نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: غذا نخوردن کودک

954
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16890
    تشکـر
    7
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

غذا نخوردن کودک

من یک خواهر زاده بزرگتر از دو سال دارم که مادرش از وقتی سر کار می رود او را به مادربزرگش و من که خاله اش هستیم می سپارد. این پسر از اول خیلی بد غذا بود الان هم انقدر بازیگوش است که نه غذا می خورد نه شیر . هر غذایی که دهانش می گذاریم بیرون می اندازد و می خندد. با این که دعوایش می کنیم که کار بدی است تکرار می کند .غذا دادن به او سخت است . با توجه به سنش قد و اندازه اش کوچک مانده است . با وجودی که تمام دندانهایش هم در آمده است اما به خودش زحمت جویدن نمی دهد و غذا را بیرون می اندازد . مادرش هم در خانه به سختی به او غذا می دهد . چطور می توانیم کاری کنیم که غذایش را بجود و بخورد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : غذا نخوردن کودک

نقل قول نوشته اصلی توسط hhanieh نمایش پست ها
    من یک خواهر زاده بزرگتر از دو سال دارم که مادرش از وقتی سر کار می رود او را به مادربزرگش و من که خاله اش هستیم می سپارد. این پسر از اول خیلی بد غذا بود الان هم انقدر بازیگوش است که نه غذا می خورد نه شیر . هر غذایی که دهانش می گذاریم بیرون می اندازد و می خندد. با این که دعوایش می کنیم که کار بدی است تکرار می کند .غذا دادن به او سخت است . با توجه به سنش قد و اندازه اش کوچک مانده است . با وجودی که تمام دندانهایش هم در آمده است اما به خودش زحمت جویدن نمی دهد و غذا را بیرون می اندازد . مادرش هم در خانه به سختی به او غذا می دهد . چطور می توانیم کاری کنیم که غذایش را بجود و بخورد؟
    براش غذاهایی را که دوست دارد را درست کنید. اما اصلا اصرار بر خوردن نکنید . بذارید جلوش و بذارید خودش بخوره .

هر مقدار که دوست داره . حتی کم ... اون کم خوردنشو تشویق کنید. مدام بهش نق نزنید که کم می خوری کم می خوری.

بر عکس از خودنش راضی باشید . بذارید هر وقت که دوست داره غذا بخوره .

اجبار در کار نباشه .

اون نقطه ضعف شما که در مورد غذا خوردنش هست را میدونه بنابراین حرص نخورید و نقطه ضعف نشان ندهید .

زود غذا را برندارید . حتی اگر نخورد بذارید یکی دو ساعتی غذا در جای خودش باشه . که اگه الان گرسنه نبود نیم ساعت بعد خودش بیاد و غذاشو بخوره .

موقع غذا خوردن هر چیزی را که باعث حواس پرتیش میشه را بردارید . بذارید فقط غذا باشه و شما و اون

حتما و حتما در بین وعده های غذایی از غذاهای کم حجم استفاده کنید تا موقع وعده اصلی گرسنه بشه :

هرگونه مواد غذایی را تا دو ساعت قبل از وعده غذای اصلی به او ندهید .

بین وعده غذایی بیشتر از شیر بستنی - آجیل _ و میوه استفاده کنید . اما تا 2 ساعت قبل از وعده اصلی . در این دو ساعت دیگر چیزی به او ندهید تا گرسنه شود .

حتی وعده بین غذایی را با اجبار به او ندهید . در بشقاب بگذارید و بگذارید به میل خودش بخورد .

چند روز اول سخت است اما هیچ چه ای از نخوردن 2-3 وعده غذا مریض نشده است . یک هفته واقعا تا گرسنه نشده به او غذا ندهید .

موقع دادن غذا به او پیشنها کنید که چه چیزی می خواهد .

مثلا برای صبحانه پنیر و گردو می خواهد یا خامه و عسل یا کره و مربا یا تخم مرغ .... وقتی خودشان انتخاب می کنند بهتر غذا می خورند .

اگر گفت چیزی نمی خواهم ولش کنید . اما دوباره نیم ساعت بعد بپرسید. اگر گفت نمی خواهم باز هم او را رها کنید . بگذارید خوب گرسنه شود .

مرتب به او پیشنهاد کنید که فلان چیز را می خواهی . اگر گفت بله برایش بیاورید اگر نه دو باره چی دیگری نیم ساهت بعد پیشنهاد دهید و با آب و تاب هم پینهاد دهید .

در سر سفره مرتب از غذا تعریف کنید : به به چه غذای خوشمزه ... چه پلوی قرمز و نازی ... مثل گل می مونه .

گاری با غذا برایش اشکال بسازید مثلا دستتان را بشویید و با فشردن برنج ها توپ درست کنید . پرنده بسازید .

هواپیما بسازید . با کمک خودش با غذا مثل لسباب بازی عمل کنید .

او باید بداند که برای بدست آوردن غذا باید تلاش کند . اگر آنقدر آماده باشد و با اجبار و ناز باشد غذا نمی خورد .

بگذارید رقابت برای غذا خوردن در او شکل بگیرد .

و مهم ترین اصل :

اگر وزن کودک شما در محدوده نرمال سن خودش هست و سالم است دیگر جایی برای نگرانی شما ندارد.

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6252
    تشکـر
    216
    تشکر شده 191 بار در 126 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : غذا نخوردن کودک

هر چیزی رو که میخواستم بگم آقا فرخ به طور کامل توضیح دادن. البته اینم بگم که خواهر زاده من تا حدودی همین مشکل رو داشت و ما با راهکارهای بالا واقعا جواب گرفتیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد