نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ناراحتی اعصاب خواهرم

1449
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5118
    تشکـر
    10
    تشکر شده 17 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    10

ناراحتی اعصاب خواهرم

سلام دوستان
    این دفعه مشکلم در مورد خواهرم هست که یک سال از من کوچکتره، او در حال خواندن کارشناسی ارشد در یکی از بهترین دانشگاههای دولتی است و همیشه و همه جا شاگرد اول بوده و خیلی زحمت میکشه ،یه جورایی جزء نخبکان هست و پدرم به دخترش واقعا افتخار میکنه . ولی تازگیا خیلی حساس شده، با کوچکترین شکستی فوق العاده بهم میزه و شروع می کنه به گریه کردن و دادو بی داد و ناشکری کردن ، البته اخلاقش قبلا کمی تند بود ولی در این یکی دو سال بدتر شده میگه خیلی بدشانسم گاهی اوقات راست میگه مثلا برای جشن فارق التحصیلیش که ما (خانواده ) رو دانشگاه دعوت کرده بودن و ما و مخصوصا پدرم با خوشحالی رفتیم اونجا ولی وقتی خواستند شاگرد اولا رو معرفی کنن و ازشون تقدیر کنن ، اسم خواهر منو نخوندن و بعد از پیگیری فهمیدیم اسمش جا مونده و کس دیگه ای رو به جای خواهرم معرفی کردن ، پدرم خیلی ناراحت شدن ولی به خاطر خواهرم به روی خودش نیاورد.الان که بعد از دو ماه پیگیر جایزش بوده جایزه شو نصفه دادن و لوحه افتخار رو برای استخدام شدن در یکی از ارگان های دولتی که مورد نیازش بوده رو بهش ندادن. عواقب این عصبانیتش کم کم داره رو معدش تاثیر می ذاره و این منو نگران کرده هرچی سعی می کنم تا باهاش حرف بزنم که این چیزا ارزش اعصاب خوردی و از دست دادن سلامتیتو نداره بی فایده ست و بدتر عصبانی تر میشه
    به نظرتون چی کار کنم بتونم ارومترش کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13473
    تشکـر
    13
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اعصاب فوق العلده ناراحت خواهرم

به خواهرتون بايد توكل به خدا را ياد بدهيد و اينكه هر اتفاقي شروع جديد است براي ما ، اگه تو مسايل كوچك الان نتونه ارامش خود را حفظ كنه بعدها تو زندگي كم مياره ، متاسفانه قشر تحصيل كرده ي ما منش صحيح زندگي را ياد نگرفته اند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5118
    تشکـر
    10
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط P elham نمایش پست ها
    به خواهرتون بايد توكل به خدا را ياد بدهيد و اينكه هر اتفاقي شروع جديد است براي ما ، اگه تو مسايل كوچك الان نتونه ارامش خود را حفظ كنه بعدها تو زندگي كم مياره ، متاسفانه قشر تحصيل كرده ي ما منش صحيح زندگي را ياد نگرفته اند
    اوه اوه اصلا نمی تونم در مورد توکل به خدا بهش بگم چون سریع قاطی میکنه و یه حرفایی می زنه که پشت آدم میلرزه از ترس می گی الانه که خدا بزنه تو کمرمون نصفمون کنه ( شروع میکنه به ناشکری کردن) البته ناگفته نمونه که خیلی به روزه و نماز هم پایبنده

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5118
    تشکـر
    10
    میزان امتیاز
    10

بچه ها چرا این همه آدم میان و تاپیک رو می بینن و هیچ راهنمایی نمی کنند

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ناراحتی اعصاب خواهرم

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین 2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این دفعه مشکلم در مورد خواهرم هست که یک سال از من کوچکتره، او در حال خواندن کارشناسی ارشد در یکی از بهترین دانشگاههای دولتی است و همیشه و همه جا شاگرد اول بوده و خیلی زحمت میکشه ،یه جورایی جزء نخبکان هست و پدرم به دخترش واقعا افتخار میکنه . ولی تازگیا خیلی حساس شده، با کوچکترین شکستی فوق العاده بهم میزه و شروع می کنه به گریه کردن و دادو بی داد و ناشکری کردن ، البته اخلاقش قبلا کمی تند بود ولی در این یکی دو سال بدتر شده میگه خیلی بدشانسم گاهی اوقات راست میگه مثلا برای جشن فارق التحصیلیش که ما (خانواده ) رو دانشگاه دعوت کرده بودن و ما و مخصوصا پدرم با خوشحالی رفتیم اونجا ولی وقتی خواستند شاگرد اولا رو معرفی کنن و ازشون تقدیر کنن ، اسم خواهر منو نخوندن و بعد از پیگیری فهمیدیم اسمش جا مونده و کس دیگه ای رو به جای خواهرم معرفی کردن ، پدرم خیلی ناراحت شدن ولی به خاطر خواهرم به روی خودش نیاورد.الان که بعد از دو ماه پیگیر جایزش بوده جایزه شو نصفه دادن و لوحه افتخار رو برای استخدام شدن در یکی از ارگان های دولتی که مورد نیازش بوده رو بهش ندادن. عواقب این عصبانیتش کم کم داره رو معدش تاثیر می ذاره و این منو نگران کرده هرچی سعی می کنم تا باهاش حرف بزنم که این چیزا ارزش اعصاب خوردی و از دست دادن سلامتیتو نداره بی فایده ست و بدتر عصبانی تر میشه
    به نظرتون چی کار کنم بتونم ارومترش کنم
    خب عزیزم هر کی جای خواهرت باشه چنین رفتاری رو از خودش بروز میده

متاسفانه در خیلی از لایه های اداری و دانشگاهی ما به علت عدم اگاهی و بی اهمیت بودن برای مسئولین چنین اتفاقاتی میفته

مثل همون خانمی که رتبه یک کنکور دکتری قبول و برای ثبت نام به دانشگاه تربیت مدرس مراجعه کرده بود

و با کمال تعجب میبینه اصلاگ دانشگاه برای اون رشته پذیرش نداشته و سازمان سنجش به اشتباه اعلام نیاز زده بوده

خوبه که همه چی کامپیوتری و انلاینه که این اتفاقات میفته

بگذریم جدای از تمام این اهمالکاریها خود بیان این که بدشانس هستیم میتونه پیام بدی رو برای کائنات بفرسته و همین نتیجه رو عاید فرد کنه

بهتره شما در کنارش باشید تا بتونید در ارام شدنش موثر باشید ولی در این موارد بهتره با مشاوری مجرب هم مشورت کنید

به هر حال این ناراحتی باید تخلیه بشه ... ولی نباید با رو اوردن به خشونت خودش رو تخلیه کنه

در مورد اشتباه دانشگاه هم باید پیگیر باشید چون میتونه عقده این ناراحتی رو در خواهرتون از بین ببره

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

6. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12287
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

به خواهرتون بگید مقداری سعه صدر داشته باشه...قرار نیست که همه چیز همیشه بر طبق میل و خواسته ی آدمها پیش بره...خیلی از اتفاقاتی که میوفته خارج از کنترل ماهاست و تنها باید مدیریتش کرد نه اینکه به قول خودتون عصبی و پرخاشگر و ناشکر...اشتباه کردن هم جزئی از زندگی همه ی آدمهاست و هیچ کسی شیرپاک خورده به دنیا نیومده...

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13473
    تشکـر
    13
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستم
    خواهرت به نماز و روزه معتقد هست بعد به خدا ناشكري ميكنه؟
    خواهرت مشكلات مردم را نديده و نشنيده احتمالا كه مشكل خودشو اينقدر بزرگ كرده كه سيستم اعصابشو بهم بريزه بهتره يكم با مشكلات مردم اشناشون كنيد كاهي ي سر به ارايشگاه زنانه بزنيد و سر صحبت را با خانم ها باز كنيد فكر كنم حرف هاي افراد و اقشار مختلف زنان از زندگي هاشون ديد ادم را باز تر خواهد كرد
    هميشه بايد اين را بدونه كه مشكلات ما به پاي بقيه خيلي كوچك تر است و اميد به زندگي را تو خودش تقويت كنه

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5118
    تشکـر
    10
    میزان امتیاز
    10

اره واقعا
    ممنون از راهنماییتون دوستان
    بازم سعی میکنم ارومش کنم ولی فکر نمی کنم موفق بشم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)