نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اعتیاد به الکل

1455
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14561
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post اعتیاد به الکل

باسلام وعرض ادب
    مشکل من درزمینه اعتیادشدیدهمسرم به الکل است 17 سال که ماباهم زندگی می کنیم وامسال من از روز اول فروردین 1394 تونستم که وی را مجبور به نخوردن کنم نمی دونم واقعا به خودش امده یا نه ولی تا امروز15 روز شده که الکل نخورده یه دوست واز چندنفرشنیدم که امکان نداره و حتما باید کمک پزشک و دارو هم باشه والا شوهر شما به تنهایی نمی تونه موفق بشه من دو تا دختر بزرگ دارم که پدرشان خیلی به بچه ها حساس و فکر می کنم به خاطر بچه ها یه دفعه متحول شده بهش و خانواده اش گفتم از توان من خارج دیگه نیستم خودم دارم روزی 7عدد دارو می خورم یه محیط بی تنش و اروم می خوام نمی تونم گریه وغصه بچه ها رو ببینم این طور باشه من دیگه نیستم ببینید یکبار ماشینش چپ شد کلی هزینه رو دستش گذاشت ادب نشد دوباره یه دفعه دیگه کارش به اتاق عمل کشید و..... حالا شدت اش مهم نیست ولی اگه بزنه به کسی ایا میشه جبران کرد؟ ایشون کار وموقعیت و..... همه را از دست داده خانواده گرامی اش که به روی مبارک نمی ارن فقط میگن خودش باید بخواد الان سنش بالاست یا به ما نگو و... درنهایت از سر واکنی .

من واقعا مستحضل شدم نمی دونم می تونه خودش به تنهایی و بی کمک از پس اش بر بیاد با من هم سر و سنگین شده منم دراین زمینه دیگه هیچ حرفی با او نزدم الان یه راهنمایی کلیدی و اساسی نیاز دارم
    از گوشه وکنایه ای که می شنوم بسیارمنقلب میشم و زود جوش میارم من رک بگم پول توجیبی که هر خانمی داره ندارم وسکوت کردم باید6 ماه یکبارنزدپزشک برم به خاطر هزینه واین که از دستش بر نمی یاد یا به قول ما اینقدرصنم هست که بی خیال چکاب - یه رفتگرکه قابل احترام موبایل داره؟ درست من باز سکوت - اگه از لباس خانه و.... خانمی بخوام تعریف کنم نباید تعریف کنم چون اعتراض می کنه هرچندجزعی ولی این اعتراض اثر خودش رو رو من میذاره - خرید ممنوع ریخت وپاش ممنوع متلک وهتک حرمت به پدرم فراوان - من هم بگو بخند و گاگول باشم دیگه همه چیز خوبه - وسایل خونه بفروش پول معلم جور کنم البته خودش هم جون میکنه وکار می کنه ولی این راه درست نیست خلاصه از من یه ادم دست وپا چلفتی ساخته که تواجتماع هم نمی رم احساس می کنم ارج وقرب وقابلیتی ندارم حتی رانندگی هم دیگه ازم بر نمی یاد این مشکلات هست منم تا به الان گله ای نداشتم بساز بودم خانه داربودم تحصیل کرده ام و خانواده دار با اخلاق خوب حالا این درسته که من بشنوم از مادر شون که مشکل ما ریشه داره؟ من مشکل ام یا پسرش؟ بین ما الکل حاکم شده بعد من شده ام ادم بده
    می خوام کمک کنید که من چه طور کوتاه نیام و چه طور صحبت کنم که بیشترین اثر رو داشته باشه
    و این که چه طور بفهمم واقعا دست از خوردن کشیده و من چه کمک هایی باید داشته باشم
    با سپاس فراوان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اعتیاد به الکل

نقل قول نوشته اصلی توسط دیاموند نمایش پست ها
    باسلام وعرض ادب
    مشکل من درزمینه اعتیادشدیدهمسرم به الکل است 17 سال که ماباهم زندگی می کنیم وامسال من از روز اول فروردین 1394 تونستم که وی را مجبور به نخوردن کنم نمی دونم واقعا به خودش امده یا نه ولی تا امروز15 روز شده که الکل نخورده یه دوست واز چندنفرشنیدم که امکان نداره و حتما باید کمک پزشک و دارو هم باشه والا شوهر شما به تنهایی نمی تونه موفق بشه من دو تا دختر بزرگ دارم که پدرشان خیلی به بچه ها حساس و فکر می کنم به خاطر بچه ها یه دفعه متحول شده بهش و خانواده اش گفتم از توان من خارج دیگه نیستم خودم دارم روزی 7عدد دارو می خورم یه محیط بی تنش و اروم می خوام نمی تونم گریه وغصه بچه ها رو ببینم این طور باشه من دیگه نیستم ببینید یکبار ماشینش چپ شد کلی هزینه رو دستش گذاشت ادب نشد دوباره یه دفعه دیگه کارش به اتاق عمل کشید و..... حالا شدت اش مهم نیست ولی اگه بزنه به کسی ایا میشه جبران کرد؟ ایشون کار وموقعیت و..... همه را از دست داده خانواده گرامی اش که به روی مبارک نمی ارن فقط میگن خودش باید بخواد الان سنش بالاست یا به ما نگو و... درنهایت از سر واکنی .

