نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: طرف چه کسی را بگیرم؟؟

1054
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15728
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy طرف چه کسی را بگیرم؟؟

سلام
    من یه دختر 17 سالم و فرزند ه تغاری یه خانواده ی 4 نفره ام
    خواهرم دو سالی هست که عقد کرده و تقریبا نصف ایام هفت رو همراه با نامزد یا به اصطلاح شوهرش خونه ما و نصف دیگه رو خونه پدر شوهرش هستن .
    مادرم تو سن کم ازدواج کرد و تفاوت سنی خیلی کمی (16 سال ) با خواهرم داره . مادر من نه اینکه واقعا توی دلش چیزی باشه ولی ادمیه که زود جوش میاره و از کوره در میره و متاسفانه اغلب مواقع هم نمی تونه جلوی خودش رو بگیره و گاهی اوقات جلوی شوهر خواهرم با خواهرم دعواش میشه و باعث زدن حرفایی میشه که نباید گفته بشه البته خواهرمم اونقدری که باید احترام مادرم رو نگه نمیداره و اکثر جر و بحث هایی که بینشون اتفاق میافته تقصیر خواهرمه .
    مشکل اصلی من اینه که بعد از این جر و بحث ها یا شوهر خواهرم از دست مادرم ناراحت میشه و یا خواهرم و متقابلا مادرمم از دست خواهرم دلخور میشه در نتیجه مادرم میاد پیش من و از رفتار های بد خواهرم میگه و خواهرمم میاد پیش و از رفتار های بد مادرم میگه .
    از بس بین خواهر و مادرم قرار گرفتم احساس می کنم احساسی که به هر دوشون داشتم کم کم داره متزلزل میشه و دیگه مثل قبل دلم نمی خواد پیششون باشم . اکثر اوقات دلم می خواد توی خونه تنها باشم با اینکه من با مادر یا خواهرم مشکلی ندارم ولی همیشه دلم می خواد توی خونه تنها باشم .
    اینم بگم که بیشتر موقع ها حق رو به مادرم میدم . مادرم خیلی ادم اجتماعی و خوش برخوردیه ولی نسبت به بچه هاش مسلما یکم سخت گیر تر و حساس تره . چون من همچین مشکلی رو با مادرم ندارم یا حداقل کم پیش میاد که با مادرم بحثم بشه . خواهرم ادم خودخواهیه بیشتر مواقع و همیشه حس میکنه در هر موردی حق با خودشه .
    واقعا بین مادر و خواهرم قرار گرفتم و احساس می کنم کم کم دارم از هر دوشون دور میشم چون هر دفعه که طرف یکیشون رو گرفتم یکی ازم ناراحت شده و اگه حرفی هم نزنم فکر می کنن واقعا طالب اینم که بیشتر از بدی ها ی اون یکی بشنوم ولی واقعا از این دعوا های بچگانه خسته شدم . گاهی اوقات حس می کنم من خواهر بزرگترم چون رفتارای خواهرم به طرز فجیعی بچگانه است .
    خواهش می کنم کمکم کنید . من نمیدونم چیکار کنم تا جلوی پیشروی این حس رو بگیرم چون تنها چیزی که این روزا دلم می خواد تنهاییه و واقعا از توی جمع بودن بیزارم .
    هیچکدومشون حاضر نیست قبول کنه یه جاهایی مقصره . از طرفی هم خواهرم همیشه خانواده ی شوهرش رو با خانواد ه خودمون مقایسه می کنه این در حالیه که یه مواقعی هم بد خانواده ی شوهرش رو میگه . گاهی وقتا احساس می کنم خواهرم ثبات شخصیتی نداره چون خودشم نمیدونه که از زندگی چی می خواد .
    به نظر شما من طرف کدوم رو بگیرم ؟
    خواهش می کنم راهنماییم کنید چون شاید این موضوع خیلی پیش پا افتاده باشه ولی واقعا منو عذاب میده و باعث شده سر هیچ چیزی تمرکز نداشته باشم .
    ببخشید یکم طولانی شد فقط امیدوارم منظورم رو رسونده باشم . اگه سوالی بود ازم بپرسید
    ممنون

2. کاربران زیر از Atefeh22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : طرف چه کسی را بگیرم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Atefeh22 نمایش پست ها
    سلام
    من یه دختر 17 سالم و فرزند ه تغاری یه خانواده ی 4 نفره ام
    خواهرم دو سالی هست که عقد کرده و تقریبا نصف ایام هفت رو همراه با نامزد یا به اصطلاح شوهرش خونه ما و نصف دیگه رو خونه پدر شوهرش هستن .
    مادرم تو سن کم ازدواج کرد و تفاوت سنی خیلی کمی (16 سال ) با خواهرم داره . مادر من نه اینکه واقعا توی دلش چیزی باشه ولی ادمیه که زود جوش میاره و از کوره در میره و متاسفانه اغلب مواقع هم نمی تونه جلوی خودش رو بگیره و گاهی اوقات جلوی شوهر خواهرم با خواهرم دعواش میشه و باعث زدن حرفایی میشه که نباید گفته بشه البته خواهرمم اونقدری که باید احترام مادرم رو نگه نمیداره و اکثر جر و بحث هایی که بینشون اتفاق میافته تقصیر خواهرمه .
    مشکل اصلی من اینه که بعد از این جر و بحث ها یا شوهر خواهرم از دست مادرم ناراحت میشه و یا خواهرم و متقابلا مادرمم از دست خواهرم دلخور میشه در نتیجه مادرم میاد پیش من و از رفتار های بد خواهرم میگه و خواهرمم میاد پیش و از رفتار های بد مادرم میگه .
    از بس بین خواهر و مادرم قرار گرفتم احساس می کنم احساسی که به هر دوشون داشتم کم کم داره متزلزل میشه و دیگه مثل قبل دلم نمی خواد پیششون باشم . اکثر اوقات دلم می خواد توی خونه تنها باشم با اینکه من با مادر یا خواهرم مشکلی ندارم ولی همیشه دلم می خواد توی خونه تنها باشم .
    اینم بگم که بیشتر موقع ها حق رو به مادرم میدم . مادرم خیلی ادم اجتماعی و خوش برخوردیه ولی نسبت به بچه هاش مسلما یکم سخت گیر تر و حساس تره . چون من همچین مشکلی رو با مادرم ندارم یا حداقل کم پیش میاد که با مادرم بحثم بشه . خواهرم ادم خودخواهیه بیشتر مواقع و همیشه حس میکنه در هر موردی حق با خودشه .
    واقعا بین مادر و خواهرم قرار گرفتم و احساس می کنم کم کم دارم از هر دوشون دور میشم چون هر دفعه که طرف یکیشون رو گرفتم یکی ازم ناراحت شده و اگه حرفی هم نزنم فکر می کنن واقعا طالب اینم که بیشتر از بدی ها ی اون یکی بشنوم ولی واقعا از این دعوا های بچگانه خسته شدم . گاهی اوقات حس می کنم من خواهر بزرگترم چون رفتارای خواهرم به طرز فجیعی بچگانه است .
    خواهش می کنم کمکم کنید . من نمیدونم چیکار کنم تا جلوی پیشروی این حس رو بگیرم چون تنها چیزی که این روزا دلم می خواد تنهاییه و واقعا از توی جمع بودن بیزارم .
    هیچکدومشون حاضر نیست قبول کنه یه جاهایی مقصره . از طرفی هم خواهرم همیشه خانواده ی شوهرش رو با خانواد ه خودمون مقایسه می کنه این در حالیه که یه مواقعی هم بد خانواده ی شوهرش رو میگه . گاهی وقتا احساس می کنم خواهرم ثبات شخصیتی نداره چون خودشم نمیدونه که از زندگی چی می خواد .
    به نظر شما من طرف کدوم رو بگیرم ؟
    خواهش می کنم راهنماییم کنید چون شاید این موضوع خیلی پیش پا افتاده باشه ولی واقعا منو عذاب میده و باعث شده سر هیچ چیزی تمرکز نداشته باشم .
    ببخشید یکم طولانی شد فقط امیدوارم منظورم رو رسونده باشم . اگه سوالی بود ازم بپرسید
    ممنون
    بهتره در این مواقع مادرتون رو دلداری بدید تا شرایط خواهرتون رو هم درک کنه

ولی در مورد خواهرتون حتما" راضیش کنید تا به مشاورروانسناس مراجعه کنه ، گاهی رفتارهای ما میتونه زمینه بروز مشکلاتی باشه

پس هر دوی شما مراجعه حضوری کنید تا با مطرح کردن و بررسی رفتارهای خواهرتون به راهکاری عملی برسید

به هرحال ایشون باید در رفتارش تعدیلی داشته باشه چون در آینده همین رفتارو با شوهرش و خانواده شوهرش خواهد داشت

پس بهتره در این مورد برای رسیدن به تعادل و بالا بردن ظرفیت تحمل در خواهرتون اینکارو انجام بدید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

4. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15728
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از اینکه راهنماییم کردید
    ولی مشکل اینه که مامانم میگه ایراد از خواهرته و خواهرم میگه ایراد از مامانه
    هیچ کدومشون قبول ندارن که به یه نحوی مقصرن
    باور کنید یه مدت نظرم در مورد مادرم عوض شده بود دیگه اونطوری که باید و شاید دوستش نداشتم ولی الان با دید باز تری می بینم
    دیگه با وجود این مشکل من کسیو ندارم که بتونم باهاش درد و دل کنم یا راهنمایی بگیرم .
    در رابطه با اینکه گفتید با خانواد ه ی شوهرش مشکل پیدا می کنه هم بله درسته . من می تونم با قاطعیت بگم مادر شوهر و پدر شوهر هیچکس اندازه ی مادر شوهر پدر شوهر خواهرم خوب و مهربون و صد البته حامی نیستن . یعنی به قدری که اونا خواهرم رو دوست دارن بعضی اوقات خواهر دامادمون حسادت می کنه ولی گاهی اوقات خواهرم یه حرفی میزنه که ادم تعجب می کنه و اگه من یا مادرمم نصیحتش کنیم گارد می گیره . خواهرم جز حرف خودش حرف هیچکس رو قبول نداره و بر خلاف خودم که خیلی احساساتم رو بروز میدم اون فقط احساسات بدش رو بروز میده . من خیلی نگران خواهرمم چون می ترسم دو روز دیگه زندگیش سر همین مسائل بهم بخوره اگه الان این مشکل رو با مادرم داره چه تضمینی وجود داره که این مشکل رو دو روز دیگه با شوهرش پیدا نکنه ؟!

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود شما در مقطع سنی حساسی هستید وبهتره حریم خصوصی خودتون رو حفظ و بی طرف باشید و اگر براتون قابل هضم نیست که نیست واینجور مستاصل بینشون قرار نگیرید هرگونه داوری منجر به حس بی عدالیت برای طرف میشه ازجانب شما پس دراین موارد با ارامش هرظرف رو بارامش دعوت و هم بگید نمیتونید و یارا ندارید ون درحدی که میانجی یا طرفداری کنید بهتره شما تمرکزتون رو رودرس واینده کنید .
    وهم اینکه احتمالا خواهرتون از ی چیزی رنج میبند وخالی میکنند بقول تیم مشاور مجابشون کنید ب یک مشاوره حضوری برند بهرنحو احترام والدین واجبه هرگونه مباحث اینگونه تیرگی روابط خانواده شما و شوهر خواهرتورودربرنداره وی فاصله سردی ایجاد مشه بهتره از یک بزرگتر دراین مورد مشورت بگیرید وحل وفصل وتوجیه بشن احترام احترام میاره بازم مورد یبود درخدمتیم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15728
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط p30today2014 نمایش پست ها
    درود شما در مقطع سنی حساسی هستید وبهتره حریم خصوصی خودتون رو حفظ و بی طرف باشید و اگر براتون قابل هضم نیست که نیست واینجور مستاصل بینشون قرار نگیرید هرگونه داوری منجر به حس بی عدالیت برای طرف میشه ازجانب شما پس دراین موارد با ارامش هرظرف رو بارامش دعوت و هم بگید نمیتونید و یارا ندارید ون درحدی که میانجی یا طرفداری کنید بهتره شما تمرکزتون رو رودرس واینده کنید .
    وهم اینکه احتمالا خواهرتون از ی چیزی رنج میبند وخالی میکنند بقول تیم مشاور مجابشون کنید ب یک مشاوره حضوری برند بهرنحو احترام والدین واجبه هرگونه مباحث اینگونه تیرگی روابط خانواده شما و شوهر خواهرتورودربرنداره وی فاصله سردی ایجاد مشه بهتره از یک بزرگتر دراین مورد مشورت بگیرید وحل وفصل وتوجیه بشن احترام احترام میاره بازم مورد یبود درخدمتیم

ممنون از راهنماییتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)