نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: رابطه قبل ازدواج

1195
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    413
    تشکـر
    3
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

رابطه قبل ازدواج

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من به تازگی فارغ التحصیل شدم تو رشته کارشناسی و تو دوران دانشجویی من با دختری که همکلاسیم بود آشنا شدم و حدود 1 سال تو دوران دانشجویی باهم در ارتباط بودیم و این ارتباط هم فقط تو زمینه اس ام اس و چت بوده و چند باری هم که دیدمش تو دانشگاه از نظر من دختر خوبی بود ... بعد اینکه من فارغ التصیل شدم و حدود 3 ماهی میشه که این رابطه اس ام اس و چت رو داریم و فقط 1 بار دیدمش و یکم باهاش حرف زدم و علاقه خودم رو بهش گفتم و من حدود 23 سالمه و فعلا کار و احتمالا سربازی هم پیش رومه و با این اوضاع این رابطه ما چطوری باید باشه که بیشتر هم رو بشناسیم و با توجه به اینکه مدت زیادی طول میکشه که من سر کار برم و سربازی برم چه کارایی کنم که من از دستش ندم و بتونیم هم رو بیشتر بشناسیم و آیا الان زمانیه که باید به خانوادم اطلاع بدم یا بعد از اینکه سرکار رفتم و اگه ممکنه راهنمایی کنین تو این زمینه ها چون در اطراف من هیچ کس نیست که کمکم کنه .... با تشکر فراوان از شما

2. 2 کاربران زیر از miladebram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : راهنمایی برای رابطه قبل ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط miladebram نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من به تازگی فارغ التحصیل شدم تو رشته کارشناسی و تو دوران دانشجویی من با دختری که همکلاسیم بود آشنا شدم و حدود 1 سال تو دوران دانشجویی باهم در ارتباط بودیم و این ارتباط هم فقط تو زمینه اس ام اس و چت بوده و چند باری هم که دیدمش تو دانشگاه از نظر من دختر خوبی بود ... بعد اینکه من فارغ التصیل شدم و حدود 3 ماهی میشه که این رابطه اس ام اس و چت رو داریم و فقط 1 بار دیدمش و یکم باهاش حرف زدم و علاقه خودم رو بهش گفتم و من حدود 23 سالمه و فعلا کار و احتمالا سربازی هم پیش رومه و با این اوضاع این رابطه ما چطوری باید باشه که بیشتر هم رو بشناسیم و با توجه به اینکه مدت زیادی طول میکشه که من سر کار برم و سربازی برم چه کارایی کنم که من از دستش ندم و بتونیم هم رو بیشتر بشناسیم و آیا الان زمانیه که باید به خانوادم اطلاع بدم یا بعد از اینکه سرکار رفتم و اگه ممکنه راهنمایی کنین تو این زمینه ها چون در اطراف من هیچ کس نیست که کمکم کنه .... با تشکر فراوان از شما
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتونو خوندم. توی حرفاتون گفتین که علاقه تون رو به ایشون ابراز کردین، عکس العمل ایشون چی بود؟
    و برام بگید که نظر ایشون نسبت به شما چیه؟ (البته در واقعیت نه از دید شما)
    لطفا کمی بیشتر توضیح بدین تا در ادامه کمکهای لازم رو به شما بکنیم

4. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    413
    تشکـر
    3
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش چیزی که باعث شد من بفهمم که به من علاقه داره از طرف خود دختر بوده و اون اول به من علاقه پیدا کرده و بعد از چند برخورد اینو فهمیدم و بعدها که با هم ارتباط داشتیم منم علاقه پیدا کردم که دختر خوبیه .... اون روز که دیدمش و بهش گفتم که بهش علاقه دارم اونم حسش رو به من گفت که از من خوشش اومده و پسر خوبی هستم .... واقعیت اینه که دختر هم به من همین علاقه رو داره و علاقه کاملا دو طرفه هستش ... بازم سوال هایی دارین بفرمایین من جواب بدم ... با تشکر از راهنماییتون

6. 2 کاربران زیر از miladebram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    میزان امتیاز
    11

راستش چیزی که باعث شد من بفهمم که به من علاقه داره از طرف خود دختر بوده و اون اول به من علاقه پیدا کرده و بعد از چند برخورد اینو فهمیدم و بعدها که با هم ارتباط داشتیم منم علاقه پیدا کردم که دختر خوبیه .... اون روز که دیدمش و بهش گفتم که بهش علاقه دارم اونم حسش رو به من گفت که از من خوشش اومده و پسر خوبی هستم .... واقعیت اینه که دختر هم به من همین علاقه رو داره و علاقه کاملا دو طرفه هستش ... بازم سوال هایی دارین بفرمایین من جواب بدم ... با تشکر از راهنماییتون
    آیا از خانواده هاتون کسی از این موضوع اطلاع داره؟ (چه شما و چه ایشون)

8. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    413
    تشکـر
    3
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

از خانواده من که نه اما از طرف دختر با خواهرش و دوست صمیمیش این مسئله رو میدونن و همون دفعه که دیدمش به همراه خواهر و دوست صمیمیش بودن که بعد تنها شدم و مسئله علاقه رو بهش گفتم

10. 2 کاربران زیر از miladebram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    413
    تشکـر
    3
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون میشم اگه سریع تر به من کمک کنید ... باز هم خیلی ممنون که جواب دادین .

12. کاربران زیر از miladebram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    میزان امتیاز
    11

از خانواده من که نه اما از طرف دختر با خواهرش و دوست صمیمیش این مسئله رو میدونن و همون دفعه که دیدمش به همراه خواهر و دوست صمیمیش بودن که بعد تنها شدم و مسئله علاقه رو بهش گفتم
    شغل پدر و مادرتون چیه؟
    در خانواده چند فرزند هستید؟ مجرد هستند یا متأهل؟ و شما فرزند چندمین؟
    روابط عاطفیتون با پدر و مادرتون چطوره؟
    توی خانواده با چه کسی صمیمی هستید؟
    به نظرتون اگه الان این موضوع رو مطرح کنید ، خانواده تون چه واکنشی نشان خواهند داد؟
    آیا از نظر مسائل مختلف (اجتماعی،فرهنگی ، اقتصادی، اعتقاداتی و ...) خانواده شما و طرف مقابلتون هم کفو هستید؟ یا اینکه اختلافاتی دارید؟ و اگر پاسخ مثبت است ، این مغایرتها در چه زمینه هایی و در چه سطحی است؟
    در کل لطفا کمی از خانوداه ی خودتون و خانواده ی طرف مقابلتون برامون بگید تا در کل شناختی نسبت به خانواده ها پیدا کنیم

14. کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    413
    تشکـر
    3
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از پاسختون

مادر من خیاط هستش و پدر من هم کارمند دولت هستش و تا چند وقت دیگه بازنشسته میشه
    تو خانواده من و دو خواهر که از من کوچکتر هستند و من هم تک پسر
    از نظر عاطفه رابطه زیاد خوبی ندارم تغریبا میشه گفت متوسطه
    تو خانواده که متاسفانه کسی نیست اما از نزدیکان با یکی از خاله هام و یکی از دایی هام صمیمی هستم .
    خوب از اونجایی که من هنوز شغل و سربازی مشخص نیست به احتمل زیاد این حس رو دارم که خیلی سرزنش بشم که حتما سر کار برو و تکلیف سربازی رو مشخص کن و یک خونه بگیر و ... سرزنش زیاده ...
    آره این مسئله رو خودم هم در نظر گرفتم که از همه لحاظ چه فرهنگی ، اجتماعی ، اعتقادی ، اقتصادی و ... خانواده ها تغریبا تو یک سطح هستند و اختلافی نداریم ....تنها اخلاف اینه که من بچه شهرستانم و بزرگ شده شهرستان گرچه زیاد رفت و آمد هم دارم تو شهر بزرگ اما خانواده دختر در مرکز استان هستند که رو اینم اختلافی نیست ..
    از نظر خانواده ها تغریبا تو یک رنج متوسط هستیم از همه لحاظ و چه اعتقادات و رسم و رسوم ، چه از نظر اقتصادی چون پدر ایشون هم کارمند دولت هستند ... من خودم هنوز رفت و آمد با خانواده ایشون نداشتم اما دو را دور میشه گفت تا حدودی فهمیدم که از لحاظ خانواده ها مشکل خاصی نداریم و در یک سطح هستیم . در مورد خانواده دختر بیشترین ترس من از اینه که نظر پدر و مادر دختر از نظر خود دختر مهمتره و یعنی اگه یک خاستگار بیاد پدر و مادر دختر اوکی رو بدن ایشون هم نمیتونند کاری بککند و مخالفت کنند یا برعکس اگه مخالفت پدر و مادرش باشه تصمیم دختر و جواب دختر رو اصلا در نظر نمیگیرند و من رو این مسئله خیلی حساس شدم و خود دختر هم چند بار بهم گفته که نظر پدر و مادر من خیلی مهم تر از منه ...
    باز هم ممنون از جوابتون ... باز هم سوالی بود در خدمتم ...با تشکر فراوان

