نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ترس روحی شدید از مبتلا شدن به سرطان

5135
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16019
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس روحی شدید از مبتلا شدن به سرطان

با سلام

بنده پسری 29 ساله هستم و مجرد .

متاسفانه چند ماهی هست که یه سری مشکلات برام پیش اومده و همین باعث شده در حال حاضر از نظر فکری خیلی بهم ریخته بشم ، به خاطر همین گفتم اینجا مشکلم رو مطرح کنم که بتونم از راهنمایی دوستان استفاده کنم .

داستان از این قراره که اواخر پاییز با یه سرماخوردگی مواجه شدم که سرفه های شدیدی میکردم و این سرفه ها یک ماه طول کشید و خوب نشد ، به دکتر مراجعه کردم و یه سری دارو داد و بازم مشکلم حل نشد .

توی اینترنت که سرچ کردم متاسفانه تمامی سایت ها به این موضوع اشاره کردن که سرفه طولانی مدت نشانه سرطان هست . این موضوع با مرگ مرتضی پاشایی و مجید بهرامی هم همراه شده بود که بر اثر همین مشکل فوت کرده بودند و وحشت زیادی رو در من به وجود آورده بود .

من تمام مراحل پزشکی رو انجام دادم و توی بهمن ماه بود که دکتر خیالم رو راحت کرد که مشکل خاصی ندارم و با یه سری قرص و دارو مشکل حل میشه که منم شروع به درمان کردم و شرایطم رو به بهبود بود که متاسفانه با یه مشکلی که پیش اومد و نتونستم درمان رو ادامه بدم دوباره سرفه هام برگشت . برگشت دوباره سرفه ها شرایط روحی من رو خیلی بهم ریخت و مدام با خودم تکرار میکردم که نکنه من دارم به این مرض دچار میشم .

دوباره به دکتر مراجعه کردم و درمان شروع شد و الان وضعیتم خیلی بهتره ( کامل خوب نشدم هنوز ) . منتها این شرایط و این مدل فکر کردن در مورد انواع سرطان ها باعث شده که نسبت به این مرض دچار یه وحشت بیش از حد بشم به طوری که همش دارم فکر و خیال میکنم که نکنه دچار این مشکل بشم .

بعد که منطقی تر فکر میکنم و میبینم که شرایطم رو به بهبوده یه کم بهتر میشم ولی بازم فکر و خیال میاد سراغم که نکنه مثلا چند ساله دیگه دچار این مرض بشم .

متاسفانه این قدر این مرض در جامعه زیاد شده که وقتی از فکر کردن به خودم که خلاص میشم باز افکار میاد سراغم و با خودم میگم نکنه این مرض سراغ یکی از اعضای خانواده ام بیاد ؟ اون وقت چی کار باید کرد ؟ این افکار تا جایی زیاد شده که حتی بعضی وقت ها با خودم فکر میکنم نکنه با اون کسی که در آینده میخام ازدواج کنم ، اون دچار این مشکل بشه و از بین بره .

خلاصه کنم یک ماهه این افکار داره منو اذیت میکنه و اصلا روال زندگیم به هم ریخته . تا یه کم مشغول هستم شرایط خوبه ولی تا آزاد میشم باز این افکار میاد سراغم و اصلا نه میتونم توی کارم تمرکز کنم نه باعث میشه کاری رو شادابانه انجام بدم .

واقعا نمیدونم چی کار کنم تا دوباره شرایطم نرمال بشه .

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .

2. 2 کاربران زیر از aabbcc بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ترس روحی شدید از مبتلا شدن به سرطان

سلام.
    خیلی جالبه که امروز من کتاب صوتی رو گوش میدادم که با موضوع شما تشابه نزدیکی داشت.بهتون پیشنهاد میکنم تهیه کنید و گوش کنید.عنوانش هست:۴میثاق.

دوست عزیز ما وقتی کلامی رو تو ذهنمون عنوان میکنیم و اون رو می پذیریم باهاش,میثاق میبندیم.اگه اون کلام سیاه و منفی باشه مثل ی سم وارد بدن میشه و تمام وجودتون رو فرا میگیره
    و این باعث میشه شما بخودتون بقبولونین که این اتفاق افتاده..

ذهن شما حرف میزنه و خودش هم میشنوه.کلام جادو هست.اگه این جادو سیاه باشه اثر مخرب میزاره.
    نتیجه:شما با کلام خودتون میتونید میثاقاتونو تغییر بدید.شما سالم هستید و تمام فاکتورها رو برای ی زندگی شاد
    دارید ازش لذت ببرید از تک تک لحظاتتون .شما قویی هستید اینو باور کنید.

4. 2 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16019
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از راهنماییتون ، حتما سعی میکنم این کتاب رو تهیه کنم و گوش بدم .
    ولی میدونید چیه ، من نه سیگار میکشم ، نه مشروب میخورم ، نه خیلی از غذاهای بیرون استفاده میکنم و کلا تغذیه خوبی دارم ولی این قدر این مریضی توی جامعه ما داره زیاد میشه که من حتی دیگه از خوردن نون خالی هم ترس دارم و همش دلواپس این هستم که در آینده یه انفاق بدی حالا چه برای خودم یا چه برای اعضای خانواده بیوفته .
    متاسفانه تا دو روز حالم خوب میشه باز تو روزنامه میبینم که مثلا فلان آدم داره با این مریضی دست و پنجه نرم میکنه و یا فلان آدم بر اثر سرطان فوت کرده . اصلا یه وضعی شده که کلا ناامیدم و میگم فرضا هم اصلا الان سالم باشم ، این همه آدم تلاش کنه از کجا معلوم چند ساله دیگه چی میخاد بشه ؟
    یا مثلا چند روزه قبل تو تاکسی یارو برگشت گفت خانمش تا چند ماه قبل سالم بود ، در عرض چهار پنج ماه به این مریضی دچار شد و فوت کرد ، این قدر حال منو خراب کرد با همین توضیحاتش که تا دو سه شب نمیتونستم بخوابم .
    یا مثلا دیروز یه ویدئو دیدم که یه دکتری توش صحبت میکرد که روغن های خوراکیمون مشکل داره ، آرد های نونوایی ها مشکل داره ، نمک ها مشکل دارن و همشون سرطان زا شدن . این ویدئو رو که دیدم بازم حالم خراب شد که پس ما باید چی کار کنیم ؟

واقعا شرایطم خوب نیست و روحی خیلی روی این موضوع حساس شدم و نمیدونم چه طوری تمرکزم رو ازاین موضوع خارج کنم ؟

6. کاربران زیر از aabbcc بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود شما یکبار دیگر نوشته هاتون رو مرور کنید- بافته ذهن خیال و ذهن و ترس شماست بااینکه تحت درمان وتائیدیه پزشکی بودین و رو به بهبود اما این ترس شماست که شمارو به عقب گردی منفی می کشاند شما ب نوعی سالم هستید ولی خود را بیمار میپندارید بهتره واژه هيپوکندريا روهم سرچ واطلاعات کسب کنید.
    در علم روانپزشکي به شخصي که از سلامت بدني برخوردار است و در عين حال خود را بيمار مي انگارد هيپوکندرياک يا همان خود بيمار انگار گويند.
    تشخيص اين حالت زماني صورت مي گيرد که شخص طي حداقل شش ماه عليرغم اطمينان خاطر از لحاظ پزشکي ، خود را متقاعد نموده که بيمار است و يا مي ترسد که بيمار باشد.اين ترس از بيماري يا ابتلا ء به نشانه هاي آن ، ناخوشايند است و تاثير منفي در روند عادي زندگي روزانه فرد دارد و نهايتا منجر به آزمايشات کلينيکي يا درمان مي شود.حتي ممکن است بيمار موقتا بپذيرد که توضيح فيزيکي براي علائمي که وي بروز مي دهد وجود ندارد.
    شماروبه یه مشاوره حضوری توصیه میکنم تا ازتکنیک و درمانهای روانشناس و روانپزشک هم بهره ببرید تا ازلحاظ روحی بتونید خودتون رو هم تقویت کنید .
    دوست عزیز شما هیچ مشکل خاصی ندارید تنها ترس وساختهای ذهنیت شماست که زندگی روزمره شمارو مختل کرده مورد یا سوالی بود درخدمتم یاحق.
    ویرایش توسط Dr . Security : 05-10-2015 در ساعت 11:34 AM

8. 3 کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

جواب همه سوالاتون تو کتاب ۴میثاق هست.مخصوصا میثاق ۳
    "تصورات باطل نکنیم"http://readbook.ir/370/

10. 3 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16019
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن ،
    من حتما سعی میکنم اون کتاب رو تهیه کنم و ازش استفاده کنم و پیش مشاور به صورت حضوری هم برم . فقط دو تا سوال هم دارم که باز ممنون میشم راهنماییم کنید :

1 - مشاور خوب رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟ شما که تو این زمینه ها تخصص دارید امکان معرفی مشاور به بنده رو ندارید ؟

2 - مشکلی که من شرح دادم برای خودم هست و با فرض اینکه با بهبود شرایط درمانیم و مشاوره و ... همه چی خوب بشه ، ولی الان من یه ترسی هم که دارم و اخیرا در من ایجاد شده اینه که عزیزانم رو بر اثر این بیماری از دست بدم . اونم با اینکه همه حالشون خوبه و خدا رو شکر فرد مریضی در خانواده نداریم ولی همش میترسم نکنه یه وقت یکی از اعضای خانوادم به این مرض دچار بشن.

فکر میکنید این مشکل هم دقیقا همون مشکلی هست که من ترس از این بیماری در خودم رو دارم ؟

12. کاربران زیر از aabbcc بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود نکاتی که درجواب تاپیکتون داده شد اجرا کنید بعد تاثیر روببیند .
    قطعا همینجوره این ترس تردید و ظن کاذبی ایجاد کرده که درپست قبلی عرض کردم بهرحال درشهری که شما زندگی میکنید پرس وجو کنید یک روانپزشک ویا مشاور بیابید.
    جهت مشاوره انلاین هم شماره ها تماس رو ازادمین عزیزمون درخواست کنید که درقطعا درتاپیک ذکر میکنند - براتون ارزوی موفقیت دارم یاحق

14. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد