نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مشکل با خانواده همسر

2406
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    439
    تشکـر
    4
    تشکر شده 29 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مشکل با خانواده همسر

مادرشوهر و پدر شوهرم خیلی بین دو پسرشون تفاوت میزارن .. همسر من پسر بزرگتر و برادر همسرم آخرین فرزند هست. دو تا دختر بزرگ هم قبل از همسرم هستند که ازدواج کردن...
    ایشون خانواده بیش از حد افراطی مذهبی دارن .. به دلیل فشارهای مذهبی و بار روانی بدی که تو منزلشون هست و سابقه بیماری های روانی از جمله استرس و وسواس و خشم و فاکتور مهم ارث برادر شوهرم اسکیزوفرنی دارن ... حالا بگذریم که با این حالشون خواستگاری هم میرن بدون اینکه به طرف مقابل از قبل توضیحی بدن ..

از اونجایی که آب از دستشون نمیچکه کلا آدمای پر توقعی هم هستن .. مثلا همسر من خودش میلیونها خرج خونمون کرد قسط خونه رو که به نام مادرشون هم هست داره میده و کلا روی پای خودشه اما برادر مریض و از اون بدتر تنبلش سر هیچ کاری واینمیسه چون اگه حرفی بشنوه یا رفتاری ببینه خوشش نیاد دیگه سر کار نمیره ...
    براش خونه خریدن تمام تجهیزات خونه از آبگرمکن و کولر تا نمای سنگ دیوارشون رو براش خرج کردن ولی سر عروسی ما فقط خرج عروسی که اونم مبلغ کمی بود و بقیشو همسرم جور کرد داد دادن ... حتی هدیه روز مادر ما همه باید بدیم ولی مادرشون نمیزاره ایشون دست تو جیبشون بکنن ..

مادر فوق العاده خودشیفته و مذهبی دارن و بسیار کنترلینگ هست .. همسر من چون آمار درآمدش رو بهشون نمیده ایشون کلا باهاش خوب رفتار نمیکنن و کافیه ما شیرینی بگیریم دستمون ببریم خونشون .. میگه اسرافه و ازین حرفا ...

من خیلی ناراحتم دارم حرص میخورم چون همسرم خیلی زحمتکشه همیشه هر کاری دارن براشون انجام میده بهشون کمک میکنه ولی اونها ....

من حق دارم دخالت بکنم یا نه ؟؟ من ازین اوضاع خیلی رنج میبرم ...

2. 2 کاربران زیر از مادر باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    382
    تشکـر
    2
    تشکر شده 23 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل با خانواده همسر

سلام آجی گلم من 6ساله که عروسی کردم دقیقا خانواده همسر من هم کاملا مذهبی هستند و بین همسر من و برادر شوهرم فرق های بسیار زیادی میگذارند و چون تو زندگی گاهی کمکمون می کنند سعی میکنم نادیده بگیرم به نظر من خودتو در گیر نکن که من تجربه کردم و آدم بده شدم به هر حال اون پسر شونه و مسلما دوسش دارند با همسرت صحبت کن و سعی کن راضیش کنی که به جا و به موقع و به اندازه خرج کنه سعی کن تو این موضوع غیر مستقیم نقش داشته باشی تو شوهر تو قانع کن و با خانواده همسرت مستقیما در گیر نشو به هر حال تو عروسی و خیلی زود کاراتو حرف میکنند اگر همسرت بهشون تذکر بدند مسلما از پسرشون دلگیر نمی شوند غصه این جور چیزا رو هم نخور که زود پیر میشی تو برخی از جاهای زندگی باید به در بی خیالی بزنی ول کن مشکلات بقیه رو موفق باشی

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    439
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    0

مرسی عزیزم ... خداروشکر همسرم خیلی موقع شناسه و پول خرجشون نمیکنه اما خیلی کار براشون انجام میده ... در صورتیکه برادرشوهرم یه آدم تنبل بیخاصیت و فوق العاده مذهبیه ... فکر کن من به خاطر خوش اومدن اونا مجبورم وقتی میرم اونجا جور دیگه باشم ...

حالا اینها رو هم اضافه کن .. حرفت منطقیه ولی عمل بهش خیلی سخته ... همسرم واقعا زحمتکشه ولی حتی حالشم نمیپرسن ولی اونو از غذای دهنشون میزارن دهنش که یه وقت ناراحت نباشه ... عذاب میکشم ولی از طرفی هم پر و بال ندارم برخورد کنم ...

ولی مطمئنم در آینده ماجراهای آزاردهنده تری خواهم داشت باهاشون ... سر زن گرفتنش و کادو دادناشون و خونه و جهیزیه و اینا ...
    امضای ایشان
    یک “حقیقت مضر” همیشه بهتر از یک “دروغ مفید” است . . .

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    459
    تشکـر
    9
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من ازاین اخلاق مادر شوهرم متنفرم بگید چطور برخورد کنم؟؟؟؟؟ زنگ میزنه به من قرار مهمونی میذاره و میگه به شوهرتم بگو بعد میفهمم که زنگ زده به شوهرم همون حرفارو زده. اگه به من میگه بگو چرا خودش زنگ میزنه منو میخاد مسخره کنه؟؟چطوری بهش بفهمونم ازاین کارش بدم میاد؟؟سپاس

6. کاربران زیر از sepidar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    439
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidar نمایش پست ها
    سلام
    من ازاین اخلاق مادر شوهرم متنفرم بگید چطور برخورد کنم؟؟؟؟؟ زنگ میزنه به من قرار مهمونی میذاره و میگه به شوهرتم بگو بعد میفهمم که زنگ زده به شوهرم همون حرفارو زده. اگه به من میگه بگو چرا خودش زنگ میزنه منو میخاد مسخره کنه؟؟چطوری بهش بفهمونم ازاین کارش بدم میاد؟؟سپاس
    اگه مادر شوهرا قرار بود چیزیو بفهمن که ما الان اینجا نبودیم خواهر
    هر چی میکشیم از همین مادرشوهراست

عزیزم بساز و تا جایی که میتونی رابطتو کم کن باهاشون
    امضای ایشان

8. کاربران زیر از مادر باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    459
    تشکـر
    9
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

میدونی مشکل اینه که نمیشه رابطه رو کم کرد؟؟چه جوری بفهمونم بهش یعنی راهی نی؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    382
    تشکـر
    2
    تشکر شده 23 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

با خنده و شوخی بهش بفهمون که کارش اذیتت میکنه به قول معروف با مهربونی و سر زبون داری حلش کن یعنی باپنبه سر ببر جواب میده

11. کاربران زیر از zahra & homeyra بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    439
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    0

مشاور عزیز جواب منو ندادیا !!!! دو روزه که سر میزنم
    امضای ایشان

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط مادر باران نمایش پست ها
    مادرشوهر و پدر شوهرم خیلی بین دو پسرشون تفاوت میزارن .. همسر من پسر بزرگتر و برادر همسرم آخرین فرزند هست. دو تا دختر بزرگ هم قبل از همسرم هستند که ازدواج کردن...
    ایشون خانواده بیش از حد افراطی مذهبی دارن .. به دلیل فشارهای مذهبی و بار روانی بدی که تو منزلشون هست و سابقه بیماری های روانی از جمله استرس و وسواس و خشم و فاکتور مهم ارث برادر شوهرم اسکیزوفرنی دارن ... حالا بگذریم که با این حالشون خواستگاری هم میرن بدون اینکه به طرف مقابل از قبل توضیحی بدن ..
    از اونجایی که آب از دستشون نمیچکه کلا آدمای پر توقعی هم هستن .. مثلا همسر من خودش میلیونها خرج خونمون کرد قسط خونه رو که به نام مادرشون هم هست داره میده و کلا روی پای خودشه اما برادر مریض و از اون بدتر تنبلش سر هیچ کاری واینمیسه چون اگه حرفی بشنوه یا رفتاری ببینه خوشش نیاد دیگه سر کار نمیره ...
    براش خونه خریدن تمام تجهیزات خونه از آبگرمکن و کولر تا نمای سنگ دیوارشون رو براش خرج کردن ولی سر عروسی ما فقط خرج عروسی که اونم مبلغ کمی بود و بقیشو همسرم جور کرد داد دادن ... حتی هدیه روز مادر ما همه باید بدیم ولی مادرشون نمیزاره ایشون دست تو جیبشون بکنن ..
    مادر فوق العاده خودشیفته و مذهبی دارن و بسیار کنترلینگ هست .. همسر من چون آمار درآمدش رو بهشون نمیده ایشون کلا باهاش خوب رفتار نمیکنن و کافیه ما شیرینی بگیریم دستمون ببریم خونشون .. میگه اسرافه و ازین حرفا ...
    من خیلی ناراحتم دارم حرص میخورم چون همسرم خیلی زحمتکشه همیشه هر کاری دارن براشون انجام میده بهشون کمک میکنه ولی اونها ....
    من حق دارم دخالت بکنم یا نه ؟؟ من ازین اوضاع خیلی رنج میبرم ...
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتونو خوندم و در ابتدا لازم میدونم که در رابطه با مسئله ی برادرشوهرتون عرض کنم که یکی از دلایل این نوع برخورد فرزند آخر خانواده بودن ایشون هست و خانواده ها اکثرا با فرزند آخر رفتار ملایم تری نسبت به سایر فرزندان دارند
    اما دلیل دیگری که این مسئله رو به شدت مضاعف کرده بیماری ایشون هست ، که به همین خاطر خانواده بیش از حد به ایشان توجه کرده و همه چیز برایش فراهم میکنند و درواقع همه ی اینها ترحم و از روی دلسوزی است (البته تأثیر خصلتها و تفاوتهای رفتاری ایشون در مقایسه با همسرتون رو هم در تشدید این رفتارهای خانواده شون انکار نمیکنیم)
    پس در این مورد پیشنهاد میکنم که کلا این موارد رو کنار بزارید که اگر تماما بخواین به این فکر کنید که چرا برای اون اینکارها رو میکنن اما برای شوهر شما هیچ کاری نکردن، جز اینکه اعصاب ، وقت و انرژی خودتون رو هدر بدین و ناخودآگاه باعث سرد شدن زندگیتون بشید، سود دیگری نخواهید برد

و اما درمورد شوهر شما که برای خانواده ش همه کاری میکنه ولی اونها قدرشو نمیدونن ، لازمه به این نکته که خودتونم اشاره کردید توجه کنید که اینکه همسرتون آمار درآمدش رو به اونها نمیده همین خیلی قابل توجهه ، چرا که اگر غیر از این بود اونها درواقع دست آویز جدیدی برای دخالت در زندگی شما پیدا میکردند و مداخله هاشون زندگی رو برای شما سختتر میکرد، پس همین نقطه ی قوت شوهرتون هست و چه بسا همین مورد و مسائل دیگری نیز که ایشون با تعریف نکردنشون برای خانواده ش جلوی بسیاری از دخالتها رو گرفته، بسیار ارزشمنده. البته ما هم متوجه شدیم که شما این خوبی همسرتون رو قدردان هستید، ولی لازم دونستیم مجددا یادآوری کنیم

کاری که شما میتونید برای پیشرفت بیش از پیش زندگیتون بکنید، اینه که در وهله ی اول چشمتون رو بر روی تبعیضهای رفتاری خانواده همسرتون ببندید و سعی کنید انتظاراتتون رو از اونها به حداقل ممکن برسونید(چرا که شما تقریبا نمیتونید اونها رو تغییر بدین) و در این زمینه دلتون رو به خدا بسپارید
    نکته ی اساسی این هست که رابطه ی صمیمانه تون با همسرتون رو بیشتر از قبل تقویت کنید و نزارید این مسائل باعث بروز حاشیه در زندگیتون بشه
    سعی کنید رابطه با خانواده ی همسرتون رو به حداقل برسونید و در همان حداقل روابط نیز بدون اصطکاک عبور کنید
    تلاش کنید از خانواده ش جلوی همسرتون بدگویی نکنید و اصلا حتی درباره ی مسائلشون زیاد اظهارنظر نکنید (هرچند بهتره هر از چند گاهی جویای احوالشون بشید)
    باز هم درخدمتم

14. کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    439
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    0

چقدر خوب و منطقی جواب دادید ... خیلی ممنونم ازتون ... من بازم سوال دارم باید موضوع جدید بسازم ؟؟
    امضای ایشان

16. کاربران زیر از مادر باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط مادر باران نمایش پست ها
    چقدر خوب و منطقی جواب دادید ... خیلی ممنونم ازتون ... من بازم سوال دارم باید موضوع جدید بسازم ؟؟
    بله میتونید در هر موضوعی که مایل بودید سؤالتونو در قسمت مربوطه ش مطرح کنید
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد