نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: شکست تلخ عشق فامیلی

16577
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16455
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy شکست تلخ عشق فامیلی

میخوام برگرده و همه چی درست بشه

سلام من امیر هستم 16 سالمه از تهران. من به دختر پسر عمو بابام که اسمش سارا هست علاقه شدید دارم.
    حدود 5 ماه پیش تو یکی از گروه های واتس آپ دختر عمه سارا اونجا بهم پی ام میداد . سارا شماره منو از اونجا برداشت.
    سارا با هام حرف زد و روز به روز حس میکردم که میخواد بهم حسشو بگه ولی روش نمیشه

بعد از یکی دو ماه بهم گفت که من از تو خوشم اومده و دوست دارم بخدا و..... منم کم کم بش ثابت کردم که دوسش داشتم اما بش زیاد نمیگفتم که دوسش دارمو دیونتمو......

حدود 5یا 6 ماه با هم حرف زدیم و از تلفن عمومی بم زنگ میزد / من خیال میکردم که داره اسکل میکنه ولی دیدم نه

اون راجبه من به پسر عموش گفته بود پسر عمو سارا و پسر عمو خودم یکی از رقیبای سخته من هستن چون اونا هم سارا رو دوست دارن

اول سارا خودش این رابطه رو شروع کرد
    عید امسال سارا پافشاری میکرد که من باید بیام شهرستان ببینمش منم گفتم باش ولی اون اونجا نبود رفته بود شمال با مادرش
    الان هم گوشیم جمع شده و هم دیگه بیرون نمیرم ...هرکاری میکنم نمیتونم سارا رو از ذهنم بیرونش کنم آخه از 5 ساله که بش فکر میکردم بعد یهو خودش پیداش شده گفت که منم بت فکر میکردمو ازت خوشم اومده قبلا هم فهمیده بودم که اونم به من حس داره..... الان دیگه همه چی تموم شده باباش همه چیرو فهمید و بم گفت که دیگه نمیخوام ببینمتو هیچ رابطه ای هم نداریم بابای سارا میشه پسر عموی بابام
    کل قضیه از اینجا خراب شد که من ی لحضه شک کردم که سارا داره به پسر عموم احمد پیام میده بعدش فردا سارا بم پیام دادو منم بش گفتم چرا به احمد پیام میدی اونم قسم خورد که هیچ وقت بش پیام نداده و باش حرف نزده بعد سارا بم گفت تو بهم شک داری ..... بعد یکم بش پیام دادم یهوگفت که ما هیچ سنخیتی با هم نداریم دیگه پیام نده مگر نه میرم به بابام میگم منم گفتم باشه....... بعد از دو سه روز با دختر عمش تماس گرفتمو گفتم که به سارا بگو یه زنگ بزنه بم ... دختر عمش هم زنگ زد به سارا .....بعد دختر عمش زنگ زد بم گفت که سارا بم گفته گور بابای امیر ازش خوشم نمیاد.... یک ساعت بعد با خانواده رفتیم عید دیدنی که دیدم سارا بم زنگ زد جلوی مامانش و بم گفت که بین منو چیزی هست که به دختر عمم گفتی به احمد پیام میدم؟؟؟؟ (من اصلا به دختر عمش نگفتم که سارا چرا به احمد پیام میده) بعدش مامانش گوشیو گرفتو بم گفت که حاله پسر عموتو میگیرم واس چی با آبروی دختره من بازی میکنه دروغ گذاشته پای دختره من..... دختر من هیچ وقت به احمد پیام نداده....................................... عد بابای سارا بم زنگ زد و گفت که قضیه چی بوده؟// منم گفتم که احمد دیروز با گوشیه من به یه شماره زنگ زده و گفته که دختر شماست بعد من شماره رو که احمد با گوشیه من زنگ زده بود رو به باباش دادم بابای سارا پلیسه سریع پرینت گرفت شماره رو گفت که این شماره دختره من نیست پس معلوم شد که احمد دروغ گفته.............منم گفتم نمیدونستم که احمد خواسته با آبرویه شما بازی کنه ...... بعدش بابای سارا زنگ زد به احمد ..... احمد هم گفت که عمو من هیچ تقصیری نداشتم همش تقصیره امیر و سارا بوده که تو واتس آپ با هم حرف میزدن .........فرداش بابای سارا اومد روستا منم اونجا بودم بعد باباش منو صدا کرد که برم راجبه این موضوع باش حرف بزنم .......از قضا همهی فامیلا اونجا جمع بودن .... منم به بابای سارا گفتم که تقصیره سارا بوده که شماره منو از دختر عمش گرفته و سیو کرده و..... احمد هم پیشم بود که یهو بابای سارا گفت :چرا احمد به امیر دروغ گفتی که سارا بت پیام میداده و.... احمد هم چند تا قسم دروغ خورد و گفت که من همچین چیزی نگفتم ..... بعد تو این همه جر و بحث عمعی سارا گفت به بابای سارا که سارا از تلفن عمومی مدرسه به امیر زنگ میزنه احمد هم تایید کرد که بم زنگ میزده بعد باباش ازم پرسید که واقعا این طور بوده؟؟؟؟؟ منم تو رودربایستی موندمو گفتم آره بعد باباش به سارا که همراه مامانش رفته بود شمال زنگ زد و بش گفت کهتو به امیر زنگ میزدی ؟؟؟ سارا هم گفت نهههه بعد اون گوشیو داد به من منم گفتم که اره تو بم زنگ زدی دوماه پیش .....

بعد دیگه منو احمد اونجارو ترک کردیمو رفتیم که یهو باباش یه فحش بد داد به همه که هیچ وقت فکرشو نمیکردم باباش انقد با من بد بشه

چند روز گذشت که بابای سارا به احمد زنگ زد و گفت که با امیر بگو اگه گیرش آوردم میخوام استخوناشو خورد کنم بعد من گوشیو گرفتم از باباش باش حرف زدم گفتم که چرا میخوای این کار رو بکنی؟؟؟؟؟ (باباش گفت که تو اون روز آبروی دختر منو جلو همه بردی نباید اون حرفا رو جلو همه میزدی تو بم گفتی که احمد داره آبروی مارا میبره ولی اونروز جلو همه نیومدی دسته احمدو رو کنیم ما دیگه هیچ فامیلی با هم نداریم دفعه ی دیگه با باباهاتون کار دارم خدافظ)

الان دیگه از اون موقع بع بعد همش دارم حسرت میخورم که چرا اون کتار رو کردم و از همه مهم تر این که هم سارا و هم آبرومو از دست دادم به دوستامم این قضیه رو گفتم اونا هم گفتن دیگه بیخیالش شو و اگه دیدیش بش اهمیت نده

تورو خدا بگین که چطور این گند کاری رو درست کنم لطفا راهنمایی کنید که دوباره دله سارا و باباش رو هم به دست بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نگید که فراموشش کن چون نمیشه بخدا هرسایتی هم رفتم جوابه خوبی بم ندادن
    ویرایش توسط amir3000 : 05-19-2015 در ساعت 05:15 PM

2. کاربران زیر از amir3000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : شکست تلخ عشق فامیلی

داداش گلم شما اولا سنی نداری
    همه اینا یه بچه بازی

دوستات راست میگن هرجا دیدیشون. بهشون کم محلی کن اصلا جوابشون نده تا بفهمن عیب از تو بوده

سرچیز های الکی خودتو ناراحت نکن
    وقتی بزگتر شدی یه گذشتت میخندی
    فوقش با پدراتون صحبت میکنه تموم میشه میره

بهتر گاهی اوقات از خیلی ها دوری کنید براتون بهتره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16455
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پدرم موضوع رو فهمیده و گفت که تابستون میریم پیشه بابای سارا همه چیرو میندازی تقصیر پسر عموشو دختر عمش

به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ در ضمن کلا رابطه فامیلیمونم انگاری بهم خورده واس همیشه چیکار میشه کرد که درست شد؟؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط amir3000 نمایش پست ها
    پدرم موضوع رو فهمیده و گفت که تابستون میریم پیشه بابای سارا همه چیرو میندازی تقصیر پسر عموشو دختر عمش

به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ در ضمن کلا رابطه فامیلیمونم انگاری بهم خورده واس همیشه چیکار میشه کرد که درست شد؟؟

شما باید فقط حقیقت بگید و کسی رو الکی گناه کار نکنید

خب این دیگه مشکل بزگتر هاست که بخاطر کارای بچه بازی بچه هاشون بخوان رابطه فامیلی رو بهم بزنن

تو خودت باید تنهایی با پدر سارا صحبت کنی با خوش رویی و اخرش یه عذر خواهی کوچیک کنی. بگی ببخشید من قسد نداشتم کسیو این وسط ناراحت بشه. یه بچه بازی بود که هممون انجام دادیم دیگه تکرار نمیشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16455
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

الان بابای سارا بیشتر به خاطر اینکه جلو جمع ابرو دخترش رفته ناراحته اگه بتونی تو همون جمع به همه بگی که اشتباه شده و همه چی سوتفاهم بوده خیلی خوب میشه
    برو بگو سارا هیچ اشتباهی نکرده تو هرچی گفتی از رو برداشتای اشتباه خودت بوده نه اینکه کارای بدو به خودت بگیریا چون اینطوری به کل وجهت تو فامیل خراب میشه بگو همه چی فقط سوتفاهم بوده دیگه خودت یه جوری توضیحش بده همه باور کنن بعدم معذرت خواهی کن درست میشه

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16455
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خسته نباشید میشه بگین که دقیقا چی به پدرش بگم؟؟؟؟؟ خداییش خودتونو یه لحظه بزارین جای من خیلی اوضاع خرابیه

چی به پدرش بگم آخه باید مقدمه سازی بشه نمیشه که همین جوری برم تو جمع لطفا راهنمایی کنید

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

امیر میدونم این پست قدیمیه اما امیدوارم زندگی خوبی داشته باشی

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

آیا با این مطلب موافق هستید؟
    هنگامی که 10 اشتباه زنان عاشق شرح داده شده و سپس در این مقاله قصد دارم اشتباهات اصلی مردان عاشق را که در نتیجه مشاهده و مداخله مرتکب می شوند، به لطف تجربه خود به عنوان روانشناس زوج درمانی در بارسلون شرح دهم.

به شما یادآوری می کنیم که ما روابط خود را از طریق فیلمنامه های احساسی مدیریت می کنیم. یعنی با نگرش ها و رفتارهایی که در گذشته برای ما مفید بوده یا از محیط خود آموخته ایم. مشکل در صورتی ظاهر می شود که ما همیشه همان را به صورت سفت و سخت و ناخودآگاه تکرار کنیم. اگر یک فیلمنامه احساسی را به طور مکرر و بدون انعطاف اجرا کنیم، ناگزیر ما را به شکست زناشویی سوق خواهد داد.

راه حل عدم شکست در عشق و زوج:

از 10 اشتباه مردهای عاشق که به شما خواهم گفت، به خاطر داشته باشید که اگر خود را در بیش از یک فیلمنامه شناسایی کردید، نشانه بسیار خوبی است . سالم ترین چیز این است که ویژگی های الگوهای مختلف را رعایت کنید. با این وجود، توصیه می کنم تمرین شناسایی گرایش خطای اصلی خود را انجام دهید. تنها در صورتی که اشتباه اصلی خود را بدانید می توانید خود را بهبود ببخشید و موفقیت های احساسی را به خود نسبت دهید.

بنابراین برای فرار از شکست های عشقی باید یاد بگیرید نقشی را که بازی می کنید بشناسید و بدانید چگونه آن را انعطاف پذیرتر کنید. مانند؟ خوب، گویی یک بازی تئاتری است که گهگاه نشان دهنده الگوهای دیگر است .

آیا همیشه در عشق همین اشتباهات را مرتکب می شوید؟ آیا همیشه در نهایت شکست می خورید؟ آیا به نظر می رسد همیشه همان مردانی را جذب می کنید که در نهایت باعث رنج شما می شوند؟ خیلی آسان است که دیگران را به خاطر شکست های خود سرزنش کنیم، اما اگر بخواهید الگوی احساسی خود را تغییر دهید مؤثرترین کار نیست. گاندی می گوید: "اگر می خواهی دنیا را تغییر دهی، ابتدا خودت را تغییر بده." در این مقاله ۸ اشتباه در عشق که معمولا خانم ها مرتکب می شوند و راه حل آن را به تفصیل توضیح می دهیم. آماده؟

جورجیو ناردونه روانشناس 17 فیلمنامه احساسی را که ما زنان در عشق اجرا می کنیم و اشتباهاتی که مرتکب می شویم را شناسایی کرده است. فیلمنامه یک کلمه تئاتر است زیرا از طریق آن به ما می آموزد که نگرش ها و ویژگی های رفتاری شخصیت چیست. یعنی راهبردهای عمل و نگرشی که یکی با جنس دیگر انجام می دهد.

تفاوت فیلمنامه احساسی با نمایشی در این است که اولی عمداً خوانده نمی شود بلکه به صورت خودجوش و بدون برنامه ریزی انجام می شود. و آنها پویایی هایی هستند که توضیح می دهند که چقدر زنان عاشق این توانایی را دارند که زندگی ما را پیچیده کنند.

خط فاصله نباید منفی باشد. آنها در طول زندگی ما رشد می کنند و از تجربیات شخصی، بین فردی و خانوادگی ما ساخته می شوند. اگر شخصی الگو می‌سازد، به این دلیل است که در کودکی یا نوجوانی کار کرده و تمایل به تکرار آن دارد. اما اگر این الگوهای رفتاری به عنوان مکانیزم‌های خودکار ساختار یافته باشند که نمی‌توان از آنها اجتناب کرد، می‌توانند منجر به مشکلاتی شوند .

ما در عشق پیروز خواهیم شد اگر بتوانیم مطابق متن احساسی خود به شکلی انعطاف پذیر رفتار کنیم . از سوی دیگر، اگر این کار را سخت انجام دهیم، تله ای احساسی می سازیم که نمی دانیم چگونه از آن خارج شویم.

این ممکن است برای هر زنی اتفاق بیفتد، از جمله باهوش ترین و موفق ترین زنانی که در زندگی عاشقانه خود قربانی خودفریبی می شوند.

چرا از اشتباهات زنان صحبت می کنم؟
    زنان تمایل بیشتری به پذیرش و انتقاد از خود دارند. ما معمولاً مشارکت‌کننده‌ترین و در دسترس‌ترین طرف را برای ایجاد تغییر در زوجین نمایندگی می‌کنیم. ما این را در تمرینات روانشناسی خود در بارسلونا، هنگامی که زوج درمانی می کنیم ، مشاهده می کنیم . علاوه بر این، ما معمولاً کسانی هستیم که بیشتر شکایت می کنیم و از نارضایتی احساسی ناله می کنیم.

برای موثر بودن در هنگام حل مشکلات زوجین، اول از همه باید به جای ارزیابی اشتباهات دیگران، اشتباهات خود را در رابطه با همسرمان تحلیل کنیم. اگر بتوانم اشتباهات را بشناسم و نحوه ارتباطم را تغییر دهم، باعث می‌شوم که شیوه رابطه شریکم نیز تغییر کند.

چند تا الگو در عشق درست می کنیم؟
    روانشناس ناردون، مرجع اصلی درمان استراتژیک مختصر ، 17 متن را از تجربه بالینی خود بررسی کرده است:

• پری
    • ساحره
    • بوسه وزغ
    • زیبای خفته
    • کسی که به دنبال شاهزاده جذاب می گردد
    • پرستار
    • اغواگر
    • شکارچی
    • اجرایی
    • آمازون
    • آن که زخم ها را می لیسد.
    • سکاندار
    • کشتی آموزشی
    • پنه لوپه
    • آفتاب پرست
    • سرریز
    • اخلاق گرا
    • در حال حاضر،

در سال‌های اخیر الگوهایی در عشق پدیدار شده‌اند که با الگوهای سنتی همزیستی دارند.برای توییت کلیک کنید

10 اشتباه زنان عاشق:
    1. زن پری:
    زنی که می خواهد بی نقص به نظر برسد. در دسترس، توجه، همیشه می گوید بله. چیزهای خوب را در همه چیز ببینید. بارزترین محدودیت آن ناتوانی در شروع و حفظ پویایی تعارض است. این نگرش که همیشه و در همه جنبه ها بسیار خوب و شایان ستایش است، به مخالفت با او ختم می شود.

متأسفانه، پری ها در نهایت شرکای مکمل را انتخاب می کنند، یعنی کاملاً مخالف او . مردی خشن و پرخاشگر با نیت بد. سپس، زن و شوهر می توانند به دعوا و تنبیه زن به خاطر رفتار بیش از حد درست و خوب ختم شوند. به این ترتیب، زن می تواند شروع به احساس پرخاشگری کند و این می تواند یک درگیری درونی ایجاد کند.

2. مجری:
    همانطور که از نامش مشخص است، این زن است که فرماندهی می کند و همه چیز را برای همه انتخاب و اجرا می کند. این یکی از فیلمنامه هایی است که ما در جامعه خود بیشتر رعایت می کنیم. آنها معمولاً به مردانی بی‌علاقه می‌رسند، ثمره‌های خانواده‌های حمایت‌گر بیش از حد که آنها را تضعیف کرده‌اند، و به نظر می‌رسد به دنبال مادران خود به عنوان شریک زندگی هستند. اما اشتباه مجری این است که از این همه فرماندهی و مسئولیت پذیری بسیاری از چیزها، تمایل به از دست دادن احساسات زنانه خود دارد. سپس ما در حال حاضر یک نتیجه غم انگیز دیگر داریم، این زوج در نهایت از داشتن یک مدیر در خانه خسته می شوند و در نهایت عاشق زن دیگری می شوند و خیانت می کنند.

3. پنه لوپه:
    زنی که عاشق مردی می شود که رابطه دیگری دارد و اغلب خانواده. آنها معمولاً نقش عاشقانی را بازی می کنند که صبورانه و ساده لوحانه منتظرند تا مرد دیگری را ترک کند. این خطای توقع و دلیل رنج شما خواهد بود. زیرا از آنجایی که او همیشه منتظر اوست و همیشه بهترین چهره خود را به مرد ارائه می دهد، حفظ این دو رابطه که معمولا مکمل یکدیگر هستند، فقط مزایایی دارد. با گذشت سالها، پنه لوپه ما در نهایت رنج زیادی خواهد کشید و احساس می کند که نمی تواند معشوق خود را به دست آورد.

4. اغواگر:
    این زنی است که فقط با راه رفتن همه را اغوا می کند. او در تمام حرکاتش حسی غیر قابل مقاومت دارد. این چیزی است که می تواند هر مردی را هیپنوتیزم کند. معمولا مورد علاقه بسیاری از مردان است. مشکل چیه؟ که این زنان اغلب خیانت می کنند. حتی یک نقش خیلی بیشتر از آنها نمی سازد.

5. چیزی که شاهزاده جذاب به دنبال آن است:
    شناخته شده ترین و سنتی است اما هنوز مد است. او زنی با عزت نفس خوب است که معتقد است قادر به دستیابی به هر چیزی است که قصد انجام آن را دارد. و در مورد عشق، شاهزاده او را جذاب بیابید، کسی که همیشه از او محافظت می کند و او همیشه می تواند احساس شیفتگی کند. درام این است که شاهزاده ها فقط در داستان زندگی می کنند و بنابراین پیدا کردن یک شریک ممکن است زمان زیادی طول بکشد. و هنگامی که آن را پیدا می کنند، برای اغوای آنها دست به هر کاری می زنند. تا اینکه در آخر به کمترین بدترین و چند بار آدم های بی وجدان و رذل بسنده کند.

6. آمازون:
    یک زن فوق العاده، از نظر حرفه ای موفق، با اعتماد به نفس و با رهبری . مشکل زمانی است که شرکای آنها در نهایت در کنار زنانی که پتانسیل زیادی دارند و آنقدر پوشش می دهند احساس حقارت می کنند. بنابراین، زنان آمازون، ناامید شده از رها شدنی که معمولاً متحمل می شوند، در نهایت به حرفه خود پناه می برند، جایی که بیشتر پاداش خود را می یابند.

7. آفتاب پرست:
    درست برعکس آمازون است. او مطیع است و همیشه مایل است شریک زندگی خود را دنبال کند و رشد دهد. هدف او این نیست که مجبور به انتخاب باشد، شریک زندگی خود را رهبری کند و بتواند به طور کامل از او حمایت کند. دام این است که زن و شوهر می توانند از این همه روتین جان خود را از دست بدهند، هرگز غافلگیرکننده ای از سوی آنها وجود ندارد، بنابراین ممکن است در نهایت دچار خیانت های احساسی شوند.

8. سکاندار:

این چیزی است که به او کمک می کند تا به اهدافی برسد که به تنهایی قادر به رسیدن به آنها نیست . او زنی سرسخت است که وقف حمایت از شریک زندگی خود برای مبارزه برای اهدافش است. الگویی شبیه به الگوی پرستار (مراقب) است. او خودش را فدای او می کند تا او بتواند از نظر حرفه ای و اجتماعی رشد کند.

پایان غم انگیز این است که مرد، پس از رسیدن به موفقیت حرفه ای، متوجه می شود که بیش از گذشته مورد نظر است و در نهایت به شریک سکاندار خود که خستگی ناپذیر به او کمک کرده است، خیانت کرده و فریب می دهد.

9. سرریز:
    یکی از رایج ترین الگوهای امروزی. ما آن را در زنان توانا می بینیم که تمایل دارند در زندگی موفق باشند، بسیار مثبت و با انرژی غیرقابل توقف. او این انرژی سرشار را در تمام زمینه های زندگی خود دارد و علاوه بر آن با موفقیت همراه است. به همین دلیل است که در نهایت مردانی را ضعیف‌تر از آنها پیدا می‌کند تا اینکه در نهایت خسته می‌شود و آنها را ترک می‌کند.

10. پرستار:
    زنی کاملا نوع دوست، همیشه آماده کمک به دیگران و حتی بیشتر به شریک زندگی خود. انگار همیشه به کسی نیاز دارند که از او مراقبت کند. آنها معمولاً زنانی هستند که کمی از خود مراقبت می کنند و معمولاً شیک پوش نیستند زیرا فداکاری آنها برای خدمت به دیگران است. آنها رابطه عاطفی پرستار و بیمار را برقرار می کنند. هنگامی که پرستار قبلاً "زخم" شریک زندگی خود را التیام داده و نقش خود را از دست داده است، دو فاجعه ممکن است رخ دهد: پرستار به دنبال یک بیمار جدید می‌گردد، یا در غیر این صورت، رها شدن از طرف او خواهد بود.

یک بار دیگر یک پارادوکس آشکار در عشق پیدا می کنیم. وقتی به هدف مورد نظر رسید، در همان لحظه موفقیت به تراژدی تبدیل می شود.

چگونه از شکست عشقی جلوگیری کنیم

ما به زنان توصیه می کنیم که این الگوهای رفتاری را بیاموزند، خط عاطفی اولیه خود را تشخیص دهند. یعنی غالب ترین و اینکه برای انعطاف پذیری بیشتر تمرین می کنند. چگونه انعطاف پذیر است؟ تفسیر الگوی متضاد با آن که خود به خود بیرون می آید و به عنوان یک وزنه تعادل عمل می کند تا بتواند اصلاح شود.

توصیه می شود که ما انعطاف پذیر باشیم، برای مثال، اگر فردی بسیار "پری" است، آن را با "فریبنده" ترکیب کنیم. اگر بیشتر "جادوگر" و "آمازون" هستید، آن را با "که به دنبال شاهزاده جذابش می گردد" جبران کنید.

و اگر در حال خواندن این مطلب هستید و از عشق رنج می برید این جمله از اپیتکت را به خاطر بسپارید: سرزنش دیگران به خاطر بدبختی های خود راه نادانی است، سرزنش خود یعنی شروع به درک چیزها، سرزنش نکردن دیگران یا خودمان راه دانایی است. "

10 اشتباه مردان:

ما مشاهده کرده‌ایم که مردان نسبت به زنان، فیلمنامه‌های احساسی کمتری را در عشق ارائه می‌کنند. مردان در حال حاضر ساده تر از زنان عاشق هستند. اما به نظر می رسد این روند با گذشت زمان در حال تغییر است.

در مجموع، روانشناس جورجیو ناردونه در یک مصاحبه با 5 نفر صحبت کرد، اما من بیش از 10 اشتباه توسط مردان عاشق را شناسایی کرده ام:

ال ماچو:
    مردی سرسخت، از ملاقات با یکدیگر خوشحال، با اعتماد به نفس ظاهری. او تمایل دارد زنان را به این باور برساند که او مردی جالب، فریبنده و هنرمندی جنسی است. اتفاقی که در نهایت اتفاق می‌افتد، تبدیل به مشکل می‌شود. یا همانطور که می گویند: "ماهی از دهان می میرد" یا "به من بگو آنچه را که تصور می کنی که آنچه را که کم داری به تو می گویم". بنابراین زنی که در ابتدا از اغوا کردن یک "ماچو" در مدت کوتاهی احساس شیفتگی و خوشحالی می کرد، احساس نارضایتی می کند و او را رها می کند.

ماجراجو: او کسی است که زنان را مجذوب خود می کند، دیوانه وار عاشق می شود و پس از به دست آوردن و تحویل آنها، فرار می کند. او معمولاً مجرد ابدی یا بی وفای ابدی است. اگرچه وقتی آنها با یک شریک زندگی می کنند، فاجعه آنها این است که شریک زندگی آنها به آنها بی اعتماد هستند.
    در نهایت، آن بی اعتمادی، ناامنی و ترسی که زن مشکوک تجربه می کند، منجر به بحث های مداوم می شود. دو پایان رایج این است که او همسرش را ترک می کند و ادعا می کند که باید تنها باشد، یا اینکه پیشگویی منفی زن برآورده شده است و او خیانت می کند. ماهیت این مردها اینطور است.

روشنفکر، نخبه گرا (اسنوب):
    زوج هایی که تمایل دارند با ظرفیت فکری خود یا با طرز فکر خود و با خرد خود اغوا کنند. اما در نهایت برای هر زنی غیرقابل تحمل است که با چنین مردی باشد. آنها اغلب از نظر عاطفی احساس طرد شدن می کنند زیرا زمان زیادی را صرف علایق یا سرگرمی های فکری یا حرفه ای خود می کنند. دیر یا زود آنها را رها می کنند زیرا احساس می کنند مسیر دوم علایق خود هستند یا از سر کسالت.

Calzonazos
    مردی است که به خود اجازه می دهد تحت سلطه زن باشد. آنها مردانی هستند که بلد نیستند به شریک زندگی خود نه بگویند و همیشه در اختیارشان هستند. اگر کسی به سختی از این فیلمنامه احساسی پیروی کند، شریک زندگی‌اش می‌تواند در نهایت او را دستکاری، بی‌ارزش، تحقیر و بدرفتاری روانی کند. شرکای آنها در نهایت به آنها خیانت می کنند و با افرادی که مکمل آنها هستند بی وفایی می کنند.

ادیپ: کسی است که عاشق مادرش است. به نظر می رسد نوعی از "calzonazos" باشد. از آنجایی که او نیز دائماً در دسترس شریک زندگی خود است. با این تفاوت که آن که واقعاً دستورات را انجام می دهد و در اختیار اوست مادرش است و سپس شریک زندگی او. زنانی که با این نوع موضوع ازدواج می کنند باید بپذیرند که شوهرشان با دو زن مشترک است و دیگری (مادر) همیشه اول است. این معمولاً منشا بسیاری از بحث‌ها بین زوجین می‌شود. عاقبت غم انگیزی که معمولاً اتفاق می افتد این است که زن در نهایت این مرد را ترک می کند و از مادرشوهر متنفر می شود.

پیتر پن
    یک الگوی فزاینده فراوان است. آن مرد موفق حرفه ای که در جوانی جذاب بود. آنها بزرگتر می شوند اما جذب زنان هم سن و سال خود نمی شوند. آنها فقط جذب زنان بسیار جوانتر از خودشان می شوند. پس با زنی که خانواده کرده، او را رها می‌کند، چون او را خیلی پیر می‌بیند تا با زنجوانی دور هم جمع شود. این زوج‌ها می‌توانند خیلی خوب کار کنند، اما اغلب با ترس زندگی می‌کنند که وقتی بزرگتر شدند، پدربزرگ و مادربزرگشان شوند. در عوض، همسران آنها همچنان جوان و زیبا خواهند بود و می ترسند که در زمانی که درمانده می شوند، رها شوند. متأسفانه، در نهایت، این پیشگویی منفی تمایل به تحقق پیدا می کند.
    واقعیت علاوه بر پیشگویی های فاجعه آمیز خانواده در مورد همراه "پیتر پن" که می ترسید همه تجارت ها و املاک در نهایت متعلق به زن جوان باشد، به حقیقت پیوست.

پیگمالیون
    مردی است که زنان خود را الگو قرار می دهد و آنها را هم از نظر زیبایی ظاهری و هم از نظر فکری بهبود می بخشد. آنها مردانی هستند که انتظارات بسیار مثبتی از شریک زندگی خود دارند و در نهایت برآورده می شوند. هر زنی که زندگی یک پیگمالیون را طی کند بهتر می شود. آنها را بهتر می کنند. معمولاً دو پایان تراژیک وجود دارد: 1) وقتی کار هنری تمام می شود، یعنی زن از قبل احساس زیبایی و اعتماد به نفس می کند، معمولاً به خالق خود خیانت می کند. او همان نیست و می خواهد ماجراهای جدیدی را تجربه کند. 2) پیگمالیون باید همیشه در حال خلق آثار جدید باشد و به دنبال زنان جدیدی برای مجسمه سازی خواهد بود، بی وفایی، بدون اینکه شریک زندگی خود (و دیگر ساخته هایش) را ترک کند، زیرا یکی از ارزشمندترین آثار هنری او است.

کسی که به دنبال شاهزاده خانم یا زن گلدانش است

او مردی است که به دنبال زنی زیبا و شیرین است که همیشه بداند هر جا که او را می‌برد درست رفتار کند و همچنین باهوش باشد. که عمدتاً مطیع باشید و در اختیار شما باشد. این افراد معمولاً یافتن شریک زندگی را بسیار دشوار می دانند زیرا همه آنها نقصی پیدا می کنند. این فیلمنامه ای است که به طور سنتی بسیار خوب کار می کرد. در حال حاضر، آنها معمولاً مردانی هستند که وقتی زنان بسیار کمی را می یابند که این شرایط را برآورده می کنند، احساس شکست عشقی می کنند. آنها تمایل دارند مجردهای ابدی باشند. زنان امروزی نمی خواهند شاهزاده خانم کسی باشند، بلکه جنگجو هستند. وقتی این سوژه ها شریک زندگی خود، «شاهزاده خانم» خود را پیدا می کنند، درام نهایی که ممکن است برایشان اتفاق بیفتد این است که در نهایت با یک نوع «ماچو» یا «ماجراجو» خیانت می کنند یا با فردی با موقعیت اجتماعی بالاتر رابطه برقرار می کنند.

کسی که به دنبال سیندرلا (خدمتش) می گردد

آنها به دنبال یک مشاور زن هستند که از آنها حمایت عاطفی کند و کاملاً همه چیز مربوط به خانه از جمله امور مالی روزانه خانه را مدیریت کند. سیندرلاهای جدید هم در دنیای کار و هم در کارهای خانه کار می کنند. وقتی به خانه می رسد از تعهداتش برکنار می شود، فقط باید به دنبال لذت خودش باشد. ما این الگو را در مردانی مشاهده می‌کنیم که تمایل دارند زنان نزدیک به سن یا بالاتر را انتخاب کنند.
    این الگویی است که می تواند خیلی خوب پیش برود، اما تراژدی عشقی معمولاً زمانی اتفاق می افتد که «خدمتکار» برای مدتی «بیش از آنچه باید» از خانه خارج شود و با زنان دیگر ارتباط برقرار کند یا بعد از سال ها تصمیم به تحصیل یا کار بگیرد. به طور خلاصه، زمانی که یک تغییر را شروع می کنید. اگر این کار را بکند، چشمان زندانی که در آن زندگی می کردند باز می شود و آزادی خود را می خواهند، یعنی جدایی.

دوست : معمولا مردی با روانشناسی زیاد برای درک زنان، بسیار فهمیده، همدل با مهارت های شنیداری عالی است. به طور کلی محبت آمیز و عاشقانه. زندگی با او بسیار آسان است. همزیستی و رابطه زوجی ایده آل به نظر می رسد اما از نظر اروتیک مرده است.
    به نظر می رسد که آنها فاقد تستوسترون هستند که مرد "ماچو" بیش از حد دارد.
    بنابراین، آنها معمولاً روابط عشقی را در جایی برقرار می کنند که رابطه جنسی وجود ندارد یا بسیار کم است. این درام زمانی خواهد بود که مرد یا زن می خواهند با نگاه کردن به بیرون، عشق جنسی خود را دوباره فعال کنند. آنها به دنبال آن در بیرون خواهند بود و نه در داخل، زیرا پس از مدت ها فقط می توان آنها را به عنوان دوستان درک کرد.

به زودی به شما خواهم گفت که چرا مردان بیشتر و بیشتر مجرد می مانند. به زودی میبینمت!

Júlia Pascual . روانشناس متخصص در زوج درمانی در بارسلونا . ومتخصص جنسی
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)