نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عصبانیت و افسردگی

848
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14634
    تشکـر
    15
    تشکر شده 65 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    10

عصبانیت و افسردگی

سلام.من بیشتر از شیش ماهه که اخلاقم خیلی تغییر کرده....قبلا مهربون بودم , خوش اخلاق بودم,با حوصله بودم, دلسوز بودم......ولی الان دیگه اونجوری نیستم.......
    البته باید بگم من به خشونت و این چیزا علاقه ی زیادی دارم..اوقات زیادی رو تو اتاقم سریال های خشن و تخیلی واین جور چیزا نگا میکنم...مخصوصا از بعد سریال اسپارتاکوس کلا خشن شدم...خیلی زود اعصابم تحریک میشه...اصلاااا علاقه ای به بودن کنار خانواده ندارمو تنها بودن تو اتاقمو ترجیح میدم....گاهی میرم بیرون ولی بازم تو خیاونم ازین اشفته بازار اعصابم خورد میشه..انگار من باس جوش همه چیزو بزنم ....کلا افسرده شدم....حداکثر شادیم اینه که شایـــــــــــــد چن تایی اهنگ شاد گوش بدم...البته بگم که رابطم با دوستام خوبه و کنار اونا ارومم....من تقریبا 17 سالمه...دو سال پیش مامانمو از دست دادم...شیش ماه بعد اون حادثه با دختری دوست شدم که دو ماه پیش اونم از دست دادم...زمان فوت مامانم همه چیو تو خودم ریختم...وقتی هم با دختره بودم خیلی ذهنم درگیر بود و اذیت میشدم..احتمال میدم این دوسال خیلی روم تاثیر گذاشته باشه...........
    چیکار کنم که یکم بهتر و با حوصله تر و شادتر بشم؟کمکم کنید شدم مث بمب ساعتی که بابامم میترسه چیزی بهم بگه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عصبانیت و افسردگی

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHDI-ALONE نمایش پست ها
    سلام.من بیشتر از شیش ماهه که اخلاقم خیلی تغییر کرده....قبلا مهربون بودم , خوش اخلاق بودم,با حوصله بودم, دلسوز بودم......ولی الان دیگه اونجوری نیستم.......
    البته باید بگم من به خشونت و این چیزا علاقه ی زیادی دارم..اوقات زیادی رو تو اتاقم سریال های خشن و تخیلی واین جور چیزا نگا میکنم...مخصوصا از بعد سریال اسپارتاکوس کلا خشن شدم...خیلی زود اعصابم تحریک میشه...اصلاااا علاقه ای به بودن کنار خانواده ندارمو تنها بودن تو اتاقمو ترجیح میدم....گاهی میرم بیرون ولی بازم تو خیاونم ازین اشفته بازار اعصابم خورد میشه..انگار من باس جوش همه چیزو بزنم ....کلا افسرده شدم....حداکثر شادیم اینه که شایـــــــــــــد چن تایی اهنگ شاد گوش بدم...البته بگم که رابطم با دوستام خوبه و کنار اونا ارومم....من تقریبا 17 سالمه...دو سال پیش مامانمو از دست دادم...شیش ماه بعد اون حادثه با دختری دوست شدم که دو ماه پیش اونم از دست دادم...زمان فوت مامانم همه چیو تو خودم ریختم...وقتی هم با دختره بودم خیلی ذهنم درگیر بود و اذیت میشدم..احتمال میدم این دوسال خیلی روم تاثیر گذاشته باشه...........
    چیکار کنم که یکم بهتر و با حوصله تر و شادتر بشم؟کمکم کنید شدم مث بمب ساعتی که بابامم میترسه چیزی بهم بگه

دوست عزیز تمام این موارد یک جور واکنش دادن و تخلیه انرژی و ناراحتی در شماست

در این حالت احساس راحتی میکنید و به عنوان فردی خاص از ناراحتی ها فاصله میگیرید ولی برای مدت کوتاهیه

شما همان فرد مهربان هستید ولی اتفاقاتی که برای شما رخ داده چنین رفتاری از خودتون بروز بدید

بهتره این انرژی رو با ورزش کردن تخلیه کنید بیشتر در جمع دوستان خوب باشید تا از این انزوا رها بشید

۱- صمیمت، صمیمیت در خانواده امری لازم و ضروری است زیرا سهم مهمی در کاهش خشونت در خانواده دارد بسیاری از رفتارهای خشونت آمیز به این دلیل است که صمیمیت بین طرفین وجود ندارد. صمیمیت هنگامی افزایش می‌یابد که افراد خانواده درامور زندگی با یکدیگر مشارکت داشته باشند. همچنین اعتماد و اطمینان در مشارکت بین اعضای خانواده باعث صمیمیت می‌شود.

۲- تامل و سکوت، یکی از بهترین راه‌های کنترل خشونت در خانواده کنترل رفتار خویشتن در مواقعی است که یکی از اعضای خانواده به تحریک دیگری بپردازد. بهترین شکرد در این هنگام آن است که دیگران س************ت اختیار کنند تا آن فرد هم آرامش پیدا کند سپس در یک فرصت مناسب با هم به بحث و بررسی بپردازند.

۳- تخلیه یعنی اینکه به طور مستقیم جواب خشونت را ندهیم. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که پرخاشگری حلاکی و حتی فیزیکی علاوه بر اینکه خشم را کاهش نمی‌دهد بلکه باعث افزایش آن نیز می‌شود. ۴- مدل پرخاشگری غیر پرخاشگرانه (قدم زدن و...)، تحقیقات نشان داده که افرادی عادی که پرخاشگری خود بدون رفتار پرخاشگرانه بروز دادند بعد از این کار سطح کمتری از پرخاشگری را داشته‌اند ولی به طور کل این روش هم زیاد موثر نیست.

۵- تنبیه، درطول تاریخ یکی از وسایل اجتماعی برای کم کردن میزان خشونت تنیه بوده‌است که توسط آن جلوی تجاوز، خشونت و دیگر رفتارهای پرخاشگرانه را می‌گرفتند ولی در حال حاضر علما معتقدند که تنبیه به طور موقت جلوی خشونت حاضر را می‌گیرد و برعکس در طولانی مدت به طور مستقیم باعث تقویت آن می‌شود درحال حاضر تنبیه بدنی از طرف سازمان بهداشت جهانی ممنوع شده‌است.

۶- صحبت کردن در مورد مشکل، بهترین روش برای کاهش پرخاشگری صحبت کردن در مورد آن است این تکنیک به طور عملی به دو صورت عملی است ولی اینکه در لحظه‌ای که پرخاشگری به حد اعلای خود می‌رسد یکی از طرفین سکوت اختیار کند و سعی کند غائله را ختم کند ولی بعد از اینکه طرفین آرام شدند و مدتی نیز گذشت با خونسردی مطالب را با یکدیگر در میان می‌گذارند و آن را حل و فصل می‌کنند.

درمان پرخاشگری:
    برای درمان پرخاشگری گام اول شناخت و ریشه یابی علت یا علل پرخاشگری است با شناخت این عوامل می‌توان همکاری‌های لازم را برای کاستن از میزان و شدت پرخاشگری ارائه نمود مانند سرگرم نمودن فرد مهر و محبت و دلجویی آموزش تنهایی فکرکردن صبرو متانت نشان دادن در مواقع پرخاشگری تشویق جهت استحمام وروش گرفتن اجرای عدالت در منزل برآورده کردن نیازهای کودکان و نوجوانان مساعد ساختن جو آزادی‌های کنترل شده جلوگیری از توهین و ناسزا گفتن به آنها و یا مقابله به مثل نکردن با آنها جلوگیری از تهدید و ترساندن الگوهای خوب را به آنها نشان دادن رهنمودهایی در مورد سازش و جوشش با دیگران تشویق به بازی‌های گروهی و رعایت بتراکت و قوانین در زندگی با دیگران عادت دادن به آنا به گذشت یاد دادن انتقاد صحیح به آنها جهت تخلیه و سبک شدن و آرامش یافتن و در پایان چنانچه رعایت عوامل فوق تأثیری نداشت می‌توان از عوامل دیگری مانند توبیخ اخطار تحکم علامت مقابله به مثل تنبیه و قهرو... استفاده نمود.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)