نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خیانت

1300
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    447
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیانت

سلام.من خانمی 26ساله هستم.1سال و هفت ماهه که عقد کردم. من و همسرم خارج از کشور تحصیل میکردیم. تقریبا هیچ مشکلی نداشتیم و همه چیز خیلی خوب بود. تا اینکه 7 ماه پیش پسر خاله همسرم برای تفریح اومد پیش ما. من به دلیل مشغله درسی نتونستم برای گشت و گذار با اونا همراه شم. بنا باراین همسرم و پسر خالش حدود 7 روز رفتن مسافرت. چند روز بعد از اون پسرخاله شوهرم رو بردیم فرودگاه که برگرده ایران. تو فرودگاه کلی منتظر شدیم که دوست آقای پسر خاله که ظاهرا خانم بود بیاد و با هم برگردن. پسرخاله شوهرم مرتب اصرار میکرد که شما برید دیگه. اما شوهرم راضی نمیشد. تا اینکه دختره اومد هم من هم شوهرم باهاش حال و احوال کردیم و خلاصه اینا برگشتن تهران. وقتی ما رسیدیم خونه شوهرم به من گفت من یه کار خیلی بد کردمو نمیتونم حتی به زبون بیارم و 1نامه داد دستم. خودشم رفت تو اتاق. تو نامه نوشته بود که با همون دختری که تو فرودگاه دیدیم به من خیانت کرده. دنیا رو سرم خراب شد. شوهر من آدمی بود که اخلاقیات بیش از هر چیز دیگه در دنیا براش اهمیت داشت، اما در امتحانش لغزیده بود. من خیلی داغون شدم و همون لحظه تصمیم گرفتم ترکش کنم. اما به دست و پام افتاد التماس کرد...این کشمکشا چند روز طول کشید و نهایتا من موندم. الان بعد 7-8 ماه که از اون قضیه میگذره، هنوز آزارم میده. همه چیزایی که برام تعریف کرده عین فیلم میاد جلو چشم و روحمو آزار میده. الان فکر میکنم که اون موقع احساساتی عمل کردم و باید ترکش میکردم. هر بار هم که راجع به این موضوع باهاش حرف میزنم میگه حق داری هر چی بگی حق داری هر تصمیمی بگیری من اطاعت میکنم. واقعا گیر کردم. زندگیمون از همه نظر بی عیب ئ نقصه. اما این قضیه داره منو دیوونه ویکنه. فکرش آزارم میده. راهنماییم کنید.
    ویرایش توسط simamina : 10-13-2013 در ساعت 11:16 AM

2. کاربران زیر از simamina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : خیانت

نقل قول نوشته اصلی توسط simamina نمایش پست ها
    سلام.من خانمی 26ساله هستم.1سال و هفت ماهه که عقد کردم. من و همسرم خارج از کشور تحصیل میکردیم. تقریبا هیچ مشکلی نداشتیم و همه چیز خیلی خوب بود. تا اینکه 7 ماه پیش پسر خاله همسرم برای تفریح اومد پیش ما. من به دلیل مشغله درسی نتونستم برای گشت و گذار با اونا همراه شم. بنا باراین همسرم و پسر خالش حدود 7 روز رفتن مسافرت. چند روز بعد از اون پسرخاله شوهرم رو بردیم فرودگاه که برگرده ایران. تو فرودگاه کلی منتظر شدیم که دوست آقای پسر خاله که ظاهرا خانم بود بیاد و با هم برگردن. پسرخاله شوهرم مرتب اصرار میکرد که شما برید دیگه. اما شوهرم راضی نمیشد. تا اینکه دختره اومد هم من هم شوهرم باهاش حال و احوال کردیم و خلاصه اینا برگشتن تهران. وقتی ما رسیدیم خونه شوهرم به من گفت من یه کار خیلی بد کردمو نمیتونم حتی به زبون بیارم و 1نامه داد دستم. خودشم رفت تو اتاق. تو نامه نوشته بود که با همون دختری که تو فرودگاه دیدیم به من خیانت کرده. دنیا رو سرم خراب شد. شوهر من آدمی بود که اخلاقیات بیش از هر چیز دیگه در دنیا براش اهمیت داشت، اما در امتحانش لغزیده بود. من خیلی داغون شدم و همون لحظه تصمیم گرفتم ترکش کنم. اما به دست و پام افتاد التماس کرد...این کشمکشا چند روز طول کشید و نهایتا من موندم. الان بعد 7-8 ماه که از اون قضیه میگذره، هنوز آزارم میده. همه چیزایی که برام تعریف کرده عین فیلم میاد جلو چشم و روحمو آزار میده. الان فکر میکنم که اون موقع احساساتی عمل کردم و باید ترکش میکردم. هر بار هم که راجع به این موضوع باهاش حرف میزنم میگه حق داری هر چی بگی حق داری هر تصمیمی بگیری من اطاعت میکنم. واقعا گیر کردم. زندگیمون از همه نظر بی عیب ئ نقصه. اما این قضیه داره منو دیوونه ویکنه. فکرش آزارم میده. راهنماییم کنید.
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    در ابتدا لازم میدونم بگم که اگرچه شوهر شما بهتون خیانت کرده و این مسئله بسیار آزاردهنده است ولی باید این رو نیز بخاطر داشته باشید که اولا ایشون به اشتباه خودشون پی بردن و اونو قبول کردن و به همین دلیل این مسئله رو صادقانه با شما در میان گذاشتن و این نشان از این داره که ایشون میدونه که شما و زندگیش بیشتر از اینها ارزش دارید
    پس راهکارهای موجود برای رویارویی با چنین مسئله ای رو به اختصار براتون بازگو میکنم:

در اینگونه موارد ریشه یابی اینگونه موارد نقش بسیار مهمی را ایفا میکند چرا که درصورتیکه طرف خیانت دیده تمایل به بخشش و ادامه ی زندگی داشته باشد، زوجین بدین وسیله میتوانند از بوجود آمدن مجدد چنین لغزشهایی پیشگیری کنند و درواقع خود را واکسینه کنند و با اعتماد و صمیمیت بیش از پیش به زندگی خود ادامه دهند. و همگی میدانیم که آدمی جایزالخطاست (اگرچه از این مسئله نباید سوء استفاده کرد و به خود اجازه دهیم که هرکاری بکنیم و به حساب این بزاریم) و به نظر من نباید به کسیکه یکبار اشتباهی ازش سر میزنه و خودش به اشتباهش پی میبره و درصدد جبرانش برمیاد خرده گرفت و یا اینکه راه بازگشت و جبرانی براش باقی نذاشت، چرا که این با انصاف جور در نمیاد

صبر کنید: پس از پي بردن به خيانت خيلی ها دست به اقداماتي ميزنند كه بعدها خودشان از کرده ی خود پشيمان میشوند. اين كارها ممكن است رفتارهايی چون اطلاع به والدین ، دوستان یا همكاران فرد مقابل و بردن آبروي او در برابر ديگران، راه‌انداختن دعوا و سروصداي زياد در محل كار او، موارد شديدي مانند شروع يك رابطه جديد يا درگير شدن در روابط نامشروع بدون چارچوب و حساب‌نشده صرفاً به منظور انتقام گرفتن از فرد مقابل را شامل شود. بنابراين، به نظر مي‌رسد كه بيش از هر چيز صبر و تحمل زياد و جلوگيري از هر اقدام غير عاقلانه‌ای داراي اهميت فراواني است.
    يكي از بهترين و كاركشته‌ترين مشاوراني كه مي‌توانيد در شرايط سختي به او تكيه كنيد صبر و تحمل است. شايد يكي از بهترين راه‌ها براي به‌كار گرفتن اين مشاور نوشتن هر چيزي است كه در دل داريد. وقتي دفتري برمي‌داريد و هر چه در دل داريد در آن مي‌نويسيد، بيش از هر چيز بين احساسات و هيجان‌هايي كه در آن لحظه داريد و رفتارهايي كه ممكن است از شما سر بزند وقفه ايجاد مي‌كنيد. اين وقفه مي‌تواند به شما در تحمل كردن اين مسئله و كنارآمدن با آن كمك‌هاي فراواني كند. پس از نوشتن و مرور آنچه نوشته‌ايد،‌ خودتان به بسياري از افكار نادرست يا افراطي خود پي مي‌بريد و مي‌توانيد با آنها منطقي‌تر برخورد كنيد.
    نکته ی دیگری که حائز اهمیت هست اينست كه حتماً از برقراري ارتباط با فرد ديگري براي جبران خلأ فرد مقابل يا تلافي كار او اجتناب كنيد. در بسياري از موارد، پس از مشاوره، با بررسي اوضاع و يا كاهش التهاب و ناراحتي ناشي از اين امر و پشيماني فرد مقابل، ممكن است دو طرف تصميم بگيرند به ارتباط خود ادامه دهند. در اينجا، حضور فرد سوم كه صرفاً براي پوشاندن خلأ فرد خيانت‌ديده يا انتقام از او وارد ماجرا شده است، بسيار مشكل‌ساز خواهدبود.

سعی کنید با هم صحبت کنید: به حرف‌های هم خوب گوش دهید و میان حرف دیگری نپرید. به هم احترام بگذارید و اجازه دهید مسایل کاملا روشن‌ شود. فهمیدن به معنی پذیرفتن نیست. احساساتی مانند عصبانیت، شرم، ترس و گریه طبیعی بوده و جزء روندی است که باید طی شود. سعی کنید احساساتتان را بدون بی‌احترامی به هم و خشونت لفظی یا جسمی یا تهدید به ترک طرف مقابل بیان کنید. با همسرتان در مورد بدعهدیش صحبت کنید و تمام سوال هایی که به ذهنتان میرسد را بپرسید تا دیگر ابهامی که باعث شک و تردید شما شود باقی نماند تا در آینده بی دلیل مجددا سرباز کرده و موجب نابودی زندگیتان شود

پیش از اینکه خانواده خود و یا همسرتان را در جریان بدعهدی او قرار دهید، مجددا بر روی این امر فکر کنید. افراد خانواده می توانند کینه ها را برای مدت زمان بیشتری نگه دارند و شرایط را بدتر کنند.

دلتان را صاف کنید: اگر توانستید از اتفاقی که افتاده بگذرید و همسرتان را ببخشید قلب خود را از خاطرات بد پاک کنید. به هیچ عنوان عجله نکنید. ابتدا باید تصمیم بگیرید می‌خواهید با هم زندگی کنید یا نه ؟ دانستن دلیل خیانت همسر در این میان نقش اساسی بازی می‌کند. یا با مهربانی و قلبی پاک از هم جدا شوید یا با آگاهی و دانایی همدیگر را ببخشید و زندگی جدیدی را آغاز کنید.

طرف مقابلتان را ببخشید: چرا که به قول معروف بخشش از بزرگران است و بس ... و به یاد داشته باشید که اگر میبخشید این کار صرفا بخاطر نفس بخشش باشه نه بخاطر اینکه خدایی ناکرده فردا با پیش آمدن کوچکترین مسئله ای شما بخواهید به ایشون این مسئله رو یادآوری کنید و یا به قول معروف بخواین گروکشی کنید، که در اینصورت زندگی به کامتان تلخ خواهد شد

رابطه ی عاطفی خود را عاشقانه تر از قبل دنبال کنید و اینگونه فاصله ی میان خودتان را محو کنید: البته میدانیم که از سرگیری روابط با شخصی که به همسر خود خیانت کرده کار ساده‌ای نیست. چرا که فردی که خیانت ‌کرده، حرمتی را زیر پا گذاشته است و فردی که به او خیانت شده نیز احساس عصبانیت و مقاومت دارد و گمان می‌کند مورد علاقه همسر خود نبوده است، با این حال برقراری رابطه زناشویی می‌تواند به مرور زمان التیام‌بخش زخم‌ها باشد.

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    447
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون ازجوابتون. 8ماه از خیانت همسر من میگذره. من موندن رو انتخاب کردم. اما مشکلم اینه که نمیتونم کاری که کرده رو فراموش کنم. آرامش روحیمو از دست دادم. چه جوری میتونم خودم رو آروم کنم؟

5. کاربران زیر از simamina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط simamina نمایش پست ها
    ممنون ازجوابتون. 8ماه از خیانت همسر من میگذره. من موندن رو انتخاب کردم. اما مشکلم اینه که نمیتونم کاری که کرده رو فراموش کنم. آرامش روحیمو از دست دادم. چه جوری میتونم خودم رو آروم کنم؟

اگه زندگیتونو دوست دارید و میخواین با آرامش بقیه ی زندگیتونو ادامه بدین و وقتی همسرتونو بخشیدین باید سعی کنید افکار مزاحم و منفی رو از خودتون دور کنید و اگر اینها به ذهنتون هجوم آوردن سعی نکنید در اثبات اونها بدنبال رویدادهای تأیید کننده ی این افکار بگردید بلکه باید مواردی در رد اینها بیابید

برای اینکه تمرکزتون رو بر این مسائل نزارید میتونید روش ریلکسیشن (آرام سازی) رو بیاموزید و اونو تمرین کنید تا هم از لجاظ جسمی و هم روحی آرامش لازم رو باز یابید. درصورتیکه خودتون نمیتونید این روش رو به درستی پیاده کنید میتونید به یک روانشناس حاذق مراجعه کنید تا این روش رو به شما آموزش داده و با شما تمرینات لازم رو انجام بده
    روش دیگه در این رابطه، انجام ورزشهای دسته جمعی است، که یکی از ورزشهای مؤثر میتونه یوگا باشه

مسئله ی بعدی اینکه سعی کنید حال رو دریابید و نزارید افکار گذشته باعث بشه که از اتفاقاتی که الان در زندگیتون پیش میاد و از لجظات در کنار هم بودنتون لذت نبرید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد