنم زيرش و خودمو بى اطلاع نشون بدم يا اصلا بندازم گردن خودش(كه دلم راضى نميشه) ؟؟؟ اگه راستشو بگم چطور توجيهش كنم كه قبلا با كسى رابطه داشتم و اين اتفاق افتاده و من ازش مخفى كردم
    من آدم دروغگو و پستى نيستم قبل ازدواج بهش گفتم كه تو گذشته اشتباهاتى داشتم و نمى خوام با مطرح كردنش رومون تو روى هم باز شه و با هم تصميم گرفتيم كه بازش نكنيم(اما چيزى از عمق قضيه نميدونه و اصلا نگفتم و نفهميده كه قبلا با كسى ارتباط جنسى داشتم) حتى يه بار ازش پرسيدم اگه من يه بيمارى لا علاج داشته باشم چكار ميكنى گفت اگه قسمتمون اين باشه ازش فرار نميكنم حتى اگه خودمم دچارش بشم(البته وقتى اين جوابو ميداد فكرشم نميكرد)
    ولى الان نميدونم واكنشش چى ميتونه باشه ادما حرفشون تا عمل يه دنيا فاصلست نميخوام زندگيم خراب شه

به نظر من صادقانه ترین کار این همه چیز و راست بهش بگی
    به شدت این بیماری واگیر داره نذار همسرت مبتلا بشه
    بگو این بیماری داری لازم نیست بگی از کجا شیوع پیدا کرده
    ویرایش توسط پریماه. : 03-31-2015 در ساعت 04:03 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan1 نمایش پست ها
    .............
    حسن آقا

6. کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

عزیزم چرا موقع رابطه از مراقبت های ویژه استفاده نکردی ک طرف مبتلا نش این همه را پیشگیری هست

8. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Banafsheh نمایش پست ها
    متاسفانه گفتن یا نگفتن شما در ماهیت کار تغییری رخ نخواهد داد

پس بهتره در این مورد صحبتی نکنید

تنها گذشت زمان میتونه مشخص کننده باشه پس صبور باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

برای آگاهی دوستان :

هرپس تناسلي يك بيماري مقاربتي به شدت واگيردار مي باشد

هرپس تناسلي بيماري شايعي است و هر دو جنس مرد و زن را مبتلا مي كند بر اساس گزارش مركز پيشگيري و كنترل بيماريها ، ويروس هرپس سيمپلكس در ايالات متحده امريكا در يك ششم نوجوانان و بالغين وجود دارد
    هرپس تناسلي يك بيماري مقاربتي به شدت واگيردار مي باشد . تظاهرات اين بماري شامل درد ، خارش و زخم در نواحي تناسلي مي باشد .گونه اي از ويروس هرپس سيمپلكس ( hsv ) عامل بيماري هرپس تناسلي است كه از طريق شكاف هاي كوجك روي پوست يا غشاء مخاطي وارد بدن مي شود. اصلي ترين راه انتشار ويروس تماس جنسي است
    براي اين عفونت عود كننده هيچ درماني وجود ندارد و اين امر سبب ايجاد فشارهاي روحي و شرمندگي در افراد مي شود
    ابتلا به هرپس تناسلي دليلي براي اجتناب از سكس يا منصرف شدن از فكر روابط نمي باشد . اگر شما يا شريك جنسي تان به اين عفونت آلوده شده ايد مي توانيد با رعايت نكاتي انتشارhsv را كنترل نموده و خودتان و شريك جنسي تان را حفاظت نماييد

علائم و نشانه ها
    اكثريت كساني كه آلوده به ويروس hsv مي شوند هرگز از داشتن بيماري آگاه نمي شوند چرا كه اين افراد هيچ علامت و نشانه اي ندارند. علائم و نشانه هاي hsv مي تواند چنان خفيف باشد كه مورد توجه افراد قرار نگيرد. معمولا اولين بروز، بدترين بروز در وقوع بيماري است و برخي از افراد هرگز براي دومين بار بيماري را تجربه نمي كنند. اما سايرافراد حتي پس از 40 سال از بروز اوليه بيماري، مجددا بيماري را تجربه مي كنند

نشانه هاي هرپس تناسلي مي تواند شامل:
    · برآمدگيهاي كوچك قرمز ، تاولهاي كوچك يا زخم هاي باز در ناحيه تناسلي ، مقعد و نواحي اطراف
    · درد يا خارش اطراف ناحيه تناسلي ، كفل ها و داخل رانها

اولين نشانه هرپس تناسلي معمولا درد يا خارش است كه در عرض چند هفته پس از مواجهه با شريك جنسي آلوده شروع مي شود پس از چندين روز ممكن است برآمدگيهاي كوچك قرمز ظاهر شود سپس آنها پاره مي شوند و تبديل به زخم هايي مي گردند كه ترشح يا خونريزي دارند در نهايت روي زخم ها دلمه تشكيل مي شود و بهبود مي يابند
    در زنها زخم ها مي توانند در ناحيه واژن ، آلت تناسلي خارجي ، كفل ها ، مقعد يا دهانه رحم قرار گيرند. در مردها زخم ها مي توانند روي آلت تناسلي ، كيسه بيضه ، كفل ها ، مقعد ، رانها يا درون پيشابراه ظاهر شوند
    اگر فردي زخم داشته باشد ممكن است در حين ادرار كردن درد داشته باشد همچنين شخص ممكن است پس از برطرف شدن عفونت، درد و حساسيت را در ناحيه تناسلي تجربه كند. در طول اولين بروز بيماري فرد ممكن است علائم و نشانه هاي شبيه آنفلوانزا داشته باشد نظير سردرد ، دردهاي عضلاني ، تب و نيز غدد لنفاوي متورم در ناحيه كشاله ران

عود
    هرپس تناسلي در هر شخصي متفاوت است و علائم و نشانه ها ممكن است براي سالها تكرار شود. بعضي افراد بروزهاي متعددي را در هر سال تجربه مي كنند اما در بسياري از افراد با گذشت زمان ميزان تكرار بيماري كمتر مي شود. فاكتورهاي زيادي مي توانند بروز مجدد بيماري را تسهيل كنند مثل: استرس ، قاعدگي ، ضعف سيستم ايمني حاصل از داروها مثل استروئيدها و شيمي درماني ،يا ناشي از عفونتها مثل ايدز ، بيماري ،جراحي ، خستگي ، سايش نظير آنچه كه در نزديكي جنسي خشن اتفاق مي افتد
    در بعضي موارد حتي وقتي كه ضايعات وجود ندارند عفونت مي تواند فعال و مسري باشد

علل
    آلودگي با دو نوع ويروس هرپس سيمپلكس مي تواند سبب هرپس تناسلي شود
    hsv نوع يك – اين نوع معمولا سبب زخم هاي سرد يا تب خال اطراف دهان مي شود اگرچه مي تواند در حين سكس دهاني به نواحي تناسلي نيز منتشر شود
    hsv نوع دوم – اين نوع معمولا سبب هرپس تناسلي مي شود. ويروس از طريق تماس جنسي و تماس پوست با پوست منتشر مي شود. Hsv2 خيلي شايع است و شديدا مسري مي باشد چه زخم باز موجود باشد چه نباشد اما عفونت در بسياري از مردم علائم و نشانه هاي غير قابل تشخيص ايجاد مي كند و مي تواند همچنان به يك شريك جنسي منتقل شود
    از آنجائيكه ويروس در خارج از بدن به سرعت مي ميرد تقريبا غير ممكن است از طريق تماس با توالت ، حوله و ساير لوازم شخصي فرد آلوده، مبتلا شد

غربالگري و تشخيص
    اگر به داشتن هرپس تناسلي مشكوك هستيد به پزشك مراجعه كنيد پزشك معمولا مي تواند توسط گرفتن نمونه يا كشت از تاول ها يا زخم هاي اوليه جهت انجام آزمايشات، هرپس را تشخيص دهد. آزمايش خون نيز مي تواند عفونت با هرپس را مشخص كند
    از آنجائيكه افراد مبتلا به هرپس معمولا داراي ساير بيماريهاي منتقله از راه جنسي نظير كلاميديا ،سوزاك و ايدز مي باشند پزشك مي بايست براي اين بيماريها نيز فرد را مورد بررسي قرار دهد. اگر مشكوك هستيد كه قبلا به بيماري هرپس مبتلا شده ايد تست خون مي تواند مواجهه قبلي با عفونت hsv نوع اول يا دوم را تاييد نمايد

عوارض
    در بالغين سالم هرپس تناسلي معمولا به غير از زخم، عوارض دائمي جدي ديگري ايجاد نمي كند.ولي اين عوارض ممكن است رخ دهند
    ابتلا به سايرstd ها – ابتلا به هرپس تناسلي مي تواند خطر انتقال يا ابتلا به ساير بيماريهاي مقاربتي نظير ويروس ايدز را افزايش دهد
    عفونت نوزادي - مادري با زخم هاي باز مي تواند در حين عبور نوزاد از كانال زايمان آلودگي را به نوزادش انتقال دهد هرپس تناسلي مي تواند سبب آسيب مغزي ، كوري يا مرگ نوزاد شود

مادراني كه اولين بروز هرپس را در زمان زايمان تجربه مي كنند بيشترين احتمال را براي انتقال عفونت به نوزادشان دارند

درمان
    هيچ درمان قطعي ( بهبودي ) براي هرپس تناسلي وجود ندارد اما درمان هرپس تناسلي شامل داروهاي ضد ويروسي خوراكي مثل آسيكلووير، فام سيكلووير و دالا سيكلووير به بهبود سريعتر زخم ها و كاهش دفعات عود كمك مي كند. اين داروها اگر روزانه مصرف شوند همچنين ممكن است شانس عفونت شريك جنسي شما را به ويروس هرپس كاهش دهند
    پيشگيري
    توصيه ها براي پيشگيري از هرپس تناسلي همانند توصيه هاي پيشگيري از ساير بيماريهاي مقاربتي است. نكته كليدي براي اجتناب از ابتلا به hsv اين است كه اين بيماري شديدا مسري است بويژه وقتي كه ضايعات وجود دارند. پرهيز از فعاليت جنسي يا محدود كردن تماس جنسي فقط با يك نفر كه فاقد عفونت مي باشد بهترين راه براي پيشگيري از عفونت است. خلاصه آنچه كه مي توان انجام داد :

استفاده از كاندوم لاتكس حين هر تماس جنسي يا داشتن شريكي كه از آن استفاده كند
    محدود كردن تعداد شركاي جنسي
    اجتناب از نزديكي با شريكي كه در مرحله بروز هرپس در ناحيه تناسلي يا ساير نواحي مي باشد

اگر باردار هستيد و از ابتلا خود مطمئن هستيد به پزشك خود بگوئيد كه مبتلا به hsv هستيد و اگر مطمئن نيستيد بخواهيد كه براي hsv آزمايش شويد. در طول حاملگي مراقب علائم و نشانه هاي hsv باشيد پزشك ممكن است پيشنهاد كند كه مصرف داروهاي ضد ويروسي هرپس را در اواخر حاملگي شروع كنيد تا سعي شود از وقوع بيماري در حول و حوش زمان زايمان جلوگيري شود. اگر فرد با بروز بيماري در هنگام زايمان روبرو شود پزشك احتمالا روش سزارين را توصيه خواهد كرد تا خطر انتقال ويروس به بچه كاهش يابد

مراقبت از خود
    اگر شما مبتلا به يك عفونت فعال هستيد :

از سكس اجتناب كنيد
    زخم ها را تميز و خشك نگه داريد
    از لمس كردن زخم ها پرهيز كنيد و پس از تماس با زخم ها دستهايتان را بشوئيد

بخاطر داشته باشيد كه ويروس حتي وقتي كه نشانه اي وجود ندارد مي تواند انتشار يابد. قبل از اينكه فعاليت جنسي را از سر بگيريد صبر كنيد تا همه زخم ها بطور كامل بهبود يابند و هميشه براي كاهش شانس آلوده كردن شريك خود از كاندوم لاتكس استفاده كنيد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13877
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

هيچ راهى واسه پيشگيرى نيست حتى با كاندم

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

این مسئله رو با همسرت درمیون بذار
    ایشون کمک کنن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد