همیشه حرکت روبه پایین آسان تر از حرکت رو به بالا است برای اینکه احساسات سطح بالاتر را تجربه کنی نیاز داری که به امکاناتی مجهز باشی یکی از این امکانات ایمان است و دیگری خویشتن دوستی و خودباوری.

همیشه شروع هر کار ارزشمندی(عبادت،تحصیل،خودس زی) سخت است و ادامه
دادن آن سخت تر. اما اگر انگیزه ی کافی داشته باشی ادامه ی راه آسان میشود. مراقبه هم از آن دست کارهایی ست که اگرانگیزه ی کافی برای مداومت در انجام آن داشته باشیشاهد تاثیرات مثبت آن در زندگی خواهی بود.

مراقبه های ما در اینجا به دو نوع تقسیم میشود: فردی و گروهی
مراقبه های فردی را هر کدام از اعضای معجزه ی عشق به تنهایی و درهر زمانی که مایل بودند میتوانند انجام دهند تا برای مراقبه های جمعی آماده شوند. اجرای مراقبه های جمعی به پتانسیل گروه بستگی دارد اگر اکثریت اعضا در انجام مراقبه های فردی موفق بودند وباچالش های کمتری درانجام تمرینات روبه رو شدند به مراقبه های جمعی میرسیم و در غیر این صورت خیر. با این حال مراقبه های فردی هم به خودی خود سودمند است.

شناخت طیف احساسات به ما کمک میکند تا بدانیم که در هر لحظه در حال تولید چه ارتعاشی هستیم و دیگر اینکه به ما کمک میکند تا آگاهانه تر با احساساتمان روبه رو شویم.

طیف احساسات ما:
1.لذت/آگاهی/قدرت/آزادی/عشق/ قدردانی 100% ارتعاش مثبت
2. هیجان 80% ارتعاش مثبت
3.اشتیاق/شورو شوق/شادی 60%ارتعاش مثبت
4.باور/توقع مثبت 40% ارتعاش مثبت
5. خوش بینی 20% ارتعاش مثبت
6. امیدواری 10% ارتعاش مثبت
7.رضایت 5% ارتعاش مثبت
8.بی حوصله گی 10% ارتعاش منفی
9.بدبینی 20% ارتعاش منفی
10.ناشکیبایی 30% ارتعاش منفی
11.استیصال 40% ارتعاش منفی
12.نا امیدی 50% ارتعاش منفی
13.شک 60% ارتعاش منفی
14.نگرانی 70% ارتعاش منفی
15.سرزنش 80% ارتعاش منفی
16.یاس 90% ارتعاش منفی
17.خشم 100% ارتعاش منفی
18.انتقام 120% ارتعاش منفی
19.نفرت/کینه 140% ارتعاش منفی
20.حسادت 160% ارتعاش منفی
21.ناامنی/گناه/بی ارزشی 180% ارتعاش منفی
22.ترس/غم/افسردگی/ناامیدی/ناتوانی 200% ارتعاش منفی
(برگرفته از آثار استر و جری هیکس)

اگر مدت زمان زیادی است که در یک باکس احساسی گیر افتاده ای(بیش از ده روز) به 22 روز زمان نیاز داری تا بتوانی به تدریج جایگاه احساسی ات را ارتقا دهی. بهترین کار این است که به یک احساس خاص نچسبی و بتوانی به راحتی احساسات مختلف را تجربه و از آنها عبور کنی تا به بالا برسی. همیشه حرکت روبه پایین آسان تر از حرکت رو به بالا است برای اینکه احساسات سطح بالاتر را تجربه کنی نیاز داری که به امکاناتی مجهز باشی یکی از این امکانات ایمان است و دیگری خویشتن دوستی و خودباوری.

تمرین این هفته این است که با طیف احساساتت خوب آشنا شوی و جابجا شدن خودت را روی جایگاه ها ی مختلف ببینی و تصمیم بگیری که در هر حالتی حرکت رو به بالا را انتخاب کنی نه حرکت رو به پایین.

مثال:

من برای مدت زمان زیادی روی جایگاه احساسی شماره 7 قرار داشتم پس از مدتی چون تلاشی برای حرکت رو به بالا نداشتم به شماره های 8 و 9 و سپس 10 تنزل کردم و خیلی به سرعت به جایگاه احساسی شماره 11 رسیدم بعد در همین زمان یک بازخورد منفی قوی هم از محیط دریافت کردم و به سرعت شماره های 12،13و... را پشت سر گذاشتم و روی جایگاه احساسی شماره 17 برای مدت کوتاهی(یک ساعت) تثبیت شدم. این احساس بسیار آزاردهنده است و همه نمیتوانند مدت زمان زیادی در این حالت بماند به همین دلیل بیشتر افراد شماره 18 را انتخاب میکنند. اما من در آن لحظه تصمیم گرفتم که نباید بیشتر از این حرکت رو به پایین را ادامه دهم گرچه در آن شرایط حرکت رو به پایین آسان تر بوداما آگاهانه انتخاب کردم که حرکت رو به بالا را شروع کنم و به جایگاه احساسی شماره 7 برگردم.

جایگاه احساسی شماره 7 برای تثبیت مناسب نیست چرا که مرز بین احساسات مثبت و منفی است و از آنجایی که همیشه حرکت رو به پایین آسان تر است بنابراین انتخاب گزینه های 8،9،10 و بالاتر محتمل تر است. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید زمانی که انرژی کمتری برای حرکت رو به بالا دارید روی شماره های 3 و 4 تثبیت شوید تا اگر هم ناخواسته از محیط بازخورد منفی دریافت کردید نهایتا به شماره ی 7 برسید.

پست های مربوط به مراقبه را حداکثر هر ده روز یکبار داریم و در طی این مدت لازم است که تمرین ها را خوب انجام دهید و نتایج و تجربیات خودتان را برای اعضا گزارش دهید.

قرار است بخش جدیدی به وبلاگ اضافه شود به نام" پرسش های من" در این بخش شما میتوانند راجع به سوالی که مطرح میشود بحث و تبادل نظر داشته باشید و سوالاتی را که میخواهید مطرح شود عنوان کنید . البته این سوالات نباید شخصی و مختص فرد خاصی باشد. پرسش هایی را طرح کنید که کاملا عمومی باشد و پاسخ مناسب آنها برای همه سودمند باشد.