نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بالا رفتن سن و انصراف خواستگار

1282
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14956
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بالا رفتن سن و انصراف خواستگار

چرا خواستگاران من بعد از دو جلسه تقاضایی ندارند و از درخواست خود صرف نظر می کنند؟

با سلام

دختر 32 ساله ای هستم . تحصیل کرده و مربی آموزشگاه زبان انگلیسی و همچنین مترجم یک شرکت . در خانوده ای معمولی و متدین و نسبتا فقیری بزرگ شدم . مشکل عمده من در ازدواج این است که از سن 25 سالگی خواستگارانی با شرایط نسبتا ایده آل و خوب داشتم اما تقریبا همه آنها بعد از یکی دو جلسه صرف نظر کردند.

من دارای هیچ نکته منفی نمی باشم . اجتماعی هم هستم . با توجه به بالا رفتن سنم نگران هستم چرا یکی از بهترین ایده آل هایم از درخواست خود صرف نظر کرد . اگر از چهره و زیبایی من خوشش نیامده بود چرا برای بار دوم به صورت رسمی به خواستگاری آمد ؟ واقعا نمی دانم گاهی اوقات فکر می کنم شاید به خاطر اینکه مثل دختران امروزی پوشش ندارم دچار این مشکل هستم اما حتی خانواده ای هم بودند که پوششان مثل خودم بود انها هم از ادامه خواستگاری صرف نظر کردند. خانواده ما دارای هیچ نکته اخلاقی منفی نمی باشند پدرم ادم کارگر بیچاره ای است اما با شخصیت است و مادرم نیز از خانواده اصیلی هست. اما متاسفانه داماد ما معتاد است . .... نمی دانم چکار کنم واقعا خسته شدم چهار مورد خواستگار عالی را از دست دادم خودم فکر می کنم شاید به این دلیل که آنها از نظر شغلی و مالی و فرهنگی خودشان را در سطح داماد ما نمی دیدند اما به هر حال من نمی توانم کاری کنم ,بعضی اوقات تصمیم می گیرم که با یکی از بهترین ایده آل هایم که هنوز ازدواج نکرده صحبت کنم اما ترسم از این است که غرورم بشکند و بگوید من درخواستی ندارم اگر داشتم پا پیش می گذاشتم شاید ازدواج نکردن او یک دلیل دیگر دارد .... و این برای من که تا به این سن با هیچ پسری ارتباط نداشتم زجر آور است ,دچار افسردگی شدم . موضوعی که بیشتر مرا آزار داد پیشنهاد یک مرد متاهل با سن خیلی بالا در محیط کار من بود اما من با درایت او را رد کردم و حتی راهنمایی کردم که هیچکس جایگاه همسرش برای او ندارد و این فقط یک هوس است و موفق شدم زندگی یک نفر را نجات دهم اما فکر می کنم کم کم خودم دارم دچار افسردگی می باشم لطفا مرا راهنمایی نمایید .
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بالا رفتن سن و انصراف خواستگار

نقل قول نوشته اصلی توسط MARYAMN نمایش پست ها
    چرا خواستگاران من بعد از دو جلسه تقاضایی ندارند و از درخواست خود صرف نظر می کنند؟
    با سلام دختر 32 ساله ای هستم . تحصیل کرده و مربی آموزشگاه زبان انگلیسی و همچنین مترجم یک شرکت . در خانوده ای معمولی و متدین و نسبتا فقیری بزرگ شدم . مشکل عمده من در ازدواج این است که از سن 25 سالگی خواستگارانی با شرایط نسبتا ایده آل و خوب داشتم اما تقریبا همه آنها بعد از یکی دو جلسه صرف نظر کردند.
    من دارای هیچ نکته منفی نمی باشم . اجتماعی هم هستم . با توجه به بالا رفتن سنم نگران هستم چرا یکی از بهترین ایده آل هایم از درخواست خود صرف نظر کرد . اگر از چهره و زیبایی من خوشش نیامده بود چرا برای بار دوم به صورت رسمی به خواستگاری آمد ؟ واقعا نمی دانم گاهی اوقات فکر می کنم شاید به خاطر اینکه مثل دختران امروزی پوشش ندارم دچار این مشکل هستم اما حتی خانواده ای هم بودند که پوششان مثل خودم بود انها هم از ادامه خواستگاری صرف نظر کردند. خانواده ما دارای هیچ نکته اخلاقی منفی نمی باشند پدرم ادم کارگر بیچاره ای است اما با شخصیت است و مادرم نیز از خانواده اصیلی هست. اما متاسفانه داماد ما معتاد است . .... نمی دانم چکار کنم واقعا خسته شدم چهار مورد خواستگار عالی را از دست دادم خودم فکر می کنم شاید به این دلیل که آنها از نظر شغلی و مالی و فرهنگی خودشان را در سطح داماد ما نمی دیدند اما به هر حال من نمی توانم کاری کنم ,بعضی اوقات تصمیم می گیرم که با یکی از بهترین ایده آل هایم که هنوز ازدواج نکرده صحبت کنم اما ترسم از این است که غرورم بشکند و بگوید من درخواستی ندارم اگر داشتم پا پیش می گذاشتم شاید ازدواج نکردن او یک دلیل دیگر دارد .... و این برای من که تا به این سن با هیچ پسری ارتباط نداشتم زجر آور است ,دچار افسردگی شدم . موضوعی که بیشتر مرا آزار داد پیشنهاد یک مرد متاهل با سن خیلی بالا در محیط کار من بود اما من با درایت او را رد کردم و حتی راهنمایی کردم که هیچکس جایگاه همسرش برای او ندارد و این فقط یک هوس است و موفق شدم زندگی یک نفر را نجات دهم اما فکر می کنم کم کم خودم دارم دچار افسردگی می باشم لطفا مرا راهنمایی نمایید . با تشکر
    دوست عزیز بهتره خودت رو از این افکار منفی و بی سرانجام رها کنید

یکی از عواقب چنین افکار منفی همین زندگی هست که در آن هستید ...

ما در زندگی هایی نفس میکشیم که به نوعی خودمون آرزوشونو میکردیم

اینکه خواستگاری ندارید مشکل شما نیست به خاطر مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه است که

جوانان از ازدواج و پذیرش بار مسئولیت ترس دارند و به نوعی از این کار فراری هستند

بهتره برای روحیه خودتون حتما" با مشاوری مجرب مشاوره داشته باشید تا از این تفکر بالا رفتن سن بیرون بیای چون سن فقط یک عدده

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد