نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکلات فرهنگی و اخلاقی

1119
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    335
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات فرهنگی و اخلاقی

سلام من 6ساله با دختری دوست هستم که در تبریز ساکنه و خودم اهواز هستم از همون ابتدا من به فکر ازدواج بودم وشرایطمو با این خانم اکی میکردم تا به ش برسم اونم اولاش یعنی تا 4ساله اول مثل من بود تا اینکه رفت پیش روانشناس و بهش گفته ممکنه اختلاف فرهنگی پیدا کنیم باید بگم مامانه اون و خانواده ی من از رابطه باخبرن ما الان 23 سالمونه/الن شرایطی به وجود اومده که برخلاف قبل که مایل به زندگی در شهر من بود الان یکی از شرایطش ماندن در کنار مادرش هست
    راهکاری که من میخوام اینه چطور بفهمم که از لحاظ فرهنگی و اخلاقی به هم میخوریم نه تنها خودمون بلکه خانواده هامون؟
    این شرطی که جدیدن گذاشته رو چیکار کنم؟
    اخلاقشم کامل عوض شده وکلا زیاد در رابطه باهم نیستیم
    ممنون میشم جوابمو بدید

2. 2 کاربران زیر از mohamad ali بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad ali نمایش پست ها
    سلام من 6ساله با دختری دوست هستم که در تبریز ساکنه و خودم اهواز هستم از همون ابتدا من به فکر ازدواج بودم وشرایطمو با این خانم اکی میکردم تا به ش برسم اونم اولاش یعنی تا 4ساله اول مثل من بود تا اینکه رفت پیش روانشناس و بهش گفته ممکنه اختلاف فرهنگی پیدا کنیم باید بگم مامانه اون و خانواده ی من از رابطه باخبرن ما الان 23 سالمونه/الن شرایطی به وجود اومده که برخلاف قبل که مایل به زندگی در شهر من بود الان یکی از شرایطش ماندن در کنار مادرش هست
    راهکاری که من میخوام اینه چطور بفهمم که از لحاظ فرهنگی و اخلاقی به هم میخوریم نه تنها خودمون بلکه خانواده هامون؟
    این شرطی که جدیدن گذاشته رو چیکار کنم؟
    اخلاقشم کامل عوض شده وکلا زیاد در رابطه باهم نیستیم
    ممنون میشم جوابمو بدید
    سلام
    به مشاور خوش آمديد
    اينطور كه من از صحبتهاتون متوجه شدم شما و اون خانم از سن ١٧ سالگى يعنى شش سال پيش با هم ارتباط برقرار كرديد

و اما در ارتباط با اختلاف فرهنگى بايد بگم درسته بدليل اينكه شما ساكن اهواز هستيد و ايشون در تبريز، شكى نيست كه عدم تناسب فرهنگى خواهيد داشت و اين مسئله اى نيست كه قابل چشم پوشى باشه

اختلاف فرهنگی در واقع یکی از فاکتورهایی است که می‌تواند در ازدواج نقش مهمی ایفا کند. این اختلاف‌ها بعد از مدتی نمایان می‌شود. علاوه بر اعتقادات دینی و مذهبی جنبه‌های دیگری را نیز در بر می‌گیرد(آداب و رسوم > تشابه در مراسم مختلف، ظاهر و نحوه ى پوشش و سنتها و اعتقادات و باورها)

فرهنگهای متفاوت باعث برخوردهای متفاوت و در نتیجه اختلاف نظر میشود که این امر عامل اصلی در مشاجره های زوجین میشود . به همین سبب است که هر چه در این امر قبل از ازدواج دقت شود تا فردی را انتخاب کنیم که با ما و خانواده ی ما اختلاف فرهنگی کمتری داشته باشد موجب میشود تا بعد از ازدواج با دغدغه ی کمتری رو به رو شویم ، که این اختلاف فرهنگ در معاشرت و رفت و آمدهای قبل از ازدواج تا حدی مشخص میشود

و اما درباره اينكه دختر خانم شرطش اينه كه ميخواد توى شهر خودشون و در كنار مادرش باشه ، بايد بگم كه ايشون حق دارن و اين امر طبيعيه، چرا كه در سالهاى ابتدايى زندگى دختر به دلايل متعدد به مادرش نياز خواهد داشت و اين به نوعى دلگرمى براى دختران محسوب ميشود. و به همين خاطر در حال حاضر اكثر دختران ترجيح ميدهند پس از ازدواج محل زندگيشان نزديك خانه ى پدريشان و يا حداقل در همان شهر باشد

بنابراين براى اطلاع از اين مطلب كه آيا از نظر اخلاقى و فرهنگى با هم تناسب داريد يا نه ، لازمه ش اينه كه بعد از خواستگارى رسمى و حين جلسات خواستگارى براى آشنايى بيشتر و صحبتهاى راجع به خودتون ، رفت و آمدهاى شما دونفر با هم و همچنين رفت و آمدهاى خانواده هاتون با هم، البته باز هم با حضور شما اين موارد را روشن خواهد كرد (البته تأكيد ميكنم كه تمام اين موارد حتما بايد قبل از نامزدى و يا عقد صورت بگيره، چرا كه بعد از عقد ديگه آشنايى بيشتر نه معنايى دارد و نه فايده اى ...)

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    335
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون
    باید بگم ما همو بسیار دوست داریم طوری که از اول فکر همه چیز رو من کردم ولی به قولی اون تازه به این نتیجه رسیده،حرفاش عوض شده و رابطه خیلی کم خودم هم کلافه هستم که از دل بگذرم یا از عقل
    مشکل اینجاس که قاطع حرفی رو نمیزنه و دایم میگه ببینیم چی پیش میاد؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    397
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من شیوا هستم و مشکل بزرگی برام پیش اومده

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    397
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من به دلایلی در رابطه با 2 پسر هستم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد