نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: طلاق یا ادامه زندگی

2164
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16846
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

طلاق یا ادامه زندگی

سلام وقت بخیر. سال 88 بعد از 11 سال زندگی مشترک با همسر اولم و داشتن یه پسر به دلایل زیادی که بین ما بود با خواسته همسرم و در اوج دوست داشتنش طلاق توافقی گرفت و جدا شد. بعد از جدایی 1سال بعد با خانمی اشنا شدم و با صداقت کامل علت جدایی اولمو بهش گفتم. حتی شرایط بد مالی رو هم میدونست و حاضر شد با من ازدواج کنه بعد از یک سال عقد با هم بودیم به مدت 8 ماه زندگی مشترک ما شروع شد. همسر اول من بعد از ازدواج من بچه رو بهانه کرد و با وجود پسرم زندگی ما خیلی به مشگل برخورد و متاسفانه همسرم منزل رو ترک کرد و تا امروز 5 پرونده تو دادگاه خانواده برای من درست کرده مهریه نفقه .....متاسفانه با خانواده همسرم درگیر هم شدم الان وضعیت خوبی ندارم تو خانه مادرم زندگی میکنم زن اولم دوباره با من رابطه برقرار کرده اما با دست پس میزنه با پا پیش میکشه باید به پزشک اعصاب مراجعه کنم اما وضعیت مالی خوبی ندارم و متاسفانه نمیدونم چیکار باید بکنم زن اولم بچم طلاق خواستن همسر دومم واقعا موندم و نمیدونم چیکار کنم تا بتونم یه تصمیم درست بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

2. کاربران زیر از حمید فتحعلی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14931
    تشکـر
    97
    تشکر شده 115 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : طلاق یا ادامه زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید فتحعلی نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر. سال 88 بعد از 11 سال زندگی مشترک با همسر اولم و داشتن یه پسر به دلایل زیادی که بین ما بود با خواسته همسرم و در اوج دوست داشتنش طلاق توافقی گرفت و جدا شد. بعد از جدایی 1سال بعد با خانمی اشنا شدم و با صداقت کامل علت جدایی اولمو بهش گفتم. حتی شرایط بد مالی رو هم میدونست و حاضر شد با من ازدواج کنه بعد از یک سال عقد با هم بودیم به مدت 8 ماه زندگی مشترک ما شروع شد. همسر اول من بعد از ازدواج من بچه رو بهانه کرد و با وجود پسرم زندگی ما خیلی به مشگل برخورد و متاسفانه همسرم منزل رو ترک کرد و تا امروز 5 پرونده تو دادگاه خانواده برای من درست کرده مهریه نفقه .....متاسفانه با خانواده همسرم درگیر هم شدم الان وضعیت خوبی ندارم تو خانه مادرم زندگی میکنم زن اولم دوباره با من رابطه برقرار کرده اما با دست پس میزنه با پا پیش میکشه باید به پزشک اعصاب مراجعه کنم اما وضعیت مالی خوبی ندارم و متاسفانه نمیدونم چیکار باید بکنم زن اولم بچم طلاق خواستن همسر دومم واقعا موندم و نمیدونم چیکار کنم تا بتونم یه تصمیم درست بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام. نگارش متن شما یکم بد بود و فهمیدن ماجرا کمی سخت شده! ولی با توجه به چیزهایی که فهمیدم لازمه که متوجه خطر دادگاه نفقه باشید. در قانون جدید حمایت از خانواده مجازات ترک انفاق سنگین شده ( از حداکثر 5ماه و ده روز به حداکثر 2 سال زندان افزایش پیدا کرده). از خانمتان به علت عدم تمکین شکایت کردید؟ اگرنه دنبال گرفتن نشوز ایشان باشید و تا آن زمان ماهیانه مبلغی با عنوان نفقه به حسابشان بریزید ( دستی پرداخت نکنید فقط از طریق واریز و ذکر کنید برای نفقه). در دادگاه مهریه هم فورا لایحه ای مبنی بر عدم استطاعت بدهید تا نتوانند حکم جلب بگیرند.
    شکایتهای دیگه ایشان چی بوده؟
    ویرایش توسط s.vs : 05-28-2015 در ساعت 09:40 PM