16. 2 کاربران زیر از miladebram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    413
    تشکـر
    3
    تشکر شده 13 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ما شا الله اونقدر پست زیاد شده باید مدام آپ کنم

18. کاربران زیر از miladebram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    میزان امتیاز
    11

با تشکر از پاسختون
    مادر من خیاط هستش و پدر من هم کارمند دولت هستش و تا چند وقت دیگه بازنشسته میشه
    تو خانواده من و دو خواهر که از من کوچکتر هستند و من هم تک پسر
    از نظر عاطفه رابطه زیاد خوبی ندارم تغریبا میشه گفت متوسطه
    تو خانواده که متاسفانه کسی نیست اما از نزدیکان با یکی از خاله هام و یکی از دایی هام صمیمی هستم .
    خوب از اونجایی که من هنوز شغل و سربازی مشخص نیست به احتمل زیاد این حس رو دارم که خیلی سرزنش بشم که حتما سر کار برو و تکلیف سربازی رو مشخص کن و یک خونه بگیر و ... سرزنش زیاده ...
    آره این مسئله رو خودم هم در نظر گرفتم که از همه لحاظ چه فرهنگی ، اجتماعی ، اعتقادی ، اقتصادی و ... خانواده ها تغریبا تو یک سطح هستند و اختلافی نداریم ....تنها اخلاف اینه که من بچه شهرستانم و بزرگ شده شهرستان گرچه زیاد رفت و آمد هم دارم تو شهر بزرگ اما خانواده دختر در مرکز استان هستند که رو اینم اختلافی نیست ..
    از نظر خانواده ها تغریبا تو یک رنج متوسط هستیم از همه لحاظ و چه اعتقادات و رسم و رسوم ، چه از نظر اقتصادی چون پدر ایشون هم کارمند دولت هستند ... من خودم هنوز رفت و آمد با خانواده ایشون نداشتم اما دو را دور میشه گفت تا حدودی فهمیدم که از لحاظ خانواده ها مشکل خاصی نداریم و در یک سطح هستیم . در مورد خانواده دختر بیشترین ترس من از اینه که نظر پدر و مادر دختر از نظر خود دختر مهمتره و یعنی اگه یک خاستگار بیاد پدر و مادر دختر اوکی رو بدن ایشون هم نمیتونند کاری بککند و مخالفت کنند یا برعکس اگه مخالفت پدر و مادرش باشه تصمیم دختر و جواب دختر رو اصلا در نظر نمیگیرند و من رو این مسئله خیلی حساس شدم و خود دختر هم چند بار بهم گفته که نظر پدر و مادر من خیلی مهم تر از منه ...
    باز هم ممنون از جوابتون ... باز هم سوالی بود در خدمتم ...با تشکر فراوان
    باتوجه به مواردیکه گفتین پس گویا درصورتیکه این مسئله رو الان مطرح کنید نه تنها خانواده تون ازتون حمایت نخواهند کرد بلکه سرزنشتون هم میکنن. بنابراین طرح موضوع در این شرایط به صلاح نیست . اما چون از طرفی هم گفتین که "خانواده ی دختر هم بگونه ای هستن که نظر اونها مهمه و درصورتیکه خواستگاری برای دخترشون بیاد و اونا خوششون بیاد تقریبا همه چی تمومه" باید بگم که اگه از نظر شما این خانم ملاکهای شما رو برای ازدواج دارن و نمیخواین ایشونو از دست بدین ناچار به در میان گذاشتن این موضوع با خاله یا دایی تون هستین. یعنی میتونید با هر کدوم که فکر میکنید هم طرف مشورت خوبیه و هم اینکه بهتر قلق خانواده تونو میدونن و درضمن خانواده تون بیشتر حرفشونو قبول دارن حرف بزنید و راهکارهای موجود رو با هم بررسی کنید و در نهایت به راهکار خوب رو با توجه به اخلاق خانواده تون و شرایط خودتون در پیش بگیرید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

ویرایش توسط Moshaver : 10-18-2013 در ساعت 12:04 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد