نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: قطع یا ادامه مصرف در دارودرمانی

871
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16976
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

قطع یا ادامه مصرف در دارودرمانی

با سلام
    حدودا 15 سال قبل چند ماهی دچار این تصور شدم که افردای من را تحت نظر دارند و حتی در منزل ما و همه جا دوربین و میکروفن مخفی کار گذاشته اند و پدر و مادر من و همه اطرافیان من با آنها همدست هستند و در این چند ماه من بسیار معذب بودم تا اینکه به یک روانپزشک مراجعه کردم و او به من قرص ریسپریدون 2 میلی گرم داد که صبح و شب بخورم بعد از چند ماه که از خوردن دارو گذشت من ناگهان متوجه شدم که تمام این افکار پوچ و باطل بوده اند و من دچار افسردگی شدید شدم .... که البته بعد از مدتی افسردگی من هم خوب شد
    ولی روانپزشکی که من به او مراجعه می کنم علی رغم اینکه من به او گفتم که دیگر آن افکار را ندارم همان دارو ها را با همان مقدار بدون تغییر ادامه داد
    البته من چند بار تصمیم گرفتم دارو ها را قطع کنم ولی هر دفعه با مشکلاتی از جمله اختلال خواب مواجه شدم و هر بار که به روانپزشک خود مراجعه می کردم و می گفتم دارو را قطع کردام و دچار اختلال خواب شده ام او داروی من را عوض می کرد بار اول به جای ریسپریدون به من هالوپریدول داد و دفعه دوم تیری فلوئو پرازین 5 میلی گرم و اکنون بیش از ده سال است که تیری فلوئو پرازین 5 می خورم تا اینکه چندی پیش در مورد این دارو جستجویی در اینترنت کردم و مطلبی پیدا کردم که این دارو به خواطر عوارض جانبی بلند مدتی که دارد از جمله ایجاد علائم پارکینسون و... دیگر در ایالات متحده تجویز نمی شود
    آیا به نظر شما من باید به خوردن این دارو ادامه دهم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : آیا اگر فردی برای مدتی دچار افکار غیر منطقی بوده باید تا آخر عمر به خوردن دارو ادامه دهد

سلام دوست عزیز درسته که علایم بیماری شما رفع شدن ولی بهترین کسی که میتونه راجع به

قطع یا ادامه دارو نظر بده روانپزشکه که باید در زمانهای تعیین شده پیشش برین تا هر وقت که

صلاح دید قطعش کنه یا اینکه بگه باید ادامش بدین.

مطرح کردن این سوال در یک تالاری که افراد معمولی نظر میدن براتون سودی نخواهد داشت

فقط باید پیش روانپزشک برید و از عمل کردن به توصیه های دوست و همسایه هم پرهیز کنید

راستی روانپزشکها هم میدونن که داروهای انتی سایکوتیک بعضیاشون عوارض پارکینسونیسم دارن

ولی ضرر و منفعتشو با هم سبک و سنگین میکنن و بعد تجویز میکنن
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : قطع یا ادامه مصرف در دارودرمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid1394 نمایش پست ها
    با سلام
    حدودا 15 سال قبل چند ماهی دچار این تصور شدم که افردای من را تحت نظر دارند و حتی در منزل ما و همه جا دوربین و میکروفن مخفی کار گذاشته اند و پدر و مادر من و همه اطرافیان من با آنها همدست هستند و در این چند ماه من بسیار معذب بودم تا اینکه به یک روانپزشک مراجعه کردم و او به من قرص ریسپریدون 2 میلی گرم داد که صبح و شب بخورم بعد از چند ماه که از خوردن دارو گذشت من ناگهان متوجه شدم که تمام این افکار پوچ و باطل بوده اند و من دچار افسردگی شدید شدم .... که البته بعد از مدتی افسردگی من هم خوب شد
    ولی روانپزشکی که من به او مراجعه می کنم علی رغم اینکه من به او گفتم که دیگر آن افکار را ندارم همان دارو ها را با همان مقدار بدون تغییر ادامه داد
    البته من چند بار تصمیم گرفتم دارو ها را قطع کنم ولی هر دفعه با مشکلاتی از جمله اختلال خواب مواجه شدم و هر بار که به روانپزشک خود مراجعه می کردم و می گفتم دارو را قطع کردام و دچار اختلال خواب شده ام او داروی من را عوض می کرد بار اول به جای ریسپریدون به من هالوپریدول داد و دفعه دوم تیری فلوئو پرازین 5 میلی گرم و اکنون بیش از ده سال است که تیری فلوئو پرازین 5 می خورم تا اینکه چندی پیش در مورد این دارو جستجویی در اینترنت کردم و مطلبی پیدا کردم که این دارو به خواطر عوارض جانبی بلند مدتی که دارد از جمله ایجاد علائم پارکینسون و... دیگر در ایالات متحده تجویز نمی شود
    آیا به نظر شما من باید به خوردن این دارو ادامه دهم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر
    دوست عزیز به هر حال شما یا باید پزشک معالجتون رو عوض کنید و یا طبق روش ایشون ادامه بدید

اینو بدونید که برای قطع دارو باید به مرور اینکار صورت بگیره

پس از قطع ناگهانی دارو خودداری کنید

4. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد