نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: طب سنتی برای زخم معده

2122
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

طب سنتی برای زخم معده

ای زخم معده,طب سنتی و زخم معده,غذاهای مضر برای زخم معده

برنج ضد زخم معده و روده‌ها بوده و زمانی که با شیر تهیه شود از خونریزی زخم معده و روده جلوگیری می‌کند.
    یک متخصص طب سنتی با توضیح دلیل ایجاد زخم معده گفت:‌ بیمارانی که به زخم معده دچار شده‌اند باید عادت‌های غذا خوردن را تغییر دهند غذاهای دیر هضم و پرچرب نخورند و در مقابل غذاهایی مثل آش جو، شیربرنج و فرنی بیشتر مصرف کنند.
    غلامرضا کرد افشاری گفت: رعایت رژیم غذایی مناسب در کنترل بسیاری از اختلالات گوارشی نقش بسزایی دارد به طوری که نداشتن الگوی مناسب غذا عوارضی را بر سیستم گوارشی گذاشته که یکی از آنها ایجاد زخم معده است. وی ادامه داد: اگر به مدت طولانی غذا خورده نشود ترشحات معده کم شده و زخم‌های اثنی عشر و معده در طی آن ایجاد می‌شود. این متخصص طب سنتی به بیمارانی که دچار زخم معده شده‌اند توصیه کرد: عادت غذا خوردن خود را باید تغییر دهند، با آرامش و آهسته غذا بخورند و خوب غذا جویده شود.
    وی افزود: بیماران دچار زخم معده باید از غذاهای سنگین و پرچرب و دیر هضم پرهیز کنند و از غذاهایی با هضم سریع استفاده کنند. کرد افشاری افزود: غذاهای مفید برای این بیماران آش جو، شیربرنج و فرنی است به خصوص برای بیمارانی که دارای معده گرم هستند مناسب است. برنج ضد زخم معده و روده‌ها بوده و زمانی که با شیر تهیه شود از خونریزی زخم معده و روده جلوگیری می‌کند.
    وی تأکید کرد: باید از مصرف غذاهای تند، قهوه، کاکائو و نوشابه‌های گازدار پرهیز کنند و سالم‌ترین روغن برای بیمارانی که دچار مشکلات معده هستند روغن زیتون است. وی گفت: بیماران دچار زخم معده بهتر است در غذای خود از گوشت جوجه مرغ که با زرشک و سماق طعم‌دار شده استفاده کنند.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

2. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : طب سنتی برای زخم معده

من زخم اثنی عشر دارم.تقریبا همه اینهارو رعایت میکنم.اما ۱۰ساله خوب نشدم.کافیه ی مقدار گرسنم بشه زمینو گاز میگیرم از درد.

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : طب سنتی برای زخم معده

نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    من زخم اثنی عشر دارم.تقریبا همه اینهارو رعایت میکنم.اما ۱۰ساله خوب نشدم.کافیه ی مقدار گرسنم بشه زمینو گاز میگیرم از درد.

شاید رعایت کنیییی
    ولی از اون طرف حتما یه غذا هایی میخوری که بدترت میکنه

منم درد معده شدید دارم تا درد میگیره قرص رایندتین میخور ..دکتر گفت بخوای همینطور قرص بخوری پرز های رو معدت از بین میره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

5. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)