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب این مشکل بسیاری از آقایونه که شاید بهتره بگیم در دام ازدواج گرفتار میشن

بهترین توصیه به شما در این حالت قطع رابطه با همسر قبلی و جلب رضایت از همسر دوم و فعلی خودتونه

اگر ایشون ببینه که شما برای برگرشتش به زندگی تلاش میکنید و رابطه خودتون رو با همسر اول کامل قطع کردید

مطمئن باشید رضایت خواهد داد

خیلی روشن بهتون بگم ... شما مشکلات حقوقی زیادی دارید پس باید رابطه خودت رو با کسی که عامل این گرفتاری ها هست قطع کنید

باید با همسر فعلیتون صحبت کنید و اعتمادش رو با هدیه ای جلب کنید ...

در مورد نفقه جلسات دادگاه رو شرکت کنید و با آوردن شاهد در پرداخت نفقه رای دادگاه رو بشکنید ...

برای مهریه وقتی که حکم قطعی شد دادخواست اعسار از پرداخت بدید و مهریه رو قسط بندی کنید

و بعد از چند ماه پرداخت دوباره درخواست بدید و در نهایت با آوردن شاهد برای سختی در پرداخت و هزینه های زندگی به 5 ماه یک سکه کاهشش بدید

پس به جای ناراحتی و داشتن رابطه تاریخ مصرف گذشته با همسر اول ، هوشیار باشید و آگاهانه قدم بردارید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16846
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

طلاق یا ادامه زندگی

با تشکر از جواب شما. مراحل قانونی رو جهت مهریه و استرداد جهیزیه و نفقه تا این لحظه طی کردم. حتی بخاطر این خانم حضانت مادام العمر پسرم را به مادرش واگذار کردم. مشگل من به راحتی بگم بحث قانونی نیست. همسرم به هیچ عنوان رضایت نمیده. حاضر شدم تو دفتر اسناد رسمی هر شرطی که داره بپذیرم و تعهد بهش بدم اما به هیچ عنوان قبول نمیکنه. حتی جلوی قاضی عنوان کرد که دادگاه رو قبول نداره. بیشترین اذیت من خود درگیری که خودم دارم. 1 برای چی اومد تو زندگی من؟ 2 چرا انقدر احمق و ساده هستم که زود به همه چیز اطمینان میکنم؟ 3 بچه خودم رو از دست دادم و الان 5 ماه که پسرم رو ندیدم و شدید دل تنگشم بخاطر همسرم اینکارو کردم بعد جوابش به من اینه تو که از گوشت و خون خودت میگذری به راحتی منو ترک میکنی نمیدونه من حاظر شدم بخاطر اون و ارامشش این عذاب رو تحمل کنم. 4 تمام درامدم رو ماه به ماه واریز به حسابش کردم و پیرینت حساب به دادگاه دادم باز یه چیز دیگه میگه.5 همش به خودم دشنام میدم و میدونم که دیگه روی ارامش تا اخر عمر نمیبینم و دیگه نمیتونم یه خانواده تشکیل بدم با 40 سال از عمرم که رفته. شبها گریه روزها اعصاب خراب تمام امیدم خدا شده و هر لحظه از اون کمک میخوام. گیر کردم بد جوری نه راه پس دارم نه راه پیش. از همه بدتر احساس بدی که دیگران بهم دارن و منو مقصر میدونن و هیچ کمکی که نمیکنن با نیش و کنایه زخم هم بهم میزنن.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

با تشکر از جواب شما. مراحل قانونی رو جهت مهریه و استرداد جهیزیه و نفقه تا این لحظه طی کردم. حتی بخاطر این خانم حضانت مادام العمر پسرم را به مادرش واگذار کردم. مشگل من به راحتی بگم بحث قانونی نیست. همسرم به هیچ عنوان رضایت نمیده. حاضر شدم تو دفتر اسناد رسمی هر شرطی که داره بپذیرم و تعهد بهش بدم اما به هیچ عنوان قبول نمیکنه. حتی جلوی قاضی عنوان کرد که دادگاه رو قبول نداره. بیشترین اذیت من خود درگیری که خودم دارم. 1 برای چی اومد تو زندگی من؟ 2 چرا انقدر احمق و ساده هستم که زود به همه چیز اطمینان میکنم؟ 3 بچه خودم رو از دست دادم و الان 5 ماه که پسرم رو ندیدم و شدید دل تنگشم بخاطر همسرم اینکارو کردم بعد جوابش به من اینه تو که از گوشت و خون خودت میگذری به راحتی منو ترک میکنی نمیدونه من حاظر شدم بخاطر اون و ارامشش این عذاب رو تحمل کنم. 4 تمام درامدم رو ماه به ماه واریز به حسابش کردم و پیرینت حساب به دادگاه دادم باز یه چیز دیگه میگه.5 همش به خودم دشنام میدم و میدونم که دیگه روی ارامش تا اخر عمر نمیبینم و دیگه نمیتونم یه خانواده تشکیل بدم با 40 سال از عمرم که رفته. شبها گریه روزها اعصاب خراب تمام امیدم خدا شده و هر لحظه از اون کمک میخوام. گیر کردم بد جوری نه راه پس دارم نه راه پیش. از همه بدتر احساس بدی که دیگران بهم دارن و منو مقصر میدونن و هیچ کمکی که نمیکنن با نیش و کنایه زخم هم بهم میزنن.

نگران نباشید چون مردم در هر حالتی پشت سر حرف میزنن حالا چه خوب چه بد ...

خب حالا که نفقه رو پرداخت میکنید و ایشون تمکین نمیکنه دادخواست عدم تمکین بدید

اگر در دادگاه نتونه دلیل عدم تمکین رو اعلام کنه شما میتونید مجوز ازدواج دوم رو بدست بیارید

وقتی این حالت پیش بیاد و ایشون تمکین نکنه ، نفقه قطع خواهد شد ...

در ضمن نگران نباشید چون زندگی در هر حالتی که شما بهش نگاه کنید جریان داره

و سن شما هم فقط یک عدده ... افرادی هستند که قصدشون زندگی کردنه و محترم هستند و نه کسب درآمد از مهریه و نفقه ...

پس امیدوار باشید و اجازه ندید چیزی شمارو ناراحت و ناامید کنه ... فقط سعی کنید رشته های این زندگی بیهوده رو قطع کنید نه اینکه درستش کنید

اینو بهتون قول میدم که به زودی چرخش روزگارو هم شما و هم ایشون ببینید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17083
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خواهش میکنم کمکم کنید .
    سال 84 بدون هیچ اشنایی و علاقه ایی با همسرم ازدواج کردم و تا کنون هم به خاطر دخترم و اینکه خانواده ام طلاق را مناسب نمیدانند تحمل کردم ولی حدود چند ماهه که دچار افسردگی شدید و حملات پانیک شدم بطوری که اگر با همسرم در جایی باشم بشدت حالم بد میشود .
    حدود 4 ماه که تحت نظر روانپزشکم و مشاوراتی هم انجام دادم ولی روز به روز این بی علاقگی ام ادامه میبابد بطوری که حس میکنم به جای ادامه زندگی با همسرم مرگ بهترین راه است لطفا راهنمایی کنید که ایا طلاق میتونه مشکل منو حل کنه

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    تشکر شده 940 بار در 563 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط زینب 1444 نمایش پست ها
    سال 84 بدون هیچ اشنایی و علاقه ایی با همسرم ازدواج کردم و تا کنون هم به خاطر دخترم و اینکه خانواده ام طلاق را مناسب نمیدانند تحمل کردم ولی حدود چند ماهه که دچار افسردگی شدید و حملات پانیک شدم بطوری که اگر با همسرم در جایی باشم بشدت حالم بد میشود .
    حدود 4 ماه که تحت نظر روانپزشکم و مشاوراتی هم انجام دادم ولی روز به روز این بی علاقگی ام ادامه میبابد بطوری که حس میکنم به جای ادامه زندگی با همسرم مرگ بهترین راه است لطفا راهنمایی کنید که ایا طلاق میتونه مشکل منو حل کنه
    سلام.برا اینکه جواب بگیرین باید یه تایپیک جداگانه با عنوان موضوع خودتون بزنین.

ای پیرترین جوان تاریخ...
    بیا.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17083
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

12. کاربران زیر از زینب 1444 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط زینب 1444 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگین همسرتون چه خصوصیتی دارن ک ناراحت تون میکنه یااینکه بنظرتون چه انتظاری از ی همسر داری ک ایشون انجام نمیدن
    خواسته ها و معیارهاتون را یادداشت کنید و ببینید شوهرتون کدوم معیارهای شما را دارن و همان را مدام تو ذهنتون تکرار کنید وبهش افتخار کنید تا کم کم اون علاقه بوجود بیاد
    عشق بعد از ازدواج واقعی تر و پایدارتر هست.
    اکثر طلاق های امروزه بخاطره علاقه های قبل از ازدواج و انتخاب با دید بسته اس
    لحظه های شاد زندگیت را مدام مرور کن و خودت را خوشبخت ترین همسر دنیا بدون
    گلم شادی در قلب تو قفل شده ، آزادش کن تا زندگیت را دربر بگیره.

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22208
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام خسته نباشید
    من ۳۵ سالمه و ازدواج اولم بخاطر خیانت واعتیاد همسرم به جدایی کشید وبعد از ۳ سال تنهایی ازدواج دوم با ۱۷ سال تفاوت سنی انجام شد البته اول باهم صیغه شدیم و رابطه بسیار خوبی داشتیم وخیلی سریع ازدواج کردیم و همه چی خوب و عالی بود تا اینکه یواش یواش همسرم به من بی توجه وبی محبت شد
    وهمه جوره از من فقط توق داره که من تمام حرفهای ایشون رو گوش کنم اما اون نه.به گفته خودش من باید خودم رو همه جوره وفق بدم
    چون ایشون مدیر کارخونه بوده و الان بازنشستس و طوری رفتار میکنه که انگار من کارگرشم
    ومن بعد از نه ماه زندگی خسته شدم در ضمن من به خواسته ایشون با دوستان قطع رابطه کردم و با اقوامم هیچ رابطه ای ندارم فقط خوانوادم و میبینم وهیچ کجا نمیزاره برم و هرجام که میریم باهم و برای انجام کارها یا خرید تفریح اصلا نداریم نه باشگاهی نه گردشی هیچی
    افسردگی گرفتم چکار کنم؟

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22208
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    9

میشه جواب من بدید

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط aty1359 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من ۳۵ سالمه و ازدواج اولم بخاطر خیانت واعتیاد همسرم به جدایی کشید وبعد از ۳ سال تنهایی ازدواج دوم با ۱۷ سال تفاوت سنی انجام شد البته اول باهم صیغه شدیم و رابطه بسیار خوبی داشتیم وخیلی سریع ازدواج کردیم و همه چی خوب و عالی بود تا اینکه یواش یواش همسرم به من بی توجه وبی محبت شد
    وهمه جوره از من فقط توق داره که من تمام حرفهای ایشون رو گوش کنم اما اون نه.به گفته خودش من باید خودم رو همه جوره وفق بدم
    چون ایشون مدیر کارخونه بوده و الان بازنشستس و طوری رفتار میکنه که انگار من کارگرشم
    ومن بعد از نه ماه زندگی خسته شدم در ضمن من به خواسته ایشون با دوستان قطع رابطه کردم و با اقوامم هیچ رابطه ای ندارم فقط خوانوادم و میبینم وهیچ کجا نمیزاره برم و هرجام که میریم باهم و برای انجام کارها یا خرید تفریح اصلا نداریم نه باشگاهی نه گردشی هیچی
    افسردگی گرفتم چکار کنم؟
    لطفا تایپک جدا بزنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22208
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    9

چطوری ؟

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط aty1359 نمایش پست ها
    چطوری ؟

یه لینک زیر برید و تایپک بزنید

مشکلتون هم دقیق تر بنویسید
    http://forum.moshaver.co/newthread.p...ewthread&f=139
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد