نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: علاقه به آزارخواهی

15304
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16687
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

علاقه به آزارخواهی

سلام به همه ی دوستان.
    من یه مشکلی دارم اونم اینه که دوست دارم یه خانوم بیاد روی من بایسته و منو له کنه. و علاقه ام به اینه که بیش تر روی شکمم وایسه. علاوه بر این دوست دارم روی من بشینه و به عنوان زیر پایی ازم استفاده کنه. به این مشکل من چی میگن؟ می شه حلش کرد؟ می خوام از شرش راحت شم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : علاقه به آزارخواهی

...............
    ویرایش توسط Taghi Titan : 05-25-2015 در ساعت 05:56 PM دلیل: حذف شود با تشکر

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

هر انساني داراي عيب و نقص است. مشكلات و مسائل روحي و رواني متعدد هستند. يكي ممكن است وسواس داشته باشد. ديگري حسد و برخي ميل به حقارت و آزار ديدن، از طرفي هم ممكن است اين حس، يك حس قوي و متفاوت باشد. چه از منظر ارباب بودن و چه از منظر برده بودن. حال بايد بينديشيم كه اگر ما انسانها داراي اراده و اختيار باشيم والبته در پي ‌شكوفا كردن استعدادهاي دروني خودمان، اين دو حس قدرتمند و يا ديگر حواس را با درايت و تدبير در خدمت اهداف عالي و روحاني مان قرارمي دهيم. حس قدرت طلبي و سيادت از آن جهت كه بتوان بر جامعه كلان تاثيرات مثبت و عظيمي نهاد و يك خيل عظيم را با قدرت و نفوذ به جهت مثبتي هدايت كرد و حس بردگي از آن جهت كه اين حس را تنها در برابر حق جل جلاله بكار گرفت و شكوفا ساخت.

شرافت و ارزش انسان در اسلام حاكي از آن است كه انسان ‌ها هركدام مي توانند شخصيت وارزشي بس عظيم داشته باشند و در برابر هيچ كس جز خدا زانوي بردگي و بندگي بر زمين نزنند. انحراف از اين ويژگي و گردن نهادن به بردگي انساني مثل خود، به معني از دست دادن سلامت روان است حال با توجه به اين گفتار، آيا از دست دادن شرافت انساني در Mistress & slave نمي تواند يك اختلال روحي و رواني به حساب آيد؟

احترام گذاشتن به انسان ها واجب است، اما تاحدي كه به تملق و بردگي و بندگي نكشد و سجده و زانوزدن جز براي خدا صورت نگيرد. اسلام بسيار به آبروي مومن حساس است وحتي درمورد خرد كردن شخصيت خود دربرابر ديگران هشدار مي دهد.

توجه داشته باشيد كه اگر عملي نابهنجار فزوني يافت و به فرمايش شما در فيس بوك ها یا جاهای دیگر رواج پيدا كرد به معناي آن نيست كه آن عمل عادي و پذيرفته شده است. گفته اند شخصي وارد روستايي شد و ديد كه همه دارند تن خود را مي خارانند و كم كم شك كرد و گفت شايد من مشكل دارم كه خود را نمي خارانم و در همان روستا به طبيب مراجعه كرد و گفت من مرض نخاراندن گرفته ام!

رفتار و اعمال انسان بايد بسيار هدفمند باشند چراكه ما انسانها در برابر ثانيه به ثانيه زندگي مان مسئول هستيم. حال باخود بينديشيد كه از تحقير شدن دربرابر غير خدا چه هدفي جستجو مي شود؟! البته در مورد اين موضوع همانطوركه خودشما نيز اشاره فرموديد تحقيقات روان شناختي اندكي صورت گرفته است. شايد به دليل آنكه با صراحت نمي توان اين موضوع را پي‌گيري كرد و اظهارداشتن اين مشكل براي افراد، بسيار سخت است و همانطور كه مي دانيد يكي از ويژگي هاي طرح تحقيق اينست كه نبايد در تحقيق به چهارچوب هاي فرد و جامعه تعرض صورت گيرد.
    تنها درمان روان شناختي كه براي اين افراد مي توان در نظرگرفت، انزجار درماني است. در درمان انزجاري كه در جلسات متعدد درماني صورت مي پذيرد از تداعي استفاده مي شود يعني شيء و يا رفتار انحرافي مورد علاقه به صورت واقعي يا خيالي با محركي ناخوشايند (مثل شوك الكتريكي) يا با تصور موقعيتي ناخوشايند همراه مي گردد و بدين ترتيب سيستم رواني و ارگانيكي شخص مي آموزد كه ديگر علاقه اي به آن رفتار انحرافي نشان ندهد و از آن متنفر باشد.
    ميسترس اسليو در زير مجموعه بيماري مازوخيسم قرارمي گيرد و با فتيشيسم (يادگارپرستي) ارتباط نزديك دارد.

مازوخیسم (Mazochism) :
    بيماري مازوخيسم نوعي بيماري رواني است كه در آن فرد علاقه شديدي به تحقير شدن توسط جنس مخالف را دارد . اين بيماري در هر دو جنس وجود دارد اما در در مردان به مراتب بيشتر از بانوان يافت مي شود . مازوخيسم بيماري اي نيست كه با شرايط خاص و يا محيط خاصي به وجود بيايد . اين بيماري از بدو تولد بيمار با او همراه بوده و تا كنون نيز به جز انزجار درماني، درمان ديگري براي آن يافت نشده و فقط گاهي قابل كنترل به وسيله دارو اعلام شده است. اين بيماري كه از آن اصطلاحا با عنوان slave و يا برده نام برده مي شود در مقابل خود mistress و يا ارباب را دارد. در بسياري كشورهاي دنيا ارباب هايي هستند كه برده ها را براي مدتي مي پذيرند و در آن مدت هر دو نياز خود را ارضا مي نمايند . ارباب يك فرد سالم است و طبيعي است كه از اينكه شخصي به پاي وي بيفتد و پايش را ببوسد و يا ته مانده غذاي او را بخورد و يا حتي به روي او آب دهان بيندازد لذت مي برد . برده ها طبق توافقنامه اي به صورت ساعتي و يا براي مدت طولاني تر در اختيار ارباب هستند و در آن توافق نامه ذكر مي شود كه چه نوع كارهايي با برده صورت گيرد و پس از تمام شدن مدت آن اين رابطه به پايان مي رسد. البته در ايران ميسترسي غیر قانونی است و به طور رسمي وجود ندارد.
    در توجيه Mistress & slave گفته شده اسليوها روح ضعيف وكوچكي دارند و ارباب ها روح بزرگ وقوي! وطبق قانون ارواح، روح هاي ضعيف به سمت روح هاي قوي جذب مي شوند. علت اينكه اسليوها علاقه دارند برده باشند اين است كه قدرت مقاومت دربرابر روح هاي بزرگ راندارند! اما اينگونه دليل تراشي ها، غير علمي و غير قابل اثبات است و با نگرش اسلام به انسان تعارض كامل دارد.

يادگارپرستي (Sexual Fetishism) :
    حالتي روانشناختي است كه در آن يك شيء بي جان (بت) (Fetish) سبب برانگيختگي و ارضاي جنسي مي‌شود. اين حالت مثالي است از انحراف جنسي كه معمولا از نظر قانون جرم محسوب نمي‌شود. بيشتر افراد مبتلا به اين اختلال، فعاليت‌هاي مذكور را در تنهايي انجام مي‌دهند. هر چند در بعضي موارد براي بدست آوردن اشياي مورد نظر خود (غالبا لباس‌هاي زير،چكمه يا كفش مستعمل كه بوي تند عرق پا مي دهد) مرتكب جرم دزدي هم مي‌شوند. اكثر قريب به اتفاق فتيشيست ها مرد هستند و اشيايي كه انتخاب مي‌كنند بسيار متفاوتند؛ از اشياء شهوت انگيز (مثل لباس‌هاي زير زنانه، خصوصا آنها كه پوشيده و كثيف شده و هنوز شسته نشده) گرفته تا اشيايي كه ظاهرا كمتر رنگ و بوي جنسي دارند. يادگار پرستي اغلب در نوجواني آغاز مي‌شود. اين افراد به اشياي پلاستيكي تمايل زيادي دارند. برخي از اين يادگارپرستان تنها پس از پوشيدن لباس‌هاي پلاستيكي به تحريك جنسي مي‌رسند. برخي ديگر به هنگام برقراري رابطه جنسي، لباس‌هاي پلاستيكي مي‌پوشند (يا شريك جنسي خود را وادار به پوشيدن آنها مي‌كنند) زيرا تنها از اين طريق است كه مي‌توانند به برانگيختگي جنسي برسند. يادگار پرستي يكي از پيچيده ترين و گيج كننده ترين انواع رفتار جنسي است. حالتي مزمن دارد و در برخي موارد جمع‌آوري اشياي مورد نظر به فعاليت عمده زندگي فرد تبديل مي‌شود. هيچ كس نتوانسته‌است به نحو مقتضي علاقه افراد يادگارپرست به اشياي گوناگون را تبيين كند. اگر چه نظريه‌هاي مختلفي در اين زمينه وجود دارد كه دامنه‌اي از تاكيد بر انگيزش ناهشيار تا فرض وجود نقصي خاص در مكانيزم‌هاي عصبي (مثل آنچه در افراد مبتلا به صرع مشاهده مي‌شود) را شامل مي‌شوند، اما علل اين رفتار جنسي غير معمول همچنان ناشناخته‌است. يادگارپرستان اغلب در پي درمان بر نمي‌آيند.

در يك بيمارستان بزرگ در لندن، تنها 60 مورد از اين اختلال در طول بيست سال تشخيص داده شد (چاكلي و پاول،1983). از اين تعداد حدود سي درصد شان توسط دادگاه ارجاع داده شده بودند. حدود يك سوم بيماران به دليل اضطراب در مورد رفتارهاي يادگار پرستانه خود براي درمان مراجعه كرده بودند. حدود بيست درصد نيز به دلايل ديگر آمده بودند و شيء مورد علاقه شان پس از شروع درمان شناسايي شد.

زوج درمانگران تا زماني كه اين عمل معارضه اي با كاركردهاي زندگي زناشويي پيدا نكرده متعرض آن نمي شوند ولي اگر اين حس بقدري شديد شود كه اين كار كردها را بخطر اندازد و يا خانواده را با بحران مواجه سازد براي درمان آن با توسل به راهكارهايي اقدام مي كنند.
    موفق باشید. باز هم با ما مکاتبه کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط abcde نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان.
    من یه مشکلی دارم اونم اینه که دوست دارم یه خانوم بیاد روی من بایسته و منو له کنه. و علاقه ام به اینه که بیش تر روی شکمم وایسه. علاوه بر این دوست دارم روی من بشینه و به عنوان زیر پایی ازم استفاده کنه. به این مشکل من چی میگن؟ می شه حلش کرد؟ می خوام از شرش راحت شم
    سلام
    دقیقاً Farokh درست تشخیص داد.

دوستم چی شد که به این کار علاقه پیدا کردی؟ از کی اینطوری شدی؟
    راستی چند سالته؟
    امضای ایشان

6. 2 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44038
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط abcde نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان.
    سلام ببخشید مشکل شما حل شد دیگه این حسو ندارید منم درگیر همین حسم دقیقا

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoof نمایش پست ها
    سلام ببخشید مشکل شما حل شد دیگه این حسو ندارید منم درگیر همین حسم دقیقا

سلام

درصورتی که مشکل مشابه دارین به لینک زیر برین و تاپیک بزنید
    لینک : https://forum.moshaver.co/newthread....ewthread&f=124

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    این گرایشات به تحقیر شدن و یا تنبیه شدن توسط جنس مخالف که می تواند در تمایلات جنسی شما نیز نمایش داده شود را می توان انحراف مازوخیسم یا شهوت خودآزاری نقطه مقابل انحراف جنسی سادیسم دانست که می تواند اگر به شدت بالایی برسد برای فرد آسیب های جسمی نیز به همراه داشته باشد .
    با توجه به اینکه هنوز هم بینش در شما وجود دارد که باعث می شود رد اینجا و جاهای دیگر به دنبال دلیل این تمایلات باشید می تواند در این مسیر به شما کمک زیادی شود تا بتوانید با شناخت بهتر خودتان و طی کردن مسیر روان درمانی تحلیلی به نتایج بهتری برسید .
    برای تشخیص مازوخیسم نیاز است که طبق قوانین روانشناسی و روان پزشکی شما برای مدت مشخصی یک سری از علایم را داشته باشید تا بتوانیم این تشخیص گذاری را داشته باشیم اما دقت کنید حتی با وجود این علایم که در زیر بیان خواهم کرد بازهم برای تشخیص نیاز به مصاحبه بالینی می باشد در کنار اینکه در کنار تشخیص آنجه مهم است روند درمانی شما می باشد تا بتوانید نتیجه بهتری کسب کنید
    a– در طول یک دوره حداقل ۶ ماهه بطور شدید و مکرر رفتارها، امیال یا تخیلات برانگیزنده قوی جنسی مربوط به اعمال واقعی (غیروانمودی) تحقیر شدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن یا هر عمل رنج آور دیگری دیده می‌شود.
    B– رفتارها، امیال و تخیلات جنسی سبب ناراحتی چشمگیر بالینی یا اختلال در کارکرد اجتماعی، شغلی یا سایر حوزه‌های مهم کارکردی شخص می‌شود
    این افراد تمایلات متفاوتی دارند که می تواند بیشتر در روابط جنسی و گاهی در روابط عاطفی و نشان از روابط عاطفی نیز بروز پیدا کنددر تمایل دارد که در جریان رابطه جنسی حداقل یکی از موارد زیر را ایجاد یا دریافت کند:
    1. درد
    2.تحقیر
    3.به بند کشیدن
    در این مسیر بهتر است برای بهبود شرایط خودتان به صورت حضوری به روان درمانگر مراجعه کنید و مسیر درمانی خود را طی کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)