نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: رفت و آمد خانوادگی قبل ازدواج

1142
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15658
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

رفت و آمد خانوادگی قبل ازدواج

ضمن سلام و خسته نباشید
    من خواستگارای زیادی دارم که بعد از کلنجاری زیاد به یکی از اونا که مورد تایید خانواده هم هست به طور جدی فکر میکنم..
    دوماه دیگه کنکور دارم و پدر این اقا پسر که از نظرم خیلی روشن فکر اومدن به پدرم پیشنهاد دادن که با هم رفت و آمد خانوادگی داشته باشیم
    راستش خانواده من زیاد با این کار موافق نیستن .. اما خودم از اونجایی که خیلی چشمم از مردا ترسیده موافقم..تا بیشتر این خانواده و اقا پسرشونو بشناسم..
    میخواستم ببینم چه مدت زمان برای این رفت و آمدها مناسبه؟آیا ممکنه وابستگی بیاره؟و تو تصمیم گرفتنم اثر بزاره؟؟
    همینطور بعد اینکه به این اقا به طور جدی فکر کردم یک خواستگار جدید برام اومد که زیاد ازشون اطلاعی ندارم..فقط میدونم رشته تحصیلیشون با رشته من یکی هست و از نظر مالی بهتر از قبلی هستن..منتها ندیده نشناخته اند..من الان باید چیکار کنم؟
    امضای ایشان
    ای کاش که معشوق ز عاشق طلب جان می کرد، تا که هر بی سرو پایی نشود یار کسی !!!

2. کاربران زیر از rebeka بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15658
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رفت و آمد خانوادگی قبل ازدواج

جوابم چیشد؟
    امضای ایشان
    ای کاش که معشوق ز عاشق طلب جان می کرد، تا که هر بی سرو پایی نشود یار کسی !!!

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rebeka نمایش پست ها
    ضمن سلام و خسته نباشید
    من خواستگارای زیادی دارم که بعد از کلنجاری زیاد به یکی از اونا که مورد تایید خانواده هم هست به طور جدی فکر میکنم..
    دوماه دیگه کنکور دارم و پدر این اقا پسر که از نظرم خیلی روشن فکر اومدن به پدرم پیشنهاد دادن که با هم رفت و آمد خانوادگی داشته باشیم
    راستش خانواده من زیاد با این کار موافق نیستن .. اما خودم از اونجایی که خیلی چشمم از مردا ترسیده موافقم..تا بیشتر این خانواده و اقا پسرشونو بشناسم..
    میخواستم ببینم چه مدت زمان برای این رفت و آمدها مناسبه؟آیا ممکنه وابستگی بیاره؟و تو تصمیم گرفتنم اثر بزاره؟؟
    همینطور بعد اینکه به این اقا به طور جدی فکر کردم یک خواستگار جدید برام اومد که زیاد ازشون اطلاعی ندارم..فقط میدونم رشته تحصیلیشون با رشته من یکی هست و از نظر مالی بهتر از قبلی هستن..منتها ندیده نشناخته اند..من الان باید چیکار کنم؟
    درود از طرز صحبت وکاراتون - اسپم درسایر پستهای کاربران و عجولیتون مشخصه سن زیادی ندارید و بسیار مضطرب

دوست عزیزخونسرد و ارام باشید چنانچه دوستان ومشاورین ببیندوجوابی داشته باشند قطعا کمک میکنند
    عرض کنم خدمتتون شما معیار هاتون رو دقیق اولویت بندی کنید و جمع بندی و ببینید معیار اصلیتون در چیه ؟
    ولی اینجور من استنباط کردم مادی گرا باشه- بازم اگر یک کیس دیگه موقعیتش ازاین اقا بهتون پیشنهاد بدن دچار تزتزل فکری و وسوسه میشید دخترم ببیین همیشه پول خوشبختی نمیاره درسته موقعیت اجتماعی ومادی جایگاه خودشو داره ول یخیلی از معیارهای دیگه هم هست خصوصاانسانیت که مکمل عشقند
    بهرحال شما میطلبه موردی رو که تحقیق ومطابق معیارهاتون بود روش پایبند باشید اگر جواب قطعی ندادین
    خب این حق طبیعی شما دنبال بهترین مورد باشید ولی اگر دلتون بسته شد وشروع روابط هرگز دچار تزتزل نشید مگر دریابید فرد مذکو غیر اونچه باشه که نشون میده ویا دچار خللی که زندگی ایندتون روتحت الشعاع قرار بده.

مثال: شما این اقا رو از هرنظر پسنیدیدین ولی چون از نظر مالی درمقطعی پایین تر هست و مورد جدید شما رو دچار تردید چون پول داره؟
    ازکجا تضمین میشه پول ایشون شمارو خوشبخت کنه وباهمون عشق واخلاص مورد قبل خوشبخت نشید؟

پس نتیجه همیشه درکارهاتون قاطع باشید و واقع بین و مواردی که براتون پیش میاد نه رد نه تائید و مدتی تحقیق و معیارهاتون روبسنجید ببینید کدوم میتونه مناسبتر باشه وقابل تائید هست.
    بهرحال شما خیلی عجله داشتید بنده هم جوابی علی الحساب دادم منتظر وصبور باشید مشاورین ودوستان هم جواب بدند وبعد ازجمع بندی جواب درست رو استخراج کنید.
    نمیشه براتون قطعا فتوا صادر وبرای یک زندگی دیگر نسخه بپیچم عزیزم
    بهرحال مهمترین نکته حرفم اینه تحقیق کنید درمورد همه و از هرنظر بسنجید جوانب روبعد جواب قطعی بدید تا پشیمون نشید که سطحی قبول و اینده نگر نبودید ازدواج معامله یکی دو روز نیست .
    دخترم یاحق

5. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست خوبم
    فقط ی نصیحت ظاهربین نباش
    تحصیلات وقتی خوبه ک شعور بیاره
    پول وقتی خوبه ک باعث فخر و برتری ی نفرنباشه و فقط ی وسیله برای پیشرفت باشه
    تو زندگی ایمان و ادب و اخلاق و خانواده وشعوروفهم مهم هستن
    اگه طرف اینا را مطابق میل شما داشت صددرصد قبولش کن

7. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15848
    تشکـر
    16
    تشکر شده 34 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام خدمت خواهرگرامی
    خب این رسمیه که تازگی دربین خانواده ها رواج پیدا کرده که قبل از اجرای صیغه عقدداماد (غیرازرفت وآمد های متعارف برای خاستگاری)
    رفت وآمدهایی با دختر داردوبا هم نشت و برخواست میکنن که البته باید گفت که این رفت و آمد ها میتواند پیامدهای بدی داشته باشد
    حالاپیامد های بدشو میگم
    اگر تو این رفت و آمد ها صمیمیت ایجاد بشه بطبع وابستگی هم به وجود میاد روح ما دخترا خیلی لطیفه وخیلی زود وابسته میشیم
    اما به نظر من نباید این رفت وامد ها بیشتراز چهار پنج جلسه باشه
    واینکع علمای ما در این مورد گفتن:
    حضرت آیة الله خامنه ای:

معیار در جواز صحبت کردن با نامحرم مفسده و عدم مفسده است.

حضرت آیة الله تبریزی: تا وقتی که صیغه عقد اجرا نشده دختر و پسر با هم نامحرم هستند و حکم آنها، حکم بقیه افراد نامحرم است

حضرت آیة الله صافی گلپایگانی:

این ارتباطات با بیگانه جایز نیست.

حضرت آیة الله بهجت:

نگاه کردن مرد به صورت زنی که می خواهد با او ازدواج کند جایز است به شرط آن که بداند که مانع شرعی از ازدواج با او نیست و احتمال هم بدهد که زن ازدواج را قبول کند و احتمال هم بدهد که با این نگاه کردن واطلاع تازه ای پیدا می کند .

حضرت آیة الله فاضل لنکرانی:

جایز نیست.

حضرت آیة الله تبریزی:

تا وقتی که صیغه عقد اجرا نشده دختر و پسر با هم نامحرم هستند و حکم آنها، حکم بقیه افراد نامحرم است.

حضرت آیة الله مکارم شیرازی:

به مقداری که برای شناخت یکدیگر لازم است اشکالی ندارد مشروط بر این که گفتگوهای معمولی و عادی و به مقدار نیاز باشد.

و مهم ترین مسئله این هست احتمال تظاهر به رفتارهای خوب در مدت کوتاه امکان پذیر است و در شرایط واقعی باید رفتار طرف مقابل سنجیده شود.
    موفق باشی

9. کاربران زیر از s@mira بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط rebeka نمایش پست ها
    ضمن سلام و خسته نباشید

دوست عزیز تا وقنی با کسی مراوده و معاشرت نداشته باشید نمیتونید شناخت حاصل کنید و بهش اعتماد کنید

شما در این رفت و آمدها میتونید همدیگرو بشناسید

ولی این اتفاقات میتونه وابستگی ایجاد کنه و متاسفانه در ایران به ندرت میتونید افرادی رو پیدا کنید

که در این دوره شناخت بدون وابستگی و با منطق پیش میرن و اگر به قطعیت نرسیدن کات کنن

در ضمن اگر بنا به شناخت باشه باید شش ماه الی نه ماه این دوره زمان ببره

و مشاوره هایی حضوری و دونفره هم داشته باشید تا طبق روال اصولی پیش برید

به هر حال شما در پایان این دوره شناخت باید بتونید مطالب زیادی در مورد شناختتون از این آقا بنویسید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد