نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کتاب با موضوع روانشناسی اجتماعی

1936
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1164
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

کتاب با موضوع روانشناسی اجتماعی

من به رشته روانشناسی ، خصوصا شاخه روانشناسی اجتماعی علاقه زیادی دارم .
    کتابی میخوام با موضوع روانشناسی اجتماعی که برای آدمی مثل من که هیچ پیش زمینه ای در علم روانشناسی نداره و فقط اسم چند نفر از روانشناسان برجسته رو شنیده ، مناسب باشه .
    و اینکه فکر می کنم برای ورود به دنیای روانشناسی حداقل باید آشنایی نسبی با برخی اصطلاحات و مسائل مرتبط داشته باشم؛ درسته ؟
    اگر پاسخ این سوال مثبته کتاب یا کتابهایی رو معرفی کنید که به زبان ساده در مورد کلیات روانشناسی توضیحاتی ارائه داده و همینطور قابل فهم باشه .
    ---
    کتابی رو هم در زمینه روانشناسی شناختی معرفی کنید که همین خصوصیات رو داشته باشه (توضیح ساده و قابل درک)

مرسی
    ویرایش توسط null : 05-31-2015 در ساعت 06:16 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : کتاب با موضوع روانشناسی اجتماعی

نقل قول نوشته اصلی توسط null نمایش پست ها
    من به رشته روانشناسی ، خصوصا شاخه روانشناسی اجتماعی علاقه زیادی دارم .
    کتابی میخوام با موضوع روانشناسی اجتماعی که برای آدمی مثل من که هیچ پیش زمینه ای در علم روانشناسی نداره و فقط اسم چند نفر از روانشناسان برجسته رو شنیده ، مناسب باشه .
    و اینکه فکر می کنم برای ورود به دنیای روانشناسی حداقل باید آشنایی نسبی با برخی اصطلاحات و مسائل مرتبط داشته باشم؛ درسته ؟
    اگر پاسخ این سوال مثبته کتاب یا کتابهایی رو معرفی کنید که به زبان ساده در مورد کلیات روانشناسی توضیحاتی ارائه داده و همینطور قابل فهم باشه .
    ---
    کتابی رو هم در زمینه روانشناسی شناختی معرفی کنید که همین خصوصیات رو داشته باشه (توضیح ساده و قابل درک)

مرسی

روانشناسی اجتماعی مطالعه موضوعات، مشکلات و مسائل مرتبط با روانشناسی وجامعه است.

روانشناسی اجتماعی، اثرات حضور دیگران را بر رفتار فرد یا رفتار خود را تحت تأثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد.

روشن است که تأثیر دیگران بر فرد مستلزم وجود روابط متقابل بین خود با دیگران است،

بنابراین به یک تعریف دیگر روان‌شناسی اجتماعی به عنوان علممطالعه رفتار متقابل بین انسان‌ها یا علم مطالعه تعامل انسان‌ها شناخته می‌شود.

تعریف دیگری نیز شده است ازجمله :روانشناسی اجتماعی روش مطالعه ی علمی رفتار و واکنش و عملکردهای فرد در حضور جمع یا حضور تلویحی افراد است.

تفاوت روانشناسی اجتماعی با جامعه شناسی در این است که جامعه شناسی کلیات جامعه از جمله آمار، مهاجرت، نسبت تعداد افراد براساس جنسیت وحرکت جامعه به سوی گرایش خاص را

بررسی میکند اما روانشناسی اجتماعی رفتار فرد در جامعه را بررسی میکند و تفاوت آن با روانشناسی عمومی تنها یک تفاوت اعلام شده است

که روانشناسی عمومی به بررسی مسائلی عمومی تر می پردازد. کتاب روانشناسی اجتماعی به تالیف الیوت ارونسون یکی از کتاب های معتبر این رشته است.

روانشناسی اجتماعی به مطالعه تمامی حرکات، افکار، رفتارها و کنش‌ها و واکنش‌های فرد در فضای جامعه می پردازد که فرد برای رفع نیازهای جنسی و غریزی خود بروز می دهد.

بنابر این اگر برخی رفتارهای فرد در جامعه ناشی از چیزی غیر از رفع نیاز باشد روانشناسی اجتماعی به آن نمی‌پردازد مثل اقدام فرد به حل یک مساله ریاضی و یا نفس کشیدن.

(مهدی زاده، ۱۳۹۲)

• کتاب روانشناسی اجتماعی به تالیف الیوت ارونسون

• تاثیر متقابل ارتباطات و روانشناسی اجتماعی، مشهد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا

دعوت به جامعه شناسی: نگاهی انسان گرایانه

معمای پیش بینی انقلاب ها

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)