نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: عدم توان و اعتماد به نفس در دوست یابی

2034
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16717
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم توان و اعتماد به نفس در دوست یابی

سلام
    پسری 16 ساله هستم.وقتی که با همکلاسی ها سا هم سن و سالانم روبرو میشم اصلا نمیتونم با اونا ارتباط برقرار کنم و خجالت میکنشم که با کسی دوست شم و تمام وقت فکر میکنم که کسی نمیخواد با من دوست بشه یا اگه دوست شم دوستیمون بهم میخوره و همش فکر میکنم نسبت به هم سن و سالانم کمبود دارم از لحاظ قیافه و ...وقتی تو جمع میرم همش فکر میکنم منو مسخره خواهند کرد و همین باعث میشه نتونم با کسی درست ارتباط بر قرار کنم.خیلی از این موضوع ناراحتم و استرس دارم...ممنون میشم کمکی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عدم توان و عدم اعتماد به نفس در دوست یابی

این که ناراحتی نداره گل پسر
    بعضی وقتا توهمات آدمی باعث میشه خیلی از کارارو انجام نده یا انجام بده
    اصلا اون چیزی ک خودت فک میکنی نیست
    باهاشون رابطه برقرار کن و نترس
    دوست واقعی کسیه ک بمونه واست
    از دوستی ک میخواد بره خیلی حساب دوستی رووش باز نکن
    بعدشم خودت همیشه سعی کن دوست خوبی باشی
    ک دوست خوب داشته باشی همیشه
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم توان و اعتماد به نفس در دوست یابی

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی اا نمایش پست ها
    سلام
    پسری 16 ساله هستم.وقتی که با همکلاسی ها سا هم سن و سالانم روبرو میشم اصلا نمیتونم با اونا ارتباط برقرار کنم و خجالت میکنشم که با کسی دوست شم و تمام وقت فکر میکنم که کسی نمیخواد با من دوست بشه یا اگه دوست شم دوستیمون بهم میخوره و همش فکر میکنم نسبت به هم سن و سالانم کمبود دارم از لحاظ قیافه و ...وقتی تو جمع میرم همش فکر میکنم منو مسخره خواهند کرد و همین باعث میشه نتونم با کسی درست ارتباط بر قرار کنم.خیلی از این موضوع ناراحتم و استرس دارم...ممنون میشم کمکی کنید
    برخلاف دنیای مدرن و فراتکنولوژیکی امروز که ما در آن زندگی می‌کنیم، داشتن یک دوست خوب، هنوز هم می‌تواند یک نعمت الهی باشد.

شما همیشه در زندگی‌تان با افراد جدیدی آشنا می‌شوید، اما اکثر آن‌ها دوستان خوبی برایتان نمی‌شوند. خیلی مهم است که اول بدانید "دوستی واقعی" به چه نوع دوستی گفته می‌شود و برای خودتان تعریفی از یک دوست واقعی داشته باشید تا وقتی با فرد جدیدی آشنا شدید، بفهمید که می‌تواند دوست خوبی برایتان باشد یا نه. مراحل:

قدم اول :
    به این فکر کنید که یک دوست واقعی چه مفهومی برای شما دارد. به آن مشخصی و واضحی که فکر می‌کنید هم نیست. ممکن است شما به کسی احتیاج داشته باشید که خلاق و هنری باشد، درحالی‌که برای یک نفر دیگر، دوستی خوب است که سرزنده و فعال باشد.

قدم دوم :
    وقتی با کسی هستید، به میزان راحتی خود با او دقت کنید. یک دوست واقعی باعث می‌شود که شما با او احساس راحتی کنید. کسی که شما را با نظرات منفی خود بمباران می‌کند و به جای تشویق کردن شما نسبت به انجام کارهایی که دوست دارید، فقط از شما انتقاد می‌کند، هیچ‌وقت یک دوست خوب و واقعی برایتان نخواهد بود.

قدم سوم :
    تفاوت‌های عقیدتی خود را شناسایی کنید. بحث دوستی را سالم می‌کند، چون شما را مجبور می‌کند در مورد همه چیز متفاوت فکر کنید. اما همه ما حد و ظرفیتی داریم. اگر کسی به خود جرأت می‌دهد به خاطر پشتوانه قومی و نژادی خود، در مورد چیزهایی که برای شما مهم هستند، بدگویی کند، احتمالاً بهتر است جای دیگری دنبال دوستی باشید.

قدم چهارم :
    ببینید طرف مقابلتان برای سلامتی شما نگران می‌شود؟ وقتی در مورد مشکلاتتان با او صحبت می‌کنید، ببینید که خوب و به دقت به حرف‌هایتان گوش می‌دهد یا نه؟ دوستان واقعی، کسانی هستند که همیشه برای درددل‌های دوستشان، حی و حاضرند.

قدم پنجم :
    در مورد اینکه آیا فرد مقابلتان می‌تواند دوست خوبی برایتان باشد یا نه، صادق باشید. یک دوست واقعی کسی است که می‌تواند شما را در راه رشد و پیشرفت فردی همراهی کند.

کسی که فقط هرچه شما می‌گویید را تصدیق می‌کند، یا باعث می‌شود احساس کمبود کنید، یا قادر نیست به شما برای رسیدن به اوج توانایی‌هایتان کمک کند.

و اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، ۷ روش زیر به شما کمک می کند اعتماد به نفس تان را افزایش دهید.

۱) زمانی که برای اولین بار کاری را انجام دادید به یاد آورید. یادگیری هر کار جدیدی عصبانیت ، ناباوری و منشا روانی زیادی را به دنبال دارد که برای یادگیری ضروری است. بار دیگر که اعتماد به نفس تان را از دست دادید، به خود اطمینان دهید که این امر طبیعی است و شما کار جدیدی را می آموزید...

۲) کارهای معوقه را انجام دهید. هر کاری را که مستلزم تصمیم گیری است انجام دهید، برای مثال تلفن کردن به دوست، نظافت منزل ، تعمیر ماشین.

۳) کاری را که مهارت دارید، انجام دهید. هر کاری که بر آن تسلط دارید انجام دهید برای مثال یکی، دو حرکت موزون، آشپزی ، نقاشی، کوهنوردی، در صورت امکان، کاری که مستلزم دقت و توجه است و شما را از فکر کردن به موارد دیگر باز می دارد انجام دهید. بدین ترتیب احساس لیاقت و شایستگی و موفقیت می کنید که مهم ترین پادزهر اعتماد به نفس کم است.
    حداقل هفته ای یک بار آن را انجام دهید تا سالم تر و شادتر باشید.

۴) به خودتان کم تر فکر کنید.
    شاید این امر به نظرتان عجیب باشد، اما توجه زیاد به خود اعتماد به نفس را کاهش می دهد. کاری را انجام دهید که توجه شما را به خود جلب کند و باعث شود احساس بهتری داشته باشید.

۵) آرام سازی
    اگراعتماد به نفس ندارید، ناراحت و عصبی هستید، ابتدا فکر کردن را کنار بگذارید، سپس بکوشید با ورزش، آرام سازی، نماز و نیایش به آرامش برسید.

۶) کارهایی را که به خوبی انجام داده اید به یاد آورید.
    شاید انجام این امر در ابتدا مشکل باشد. ولی پس از مدتی با به یاد آوردن موفقیت کوچک اعتماد به نفس تان افزایش می یابد . شاید بگویید" من هرگز موفق نشده ام یا کار مهمی انجام نداده ام." نیازی نیست قله اورست را فتح کنید. انجام رویدادهای روزمره نیز نوعی موفقیت است. برای مثال گرفتن گواهینامه ( با وجود اضطراب)، قبول شدن در امتحان( با درس خواندن زیاد) عضویت در تیم ورزشی، لاغر شدن، پس انداز کردن برای خرید دوچرخه، کمک به دیگران و صدقه دادن.

۷) به خود اطمینان دهید که شما هم می توانید اشتباه کنید.
    اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، به خود تذکر دهید که شما هم می توانید اشتباه کنید. احساسات تان بر افکار و رفتار شما تأثیر می گذارد، وقتی احساس بدی نسبت به خود دارید، فقط خاطرات بد را به یاد می آورید و نسبت به خود بدبین می شوید. همیشه به خود یادآور شوید که شما هم می توانید اشتباه کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)