نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مخالفت و نارضایتی خانواده با ازدواج اینترنتی

1751
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    454
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت و نارضایتی خانواده با ازدواج اینترنتی

با سلام خدمت شما میخاستم اگه ممکنه کمکم کنید تصمیمی برای حل مشکلم بگیرم حدود یک ماه پیش با دختری در محیط فیس بوک اشنا شدم که اهل استان کرمان هست به مرور ازهم خوشمون اومد و اون دختر کم کم عاشق شدن مشکل من اینه که اون دختر بهم پیشنهاد ازدواج داده و مادر من مخالف اینه که با دختری از استانها و شهرهای دیگه ازدواج کنم بخاطر فاصله شهری و این موضوع خیلی اذیتم میکنه نمیدونم پطور به اون دختر بگم که نمیتونیم بهم برسیم
    من و ایشون خیلی همو دوست داریم وعاشق همیم از شما کمک میخام پطور با این موضوع کنار بیام راه حلی بهم نشون بدید ممنون میشم

2. 3 کاربران زیر از vahid بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    439
    تشکـر
    4
    تشکر شده 29 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج و نارضایتی خانواده

پدر و مادر حق نظر دادن دارند ولی حق دخالت ندارن (( البته نظر شخصی منه ))
    من و شما باید به نظراتشون خوب گوش بدیم و دلایلشون رو بررسی کنیم
    در مورد مسافت و دوری راه من به مادرتون حق میدم که مشکلاتی رو ایجاد میکنه و اینکه شناخت آدمها از راه دور امکانپذیر نیست ..
    این یک مسئله هست در رابطه شما و اگر میخواهید باید حلش کنید و تمام جوانب کار رو بسنجید
    ایشون باید خانوادشو ببینه و این امکان پذیره برای شما ؟؟ یا خود اونها با این موضوع مشکلی ندارن ؟؟
    سنتون چقدره ؟؟ چند وقته همدیگرو میشناسید و چطور همدیگرو دیدید ؟؟

اگر مایل بودید جواب بدید ..
    ویرایش توسط Moshaver : 10-14-2013 در ساعت 06:02 PM
    امضای ایشان
    یک “حقیقت مضر” همیشه بهتر از یک “دروغ مفید” است . . .

4. کاربران زیر از مادر باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما میخاستم اگه ممکنه کمکم کنید تصمیمی برای حل مشکلم بگیرم حدود یک ماه پیش با دختری در محیط فیس بوک اشنا شدم که اهل استان کرمان هست به مرور ازهم خوشمون اومد و اون دختر کم کم عاشق شدن مشکل من اینه که اون دختر بهم پیشنهاد ازدواج داده و مادر من مخالف اینه که با دختری از استانها و شهرهای دیگه ازدواج کنم بخاطر فاصله شهری و این موضوع خیلی اذیتم میکنه نمیدونم پطور به اون دختر بگم که نمیتونیم بهم برسیم
    من و ایشون خیلی همو دوست داریم وعاشق همیم از شما کمک میخام پطور با این موضوع کنار بیام راه حلی بهم نشون بدید ممنون میشم
    سلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتونو خوندم و لازم میدونم خیلی صادقانه و رک بگم که انسانها موجودات پیچیده ای هستند و به همین علت نیز شناخت اونها یکی از سخت ترین کارها میباشد ، و اگر کمی به روابط افراد توجه کرده باشید به این نکته پی خواهید برد که افراد در دنیای واقعی و با وجود داشتن روابط رودررو برای شناخت یکدیگر ، باز هم قادر به شناخت صحیحی از یکدیگر نیستند و با مشکلات عدیده ای روبرو میشوند، چه رسد به ارتباطات مجازی که علاوه بر مشکلات روابط دنیای واقعی ، کوله باری از مسائل و مشکلات را به همراه دارد.
    بنابراین اگر بخواهیم واقع بینانه به مسئله نگاه کنیم ، پیشنهاد میکنم که به این روابط دل نبندید ، چرا که در اکثر مواردیکه تجربه ثابت کرده نه تنها نتایج مطلوبی به ارمغان نیاورده بلکه آسیبهایی نیز بدنبال داشته که تا سالها دامنگیر زندگی افراد بوده
    و نکته ی دیگر اینکه مهمتر از موضوع فاصله ی شهرها، اختلاف فرهنگی میان خانواده هاست که در آینده در روابط زوجین مشکلات بسیاری رو بوجود می آورد . و فراموش نکنید که خانواده ی شما خیرخواهتان هستند چرا که بهترینها رو براتون میخوان و به همین دلیل هم به شما مشورت میدن و به نظرم استفاده از مشورتهای اونها به سود خود آدمه ، چرا که به قول معروف به هر حال اونا دوتا پیرهن از شما بیشتر پاره کردن و تجربه شون از شما بیشتره....

و در نهایت باوجود این موارد ، چنانچه شما در این امر مصرّ هستید و میخواین هرطور شده با ایشون ازدواج کنید ، بفرمایید تا باز هم هر کمکی از دستمون بر میاد به شما بکنیم

6. 2 کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3907
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام ، شما باید درنظربگیرید که دارید درمورد مهمترین مسئله زندگیتون تصمیم میگیرید و مطمئناً فیس بوک اصلاً جای مناسبی برای انتخاب همسر نیست و ادمها بسیارپیچیده تر ازاین هستند که درفضای مجازی شناخته بشوند حتی زمانیکه یک آدم رو مدتهای طولانی است که
    می شناسید نمیتونی به طور کامل ادعا کنید که اون رو شناختی پس گذشته ازنارضایتی ایشان اصلاً این ازدواج عقلانی نیست درضمن باید این رو درنظربگیرید که حتی اگر درهمه جوانب به تفاهم با این خانم برسید و مطمئن باشید که همسرایده ال شما باشد باید درنظربگیرید که تفاوت فرهنگها بسیار زیاد میتونه مشکل سازباشه و باید قبل از ازدواج درمورد همه این موارد تحقیق کنید و بعد ازتصمیم گیری کنید و بعدازآن هم باید بدانید که رضایت خانواده درازدواج بسیار شرطه که شاید درابتدا به خاطر احساستون رضایت خانواده چندان برای شما مهم نباشه ولی بعدازگذشت یک مدت به این نتیجه می رسید که به حمایت خانواده خیلی احتیاج داریدپس عاقلانه تصمیم بگیرید.

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها

عجب !
    در روزگار امروز افرادیکه سالها با هم دوست هستن ، بازم نمیتونن همدیگرو به طور کامل بشناسن ....

حالا شما چطور انتظار دارید که در چند چت مختصر بتونید به همچین درک درستی برسید ...

از کجا معلوم که طرف شما دختری باشه ؟ به هرحال دنیای مجازیه ....

اینکه چطوری میخوایت به دختر بگید .... کار آسونیه ...
    به زبان ساده فارسی براشون مینویسید که این رابطه فقط یک رابطه نوشتاری و مجازیه و انتظار ازدواجی توش نیست ....

متاسفانه دخترها در هر رابطه ایی وارد میشن میخوان ، اون رابطه به ازدواج ختم بشه .... که تصوری یکطرفه است ....

پس تا بیشتر از اینا درگیر عواطف ناشی از این مورد نشدید موضوع رو براش توضیح بده ....
    سخته ولی شدنیه ...

ویرایش توسط farokh : 06-03-2014 در ساعت 11:25 AM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3964
    تشکـر
    50
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    10