من واقعا مستحضل شدم نمی دونم می تونه خودش به تنهایی و بی کمک از پس اش بر بیاد با من هم سر و سنگین شده منم دراین زمینه دیگه هیچ حرفی با او نزدم الان یه راهنمایی کلیدی و اساسی نیاز دارم
    از گوشه وکنایه ای که می شنوم بسیارمنقلب میشم و زود جوش میارم من رک بگم پول توجیبی که هر خانمی داره ندارم وسکوت کردم باید6 ماه یکبارنزدپزشک برم به خاطر هزینه واین که از دستش بر نمی یاد یا به قول ما اینقدرصنم هست که بی خیال چکاب - یه رفتگرکه قابل احترام موبایل داره؟ درست من باز سکوت - اگه از لباس خانه و.... خانمی بخوام تعریف کنم نباید تعریف کنم چون اعتراض می کنه هرچندجزعی ولی این اعتراض اثر خودش رو رو من میذاره - خرید ممنوع ریخت وپاش ممنوع متلک وهتک حرمت به پدرم فراوان - من هم بگو بخند و گاگول باشم دیگه همه چیز خوبه - وسایل خونه بفروش پول معلم جور کنم البته خودش هم جون میکنه وکار می کنه ولی این راه درست نیست خلاصه از من یه ادم دست وپا چلفتی ساخته که تواجتماع هم نمی رم احساس می کنم ارج وقرب وقابلیتی ندارم حتی رانندگی هم دیگه ازم بر نمی یاد این مشکلات هست منم تا به الان گله ای نداشتم بساز بودم خانه داربودم تحصیل کرده ام و خانواده دار با اخلاق خوب حالا این درسته که من بشنوم از مادر شون که مشکل ما ریشه داره؟ من مشکل ام یا پسرش؟ بین ما الکل حاکم شده بعد من شده ام ادم بده
    می خوام کمک کنید که من چه طور کوتاه نیام و چه طور صحبت کنم که بیشترین اثر رو داشته باشه
    و این که چه طور بفهمم واقعا دست از خوردن کشیده و من چه کمک هایی باید داشته باشم
    با سپاس فراوان

به هر حال این نوع از اعتیاد هم باید تحت نظر پزشک باشه تا از مسمومیت های احتمالی جلوگیری شود

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

عوارض طولانی مدت مصرف الکل:
    اختلال خواب، بیماریهای معده (زخم معده)، درگیری مری و کبد، سوءتغذیه، افزایش فشارخون و خطر سکته قلبی و مغزی، ضعف عضلانی، ناتوانی جنسی و تأخیر در انزال، توهمات شنوایی، فراموشی پایدار، افزایش خطر سرطانهای سر و گردن و دستگاه گوارش.

علائم ترک مصرف الکل:
    چنانچه فردی پس از مصرف طولانی و زیاد الکل ناگهان آن را قطع کند یا مقدار آن را ناگهانی کاهش دهد، به طور متوسط پس از ۸-۶ ساعت علائم زیر بروز خواهد کرد:

تعریق، افزایش ضربان قلب، لرزش شدید دست ها، بی خوابی، تهوع و استفراغ، اضطراب، تشنج، توهمات شنوایی و بینایی.

چگونه کمک کنیم؟
    بمنظور پیشگیری از ایجاد فراموشی ناشی از مصرف طولانی مدت الکل ، هر فرد الکلی باید روزانه ۱۰۰میلی گرم ویتامین ۱b (تیامین) مصرف کند و باید به مصرف کننده توصیه کرد که میزان مصرف روزانه یا هفتگی خود را ثبت کند.
    حداقل دو روز در هفته استفاده نکند، از مشروبات الکلی با درصد الکل کمتر استفاده کند یا به صورت رقیق شده مصرف کند. چنانچه فرد دچار مسمومیت شدید با الکل شده باشد به منظور حمایت تنفسی و توجه به آب و املاح و حرارت بدن نظارت پزشکی ضروری است.چنانچه قصد ترک الکل را داشته باشند، نظارت روانپزشک برای شروع داروهای مسکن و جلوگیری از بروز هذیان ضروری است.

سایر اطلاعات در مورد اعتیاد به الکل:
    ۷۲ ساعت تا یک هفته پس از قطع مصرف ناگهانی الکل امکان بروز تشنج و حالتهای هذیانی شدیدی که ممکن است منجر به مرگ شود، وجود دارد که نظارت تخصصی را در این دوران الزامی می کند .

شکایات منجربه مراجعه
    • خلق افسرده
    • عصبی شدن
    • بی خوابی
    • عوارض جسمی مصرف الکل (زخم معده، گاستریت،بیماری کبدی)
    • علایم بازگیری الکل (تعریق، لرزش، کسالت صبحگاهی، توهمات و تشنج)

نشانه‌های وابستگی به الکل
    -مشکل در کنترل کردن مصرف الکل
    -علاقه وافر به مصرف الکل
    -تحمل (نوشیدن مقادیر زیاد الکل بدون ظاهرشدن مسمومیت )
    -بازگیری (اضطراب، لرزش، تعریق پس ازقطع مصرف )
    - برای برخی بیماران که فاقد موارد بالا می باشند، کاهش مصرف الکل ممکن است مطلوب باشد.

اطلاعات مورد نیاز برای بیمار وخانواده
    ۱) وابستگی به الکل یک بیماری جدی است. قطع یا کاستن از مصرف الکل فواید روانی وجسمی را به همراه دارد.
    ۲) نوشیدن الکل در طی حاملگی می‌تواند به کودک صدمه بزند.
    ۳) دربرخی موارد مصرف مضر الکل، ‌حتی اگر علائم وابستگی وجودنداشته باشد، ‌کاهش یا قطع مصرف همیشه مطلوب است .
    ۴) برای بیمارانی که دچار وابستگی به الکل هستند، هدف فقط ترک الکل است.
    ۵) عود مصرف امری شایع است. کاهش یاقطع مصرف اغلب نیازمند اقدامات مکرر است. نتیجه اقدام، بستگی به انگیزه واعتماد به نفس بیمار دارد.

مشاوره با بیمار وخانواده

۱) برای کسانی که خواهان توقف فوری هستند:
    • روز مشخصی رابرای توقف مصرف تعیین کنید.
    • با بیمار در مورد روش‌های اجتناب از مصرف و همچنین راه‌های مقابله با موقعیت‌های مشکل (نظیر برخوردهای اجتماعی یا حوادث استرس آور) به بحث بپردازید.
    • برای کمک به بیمار درجلوگیری از مصرف الکل، ‌درباره روش‌هایی برای کنار آمدن با حوادث استرس آور بدون استفاده از الکل ویا طرز برخورد و پاسخ‌گویی به دوستانی که هنوز الکل می‌نوشند، طرح‌های خاصی ارایه دهید.
    • اعضای خانواده یا دوستانی را که از قطع مصرف الکل حمایت می‌کنند، شناسایی کنید.

۲) درصورتی‌که کاهش مصرف الکل هدفی عاقلانه تر به نظر می رسد،( یا درصورتی‌که تمایلی به قطع ندارد):
    • درباب هدفی معین برای کاهش مصرف با وی مذاکره کنید (همچون این‌که بیش از دوبار در روز الکل مصرف نکند ودرهر هفته دوروز از مصرف الکل احتراز کند).
    • به بحث درمورد استراتژی‌های احتراز یا کنار آمدن با موقعیت‌های خطرناک (همچون موقعیت‌های اجتماعی، حوادث استرس آور ) بپردازید.
    • به معرفی روش‌های مراقبه شخصی و رفتارهایی که متضمن مصرف بی خطرتر الکل می‌باشند بپردازید (همچون محدود کردن زمان، نوشیدن آهسته تر الکل ).

۳) برای بیمارانی که درحال حاضر علاقه‌مند به قطع یا کاستن از مصرف نیستند:
    • آن‌ها را طرد یا سرزنش نکنید.
    • مشکلات طبی ویا اجتماعی ناشی از مصرف الکل را برایشان روشن کنید.
    • برخوردی غیر داورانه داشته باشید.
    مشاوره با متخصص
    بازگیری شدید از الکل (همراه با توهم وناپایداری سیستم عصبی خودکار) ممکن است نیاز به بستری دربیمارستان واستفاده ازدوز بالاتر داروهای ضداضطراب داشته باشد.درصورت وجود اختلال روان‌پزشکی شدید یا بقای علایم اختلال روان‌پزشکی پس از سم زدایی وقطع مصرف، مشاوره با روان‌پزشک را مدنظر قرار دهید

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)