نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: عدم براورده شدن انتظارات

1260
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم براورده شدن انتظارات

سلام. پسری هستم 26 ساله.تا الان تو زندگیم هر هدفی که داشتم و هر وظیفه ای که داشتم بهش رسیدم و انجامش دادم . نمیگم به بهترین نحو . ولی بهش رسیدم. 4 سال درس خوندم.مهندسی مکانیک گرفتم. 2 سال امریه گرفتم تو پالایشگاه . همش خوشحال بودم که بعد از امریه راحت جذب کار میشم . امریم تموم شد ولی خبری از کار نشد . ارشد قبول شدم.ولی همش به فکر این بودم که مار واچب تره. ادمیم که اصلا تن به هر کاری نمیدم مگر اینکه خودم خوشم بیاد .تا اینکه نزدیکای اخر ترم 1 ارشد
    با کلی اشنا و پارتی تو عسلویه کار گیرم اومد .افتادم وسط کلی ادم معتاد و داغون و بی سر و پا و بی سواد و داغون از همه نظر . نمیدونستم همچین جوی داره ...بدترین غذا .بدترین رفتار . بدترین اب و هوا . بدترین شرایط مالی .هر 4 5 ماه حقوق 1 برج رو میدادن.هر ماه فقط 6 روز میومدم خونه.خیلی به من فشار اومد.4 ماه بیشتر نتونستم دووم بیارم و تسویه کردم و اومدم خونه.کلی زور زدم برم سر کار مناسب تو شهر خودم اما نشد و باز دوباره تو عسلویه یه شرکت بهتر کار گیرم اومد .اول فکر کردم حقوقم خیلی بهتر از قبله .فکر میکردم پرواز میدن .فکر میکردم جای پیشرفت داره .فکر میگردم بعد از 5 سال میشه رسمی بشم ....شروع با کار کردم...کم کم فهمیدم حقوقم عین شرکت قبلیه ...پرواز نمیدن..100 سال هم بمونم رسمی نمیشم . و هیچ جای پیشرفتی هم نداره . هرچی که الان بهش رسیدم منو راضی نمیکنه .انتظاری که از خودم داشتم خیلی خیلی بیشتر ازینا بود . حتی تو تصوراتم هم فکر نمیکردم اینقد شرایط بد باشع برام. دور و درم کارایی بهم میدن که یه ادم سیکل هم براش کافیه. اصلا میشه بگم مدرک و تجربه کاریم اصلا ربطی به کارم نداره .الان فهمیدم هرچی که فکر میکردم مستحقش هستم همش باد هوا شده ... و زندگی ما جوونا نابود شده .4 ساله هیج ازمونی نذاشتن.2 تا ازمون شرکت کردم که بشتر از 5000 هزار نفر تو رشته من شرکت کردن و فقط 70 80 نفر رو جذب گردن .منم بومی نبودم. نمیدونم من چیکار باید بکنم. تو عسلویه یا باید رسمی باشی که برات بصرفه باشه یا باید جای رشد داشته باشی تا بتونی بمونی...حالا من تصمیم دارم از اول مهر کارمو ول کنم و برم ارشد بخونم...لطفا نگین خیلی ها ارزوی بودن جای تورو دارن.چون جایی که الان هستم از من بعیده .... ادم این کار نیستم . به جایی رسیدم که حاظرم معلم بشم ولی تو شهر خودم باشم .دیگه بریدم از بس فکر کردم ....نیاز به مشاوره دارم . ولی همه ی حرفاتونو از بر هستم.تا جای من نباشین نمیتونین نظر بدین . ولی یکی بگه من پی برام بهتره. ذهتم خیلی درگیره .

2. کاربران زیر از hosseinkhan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : کسی که میفهمه چی میکشم کمکم کنه . خیلی ذهنم درگیره .

دوست عزیز
    یه نکته ای رو میتونم بهت بگم و اونم اینه که ارشد گرفتن به هیچ وجه مشکلتو حل نمی کنه فقط یه مقدار به کوه اندوهت اضافه می کنه و شاید حتی شرایط کار پیدا کردنتم سخت کنه چونکه سطح توقعت میره بالاتر.
    اما اگه داری بهش به چشم این نیگا می کنی که از ایران بری خب میتونه راه حل مناسبی باشه برات.

4. کاربران زیر از yalda_arezou بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کسی که میفهمه چی میکشم کمکم کنه . خیلی ذهنم درگیره .

خب حرف خوبی زدی....دقیقا ارشد رو واسه این میخوام برم تا از محیط کار داغونی که سوهان روحم شده فاصله بگیرم و یه زمانی داشته باشم تا هم زبان بخونم که عاشقشم . و هم اگه ازمون استخدامی گذاشتن شرکت کنم...ولی در کل اگه الان مدرک زبان داشتم واسه ارشد میرفتم اونور. .... به جایی رسیدم که زندگی برام بی معنیه...دختری رو دوست داشتم اما میخواستم تا کار مناسبی گیر نیاوردم درگیرش نشم...و این شد که کلا همه چیز بر خلاف فکر و احساساتم پیش رفت . اون دختر ازدواج کرد و من هنوز شغل مناسبمو پیدا نکردم

6. کاربران زیر از hosseinkhan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    16966
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم براورده شدن انتظارات

سلام.وقتی خودت میگی ما نمیتوانیم خودمونو جای تو بزاریم پس چطور توقع داری کمکم کنیم.اصلا بعد کمک ما تو اون مشاورهارو قبول می‌کنی.تو مشکلت اینه ک تکلیفت با خودت مشخص نکردی.

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17796
    تشکـر
    57
    تشکر شده 73 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام به دوستان. نمیدونم الان کجاها هستین و چیکارا میکنین. ولی اینو میدونم بیشتر آدما از چیزی که هستن راضی نیستن. دوست خوبم درست گفت که شما سر در گمی. ممکنه اصلا این رشته تحصیلیو قلبن دوست نداشته باشی و فقط داری تلاش میکنی تا خودتو بکشی بالا. برای شروع هیچوقت دیر نیست. اگه خودتو باور کنی میتونی کاریو که در شانته پیداکنی و بجایی برسی که راضیت کنه و آروم شی. خودتو بسنج. ببین چی میخوای. برای شروع انتظارو بیار پایین. اراده رو ببر بالا. من هم تو این منجلابم از خودم زیادی توقع دارم اما باید باور کنم برای رسیدن به اونجایی که انتظار دارم باید قدم اولو محکم بردارم تا قدمای بعدی آسون شه. بگرد ببین چی آرومت میکنه. بگرد ببین کجایی؟ چی میخوای؟ به دلت هم گوش بده. بجای اینکه به والدت گوش بدی یکم به کودکت و بالغت گوش بده. این سه بعد وجودتو ازشون یکسان استفاده کن. موفق باشی

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی....اما یه سوالی....کدومممون به شغلی که داره راضیه ؟ چند نفرمون شغلمونو دوس داریم ؟؟؟
    نمیخوام سیاسیش کنم ولی وقتی پولی که میذارن کف دستت از چیزی که انتظار داری کمتره چطور ادم اروم باشه ؟؟؟
    دقیقا من . عاشق زبان بودم ولی رفتم مکانیک . کم و بیش زبان میخونم ولی وقتم همش برای کارم و چیزای دیگه میره . از بس ارامش کم دارم که دیگه ترجیه میدم معلم شم نصف روز بیکار باشم ارامشم شاید برگرده.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17796
    تشکـر
    57
    تشکر شده 73 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

بیشتر ما آدما از کاری که میکنیم راضی نیستیم صحیح. شما تو شهر خودت جویای کاری باش که قلبن بخوای انجامش بدی. افکار بد رو از ذهنت دور کن. با مثبت اندیشی و تلاش، پیشرفت بدست میاد. راه پول در آوردن رو یاد بگیری تو هر زمینه ای میتونی موفق باشی. معلم بشی که سالی یه بار پول میاد دستت نه بیشتر!!!!!

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18211
    تشکـر
    36
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

عسلویه...
    یه اسم آشناس واسم !
    همه چیزتو درک میکنم چون الان همون شرایط رو دارم فقط با یه تفاوت ! اونم اینه که من خانوادم رو یعنی زن و بچم پیشم هستن و همین تحمل کردن اون همه مشکل رو آسونتر میکنه !
    خیلی از کسانی که اطراف من هستن همه مثل شما هستن ! مدرک خوب دارن اما کارشون مناسب با مدرکشون نیست ×!چ
    اما هستن کسانی که مدرکشون رو دارن و کارشون رو هم با همون مدرک منسب پیدا کردن و دارن حقوق خوبی هم میگیرن بابتش !
    پس به نظر من شما باید بیشتر وقت بذاری واسه اینکه کار مناسب با مدرکت گیر بیاری ...
    اول اینکه مدرک شما جوریه که کار مناسبش تا حدود خیلی زیادی باید بیون از محدوده شهر باشه مگر اینکه سرمایه داشته باشی و خودتد مغازه بزنی وگرنه باید بری توی شرکتهای بیون از شهر و مشغول بکار بشی پس این کار رو خودت انتخاب کردی !
    واست آرزویهای خوب دارم دوست من...

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خب ... مرسی از نظرتون . متاسفانه شرایط جوری شده که مجبورم تا چند ماه بمونم وگرنه همین الان کارمو ول میکردم ... اون دوستمونم که گفت معلم بشی سالی 1 بار پول میدن هم عرض کنم من اگه معلم شم کنارش به کار کشاورزیم میرسم . ولی اینجوری تو عسلویه به هیچ جیم نمیرسم. فقط زمان باید بگذره تا این دوره هم تموم شه.میترسم یهو چشم باز کنم ببینم 50 سالم شده و من همچنان منتظرم زمان بگذره و شرایط بهتر شه

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

حسین خان عزیز سلام.

فکر کنم رشته دانشگاهیت مهندسی نفت بوده؟

بنده هم مثل شما توو مقطع کارشناسی رشته م مهندسی نفت گرایش حفاری بود.

اما دیدم واقعا علاقه ای به این رشته و کار کردن توو این رشته ندارم.

و ارشدم رو روانشناسی که علاقه شخصیم بود خوندم و الان هم کاملا از رشته ی دومم راضی هستم.

می خواستم این رو بهتون بگم یکی از مواردی که باعث میشه شما موفق باشید علاقه هست.

زمانی که به کاری علاقه داشته باشید مطمئنا تمام تلاشتون رو می کنید که توو اون کار موفق باشید.

البته باید بگم که خیلی از دوستای من با مدرک کارشناسی توو شرکت های خصوصی استخدام شدن و الان خیلی هم خوب دارن کار میکنن.

البته اونا صبر داشتن و کار رو از واش کولی شروع کردن.که فکر کنم سر فیلد حفاری جزء سخترین کار هاست.و با مدرک لیسانس کنار کسی که هیچ سوادی نداره و

فقط تربی کار کرده خیلی سخت باشه اما چون علاقه به کارشون داشتن ایستادن و الان موفق هستن و چند نفرشون هم به گرید تول پوشر هم رسیدن.

اولین قدمی که باید بردارید این هست که عاشق کاری که می خوایید انجام بدید باشید.

در اون صورت هر سختی ای رو به جون می خرید.

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از جوابت ... دقیقا منم دلم میخواد ارشد روانشناسی یا زبان بخونم . ولی میترسم باز هم زمان و سن و سال از دست بدم . رشتم مکانیک بوده . میدونم اگه بمونم شرایط کم کم بهتر میشه اما نمیخوام 6 7 سال همینطوری کار کنم و عمرم رو تو فاز حروم کنم چون در مقابلش هیچ ارامشی بدس نمیارم .شما به من بگو . کسی که شمالیه و فقط و فقط شمال میتونه زندگی کنه چطور میتونه ازدواج کنه و تشکیل خونواده بده در حالی که 20 روز هر ماه عسلویه هست و 10 روز میاد خونه . تازه پولی هم براش نمیمومه نسبتا .اگه رسمی بودم خوب بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد