نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: تضاد فرهنگی با خواهر

1060
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    473
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تضاد فرهنگی با خواهر

با سلاممن پسری 25 ساله هستم، در یک خانواده متوسط و با فرهگ اسلامی معمول بزرگ شدم، دو خواهر دارم که هر دو از من بزرگتر هستند، اولی ازدواج کرده و دومی که چهار سال از من بزرگتره هنوز مجرده، مشکل من با خواهر دومم اینه که ایشون مسئله دوست پسر داشتن براش خیلی عادی و حل شده است ولی من علیرغم اینکه خودم دوست دختر هم داشتم ولی چون دیدم خوشم نمیاد و با روحیاتم همخونی نداره دیگه سمتش نرفتم، حالا از اینکه میبینم خواهرم مدام جلوم اس ام اس میده یا با اون پسره صحبت میکنه و در کل با اون در ارتباطه بسیار ناراحتم و عذاب میکشم، بارها من و خونوادم باهاش صحبت کردیم ولی اون گوشش به این حرفا بدهکار نیست، اوایل میگفت بحث عشق و عاشقیه ولی حالا هم برای ما و هم برای خودش با دلایل محکمی ثابت شده اصلا بحث ازدواج مطرح نیست، ضمن اینکه همین خواهرم قبلا یه شکست عشقی هم خورده، متاسفانه خواهرم به هیچ وجه حاضر به تموم کردن این رابطه که فقط برای خودش مشکلی نداره، نیست، و به همین دلیل صمیمیت بین ما دو تا خیلی کم شده و من اصلا نمیتونم دیگه بهش نزدیک بشم و مثل قبل باهاش صمیمی باشم، که البته از این موضوع هم بسیار ناراحتم، باید ببخشید پرحرفی کردم ولی امیدوارم بتونید بنده رو راهنمایی کنید چطور بتونم با این قضیه کنار بیام چون خواهرم بارها نشون داده قصد تغییر رویه نداره و این منم که باید تغییر کنم و پا رو غیرت و همه چی بزارم.

2. کاربران زیر از mojtaba455 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    473
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تضاد فرهنگی با خواهر

مثل اینکه کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟!!!!
    مدیر محترم انجمن شما سلیقه ای به سوالات پاسخ می دید؟؟
    ویرایش توسط mojtaba455 : 10-17-2013 در ساعت 03:08 AM

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba455 نمایش پست ها
    با سلاممن پسری 25 ساله هستم، در یک خانواده متوسط و با فرهگ اسلامی معمول بزرگ شدم، دو خواهر دارم که هر دو از من بزرگتر هستند، اولی ازدواج کرده و دومی که چهار سال از من بزرگتره هنوز مجرده، مشکل من با خواهر دومم اینه که ایشون مسئله دوست پسر داشتن براش خیلی عادی و حل شده است ولی من علیرغم اینکه خودم دوست دختر هم داشتم ولی چون دیدم خوشم نمیاد و با روحیاتم همخونی نداره دیگه سمتش نرفتم، حالا از اینکه میبینم خواهرم مدام جلوم اس ام اس میده یا با اون پسره صحبت میکنه و در کل با اون در ارتباطه بسیار ناراحتم و عذاب میکشم، بارها من و خونوادم باهاش صحبت کردیم ولی اون گوشش به این حرفا بدهکار نیست، اوایل میگفت بحث عشق و عاشقیه ولی حالا هم برای ما و هم برای خودش با دلایل محکمی ثابت شده اصلا بحث ازدواج مطرح نیست، ضمن اینکه همین خواهرم قبلا یه شکست عشقی هم خورده، متاسفانه خواهرم به هیچ وجه حاضر به تموم کردن این رابطه که فقط برای خودش مشکلی نداره، نیست، و به همین دلیل صمیمیت بین ما دو تا خیلی کم شده و من اصلا نمیتونم دیگه بهش نزدیک بشم و مثل قبل باهاش صمیمی باشم، که البته از این موضوع هم بسیار ناراحتم، باید ببخشید پرحرفی کردم ولی امیدوارم بتونید بنده رو راهنمایی کنید چطور بتونم با این قضیه کنار بیام چون خواهرم بارها نشون داده قصد تغییر رویه نداره و این منم که باید تغییر کنم و پا رو غیرت و همه چی بزارم.
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    پیشاپیش از تأخیر پیش آمده عذرخواهی میکنیم
    خواهرتون چند وقته که این دوستیها رو شروع کرده ؟ و این فردیکه در حال حاضر باهاش ارتباط داره چندمین نفره؟
    میدونید انگیزه ش از برقرار کردن این روابط چیه؟
    شما و خانواده از کی متوجه ارتباطات ایشون شدین؟ و وقتی فهمیدین هر کدوم از شما چه عکس العملهایی نشون دادین؟
    الان رفتار پدر و مادرتون با ایشون چطوره؟
    یعنی خواهرتون الان توی خانواده تون دیگه با هیچکس صمیمی نیست؟

5. کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    473
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

از بابت پاسخگویی متشکرم
    بعد از شکستی که داشتن، این اولین نفر هستش، حدود 4-5 سال هست که با این آقاست، هم نفر قبلی و هم ایشون رو صرفا با مخفی کاری باهاشون بود و همیشه من متوجه اش میشدم، و با فهمیدن من خونوادم هم در جریان میفتاد، کلا طرز فکرش اینه که خودم باید یکی رو پیدا کنم و هرجور شده باید بهش برسم و کسی حق دخالت در این زمبنه رو به هیچ عنوان نداره و متاسفانه موردی که انتخاب میکنه نمیدونم به چه دلیل ولی اون طرف اصلا حاضر نمیشه برای ازدواج پا پیش بذاره که متاسفانه خواهر من اینو قبول نمیکنه،انگیزه اش از دوستی با این آقا طبق گفته خودش اوایل ازدواج بود ولی حدود 2 سالی هست که طبق گفته خودش! متوجه شده که این رابطه به ازدوج ختم نمیشه و مسئله اینجاست که اگه روشن شده رابطه به ازدواج ختم نمیشه پس ادامه اش چه دلیلی داره، ضمن اینکه با شناختی که خونوادمون از این آقا به دست آوردیم ما حاضر به ازدواج نبودیم و خونواده آقا هم مخالف بودن، حالا به دلیل تفاوت سطح اقتصادی و تحصیلی که پسرشون بالاتر بود یا هر چیز دیگه نمیدونم، محض اطلاع باید بگم خواهر من کاردانی داره ولی این آقا پزشک هست و وضع مالی اش هم خوبه ولی آدم بدبینیه و رابطه اشون مدام جنگ و دعواست، و ما هم به دلیل اختلاف سطح و مهمتر از اون اخلاقیات پسر، مخالف ازدواج هستیم ولی خواهر من به هیچ وجه تو کتش نمیره و منطق صحبت کردن نداره، اگه این مسئله رو باهاش درست در میون بزاریم فقط با جیغ و داد و سر و صدا واکنش نشون میده و بهش میگم یه توجیه برام بیار که این رابطه باید ادامه داشته باشه، رک میگه نمیتونم کسی رو توجیه کنم و زندگی خودمه، این رفتاراش و بی منطق بودنش کاملا منو از خودش رونده، ولی خونوادم علیرغم اینکه خیلی از دستش ناراحت و شاکی هستن و بارها باهاش صحبت کردن ولی به صرف دختر بودنش زیاد تو منگنه نمیزارنش ولی من به عنوان یه برادر حقیقتا نمیتونم با این مسئله و اینجور زندگی کردن کنار بیام و متاسفانه ناچار به کاهش صمیمیت و رابطه با خواهرم شدم، و اینکه از تغییر رویه خواهرم کاملا قطع امید کردم چون نشون داده هرگز حاضر به تغییر نیست، بنابراین من دنبال راهی میگردم که شاید بتونم خودمو تغییر بدم و نمیدونم شاید باید سطح فرهنگم رو به قول خواهرم بالا ببرم! و چشممو رو این مسئله ببندم به خاطر همین از شما خواستم لطف کنید به عنوان یه کارشناس راهنمایی بفرمایید
    ویرایش توسط mojtaba455 : 10-19-2013 در ساعت 04:07 AM

7. کاربران زیر از mojtaba455 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    473
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاور محترم من همچنان منتظر پاسختونم!!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد