نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خجالتى بودن در جمع و سخت دوست پيدا كردن

914
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15060
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خجالتى بودن در جمع و سخت دوست پيدا كردن

سلام خدمت دوستان و اساتيد اين سايت. من 22 سالمه و خارج از ايران هستم

مشكل اساسى كه من دارم اين هست كه دوست زياد ندارم و دوستان اندكى هم كه دارم بيشتر رابطه يك طرفه س.. يعنى اگر من اصرار بر رابطه نداشته باشم طرف مقابل هم بيخيال ميشه.. اكثرا من تماس ميكرم واسه بيرون رفتن ها و ..
    مشكل اصلى من اينه كه تو جمع نميتونم صحبت كنم و مثلا اگر يك جمع سه چهار نفره باشيم من ساكت ترين و بى اهميت ترين شخص تو اون جمعم و اگر صحبت هم بكنم بخاطر استرسى كه دارم اكثرا گند ميزنن و چيز بى ربطى ميگم !
    اگرم صحبت كنم نميتونم مثل بقيه شوخى كنم يا اگر زور بزنم يه چيز خنده دار بگم اينقدر بى مزه ميشه كه نگفتنش از گفتنش بهتره.
    اكثر دوستانى هم كه دارم باشون رابطه تكى دارم و اونم طورى نيستم كه واسه طرف مقابلم جذابيتى داشته باشم واسه ادامه دوستى.. البته همشون اينطور نيستن و تك و توك هستن كه واقعا باهم رفيق باشيم ولى نهايتا اگر من اصرار بر دوستى نكنم طرف مقابلم هيچ اصرارى نميكنه.
    خيلى سخت با بقيه گرم ميگيرم و اين عمدى نيست و خودم از اين قضيه ناراحتم ولى نميدونم چطور با يك نفر كه از خودش و از شخصيتش خوشم اومده باب دوستى رو باز كنم و مثلا شوخى كنم تا يخ رابطه بشكنه
    از طرفى چون تك پسر هستم و برادر ندارم از تنهايى خيلى رنج ميبرم و دوست زيادى ندارم.
    تمام اين مشكلات من در ايران هم كه بودم صدق ميكرد ولى اينجا بواسطه اينكه بيرون با زبان مادرى خودم صحبت نميكنم مشكلاتم بيشتر شده. مثلا اگر تو ايران بلد بودم با زبان فارسى با دوستانم حرف بزنم و شوخى كنم اينجا همين رو هم بلد نيستم و اگر كسانى رو بشناسم و رابطه داشته باشم صرفا سلام و عليك رسمى و خشك هست.
    خيلى دوست داشتم با يك روانشناس صحبت كنم ولى متاسفانه اينجا مشاوره ايرانى يا فارسى زبان نيست كه بتونم مشكلاتم رو باش در ميون بذارم. گاهى اوقات دنبال مشاوره تلفنى هم هستم ولى معمولا براى خارج از ايران امكان پذير نيست.
    ببخشيد سرتون رو درد اوردم
    ممنون ميشم از دوستان و اساتيد كسى راهنمايى كنه.

2. کاربران زیر از Mehdi_71 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خجالتى بودن در جمع و سخت دوست پيدا كردن

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_71 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتيد اين سايت. من 22 سالمه و خارج از ايران هستم

مشكل اساسى كه من دارم اين هست كه دوست زياد ندارم و دوستان اندكى هم كه دارم بيشتر رابطه يك طرفه س.. يعنى اگر من اصرار بر رابطه نداشته باشم طرف مقابل هم بيخيال ميشه.. اكثرا من تماس ميكرم واسه بيرون رفتن ها و ..
    مشكل اصلى من اينه كه تو جمع نميتونم صحبت كنم و مثلا اگر يك جمع سه چهار نفره باشيم من ساكت ترين و بى اهميت ترين شخص تو اون جمعم و اگر صحبت هم بكنم بخاطر استرسى كه دارم اكثرا گند ميزنن و چيز بى ربطى ميگم !
    اگرم صحبت كنم نميتونم مثل بقيه شوخى كنم يا اگر زور بزنم يه چيز خنده دار بگم اينقدر بى مزه ميشه كه نگفتنش از گفتنش بهتره.
    اكثر دوستانى هم كه دارم باشون رابطه تكى دارم و اونم طورى نيستم كه واسه طرف مقابلم جذابيتى داشته باشم واسه ادامه دوستى.. البته همشون اينطور نيستن و تك و توك هستن كه واقعا باهم رفيق باشيم ولى نهايتا اگر من اصرار بر دوستى نكنم طرف مقابلم هيچ اصرارى نميكنه.
    خيلى سخت با بقيه گرم ميگيرم و اين عمدى نيست و خودم از اين قضيه ناراحتم ولى نميدونم چطور با يك نفر كه از خودش و از شخصيتش خوشم اومده باب دوستى رو باز كنم و مثلا شوخى كنم تا يخ رابطه بشكنه
    از طرفى چون تك پسر هستم و برادر ندارم از تنهايى خيلى رنج ميبرم و دوست زيادى ندارم.
    تمام اين مشكلات من در ايران هم كه بودم صدق ميكرد ولى اينجا بواسطه اينكه بيرون با زبان مادرى خودم صحبت نميكنم مشكلاتم بيشتر شده. مثلا اگر تو ايران بلد بودم با زبان فارسى با دوستانم حرف بزنم و شوخى كنم اينجا همين رو هم بلد نيستم و اگر كسانى رو بشناسم و رابطه داشته باشم صرفا سلام و عليك رسمى و خشك هست.
    خيلى دوست داشتم با يك روانشناس صحبت كنم ولى متاسفانه اينجا مشاوره ايرانى يا فارسى زبان نيست كه بتونم مشكلاتم رو باش در ميون بذارم. گاهى اوقات دنبال مشاوره تلفنى هم هستم ولى معمولا براى خارج از ايران امكان پذير نيست.
    ببخشيد سرتون رو درد اوردم
    ممنون ميشم از دوستان و اساتيد كسى راهنمايى كنه.

شخصات هر رفتار معایب و مزایای خودش دارد از این رفتار ها خجالتی بودن یکی از رفتار های اجتماعی است

که همیشه فرد از آن ضربه می بیند و در برخی موارد فرد نمی تواند حق خود را احقاق کند و تضییع حق می شود

اما هر مشکلی راهکاری دارد برای همین از راهکارهای این رفتار را بر می شماریم:

1 - قبل از وارد شدن به یک جمع، اطلاعاتی در مورد آن جمع به دست آورید و درباره چیزهایی که می‌خواهید یا می‌شود در آنجا مطرح کرد، فکر کنید.

2- معاشرت خود را با دیگران بیشتر کنید؛ از جمع‌های دوستانه کوچک شروع کنید، به سؤالات‌شان جواب دهید و از آنها درباره خودشان، آرزوهایشان، اهداف‌شان یا موضوعات دیگر سؤال کنید.

3- اگر خجالتی بودن، خیلی شما را آزار می‌دهد، به یک مشاور یا روان‌شناس مراجعه کنید.

4- تا حد ممکن از انزوا و گوشه‌گیری دوری کنید. اگر چند نفری دوروبرتان هستند، کتاب خواندن را کنار بگذارید و سر صحبت را با آنها باز کنید.

5- اگر به خاطر لهجه، صدا، بوی دهان یا نوع دندان‌هایتان از جمع گریزان هستید، چرا فكری به حال اصلاح اینها نمی‌كنید؟

6- در جمع‌ها کاری کنید كه کسل، خسته و بی‌حوصله به نظر نیایید.

به یاد داشته باشید راه مقابله با خجالت این است که به چیزهای دیگری تمرکز کنید؛ مانند فکر کردن و تصور اینکه چطور می‌شود از اتفاقات اجتماعی لذت برد.

7- از طرد شدن یا شکست خوردن، نترسید. قهرمانان ورزشی نیز با وجود احتمال شكست، باز هم به مبارزه و رقابت می‌پردازند؛

اما تقریبا همه آنها برای برد به میدان می‌روند و هیچ‌گاه از شکست حرف نمی‌زنند.

8- كم‌رویی، تـردید و دودلی هنگامی ‌رخ می‌دهد كه شما به عیوب و نقایص خود فكر می‌كنید.

افكـارتـان را متوجه شخصی کنید كه در حال گفت‌وگو با او هستید.

در این حالت، هم شما اضطراب خود را از خاطر خواهید برد و هم طرف مقابل از توجه شما خوشحال خواهد شد.

9- همه‌چیز را به خودتان نگیرید. نباید هر چیزی مانند شوخی و طعنه را به عنوان توهین تلقی كنید.

مردم اغلب چیزهایی را می‌گویند كه هیچ مقصود و منظوری از آن ندارند؛ هر چند گاهی اوقات مردم نـظـرات نابجا و بی‌موردی می‌دهند؛ در این صورت، قاطعانه از خودتان دفاع كنید.

10- توقعتان را كم كنید. بنا نیست در پایان یك گفت‌و‌گو، شما افراد را كاملا مجذوب خود كرده باشید. همین كه همه از هم‌صحبتی یكدیگر لذت برده باشید، كافی است. باور كنید!

11- هول نكنید. آدم‌های روبه‌روی شما هر چقدر هم كه مهم باشند، آدم هستند؛ آنها هم معایب و مشكلات و ضعف‌های خودشان را دارند؛ عین شما!

شاید هم مثل خود شما دارند سعی می‌كنند كسی متوجه نشود چقدر خجالتی هستند.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)