نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: زندگی در غربت بعد از ازدواج

2857
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15575
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

زندگی در غربت بعد از ازدواج

سلام خسته نباشین و سپاس از سایت خوبتون.
    من تبریزی هستم و در دانشگاه بعد از آشنایی با یه پسر مشهدی با وجود مخالفت خانواده ها با هم ازدواج کردیم الان نزدیک 5 ساله مشهدم و یه بچه هم دارم ولی هنوز نتونستم با مشکل دوری از خونوادم کنار بیام.همش ذهنم مشغوله که یه راهی پیدا کنم و بریم تبریز زندگی کنیم واقعا واسم غیر قابل تحمله اصلا دوست ندارم اینجا زندگی کنم ولی خانواده شوهرم با اینکه آنچنان عاطفی نیستند بازم نمیذارن ما بریم من مطمینم که اگه ما تبریز زندگی کنیم واسه اینا فرقی نمیکنه ولی به خاطر حرف مردم و این جور چیزا مانع رفتنمون میشن.وضع مالیشون هم خوبه واسه همین همیشه با پول شوهرمو به سمت خودشون میکشن.در ظاهر مهربونن ولی موقع حرف زدن با خنده آنچنان با نیش و کنایه با آدم حرف میزنن که از صد تا فحش بد تره.من الان دو تا مشکل دارم یکی اینکه راهنماییم کنین که چطوری میتونم راهی واسه تبریز زفتن پیدا کنم و دوم اینکه چطوری با خانواده شوهرم کنار بیام آخه به خاطر همین ظاهر سازی ها و نیش و کنایه ها شون و هم اینکه مانع زندگی ما در تبریز شدن کم کم و به مرور زمان ازشون متنفر شدم اصلا دوست ندارم ببینمشون روزی که قراره بریم خونشون استرس دارم و اعصابم خورده.لطفا کمکم کنین. تنها آرزوی من اینه که با شوهرم و پسرم بریم تبریز و کنار خانوادم زندگی کنیم. (نا گفته نماند که من تک دختر و شوهرم تک پسر خانواده هست)
    پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما ممنونم.
    ویرایش توسط ne.gar : 04-30-2015 در ساعت 10:31 AM

2. کاربران زیر از ne.gar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : زندگی در غربت بعد از ازدواج

درود خوش آمدید شما قبل ا زازدواج باید این مسائل رو حل میکردید وتعیین محل رزندگی وشرایطتون رو مشخص میکردید . عرض کنم همونجور شما دوری رو نمیتونید تحمل و تک دختر شاید خانواده ایشونم که شوهرتون تک پسر هست همین حس روداشته باشند.
    بگید آیا درزندگی خصوصی شما دخالتی دارند؟ اذیتتون میکند؟ یا فقط همین ظاهر سازی شما روحساس کرده ؟
    میگید که از نظر مالی هم که کمک حالتونند.
    اما برای دوری وزندگی ای که باید با توافق شما وشوهرتون باشه باید باهم دیگه حرف بزنید وموقعیت کاری وزندگی دراین دوشهر رومفقایسه کنید
    مهم اینده وپیشرفته- ن شهر ونزدیکی ب خانواده ات این میشه یکطرفه و خود بینی درسته ؟ شما الان مشکلی برای سرزدن و دیدن پدر و مادرتون را دارید مانع دیدارتون میشن؟ شغل و موقعیت کاری شوهرتون چیه؟ خودتونم شاغلید؟

4. 4 کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ne.gar نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین و سپاس از سایت خوبتون.
    من تبریزی هستم و در دانشگاه بعد از آشنایی با یه پسر مشهدی با وجود مخالفت خانواده ها با هم ازدواج کردیم الان نزدیک 5 ساله مشهدم و یه بچه هم دارم ولی هنوز نتونستم با مشکل دوری از خونوادم کنار بیام.همش ذهنم مشغوله که یه راهی پیدا کنم و بریم تبریز زندگی کنیم واقعا واسم غیر قابل تحمله اصلا دوست ندارم اینجا زندگی کنم ولی خانواده شوهرم با اینکه آنچنان عاطفی نیستند بازم نمیذارن ما بریم من مطمینم که اگه ما تبریز زندگی کنیم واسه اینا فرقی نمیکنه ولی به خاطر حرف مردم و این جور چیزا مانع رفتنمون میشن.وضع مالیشون هم خوبه واسه همین همیشه با پول شوهرمو به سمت خودشون میکشن.در ظاهر مهربونن ولی موقع حرف زدن با خنده آنچنان با نیش و کنایه با آدم حرف میزنن که از صد تا فحش بد تره.من الان دو تا مشکل دارم یکی اینکه راهنماییم کنین که چطوری میتونم راهی واسه تبریز زفتن پیدا کنم و دوم اینکه چطوری با خانواده شوهرم کنار بیام آخه به خاطر همین ظاهر سازی ها و نیش و کنایه ها شون و هم اینکه مانع زندگی ما در تبریز شدن کم کم و به مرور زمان ازشون متنفر شدم اصلا دوست ندارم ببینمشون روزی که قراره بریم خونشون استرس دارم و اعصابم خورده.لطفا کمکم کنین. تنها آرزوی من اینه که با شوهرم و پسرم بریم تبریز و کنار خانوادم زندگی کنیم. (نا گفته نماند که من تک دختر و شوهرم تک پسر خانواده هست)
    پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما ممنونم.
    عزیزم پذیرش واقعیت یکی از راه های ارام شدن و کنار اومدن با موضوعاته ...

شما ازدواج کردید و باید بپذیرید که باید در کنار همسرتون زندگی کنید ...

چون اجابت نظر شوهر بر خانواده ارجحیت پیدا میکنه ...

ولی خانواده شوهرتون رو باید با محبت کردن نظرشون رو جلب کنید اینکار به ظاهر سخته ولی میتونید انجامش بدید

کنایه ها رو میتونید به سمت شوخی و طنز بکشید و از ارزش کلامی خارج کنید و راحت باهاش برخورد کنید

اگر بتونید نظرشون رو جلب کنید زندگی خوبی رو میتونید در کنارشون داشته باشید و حتی از این طریق بطور غیر مستقیم روی نظرات شوهرتون هم اثرگذار باشید

6. 4 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15575
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

موقع خواستگاری بابام میگفت تبریز زندگی کنین همه چی هم (شغل و خونه و ...) با خودم.میگفت من میدونم دخترم نمیتونه مشهد زندگی کنه ولی تقصیر خودمه که بچگی کردم، به خاطر اینکه شوهرم خوشحال بشه گفتم میرم مشهد ولی اگه نتونستم میایم تبریز زندگی میکنیم اونا هم اون موقع قبول کردن. گاهی وقت ها دخالت هم میکنن مثلا ما میخواستیم ماشینمونو عوض کنیم نذاشتن و خیلی مسایل دیگه. واسه رفت و آمد به تبریز مشکلی ندارم هر 3 یا 4 ماهی میرم خانوادم هم میان دیدنمون ولی هر وقت میخوام برم استرس دارم دورادور حرفاشون به گوشم میرسه. همیشه هم که نمیشه شوهرم باهام بیاد واسه همین وقتی میرم غصه میخورم که اونم تنها مونده. 2 سال بعد هم که بچم بره پیش دبستانی و مدرسه که دیگه فقط تابستونا میتونم برم. من یک طرفه نمیخوام تصمیم بگیرم من حتی راضیم فصلی بریم اخه شوهرم شغلش آزاده، وقتی اینجا بازار خوبه یعنی 6 ماه اول سال اینجا باشیم و 6 ما بعدی رو بریم تبریز، البته این روش هم تا قبل از مدرسه رفتن بچم امکان داره. من دوست دارم ادامه تحصیل بدم و فوق لیسانسمو بگیرم ولی اینجا نمیشه آخه بچمو چی کار کنم اگه تبریز باشم مامانم خیلی کمکم میکنه اینجا همیشه دست تنهام خیلی اذیت میشم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد