نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آشفتگی وتناقض در باور

1102
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12171
    تشکـر
    1
    تشکر شده 19 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    10

آشفتگی وتناقض در باور

اقا بخدا من روانیم:-(
    پرم از اشفتگی در سیستم باورهام خیلی دچار تناقض و تردید هستم...
    تا قبل از دوم دبیرستان فکر میکردم تنها مشکلم کم رویه...اما هرچی که پیش میرم ترس ها و تناقضات بیشتری در خودم پیدا میکنم که زندگیمو بابلاتکلیفی و اشفتگی روبرو کرده...
    خوب اگه من بیمارم یا منو بکشید یا یه جا زندانیم کنین تا بمیرم
    انگار هروقت داد میزنم همه میخندن...دارم میگم دارم نابود میشم میگن غلط کردی تو هیچیت نیست اخه من چیکار کنم...نمیدونم در برخورد با یه مساله باید چیکار کنم...اصلا یه ادم بیمار روانی چرا میزارنش تو جامعه باشه;-( من واقعا چمه?
    تو شرایط مختلف واکنش های متضادی انجام میدم
    بیماری من چیه که توی اجتماع نمیتونم موفق عمل کنم
    اخه این بلاتکلیفی رو چطور حل کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آشفتگی وتناقض در باور

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedirani نمایش پست ها
    اقا بخدا من روانیم:-(
    پرم از اشفتگی در سیستم باورهام خیلی دچار تناقض و تردید هستم...
    تا قبل از دوم دبیرستان فکر میکردم تنها مشکلم کم رویه...اما هرچی که پیش میرم ترس ها و تناقضات بیشتری در خودم پیدا میکنم که زندگیمو بابلاتکلیفی و اشفتگی روبرو کرده...
    خوب اگه من بیمارم یا منو بکشید یا یه جا زندانیم کنین تا بمیرم
    انگار هروقت داد میزنم همه میخندن...دارم میگم دارم نابود میشم میگن غلط کردی تو هیچیت نیست اخه من چیکار کنم...نمیدونم در برخورد با یه مساله باید چیکار کنم...اصلا یه ادم بیمار روانی چرا میزارنش تو جامعه باشه;-( من واقعا چمه?
    تو شرایط مختلف واکنش های متضادی انجام میدم
    بیماری من چیه که توی اجتماع نمیتونم موفق عمل کنم
    اخه این بلاتکلیفی رو چطور حل کنم

مشکل شما همین ترسه که در مواقع مختلف به سراغ شما میاد و شمارو از اجتماع دور میکنه

تا وقتی که خودتون رو اینقدر ضعیف و قابل ترحم میبینید انتظار معجزه از محیط اطرافتون هم نباید داشته باشید

اگر شفتگی فکری دارید میتونید با نوشتن این افکارو کنترل کنید پس فکرتونو بنویسید و چندین بار بخونیدش و بعد تمام این نوشته هارو دور بریزید

مثلا" كسی كه از صحبت كردن در جمع می‌ترسد، ممكن است علائم اضطرابی مانند خجالت كشیدن، افزایش ضربان قلب، سرخ شدن، عرق كردن كف دست و افكار وسواسی داشته باشد.

هنگامی كه بخواهند این علائم را سركوب كنند، تشدید می‌شوند و هنگامی كه فرد نگران اشتباه كردن باشد، اشتباهات بیشتری مرتكب می‌شود.

«قصد متضاد» مدعی است كه هرچه شما بیشتر علائم اضطراب را سركوب كنید، آن موقعیت بیشتر استرس‌زا می‌شود؛

بنابراین بهتر است افراد با این هراس از ابراز علائم بیماری خود اجتناب نكنند، برعكس، این نشانه‌ها را بروز داده و حتی در آن مبالغه كنند؛

در این صورت درمی‌یابند كه هرچه می‌خواهند بیشتر اشتباه كنند، كمتر موفق می‌شوند.

به‌ عنوان مثال از فرد مضطرب خواسته می‌شود كه به جای یك گفتگوی مثبت با خود: «من می‌خواهم آرام باشم» یا تلقینات مثبت:

«من به خوبی می‌‌توانم در جمع صحبت كنم»، با خود چنین گفتگویی داشته باشد: «من كاملاً عصبی هستم»، «من می‌توانم ضربان قلبم را حتی از این هم تندتر كنم»،

«من اگر بیشتر سعی كنم می‌توانم كاری كنم كه كف دستم بیشتر از این عرق كند» و «من كاملاً وحشت‌زده هستم؛ دارم از ترس می‌میرم».

بدین ترتیب فرد با تجربه علائم و نشانه‌های ترس به شكل مبالغه‌آمیز و خندیدن به خود می‌تواند با ترس و علائم مهم آن كنار بیاید.

در ده سال اخیر، مطالعات موردی زیادی توسط محققان در حمایت از كارایی این شیوه در درمان مشكلات جسمانی، رفتاری و روانی انجام شده است

و درمانگرهای زیادی «قصد متضاد» را به‌ عنوان شیوه‌های درمانی خود بكار گرفته‌اند.

آنها به مراجعان كمك كرده‌اند تا با پیشی گرفتن بر علائم وسواس یا اضطراب خود به شیوه مبالغه‌آمیز و خندیدن به آن، دور باطل علائم و نشانه‌ها را بشكنند و مانع از تقویت آنها شوند.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12171
    تشکـر
    1
    تشکر شده 19 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : آشفتگی وتناقض در باور

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    مشکل شما همین ترسه که در مواقع مختلف به سراغ شما میاد و شمارو از اجتماع دور میکنه

تا وقتی که خودتون رو اینقدر ضعیف و قابل ترحم میبینید انتظار معجزه از محیط اطرافتون هم نباید داشته باشید

اگر شفتگی فکری دارید میتونید با نوشتن این افکارو کنترل کنید پس فکرتونو بنویسید و چندین بار بخونیدش و بعد تمام این نوشته هارو دور بریزید

مثلا" كسی كه از صحبت كردن در جمع می‌ترسد، ممكن است علائم اضطرابی مانند خجالت كشیدن، افزایش ضربان قلب، سرخ شدن، عرق كردن كف دست و افكار وسواسی داشته باشد.

هنگامی كه بخواهند این علائم را سركوب كنند، تشدید می‌شوند و هنگامی كه فرد نگران اشتباه كردن باشد، اشتباهات بیشتری مرتكب می‌شود.

«قصد متضاد» مدعی است كه هرچه شما بیشتر علائم اضطراب را سركوب كنید، آن موقعیت بیشتر استرس‌زا می‌شود؛

بنابراین بهتر است افراد با این هراس از ابراز علائم بیماری خود اجتناب نكنند، برعكس، این نشانه‌ها را بروز داده و حتی در آن مبالغه كنند؛

در این صورت درمی‌یابند كه هرچه می‌خواهند بیشتر اشتباه كنند، كمتر موفق می‌شوند.

به‌ عنوان مثال از فرد مضطرب خواسته می‌شود كه به جای یك گفتگوی مثبت با خود: «من می‌خواهم آرام باشم» یا تلقینات مثبت:

«من به خوبی می‌‌توانم در جمع صحبت كنم»، با خود چنین گفتگویی داشته باشد: «من كاملاً عصبی هستم»، «من می‌توانم ضربان قلبم را حتی از این هم تندتر كنم»،

«من اگر بیشتر سعی كنم می‌توانم كاری كنم كه كف دستم بیشتر از این عرق كند» و «من كاملاً وحشت‌زده هستم؛ دارم از ترس می‌میرم».

بدین ترتیب فرد با تجربه علائم و نشانه‌های ترس به شكل مبالغه‌آمیز و خندیدن به خود می‌تواند با ترس و علائم مهم آن كنار بیاید.

در ده سال اخیر، مطالعات موردی زیادی توسط محققان در حمایت از كارایی این شیوه در درمان مشكلات جسمانی، رفتاری و روانی انجام شده است

و درمانگرهای زیادی «قصد متضاد» را به‌ عنوان شیوه‌های درمانی خود بكار گرفته‌اند.

آنها به مراجعان كمك كرده‌اند تا با پیشی گرفتن بر علائم وسواس یا اضطراب خود به شیوه مبالغه‌آمیز و خندیدن به آن، دور باطل علائم و نشانه‌ها را بشكنند و مانع از تقویت آنها شوند.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    دمت گرم بخدا درست شد.اصن من یه دیوونم حیفه که عاقل شم:d

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)