نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ضعف شدید در تصمیم گیری

1400
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16408
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ضعف شدید در تصمیم گیری

سلام
    من 31 سالمه و واقعا به کمک و نظر شما دوستان احتیاج دارم... من 2 ساله که بعد از به اتمام رساندن دانشگاه در کشور قبرس به ایران برگشتم... اون موقع هم مردد بودم که برای ادامه تحصیل جای دیگه ای برم چون معدلم 20 بود و کلی خرج تحصیلم شده بود ولی چون دلار اونطور شده بود فکر کردم که دیگه از پسش بر نمی آیم و تصمیم گرفتم شرکتی بزنم و همین جا کار کنم...

من کارم در خصوص تبلیغات و گرافیک هست و حرفه اصلیم ساختن فیلم کوتاه انیمیشن هست که تا به حال تونستم درش موفق هم باشم ... 15 ساله که براش زحمت کشیدم و نمی خوام رهاش کنم و هدف های بزرگی در سرم دارم.

حالا مدت زیادی هست که به سرم زده باز از ایران برم... برخورد هایی که اینجا می بینم و همه مشکلاتی که همه می دونیم موندن در این کشور را برام سخت کرده... این در حالی هست که از طرف دانشگاهم در قبرس بهم پیشنهاد شده که بعد از دو سال ماندن در قبرس می تونم به آمریکا بروم و اونجا زندگی و کار کنم!!! و این 2 راهی هست که توش قرار گرفتم

پوله زیادی ندارم و لب مرز می تونم این راه رو تا آمریکا برم.... پولی هم برای یک سرمایه گذاری درست حسابی که دلم می خواد و منو به هدفم نزدیک می کنه در ایران ندارم
    از طرفی یک مادر تنها و یک مادر بزرگ پیر در ایران دارم.... مادرم موافق رفتنمه و می گه منم بعدا میام... ولی خوب یه چند سالی دوری و تنهایی

اگر ایران بمونم ممکنه برای همیشه افسوس اینو بخورم که چرا از این فرصت استفاده نکردم .. در حال حاضر می تونم یک آموزشگاه و استودیو بزنم با پول کم البته و برای خودم کار کنم
    اگر برم ممکنه موقعیتی که اینجا می تونستم داشته باشم رو برای همیشه یا مدت زیادی از دست بدم به احتمال زیاد باید حمالی زیادی بکنم تا خودم را اونجا جا بندازم ولی در نهایت اونجا آمریکاست به هر حال

موقعیت آمریکا حتمی هست و بعد از 5 سال می تونم سیتی زن هم بشم

رزومه نسبتا خوبی دارم ولی خوب اینجا رقابت خیلی آسونتره برام
    از جهتی بازم اونجا آمریکاست که هی همه میگن بهترین جای دنیاست

الان وضعیتم بهرانی شده هیچ کاری نمی تونم بکنم و نشستم تو خونه.... از صبح تا شب، 10 بار نظرم عوض می شه... تصمیم 2 روز بیشتر دوام نداره... تا یک چیزی می شنوم و تو تلویزیون می بینم نظرم عوض می شه... تا می آیم آماده رفتن بشم یک دلگرمی یک کار اینجا برام پیش میاد وااااااااقعا دیوانه شدم

نظر شما چیه.....

2. کاربران زیر از آروین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ضعف شدید در تصمیم گیری

نقل قول نوشته اصلی توسط آروین نمایش پست ها
    سلام
    من 31 سالمه و واقعا به کمک و نظر شما دوستان احتیاج دارم... من 2 ساله که بعد از به اتمام رساندن دانشگاه در کشور قبرس به ایران برگشتم... اون موقع هم مردد بودم که برای ادامه تحصیل جای دیگه ای برم چون معدلم 20 بود و کلی خرج تحصیلم شده بود ولی چون دلار اونطور شده بود فکر کردم که دیگه از پسش بر نمی آیم و تصمیم گرفتم شرکتی بزنم و همین جا کار کنم...
    من کارم در خصوص تبلیغات و گرافیک هست و حرفه اصلیم ساختن فیلم کوتاه انیمیشن هست که تا به حال تونستم درش موفق هم باشم ... 15 ساله که براش زحمت کشیدم و نمی خوام رهاش کنم و هدف های بزرگی در سرم دارم.
    حالا مدت زیادی هست که به سرم زده باز از ایران برم... برخورد هایی که اینجا می بینم و همه مشکلاتی که همه می دونیم موندن در این کشور را برام سخت کرده... این در حالی هست که از طرف دانشگاهم در قبرس بهم پیشنهاد شده که بعد از دو سال ماندن در قبرس می تونم به آمریکا بروم و اونجا زندگی و کار کنم!!! و این 2 راهی هست که توش قرار گرفتم
    پوله زیادی ندارم و لب مرز می تونم این راه رو تا آمریکا برم.... پولی هم برای یک سرمایه گذاری درست حسابی که دلم می خواد و منو به هدفم نزدیک می کنه در ایران ندارم
    از طرفی یک مادر تنها و یک مادر بزرگ پیر در ایران دارم.... مادرم موافق رفتنمه و می گه منم بعدا میام... ولی خوب یه چند سالی دوری و تنهایی
    اگر ایران بمونم ممکنه برای همیشه افسوس اینو بخورم که چرا از این فرصت استفاده نکردم .. در حال حاضر می تونم یک آموزشگاه و استودیو بزنم با پول کم البته و برای خودم کار کنم
    اگر برم ممکنه موقعیتی که اینجا می تونستم داشته باشم رو برای همیشه یا مدت زیادی از دست بدم به احتمال زیاد باید حمالی زیادی بکنم تا خودم را اونجا جا بندازم ولی در نهایت اونجا آمریکاست به هر حالموقعیت آمریکا حتمی هست و بعد از 5 سال می تونم سیتی زن هم بشم
    رزومه نسبتا خوبی دارم ولی خوب اینجا رقابت خیلی آسونتره برام
    از جهتی بازم اونجا آمریکاست که هی همه میگن بهترین جای دنیاست
    الان وضعیتم بهرانی شده هیچ کاری نمی تونم بکنم و نشستم تو خونه.... از صبح تا شب، 10 بار نظرم عوض می شه... تصمیم 2 روز بیشتر دوام نداره... تا یک چیزی می شنوم و تو تلویزیون می بینم نظرم عوض می شه... تا می آیم آماده رفتن بشم یک دلگرمی یک کار اینجا برام پیش میاد وااااااااقعا دیوانه شدم
    نظر شما چیه.....

شما هر وقت که بخوایت میتونید برگردید پس بهتره یک بار برای همیشه شانس و اقبال خودتون رو در آمریکا امتحان کنید

در امریکا درسته رقابت زیاده ولی امکانات هم فراونه و شما میتونید خیلی راحت ادامه بدید

پس بدون اینکه حتی شک هم بکنید تصمیم خودتون رو برای رفتن بگیرید

مگر اینکه از غربت و تنهایی و از رفتن بترسید که بحث دیگه ای هست
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16408
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    شما هر وقت که بخوایت میتونید برگردید پس بهتره یک بار برای همیشه شانس و اقبال خودتون رو در آمریکا امتحان کنید

در امریکا درسته رقابت زیاده ولی امکانات هم فراونه و شما میتونید خیلی راحت ادامه بدید

پس بدون اینکه حتی شک هم بکنید تصمیم خودتون رو برای رفتن بگیرید

مگر اینکه از غربت و تنهایی و از رفتن بترسید که بحث دیگه ای هست

از تنهایی و غربت نمی ترسم... تجربه اش را داشتم .... از این جا به جایی خوب می ترسم اینکه اونجا از پس خودم بر بیام یا نه.... بیشتر افراد همینو بهم میگن... "شانس ات رو امتحان کن" من تا برسم اونجا می شه 34 سالم تا جا بیافتم و سیتی زن شم می شه 39 سالم.... تو چهل سالگی... این طرز فکر و نگاه کردن به 100 سال بعد عذابم می ده....
    من هدفم اینه که فیلم ساز شم... الان یه چند تا پله مونده در ایران تا بهش برسم... سخته ولی محال نیست
    ولی در آمریکا.... شما با این وجود بازم نظرتون اینه که برم؟ ( در ضمن آمریکا را هم خیلی دوست دارم و اصولا یک جا موندن منو افسرده می کنه )

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

از تنهایی و غربت نمی ترسم... تجربه اش را داشتم .... از این جا به جایی خوب می ترسم اینکه اونجا از پس خودم بر بیام یا نه.... بیشتر افراد همینو بهم میگن... "شانس ات رو امتحان کن" من تا برسم اونجا می شه 34 سالم تا جا بیافتم و سیتی زن شم می شه 39 سالم.... تو چهل سالگی... این طرز فکر و نگاه کردن به 100 سال بعد عذابم می ده....
    من هدفم اینه که فیلم ساز شم... الان یه چند تا پله مونده در ایران تا بهش برسم... سخته ولی محال نیست
    ولی در آمریکا.... شما با این وجود بازم نظرتون اینه که برم؟ ( در ضمن آمریکا را هم خیلی دوست دارم و اصولا یک جا موندن منو افسرده می کنه )
    سلام
    الان شما فقط 2 تا انتخابه دارین یکی اینکه ایران بمونید و با رقابت کمتر توی یه تایم کوتاه تر به هدفتون برسید ولی همیشه تنشا و کمبودای اینجارو تحمل کنید
    یه انتخابم اینه که برید امریکا و اونجا از تنشای ایران و کمبوداش دور باشید و در عوض از امکانات اونجا استفاده کنید
    و زندگی راحت داشته باشید ولی چند سال از هدفتون دور بیفتین
    ببینید کدوم براتون مهمتره هدفتون یا زندگی راحت تو امریکا؟؟
    امکانش هست تو ایران بمونید زودتر و اسون تر به هدفتون برسید ولی همیشه شرایطی که اینجا هست اعصابتونو به هم بریزه یا اینکه برید امریکا زندگی راحت داشته باشید ولی چون از هدفتون چن سالی عقب افتادین افسرده بشین و انگیزتونو از دست بدین
    هردو انتخاب سختیای خودشو داره باید ببینید تحمل سختیای کدوم براتون راحت تره از طرفی کدوم براتون مهمتره
    زودتر رسیدن به هدفتون یا زندگی راحت تو امریکا.....؟؟؟
    این تصمیمو فقط خودتون باید بگیرین چون بقیه از روحیه و افکار و اهدافتون خبر ندارن

اگرم نمیتونید تمرکز کنید به نظر من یه کاغذ بردارید بدیا و خوبیای هردو انتخابو بنویسید هر چی که به نظرتون میاد بعد ببینید کدوم امتیاز مثبت بیشتری داره براتون
    همونو انتخاب کنید....

7. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16408
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام
    الان شما فقط 2 تا انتخابه دارین یکی اینکه ایران بمونید و با رقابت کمتر توی یه تایم کوتاه تر به هدفتون برسید ولی همیشه تنشا و کمبودای اینجارو تحمل کنید
    یه انتخابم اینه که برید امریکا و اونجا از تنشای ایران و کمبوداش دور باشید و در عوض از امکانات اونجا استفاده کنید
    و زندگی راحت داشته باشید ولی چند سال از هدفتون دور بیفتین
    ببینید کدوم براتون مهمتره هدفتون یا زندگی راحت تو امریکا؟؟
    امکانش هست تو ایران بمونید زودتر و اسون تر به هدفتون برسید ولی همیشه شرایطی که اینجا هست اعصابتونو به هم بریزه یا اینکه برید امریکا زندگی راحت داشته باشید ولی چون از هدفتون چن سالی عقب افتادین افسرده بشین و انگیزتونو از دست بدین
    هردو انتخاب سختیای خودشو داره باید ببینید تحمل سختیای کدوم براتون راحت تره از طرفی کدوم براتون مهمتره
    زودتر رسیدن به هدفتون یا زندگی راحت تو امریکا.....؟؟؟
    این تصمیمو فقط خودتون باید بگیرین چون بقیه از روحیه و افکار و اهدافتون خبر ندارن

اگرم نمیتونید تمرکز کنید به نظر من یه کاغذ بردارید بدیا و خوبیای هردو انتخابو بنویسید هر چی که به نظرتون میاد بعد ببینید کدوم امتیاز مثبت بیشتری داره براتون
    همونو انتخاب کنید....

شما دقیقا به همه چیز درست اشاره کردید... به هدف رسیدن برام خیلی مهمه ولی به قول شما من زود دلسرد و زده می شم از ایران و سیستمش و کلا نمی تونم همرنگ بقیه شم تا از اون کارای عجیب بکنم تا به موفقیت بریم....آدم آرام و به شدت تابع قوانین هم هستم
    اتفاقا روی کاغذ هم نوشتم... ماندن شد 64 امتیاز... رفتن شد 62...... این یعنی هیچ!

9. کاربران زیر از آروین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

شما دقیقا به همه چیز درست اشاره کردید... به هدف رسیدن برام خیلی مهمه ولی به قول شما من زود دلسرد و زده می شم از ایران و سیستمش و کلا نمی تونم همرنگ بقیه شم تا از اون کارای عجیب بکنم تا به موفقیت بریم....آدم آرام و به شدت تابع قوانین هم هستم
    اتفاقا روی کاغذ هم نوشتم... ماندن شد 64 امتیاز... رفتن شد 62...... این یعنی هیچ!
    خب شاید وقتشه یکم خودتونو به خاطر شرایطتون عوض کنید
    مثلا تو ایران بمونید و یه سری ازون اخلاقایی که میگین بقیه دارن ولی شما ندارینو پیدا کنید یا اینکه برید امریکا و روی صبور بودنتون بیشتر کار کنید
    میتونید واسه انتخاب دوم تا موقعی که به هدفتون برسین یه سری هدف کوتاه مدتم برای خودتون درنظر بگیرید تا رسیدن به اونا بهتون انگیزه بده
    حالا ببینید کدوم راحت تره صبور بودن یا مثل بقیه شدن؟؟؟
    نسبت به جواب این سوال دوباره شرایطو روی کاغذ بنویسید ببینید ایندفعه کدوم امتیازش بیشتره

11. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16408
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    خب شاید وقتشه یکم خودتونو به خاطر شرایطتون عوض کنید
    مثلا تو ایران بمونید و یه سری ازون اخلاقایی که میگین بقیه دارن ولی شما ندارینو پیدا کنید یا اینکه برید امریکا و روی صبور بودنتون بیشتر کار کنید
    میتونید واسه انتخاب دوم تا موقعی که به هدفتون برسین یه سری هدف کوتاه مدتم برای خودتون درنظر بگیرید تا رسیدن به اونا بهتون انگیزه بده
    حالا ببینید کدوم راحت تره صبور بودن یا مثل بقیه شدن؟؟؟
    نسبت به جواب این سوال دوباره شرایطو روی کاغذ بنویسید ببینید ایندفعه کدوم امتیازش بیشتره

از وقتی این پست را گذاشتم مدتی می گذرد و من هنوز مردد هستم، در این مدت جواب یکی از جشنواره هایی که در آمریکا شرکت کرده بودم آمد و من تونستم تندیس بهترین فیلم کوتاه در اون بخش را ببرم و این همه چیز را پیچیده تر کرد....
    عوض کردن خودم به معنای ناحقی کردن حق مردم خوردن ، پاچه خواری و ماسک گذاشتنه که اینها را اصلا نمی تونم... فعلا کفه ترازوم به رفتن بیشتر سنگینی می کنه... هر بیشتر می مانم ایده های کاری برای اینجا بیشتر می آید به ذهنم مخصوصا حالا که رزومه ام پر بارتر شده... نمی دونم همه اینها نشونه اینه که بمونم ؟ یا این طرز فکر احمقانه است.
    ممنون از جواب هاتون

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

از وقتی این پست را گذاشتم مدتی می گذرد و من هنوز مردد هستم، در این مدت جواب یکی از جشنواره هایی که در آمریکا شرکت کرده بودم آمد و من تونستم تندیس بهترین فیلم کوتاه در اون بخش را ببرم و این همه چیز را پیچیده تر کرد....
    عوض کردن خودم به معنای ناحقی کردن حق مردم خوردن ، پاچه خواری و ماسک گذاشتنه که اینها را اصلا نمی تونم... فعلا کفه ترازوم به رفتن بیشتر سنگینی می کنه... هر بیشتر می مانم ایده های کاری برای اینجا بیشتر می آید به ذهنم مخصوصا حالا که رزومه ام پر بارتر شده... نمی دونم همه اینها نشونه اینه که بمونم ؟ یا این طرز فکر احمقانه است.
    ممنون از جواب هاتون

راستش من تو شرایط شما نیستم نمیتونم بگم کدوم کار بهتره ولی یه چیزو میدونم اونم اینه که بعضی وقتا از دست دادن زمان و بلاتکلیفی از از اینکه یه تصمیم مبهم بگیری بدتره مثلا اگه قرار باشه یه کاریو شروع کنید و 10 ماه وقت ببره تا همه چی رله بشه براتون با بلاتکلیفی چند ماه خودتونو معطل میکنید و اون 10 ماه همچنان سرجاش باقیه و شما 10 ماه و چند ماه اضافه تر مجبورید منتظر بمونید تا به هدفتون برسید
    بعضی جاها فکر کردن زیاد ادمو به وسواس میندازه باید قبول کرد که ما همه چیزو نمیتونیم عوض کنیم خیلی از مسائل تحت کنترل ما نیست و از طرفیم همیشه همه چیز نمیتونه نرمال و طبق خواسته ی ما باشه کاستی و شرایط بدم یه بخشی از زندگیه....
    میگن تصمیمای کوچیکو با عقلت بگیر تصمیمای بزرگو با دلت
    زندگی کردن و تلاش کردن برای رسیدت به هدف همیشه انرژی و انگیزه میخواد . اگه دلتون با اون کاری که میخواین انجام بدین نباشه همه چیز براتون سخت تر میشه
    پس ببینید دلتون چی میگه همون کارو بکنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)