هر رابطه ای یه جور وابستگی میاره اینکه الان شما به اینجا رسیدین عجیب نیست و لازم نیست نگرانش باشی و فکرکنی وای دیگه نمیشه کاریش کرد خوبیه رابطه اینه که میشه قطع و وصلش کرد منتها باید بدونی کی این کارو کنی و دلیل خوبی هم واسه هر دوش داشته باشی
    یه کم با خودت فکرکن ازدواج چیزی نیست که اینقدر ساده دربارش فکرکنی و بش عمل کنی چطور میتونی به کسی که در فیس بوک باش اشنا شدی تا این حد اعتماد کنی که شریک زندگیت بشه درحالی که اشنایی های نزدیک و بسیار طولانی هم دلیل به ازدواج نمیشه و خیلی از همچین ازدواجایی هم به جدایی کشیده میشه هر چقدر هم به هم وابسته باشین به این فکرکن که واقعا میتونی خوشبختش کنی فرهنگ و اخلاق و سلیقه و طرز تربیت و هزارچیز دیگه که باید با هم هماهنگ باشه ،هماهنگه؟نمیگم کپ هم باشین حد اقل بهم نزدیک باشین که بتونین درکنارهم بدون جنگ و جدل زندگی کنین تازه فکرکردی دختری که تو نت شناختی میتونه همون دختر تو دنیای واقعی باشه؟مسلمه تاوقتی دور هستین بجز چیزای مثبت چیزی از هم نمیبینین پس ممکنه دخترمورد علاقت در واقعت زمین تا اسمون با چیزی که تا حالا شناختی فرق داشته باشه که این هم طبیعیه اگر بعدش بیوفتی تو دردسر ودچارمشکل بشی واقعا تقصیرخودت میشه که حتی به مشکلات طبیعی هم فکرنکردی!

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

Lightbulb پاسخ : ازدواج و نارضایتی خانواده

آیا ازدواج اینترنتی نگران‌کننده است؟

این روز‌ها جوانان بیشتر از هر زمان دیگری وقت و انرژی خود را در فضاهای مجازی می‌گذرانند.

این‌که بعضی از این ارتباطات به ازدواج منجر می‌شود از جمله اتفاقاتی است که در طول سه سال اخیر بسیار به چشم می‌خورد.
    گاه دیده شده که افراد در اتاق‌های گفت‌وگو با یکدیگر آشنا شده و پس از مدتی کار این دختر و پسر جوان در دنیای واقعی به ازدواج ختم شده است.

باید در نظر داشت که هر چند فضای مجازی می‌تواند افراد زیادی را به عنوان یک دوست به ما معرفی کند اما این‌که این دوستان بتوانند همسر آینده ما باشند، از جمله مصادیقی است که نمی‌شود در مورد آن به سادگی حکم صادر کرد.

البته عده‌ای هم بر این اعتقادند که ارتباط مجازی بین افراد، سالم‌تر، پاک‌تر و با دغدغه کمتری برای خانواده‌ها همراه است. برخی از پدرها و مادر‌ها معتقدند: اگر فرزند آن‌ها در فضای مجازی با کسی ارتباط برقرار کند تهدید این نوع ارتباط کمتر و به نوعی قابل کنترل‌تر و مدیریت است.

اما باید در نظر داشت که هر نوع ارتباطی ذهن، فکر و احساس یک فرد را درگیر کرده و می‌تواند در صورت بهنجار یا نابهنجار بودن بر زندگی فرد اثر بگذارد.

تجربه نشان داده که افرادی که در رابطه واقعی دچار نارسایی روحی- روانی‌های مختلفی مثل خود کم‌بینی و اعتماد به نفس پایینی هستند، ترجیح می‌دهند که در فضاهای اینترنتی با دیگران مبادله عاطفی داشته باشند.

البته این گفتار بدین معنا نیست که ارتباطات از نوع مجازی را باید نادیده گرفت. ما در عصری زندگی می‌کنیم که هر فرد در دو دنیای موازی (دنیای واقعی و دنیای مجازی) ‌زندگی می‌کند پس طبیعتاً نه می‌توان هویت مجازی را نادیده گرفت و نه می‌توان همه ارتباطات و زندگی فرد را در جهان واقعی تعریف کرد.

فضای مجازی اگر با تربیت مجازی همراه شود، یعنی جوان برای زندگی در دنیای اینترنت آموزش ببیند، می‌تواند در زندگی شخصی و اجتماعی وی مؤثر باشد. در غیر این صورت رهایی در فضاهای اینترنتی باعث ایجاد استرس، ناکامی و از خودبیگانگی خواهد بود.

ویرایش توسط mahsa42 : 06-03-2014 در ساعت 02:29 PM

11. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3960
    تشکـر
    16
    تشکر شده 22 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)