نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: پنهان کاری و روابط نزدیک با خانواده اش

2818
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16521
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پنهان کاری و روابط نزدیک با خانواده اش

سلام. من پنج ماهه عقد کردم. روابطم با شوهرم خیلی خوبه اما تو دو مورد با هم مشکل داریم. وقتی ناراحته از جایی یا کسی اصلا حرفاشو به من نمیزنه میگه خودمم عذاب میکشم نمیتونم به تو بگم انا اینمدضوع خیلی منو اذیت میکنه چون خودن کوچکترین چیزارو هم بهش میگم. مشکل بعدی رابطه ی خیلی احساسی با خواهراشه که دوتاشونم شوهر دارن اینقد وابسته ست مخصوصا ب یکیشون اگه هر هفته نبنتش اصلا نمیشه. خیلی از حرفاشم به اون میزنه اینکارش باعث شده با اینوه خواهرش خیلی بامن خوب برخورد میکنه ازش متنفر بشم و اونو رقیب خودم بدونم ضمنا اینکه خواهراش خیلی کاراشونو به شوهر من میسپارن اینو برامون انجام بده و اونو انجام بده انگار خودشون شوهر ندارن. راهنماییم کنید چیکارکنم؟ شوهرم فوق العاده احساساتی و دلسوزم هست.
    خودم 25 و شوهرم 26 سالشه. لطفا راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : پنهان کاری و روابط نزدیک با خانواده اش

نقل قول نوشته اصلی توسط sh20 نمایش پست ها
    سلام. من پنج ماهه عقد کردم. روابطم با شوهرم خیلی خوبه اما تو دو مورد با هم مشکل داریم. وقتی ناراحته از جایی یا کسی اصلا حرفاشو به من نمیزنه میگه خودمم عذاب میکشم نمیتونم به تو بگم انا اینمدضوع خیلی منو اذیت میکنه چون خودن کوچکترین چیزارو هم بهش میگم. مشکل بعدی رابطه ی خیلی احساسی با خواهراشه که دوتاشونم شوهر دارن اینقد وابسته ست مخصوصا ب یکیشون اگه هر هفته نبنتش اصلا نمیشه. خیلی از حرفاشم به اون میزنه اینکارش باعث شده با اینوه خواهرش خیلی بامن خوب برخورد میکنه ازش متنفر بشم و اونو رقیب خودم بدونم ضمنا اینکه خواهراش خیلی کاراشونو به شوهر من میسپارن اینو برامون انجام بده و اونو انجام بده انگار خودشون شوهر ندارن. راهنماییم کنید چیکارکنم؟ شوهرم فوق العاده احساساتی و دلسوزم هست.

با سلام وادب
    چرا بعد پنج ماه فکر میکنید ؛ شوهرتان باید تمام علایق و عواطف خود را به خاطر شما ؛ به دور بیاندازد ویا برای آنها از شما اجازه بگیرد ؟؟

به یاد بیاورید که وقتی ؛ شما یکسال درس خواندید و مطمئن شدید که آن مقطع تحصیلی را با اطمینان ؛ پشت سر گذاشته اید ؛ ؛ کتابهای سال قبل را معمولا" دور انداخته اید !!

در زنگی هم همیشه رفتار و کنش و واکنشها یکسان است و فقط موضوعات بصورت شکلی تغییر میکند بعلاوه سن و سال و چگونگی بروز آنها

مثلا" در کلاس اول دبستان به فرض شما از حسادت ؛ مشقهای دوستتان را پاره می کردید و اکنون که با سن 25 سال ؛ ممکن است از حسادت جاری ؛ یک قطره وایتکس روی پیرهنی که او دوست دارد بیاندازید ؟؟
    سن و نحوه بروز حسادت و موضوع به ظاهر تغییر کرده ولی نفس حسادت و بروز تخریبی آن تغییری نداشته است .(( منظور شما نیستید واین یک سوال و پاسخ مفهومی است ))

بنابراین شما باید در وحله اول مثل قبولی در سالهای تحصیلی برای اینکه شوهرتان کتابها و باورهای مربوط به سال قبل و گذشته اش را دور بریزد ؛ در او اطمینان و امنیتی قلبی ایجاد نمائید و توجه هم داشته باشید که این اطمینان خود بخود بوجود می آید و شما و هیچکس دیگری نمی تواند این باور و اطمینان را به زور به خورد شوهر شما دهد .

و از موئلفه های ایجاد اطمینان به نظر بنده ؛ بی تفاوتی است که شما فاقد آن هستید و هرچقدر بیشتر اصرارکنید کمتر نتیجه خواهید گرفت .

در زندگی اینکه شما همه چیز را به شوهرتان میگوئید ولی اونه ؟؟ یک باور و روش غلطی است چون ؛ مهم این است که در هیچ زمینه ای به همدیگر خیانت نکنید و هرچقدر از گذشته همدیگر کمتر بدانید ؛ مدت زمان طولانیتری با خوشی زندگی خواهید کرد .

و به محض اطلاع از جزئیات زندگی گذشته و مخصوصا" در صورت وجود نقاط تاریک در مورد هر کدام ؛ ؛ سوء تعبیر از رفتارهای گذشته منجر به از بین رفتن خوشیهای زندگی خواهد شد .و شک وتردید جای ذن و اطمینان به هم را خواهد گرفت .

3. 2 کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16521
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام. ممنونم از پاسختون اما فکرکنم یکم سو برداشت شده .خداروشکر در گذشته بنده و شوهرم از نظر روابط دختر و پسر هیچگونه رابطه ای نبوده چون ما از نظر مذهبی در این نقطه فوق العاده اشتراک داشتیم و هیچگونه تاریکی در گذشته هردومون وجود نداره. من انتظار ندارم شوهرم علایقشو دور بریزه اما فکرکنم باید تعادل بین اونا برقرار کنه. از مشاوران سایت میخوام بهم بگید چطوری اطمینان قلبی ایجاد کنم که با من درد و دل کنه وقتی ناراحته اینکه باید اینکارو کنم حخودم میدونم بهم بگید چطوری؟ و اینکه همیشه مشاورا میگن شخص اول زندگی هرکس همسرشه اما متاسفانه این درمورد خواهر شوهر من صدق نمیکنه و شخص اول زندگیش همسر منه چه از نظر احساسی چه واگذاری کارها. فکرکنم خانمها بهتر بتونن حس منو تو این قسمت درک کنن خیلی حس بدیه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16521
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

واینکه منظورتون از بی تفاوتی چیه یعنی دقیقا چیکارکنم؟ ممنون از پاسختون

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

بی تفا وتی به معنی ؛ نداشتن کوچکترین واکنش منفی نسبت به چیزی که میگین و تشویق شوهرتون به کمک مالی وفکری به خواهرش ( برخلاف چیزی که در درونتون میگذره ))

دوم اینکه شاید شوهر خواهر شما مثلا" جرم یا جنایتی مرتکب شده و به فرض شوهر شما داره حفظ آبروی اون بنده خدا رو میکنه و شما در حال تجسس که یه امر حرام هست رو مرتکب میشین و..... الی آخر

پس با دخالت در موضوع ؛ هم خودتونو عذاب خواهید داد و هم در زندگیتون تاثیر منفی خواهد گذاشت .

و اینکه دنبال دونفر خانم میگردن تا شمارو تائید کنند و وبا شما همسوئی داشته باشند میل خودتونه ؛؛ ولی آخر راه رو من اول به شما گفتم

و صبوری کلید خیلی از درهای بسته است
    ویرایش توسط ali502902700 : 05-21-2015 در ساعت 01:47 PM

7. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sh20 نمایش پست ها
    عزیزم اینکه خانم ها در این روابط عاطفی حسادت دارن شکی نیست

اگر فشار زیادی روی شوهرتون در مورد اتفاقات وجود داره میتونه از نوشتن کمک بگیره

چون تاثیر خوبی در کاهش آشفتگی ذهنی افراد داره ...

اینکه با خواهرش خوبه نشون میده که رابطه خوب رو از گذشته داشته ان پس شما به جای مخالفت با این رفتار شوهرتون

بیشتر تشویقش کنید تا با خواهرش مشورت کنه در این حالت شما فردی قابل اعتماد خواهید بود و نظر شوهرتون نسبت به شما تغییر میکنه

پس به جای حساسیت های بیهوده ای که هیچ نتیجه ای برای شما نداره سعی در جلب اعتماد شوهرتون کنید تا بتونید این خلاء رو پر کنید

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    ان شاالله خوشبخت بشین
    شما باید با صحبت کردن باهاش و نشون دادن فهم و درکتون ایشون را به طرف خودتون بکشین
    همسرشما الان از نظر عاطفی به شما وابسته است پس شما باید عقل و منطقتون را بهش نشون بدین
    ودرمورد رفتارخواهرشون باید بگم حسادت شما بجا هست اما سعی کنید عاقلانه رفتار کنید و از روی حسادت حرفی نزنید و هیچوقت به روی شوهرتون نیارین ک از علاقه بیش از حد همسرتان به خواهراش ناراحت هستین سعی کنید خودتون تو رفتار با برادرتون این حد را بهشون نشون بدین

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16521
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوستان از راهنماییتون

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17447
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم مشکلم باهمسرم پنهانکاری وگفتنه همه حرفاش مخصوصاهرکاری توخونه که اتفاق میفته به خونوادشه،هرکاریم میکنم این عادتشوترک نمیکنه،بنظرتون چیکارکنم؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17447
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

همسره من بجایه اینکه حرفاشوبه من بگه باخونوادش درمیون میذاره وبیشتربااوناس تامن وقتیم من ازش سوال میکنم میگه بهم گیرمیدی وکنترلم میکنی،انگارما خودمون یه خونواده نیستیم وچون باخانواده شوهرم یه جاهستیم بیشتربااونارفت وامد داره تاخونه خودش هرکاریم میکنم اخلاقش عوض نمیشه

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15064
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستم
    احتمالا حال خودت خوب نیست پیش یه دکتر برو حتما.همه خواهرو برادرهای خانواده دار بهم علاقه دارند و وابسته اند . این طبیعیست . هفته یکبار که بد نیست . زیاد از حد بده . اگه هم ناراحتیشو بهت نمی گه اشکال نداره یاد بگیر برای خودت و پیش خودت هر چیزی رو که بهت برمی خورد از کلمه به من چه و یا به تو چه استفاده کن . اینقدر به خودت اینا رو بگو که دیگه به هر چیزی که زیاد اهمیت نداره گیر ندی .

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیزم

اینکه همسرت نمی خواد تورو درگیر مشکلاتش کنه خیلی عالیه و یعنی بفکرته
    مردها عادت دارن وقتی دلگیرن میرن تو غار تنهاییشون و می خوان خودشون مشکلشون رو حل کنن
    وقتی که اروم شدن شاید به حرف بیان
    اینکه میگی با خواهرش دردل می کنه چیز بدی نیست عزیزم سالهاست اینکارو کرده تو نباید تندی کنی
    بلکه باید مهارتهاتو ببری بالا برای درست شنیدن و شنونده خوبی بودن که کم کم همسرت دردل هاشو بیاره برای تو بجای خواهرش
    اگرم کاملا اینکارو نکرد دلگیر نشو میگی که خواهرش باتو رفتار خوبی داره پس چرا چون شوهرت باهاش دردل میکنه ازش ناراحت میشی
    اگر زن بدی بود و راهنمایی های بد به شوهرت میکرد و می خواست رابطه تونو خراب کنه حق داشتی اما الان نه
    بزار خواهری کنه برای تو و همسرت
    حتی مطمنن شنونده خوبی هست ک همسرت برای اون دردل میکنه ازش یاد بگیر خوبه که از دیگرون رفتارای خوب رو تقلید کنیم
    میگی خواهرش انسان خوبیه اما داری ازش متنفر میشی
    این حس بد رو با خودت حل کن و تبدیل به حس خوبش کن
    اینجوری خودت اذیت میشی

اول رابطتتو با خواهر شوهرت خووب کن که این وسط نشی ادم بده!
    بعد هم بعد ازینکه دیدی دوباره شوهرت اینکارو کرد
    به شوهرت با مهربونی بگو عزیزم حتما خواهرت شنونده خوبیه که باهاش دردل میکنی اما منم سعی خودم رو میکنم که شنونده خوبی برات باشم
    بگو من دوست دارم با منم دردل کنی و خیلی خوشحال میشم بتونم ارومت کنم..
    توقع نداشته باش بعد این حرف سریع تغییر کنه
    بزار کم کم خودش بیاد سمتت
    اگر باهات دردل کرد
    حتی اگه حق با اون نبود و کار اشتباهی کرده هیچوقت قضاوتش نکن و فقط باهاش همدردی کن
    مثلا اگر گفت با یکی از همکارام دعوام شد نگو چرا اینو گفتی باید اینو میگفتی
    فقط همدردی کن بگو عزیزم می فهمم حتما خیلی بهت سخت گذشت حتما خیلی اذیت شدی
    بعدش هم بهش امید بده
    بگو ولی من میدونم تو بخوبی میتونی حلش کنی
    و اینکه زیاد تو جزییات ماجراها نرو بزار خودش بگه بهت

موفق باشی عزیزم
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26988
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام-زن من- هروقتي به مادرم سر ميزنم- ميگه ميري با اونا مشورت مي كني يا اجازه مي گيري من موندم با اين طرز تفكرش! شما ميگيد من نبايد با اونا ارتباط داشته باشم؟ خودش هم كه با من دوست نداره بياد! چرا!! خونوما با خانواده شوهر مشكل دارند؟! ما كه با خانواده شون راحتيم!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد