نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: مخالفت خانواده برای ازدواج

918
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16439
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده برای ازدواج

سلام.وقت بخیر
    من 3 سال هست با یکی از همکارانم دوست هستم و نزدیک به 1 سال هست که تصمیم ازدواج گرفته ایم.از لحاظ فرهنگی و طبقاتی خانواده من نسبت به خانواده دختر در درجه بالاتری قرار دارند.زمانی که من بحث ازدواج با این دختر رو با خانواده ام مطرح کردم آنها به دلیل اختلاف طبقاتی و اینکه آنها در پایین شهر هستند و فرهنگ پایین تری دارند مخالفت کردن و بعد ها با کلی اصرار من رضایت به رفتن به خانه آنها جهت آشنایی خانواده ها دادند.هفته پیش که به منزل آنها رفتیم دیگر کاملا مخالف هستند و می گویند از لحاظ فرهنگی به هیچ عنوان به ما نمی خورند و رویشان نمی شود بخواهند این خانواده را به فامیل های خود نشان دهند.هرچند این حرف ها بیشتر اغراق هستش چون واقعا اینطور هم که خانواده من میگن نیستن.یک خانواده معمولی از قشر کمی از متوسط پایین جامعه هستند.من دختره رو دوست دارم و دختر خوب و تحصیل کرده ای هستش.خانواده من هم می گویند دختر خوبی هست.ولی به دلیل خانواده او با این ازدواج مخالف هستند.گناه این دختر چیه که حالا تو یک خانواده سطح پایین به دنیا اومده.آیا من باید بیام به خاطر خانوادش اون رو خوردش کنم و ازش جدا بشم؟یک لحظه تصور این کار رو میکنم تمام وجودم یخ میشه.چون واقعا دختر خوبی هست و دوستش دارم.از این سمت هم مخالفت خانوادم رو دارم.خانوادم میگن با یکی در سطح خودمون ازدواج کن.دارم نابود میشم از فشار عصبی.ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایین.

2. کاربران زیر از ashkanhasani بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مخالفت خانواده برای ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkanhasani نمایش پست ها
    سلام.وقت بخیر
    من 3 سال هست با یکی از همکارانم دوست هستم و نزدیک به 1 سال هست که تصمیم ازدواج گرفته ایم.از لحاظ فرهنگی و طبقاتی خانواده من نسبت به خانواده دختر در درجه بالاتری قرار دارند.زمانی که من بحث ازدواج با این دختر رو با خانواده ام مطرح کردم آنها به دلیل اختلاف طبقاتی و اینکه آنها در پایین شهر هستند و فرهنگ پایین تری دارند مخالفت کردن و بعد ها با کلی اصرار من رضایت به رفتن به خانه آنها جهت آشنایی خانواده ها دادند.هفته پیش که به منزل آنها رفتیم دیگر کاملا مخالف هستند و می گویند از لحاظ فرهنگی به هیچ عنوان به ما نمی خورند و رویشان نمی شود بخواهند این خانواده را به فامیل های خود نشان دهند.هرچند این حرف ها بیشتر اغراق هستش چون واقعا اینطور هم که خانواده من میگن نیستن.یک خانواده معمولی از قشر کمی از متوسط پایین جامعه هستند.من دختره رو دوست دارم و دختر خوب و تحصیل کرده ای هستش.خانواده من هم می گویند دختر خوبی هست.ولی به دلیل خانواده او با این ازدواج مخالف هستند.گناه این دختر چیه که حالا تو یک خانواده سطح پایین به دنیا اومده.آیا من باید بیام به خاطر خانوادش اون رو خوردش کنم و ازش جدا بشم؟یک لحظه تصور این کار رو میکنم تمام وجودم یخ میشه.چون واقعا دختر خوبی هست و دوستش دارم.از این سمت هم مخالفت خانوادم رو دارم.خانوادم میگن با یکی در سطح خودمون ازدواج کن.دارم نابود میشم از فشار عصبی.ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایین.

دوست عزیز شاید یکی از دستورات پیغمبر این بود که با هم کف خودتون ازدواج کنید

به هر حال رضایت خانواده در داشتن ازدواجی خوب بسیار موثره چون اگر حرفی هم نزنن همین مخالفتشون میتونه تاثیر منفی روی زندگی شما داشته باشه

در مورد کسب رضایت در این مواقع باید صبور باشید تا خانواده با این شرایط جدید کنار بیان ؛بعد دوباره میتونید درخواست خودتون رو اعلام کنید

البته بدون اینکه احساسات خودتون رو دخالت بدید کمی هم به خواسته خانواده توجه کنید واقعا" اگر اختلاف سطح فرهنگی داشته باشید

در آینده مشکلات زیادی خواهید داشت
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16439
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسختون
    این تاثیرات منفی شامل چه چیزهای میتونه بشه؟
    اختلاف سطح فرهنگی چه تاثیری می تونه تو زندگی من با این دختر داشته باشه؟خود دختر تحصیل کرده هست و از نظر فرهنگی با من و خانوادم هم سطح هست.فقط خانوادش با خانوتدم هم سطح نیستن
    با پافشاری می تونم رضایتشون رو بگیرم.مادر من میگه من برا تو آرزوه ها دارم.چون تک پسر هم هستم این مشکل بیشتر نمود میکنه.

5. کاربران زیر از ashkanhasani بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود خوش اومدید همونطور فرخ عزیز گفتند منم تائید میکنم - توجه داشته باشید گرچه مهم شما دونفر هستید
    مگر اینکه ادزواج و کلا قطع رابطه ومستقل دریک موقعیت مکانی جدید ویا اینقد صبر تا بپذیرند که تقریبا کار غیر اصولی وسختی هست ب.
    بینید دوست عزیز خانواده واطرافیان مهم هستن اومد شما وصلت کردید ولی خانواده اونو درشان ومنزلت خود ندانند ویا درتصمیمیات وامیتازات خانواده مشارکت ندن یا رفت وامد وفرهنگ سایر فامیبل وپشت سر زندگیت حرف زدن واین مسائل مشارکت ندادن درمهمانی ویاغیره
    که این موضوع باعث رنجش وسرخوردگی همسرتون میشه ودر روحیاتشون اثر منفی وزندگی براتون تلخ میشه

پس توجه داشنه باشید متضاد بودن خیلی سخته چه درعقاید وفرهنگ وسطح خانوادگی ونگرش وافکارشون اگر فک وفامیل توهین سرکوفت ومواردی ک دربالا دکر شد با همسرتون برخورد واهانت به خانواده اشون تلقی وزندگی تلخی براتون رقم میخوره .
    مگر همین اول سبک وسنگین وقبول وخودتو ن روبرای یک ازمایش ومیدان نبردی سخت اماده کنید
    ک بازم سختیهای خودشو داره بهرحال عشق وعلاقه ودرک و روشن فکری شما ستودنیست ولی اون خانم چی درمورداین موارد میتونند کنار بیان؟
    دقت داشته باشید موارد جنبی رو تا تجربه تلخی درزندگی مشترکتون نکنید بهرحال باهم بنشینید وحرف وتوافق کنید واگر میتونید هر اتفاق وپیش امد چنینی رو تحمل وبحرانشو مدیریت یا هم مستقل وبدور ازاین محیط زندگی بعد اقدام کنید
    احساساتی عمل نکنیدمورد ویاسوالی بود درخدمتتونم یاحق

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16439
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شنا دوست عزیز بایت راهنمایی خوبتون.
    امکان مشاوره حضوری وجود داره؟اگر امکانش هست که یک وقتی تعیین کنید که من حضورا خدمت برسم و بهتر در این باره صحبت کنم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

حضوری با ما که خیر بصورت انلاینه اینجا
    درشهر و محل س************ت خودتون میتونید با یک مشاور خوب ملاقات ودراین مورد دقیقتر راهنمایی بشید مشاوره تلفنی آنلاین هست که ادمین عزیز تلفنهارو میزارند و یا بنده بگیرم درادامه تاپیک اطلاع رسانی میکنیم

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16472
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام.خواهرم ند ماه با پسری آشنا شده که از هر نظر پایین تر از ما هستند.دیپلمه و بیکار است.خانواده معتاد.خوشنام هم نیستند.همه تعجب کردیم که چرا او را انتخاب کرده.با وجود خواستگارای بسیار خوب و تحصیلکرده باز هم اصرار بر این مورد دارد. با مخالفت خانواده دو دفعه تهدید به خودکشی کرده و دو دفعه قرص خورده.برای حل این مشکل چکار باید بکنیم؟ راضی نمیشه با مشاور صحبت کنه.میگه پسره خودش خوبه و کاری به خانوادش ندارم.

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14528
    تشکـر
    52
    تشکر شده 158 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Ferimamani نمایش پست ها
    با سلام.خواهرم ند ماه با پسری آشنا شده که از هر نظر پایین تر از ما هستند.دیپلمه و بیکار است.خانواده معتاد.خوشنام هم نیستند.همه تعجب کردیم که چرا او را انتخاب کرده.با وجود خواستگارای بسیار خوب و تحصیلکرده باز هم اصرار بر این مورد دارد. با مخالفت خانواده دو دفعه تهدید به خودکشی کرده و دو دفعه قرص خورده.برای حل این مشکل چکار باید بکنیم؟ راضی نمیشه با مشاور صحبت کنه.میگه پسره خودش خوبه و کاری به خانوادش ندارم.
    عزیزم اینو ب صورت ی تاپیک جدا مطرح کن تا بچه ها کمکت کنن

11. کاربران زیر از شقایق21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    10

بنظر من به خونواده ی خودتون و خونواده ی این خانوم فرصت بدین ک واسشون عادی بشه شرایط
    وقتی ک عادی شد بعد دوباره اقدام کنین
    چون ب هر حال از همه نظر شما این خانوم رو سنجیدین و قبول دارین
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

13. کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)