نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل سن ازدواج

962
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16715
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question مشکل سن ازدواج

یکی از اقوام بنده 25 ساله هس و من 15 ساله و الان اطرافیان دارن برای ما حرف در میارن و به اون پسره پیشنهاد میدن و لای منگنه قرارش دادن ک ازدواج کنه اونم از من خواستگاری کرده وضعیتشم از همه لحاظ خوبه هم اخلاق هم کار هم پول همه چی ولی بابت اختلاف سنس و سن زود من خیلی نگرانم چی کار کنم چ جوابی بدم که نه اتزدواج کنیم و نه از اینکه بینمون تا ابد هیچی نباشه......... در ضمن نامزد بودنو صبر و اینام جواب نمیده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سن زود

درود اولا سن شما برای ازدواج خیلی کم هست هنو زوده غدغه شما از اینده و زندگی رو درس باید باشه ن زندگی وتاهل خوبه تیتیر سوالت هم همینه ....

دوما مگر همین یک موقعیت و کیس مناسبه که حتما باید در منگنه وجوابش درکمترین زمان و.بدون چون چرا باشه برات اینقد مهم شده شوهر وخواستگار مذکور مهم شده؟
    دخترم گلم هم مزایا وهم معایبش رو درنظر بگیر حالا سن گرچه مهمه ولی میشه باش کنار اومد ولی اینکه حتما الان جواب قطعی و ازدواج باشه؟
    حتی نامزدی و شناخت وتحقیق وعلایق وآشنائیت نباشه تصور کن چی میشه .
    خیر من صلاح نمیدونم اگر برحسب دوست داشتن و عشق باشه باید همه شرایط سنی اینده و.. روبسنجه و رعایت کنند چون پذیرش مسئولیت زندگی متاهلی دراین سندرست نیست و اگر بدون شناخت و معیارها و برنامه های ایندت هم قبول کنی و ایشون هم مخالف درس و پیشرفت وغیره باشند چی؟ درنتیجه چشم بسته وبه این نحو اینده سختی درانتظارته.
    پس منطقی باشید وبا مشورت خانواده وتحقیق و مهلت خصوصا رعایت حقوق ومعیارهای شما جواب بدین مورد سوال ویا ابهامی بود درخدمتتونم یاحق

3. 2 کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل سن ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh goli نمایش پست ها
    یکی از اقوام بنده 25 ساله هس و من 15 ساله و الان اطرافیان دارن برای ما حرف در میارن و به اون پسره پیشنهاد میدن و لای منگنه قرارش دادن ک ازدواج کنه اونم از من خواستگاری کرده وضعیتشم از همه لحاظ خوبه هم اخلاق هم کار هم پول همه چی ولی بابت اختلاف سنس و سن زود من خیلی نگرانم چی کار کنم چ جوابی بدم که نه اتزدواج کنیم و نه از اینکه بینمون تا ابد هیچی نباشه......... در ضمن نامزد بودنو صبر و اینام جواب نمیده

البته هرچه فاصله سنی زوجین کمتر باشد احتمال تفاهم بیشتر است. چراکه دو نفر با تفاوت سنی زیاد در دو مرحله متفاوت از زندگی هستند و نیازها و خصوصیات آنها بالطبع متفاوت است.

همان طور که از گذشته تا به حال شنیده ایم، تفاوت در سن بلوغ دختر و پسر این روند را طوری نهادینه کرده که پسرها باتوجه به دیرتر بالغ شدنشان باید از دخترها بزرگ تر باشند.

با این حال فاکتور سن به تنهایی نمی تواند تضمین کننده یک ازدواج موفق باشد. انگیزه زوج ها برای ازدواج با یکدیگر در این زمینه بسیار دخیل است.

هستند کسانی که با انگیزه های اقتصادی با افرادی ازدواج می کنند که تفاوت سنی بسیار زیادی با آنها دارند؛

ازدواجی بدون پایه های عاطفی و شناخت که نبودن عامل علاقه در این نوع از ازدواج ها آنها را با شکست مواجه می کند.

در این صورت نمی توان گفت شکست این زندگی تنها به خاطر بالابودن سن یکی از دو زوج بوده است.بنابراین بستگی به شما و سن عقلی طرف مقابلتان دارد.

درک داشتن بهترین تعریف برای سن است در ازدواج.مشاوره پیش از ازدواج را ازدست ندهید.

۱ – مدت باروری در خانمها محدود بوده و در آقایان نامحدود است و اینکه قدرت باروی خانمها زودتر از آقایان شروع می شود،

همچنین نیاز است که آقایان قبل از ازدواج، علاوه بر بلوغ جسمی و فکری، به استقلال اقتصادی نیز برسند، که این به زمان بیشتری نیاز دارد.

۲ – انتخاب همسر یک مسئله چند بعدی است و معیارها و شرایط انتخاب همسر متعدد است. وقتی شما اقدام به انتخاب همسر می کنید باید ۲ مسئله کلی و اساسی را در نظر بگیرید:

الف) همسر انتخابی شما می بایست تمام معیارهای اساسی و مهم مورد نظر شما را که لازمه یک زندگی توام با خوشبختی هست را دارا باشد .

این بدان معنا نیست که در تمام این پارامترها و معیارها صد درصد و کامل باشد ، بلکه به این معناست که حداقل نمره قبولی را داشته باشد.

ب) فرد مورد نظر شما در کل ، باید معدل قابل قبولی در معیارهای مورد نظر شما کسب کند.

یعنی اینکه وقتی نمره هر یک از معیارهای ازدواج را که با هم جمع کردید، او میانگین مطلوب را از نظر شما داشته باشد.

۳ – اختلاف سنی دختر و پسر نباید آنقدر زیاد باشد که دوره رشدی آنها متفاوت شود و در علاقه ها، سرگرمی ها ، طرز نگرش و بینش و انرژیهای روانی با هم متفاوت و یا احتمالا درگیر شوند.

مثلا ازدواج دختر ۱۶ ساله ای را با پسر ۳۰ ساله در نظر بگیرید. در حالیکه دختر در آغاز راه هیجانات ، علاقمند به شطینت های نوجوانی، کوهنوری و جست و خیز و مهمانی و …. هست ،

آن آقا کار و تفکر و مطالعه ، فلیم و موسیقی و گوشه ساکت خانه جهت استراحت را بیشتر می پسندد.

همچنین دیدگاه آقا توام با تجربه و احتیاط است و دیدگاه دختر نوجوان ریسک و فعالیتهای نو و بدیع است.

۴ – نکته مهم بعدی اینست که سن شناسنامه ای انسان ها با سن و بلوغ عقلی، اجتماعی، فرهنگی آنها متفاوت است.

مثلا با یک پسر 20 ساله شما حرف میزنید اما احساس می کنید بقدری این شخص پر هست که گویی با یک پسر 35 ساله در حال مکالمه هستید و بلعکس.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

5. 2 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد