نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: با چه کسی ازدواج کنیم ؟

917
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

با چه کسی ازدواج کنیم ؟

با سلام
    من تازه عضو اینجا شدم به هدف رسیدن به جواب.
    من در دوران لیسانس دلباخته یکی از همکلاسی هام شدم برای مدت ۶ سال و بعد از کلی فراق و سماجت اون دختر اومد سمتم تا ۲ سال با هم ارتباط داشتیم و هرازگاهی بیرون میرفتیم و هرازگاهی رابطه تماسی با دست با هم داشتیم و حتی چندبار شد که نیاز جنسیش رو براش برطرف میکردم ولی در حد ارضا شدنش، چون خیلی دوسش داشتم هرکاری میخواست میکردم و از اول نیتم فقط ازدواج بود، هر دو هم از نظر جنسی مثل هم داغ بودیم ولی هروقت اونو ارضا میکردم خودم تمایلی به ارضا نداشتم..خلاصه بگم اون دختر بخاطر نداشتن کار و اینکه پدرش مخالف هست یک روز تمام ارتباطش با من رو قطع کرد و منکه تمام خانوادمو در جریان علاقم گذاشتم سرشکسته و غمگین شدم.
    حالا بعد از مدتی که گذشته میخوام خودمو جمع و جور کنم و یه شخص مناسب پیدا کنم، دیدم نسبت به دخترای فامیل و اطراف هم باز شده ولی مشکلی که هست اینه که موردایی که در نظر میگیرم یا خودشون خوبن و خانوادشون خوب نیستن یا اینکه بعضی مواقع خانواده خوبی دارن و خودشون بعضی اخلاقهایی که مطابق خواست من نیست.
    برای مثال یک مورد از نظر چهره و تحصیلات واقعا گزینه خوبی هست ولی خانوادش مخصوصا مادرش بعضی اخلاقهای نادرست داره مثل حرف حرفی بودن یا با اینکه دارای مال و دارایی هستند همیشه آه و ناله میکنن که چیزی ندارن یا اینکه بعد از مدتها که میتونستن خونه دار باشن اجاره نشین هستن و چندان مدیریتی در مورد خرج و مخارجشون ندارن، البته گویا خود دختر هم مثل مادرش حرف حرفی هست که این خصوصیات چندان مورد قبول خانوادم نیست یا یک مورد دیگه که دختر خوب و زیبایی هست ولی پدر مادرش آدمایی هستن که حلال حرام نمیکنن..
    این روزها هم خیلی کم میشه کسیو پیدا کرد که دنبال خود آدم باشه تا پولش..
    من ۲۷ سالمه
    میل جنسیم زیاده و دلم میخواد در راه درست برآورده بشه
    تحصیلات دارم خانواده خوبی هم دارم
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    ویرایش توسط sooshiyant : 05-25-2015 در ساعت 04:34 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : چه کسی را و چگونه برای ازدواج انتخاب کنم؟

از دوستان کسی پست منو ندیده راهنمایی ای بهم بکنه؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

شما زیادی جزئیاتو مرور میکنی معلومه که همیشه نمیشه همه چیزو با هم داشت قضیه اون خانومه که دیگه تموم شدست میمونه خاستگاریاتون
    باید ببینید هرکدوم بهتره همونو انتخاب کنید باید ملاکاتونو اولویت بندی کنید ببینید کدوم اون خانوما ملاکای بالاترو بیشتر توی خودشون دارن همونو انتخاب کنید و کمبوداشم به کمبودای خودتون ببخشین

4. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

یه چنتا نکته رو در نظر بگیرید
    - شما به خود فرد می خواید زندگی کنید نه با خانوادش
    - هیچ آدمی کامل و ایده آل نیست و نمی شه با دید ایده آل گرایانه توی دنیای واقعی زندگی کرد و انتظارات داشت
    - این موضوع که شما بین دخترای فامیل قصد ازدواج دارید بد نیست اما به نظر میرسه که در این مورد تحت تاثیر یکی از اعضای خانوادتون هستید(مادر یا خواهر یا ...) اگه نه خصوصیت "حرف حرفی" بودن! رو نمیشه به این راحتی تشخیص داد!!!
    دو تا پیشنهاد دارم برای شما
    یا
    - بیخیال دخترای فامیل (که پرونده ی کاملشون توی آرشیو مادر یا خواهر یا ...تون هستش) بشید و برید سراغ دختری که بتویند خودتون(قبل از اینکه توصط خونوادتون ارزیابی و قضاوت بشه) بشناسیدش و علاقمند بشید(مثلا محل کار یا ...)
    یا اینکه
    - بذارید شخصی مثل مادرتون تصمیم بگیره چونکه اون شما رو بهتر میشناسه و میتونه گزینه مناسبی براتون پیشنهاد بده که حتی اگه در وحله اول عاشقش نشدین اما در طول سالهای زندگی بفهمید که انتخاب خوبی بوده و بهش علاقمند بشید.
    -

6. 2 کاربران زیر از yalda_arezou بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : با چه کسی ازدواج کنیم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه عضو اینجا شدم به هدف رسیدن به جواب.
    من در دوران لیسانس دلباخته یکی از همکلاسی هام شدم برای مدت ۶ سال و بعد از کلی فراق و سماجت اون دختر اومد سمتم تا ۲ سال با هم ارتباط داشتیم و هرازگاهی بیرون میرفتیم و هرازگاهی رابطه تماسی با دست با هم داشتیم و حتی چندبار شد که نیاز جنسیش رو براش برطرف میکردم ولی در حد ارضا شدنش با دستم، چون خیلی دوسش داشتم هرکاری میخواست میکردم و از اول نیتم فقط ازدواج بود، هر دو هم از نظر جنسی مثل هم داغ بودیم ولی هروقت اونو ارضا میکردم خودم تمایلی به ارضا نداشتم..خلاصه بگم اون دختر بخاطر نداشتن کار و اینکه پدرش مخالف هست یک روز تمام ارتباطش با من رو قطع کرد و منکه تمام خانوادمو در جریان علاقم گذاشتم سرشکسته و غمگین شدم.
    حالا بعد از مدتی که گذشته میخوام خودمو جمع و جور کنم و یه شخص مناسب پیدا کنم، دیدم نسبت به دخترای فامیل و اطراف هم باز شده ولی مشکلی که هست اینه که موردایی که در نظر میگیرم یا خودشون خوبن و خانوادشون خوب نیستن یا اینکه بعضی مواقع خانواده خوبی دارن و خودشون بعضی اخلاقهایی که مطابق خواست من نیست.
    برای مثال یک مورد از نظر چهره و تحصیلات واقعا گزینه خوبی هست ولی خانوادش مخصوصا مادرش بعضی اخلاقهای نادرست داره مثل حرف حرفی بودن یا با اینکه دارای مال و دارایی هستند همیشه آه و ناله میکنن که چیزی ندارن یا اینکه بعد از مدتها که میتونستن خونه دار باشن اجاره نشین هستن و چندان مدیریتی در مورد خرج و مخارجشون ندارن، البته گویا خود دختر هم مثل مادرش حرف حرفی هست که این خصوصیات چندان مورد قبول خانوادم نیست یا یک مورد دیگه که دختر خوب و زیبایی هست ولی پدر مادرش آدمایی هستن که حلال حرام نمیکنن..
    این روزها هم خیلی کم میشه کسیو پیدا کرد که دنبال خود آدم باشه تا پولش..
    من ۲۷ سالمه
    میل جنسیم زیاده و دلم میخواد در راه درست برآورده بشه
    تحصیلات دارم خانواده خوبی هم دارم
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    دوست عزیز اول روی یک تیکه کاغذ انتظارات خودت رو از ازدواج و شرایط اون بنویس

به هر حال شما برای ازدواج ملاکی دارید که باید مشخصش کنید ...

به قول دوستان نباید خیلی ایده آلیستی رفتار کنید چون انسان کامل وجود نداره

ولی معمولا" دخترایی که مادرانی کدبانو و اهل زندگی دارن ، در زندگی آینده قابل اعتماد هستند چون مادر تونسته این روشهارو به این دختر آموزش بده

هر چند در این گفته هم هیچ قطعیتی وجود نداره ... پس وقتی فردی رو شناختی باید باهاش معاشرت داشته باشید تا در محیط خانواده بتونید ایشون رو ببینید و انتخاب کنید

مطمئن باشید زمانش که برسه و کسی رو که باید انتخاب کنید رو ببینید هیچ گونه مخالفتی برای شما در اون لحظه معنی نخواهد داشت

8. 3 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خودمم اوایل با اینکه بخوام از فامیل دختر انتخاب کنم چندان تمایلی نداشتم ولی بعد از اینکه اون دختر که غریبه بود با من اینجور کرد، دیدم چه فامیل باشه چه نباشه بالاخره درست نمیشه شناخت درستی پیدا کرد..
    اینی هم که گفتید تحت تاثیر حرف کسی هستم بخاطر خصوصیت حرف حرفی بودن، چیزی هست که از خواهرم شنیدم که با دختر مورد نظر تا حدودی دوست هست و همینطور تعریف هایی که هراز مدتی میشنوم که مادر این دختر مثلا چی گفته یا چکار کرده..
    دنبال یه آدم کامل هم نیستم چون خودم هم کامل نیستم ولی دوس دارم مورد قبول خانوادم هم باشه تا در آینده به مشکل نخورم و زندگی آرومی داشته باشم.
    بیشتر تحت تاثیر میل جنسی زیاد انتخابهام رو به فامیل محدود کردم..

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

دوستان و بزرگواران دیگر اگر نظر کاملتر و بهتری داشته باشن خوشحال میشم بشنوم

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda_arezou نمایش پست ها
    یه چنتا نکته رو در نظر بگیرید
    - شما به خود فرد می خواید زندگی کنید نه با خانوادش
    - هیچ آدمی کامل و ایده آل نیست و نمی شه با دید ایده آل گرایانه توی دنیای واقعی زندگی کرد و انتظارات داشت
    - این موضوع که شما بین دخترای فامیل قصد ازدواج دارید بد نیست اما به نظر میرسه که در این مورد تحت تاثیر یکی از اعضای خانوادتون هستید(مادر یا خواهر یا ...) اگه نه خصوصیت "حرف حرفی" بودن! رو نمیشه به این راحتی تشخیص داد!!!
    دو تا پیشنهاد دارم برای شما
    یا
    - بیخیال دخترای فامیل (که پرونده ی کاملشون توی آرشیو مادر یا خواهر یا ...تون هستش) بشید و برید سراغ دختری که بتویند خودتون(قبل از اینکه توصط خونوادتون ارزیابی و قضاوت بشه) بشناسیدش و علاقمند بشید(مثلا محل کار یا ...)
    یا اینکه
    - بذارید شخصی مثل مادرتون تصمیم بگیره چونکه اون شما رو بهتر میشناسه و میتونه گزینه مناسبی براتون پیشنهاد بده که حتی اگه در وحله اول عاشقش نشدین اما در طول سالهای زندگی بفهمید که انتخاب خوبی بوده و بهش علاقمند بشید.
    -
    راجب اینکه گفتید تحت تاثیر حرف بقیه هستم،
    یکی از دختران فامیل که بیشتر تو نظرم بود، مادرم از دختره بدش نمیاد ولی، از مادر دختر خوشش نمیاد، وضع مالیشون خرابه، هرجا میرن اجاره نشینی پول آب و برق نمیدن، اگه وام میگیرن یا پولی از کسی میگیرن به سختی پسش میدن یا حتی نمیدن..با این وجود دختر، دختر خوبی هست..در چنین مواردی توصیه دوستان چی هست؟

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام دوست عزیز

خب باید بگم درسته گذشته تلخی داشتید خدارشکر کن دختر رو اول کار شناختی ممکن. بود بعد ها برات دردسر ساز شه.

و بهتون حق میدم الان یکم. شکسته شدید زود تصیمی بذارید یه مدت از این موضوع بگذره فکرتون ازاد تر بشه دخترا رو زیر نظر داشته باشید. سعی کنید بسپاریدش دست خانوادتون

ببینید هیچ انسانی کامل نیست و اشکال هایی داره

به نظر من. اول کسیو پیدا کن که خانواده خوبی داشته باشه
    چون خانواده از خود دختر مهم تر هستند
    بعدش دختر خانم رو در نظر بگیرید بهتون پیشنهاد میکنم ملاکتون زیبایی نذارید ....اولین ملاکتون پاکی دختر باشه...بعدش مطمعن باشید زن زندگی هستش..بعدش تحصلات دختر و درنظر بگیرید و هرچی ملاک برای یه زنذگی کافی هست ممکن. یکی رو انتخاب کنید. همه ملاک هایی رو که میخواید داره جز یکی دو مورد. اون موقعست که خودتون باید تصمیم. بگیرید که این یکی دومورد. براتون چقد مهمه. چقد ممکنه تو زندگی ایندتون تاثیر بذاره ؟؟

به نظر من اول ملاک هاتو روی کاغذ بنویس بعد دختر مورد نظر که انتخاب کردی اگه بیشتر ملاک های خوبت رو داشت میتونی انتخابش کنی

خب شما چون قبلا شکسته شدید. سخت گیر تر شدید و چون علاقه ای به دختر ندارید راحت پسش میزنید

عشق بعد ازدواج. به وجود میاد نگران نباشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    موضوع ازدواج ی نوضوع خیلی مهم هست و نباید برای رفع نیاز جنسی تون عجولانه انتخاب کنید
    اگه طرف ظاهرش درحد متوسط ایده آل شما باشه سخت نگیرین
    اگه از نظر مالی درحد متوسط بود زیاد سخت نگیرید
    اما اگه اخلاق و رفتار خودش و خانواده اش را نمیپسندی بیخیالش شو چون اخلاق یعنی همه چیز
    این چیزی هم ک میگن خود طرف مهمه نه خانواده اش کاملا غلطه، شاید الان رفتارش با خانواده اش فرق داشته باشه اما بازم مثه اونا طرز فکر داره
    شما با ازدواج فقط به یک فرد رابطه پیدا نمیکنید بلکه خانواده طرف هم مثه خانواده خودت هستن پس با دید باز انتخاب کن
    ظاهروپول درحد معمولی ایده آلت
    اما ایمان واخلاق و رفتار را نادیده نگیر اصلا

15. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)