نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: مشکل انتخاب شغل

2149
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل انتخاب شغل

سلام و وقت بخیر
    من 24 سال دارم و متاهل هستم. مدرک تحصیلی من کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق از دانشگاه تهران هست.
    مدتیه که خیلی خیلی د رخصوص مسئله اشتغال و تحصیلم سردرگم شدم.
    من بعد از اتمام درسم تصمیم گرفتم که به علت عدم علاقه توی زمینه های حقوقی مثل وکالت و قضاوت کار نکنم و اگر خواستم از مدرکم استفاده کنم فقط در زمینه کارهای پژوهشی و تدریس دانشگاهی باشه.
    بعد از این تصمیم برای من یک کار کاملا غیر مرتبط با تخصص خودم و کاملا اداری و رورتین در یک موسسه خیلی خوب با شرایطی نسبتا مناسب فراهم شد، اوایل به علت اینکه همسرم خیلی با کارمند بودن من موافق نبود هر دوی ما خیلی شک داشتیم برای انتخاب این موقعیت ولی با این وجود از دستش ندادیم و مراحل مصاحبه و پذیرش رو طی کردم، تا اینکه پذیرفته شدم. الان حدود یک ماه هست که مشغول کارآموزی در این شغل شدم، البته با رضایت نهایی خودم و همسرم که به این نتیجه رسیدیم که در شرایط فعلی این کار مناسب هست و نباید از دستش داد.
    موسسه ای که دارم در اون فعالیت میکنم یه موسسه علمی و تحقیقاتیه با جوی فعال و جوان و نخبه.
    من در این پژوهشگاه مسئول امور دفتری و به یک عنوان دبیر گروه هستم.
    اما بعد از گذشتن این مدت از اشتغالم توی این موسسه الان به شدت دچار بحران شدم و به هیچ عنوان نمیتونم که خودم رو قانع کنم که من با این مدرک تحصیلی و توانایی ای که در خودم میبینم مشغول به همچین کار عادی و روتین اداری ای باشم که در دید عامه ی مردم به عنوان منشی شناخته بشم.
    اینکه دارم در کنار افرادی که از مقام علمی بالایی برخوردارن کار میکنم و من با اینکه توانایی به دست آوردن مرتبه و شان شغلی در حد همین افراد در زمینه تخصصی خودم رو دارم به عنوان یک فرد معمولی که در زمینه کارهای دفتری و اداری کار میکنه به شدت برام آزار دهنده شده. در حدی که دارم نسبت به این کار بی رغبت میشم و تمایل پیدا میکنم که با وجود همه ی شرایط برای آزمون قضاوت و یا وکالت شرکت کنم، چون این توانایی رو در خودم میبینم که بتونم در این آزمون ها پذیرفته بشم و حس میکنم عدم علاقه ی من به این شغل ها یک پیش زمینه ذهنی نادرسته که میتونه برطرف بشه و من میتونم در این شغل ها هم موفق باشم.
    البته مشکلی که در حال حاضر با اون مواجه هستم این هست که همسر من مخالف صد در صد با منسب قضاوت برای من و مخالف نسبی با وکالت هستند.
    و از طرفی هم همسر من یک شرکت گرافیکی معماری و ... دارن که به شدت مایل هستند که من هم در زمینه کاری ایشون خودم رو قوی کنم و به جای استخدام نیروهای خارجی، من مشغول به کار با ایشون بشم و هر دو با هم در شرکت خودمون فعالیت کنیم. خودم هم این پیشنهاد رو دوست دارم.
    من الان بین چندین راه سردرگم شدم و واقعا تصمیم گیری برام سخت و یه چورایی غیر ممکن شده و فقط دارم روحیه و اعتماد به نفس خودم رو از دست میدم
    خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید و کمکم کنید تا بتونم تصمیم درست رو بگیرم، الان واقعا نیاز به راهنمایی دارم
    پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    تشکر شده 462 بار در 297 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : انتخاب

سلام .خب اگه همسرتون مخالف کار قضاوت واین هاست چه جوری میتونین این کارو انجام بدین.فکر میکنم اگه توی اون ازمون شرکت بکنین خدایی نکرده ممکنه به زندگی مشترکتون اسیب برسه.

اگه علاقه دارین اطلاعاتتون رو در زمینه ی شغلی همسرتون تقویت کنین و پیش ایشون مشغول به فعالیت بشین.

ایا امکان رشد در شرکتی که هستین وجود نداره؟
    امضای ایشان
    ...!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون
    خودم هم برای همین واقعا نمیتونم انتخاب کنم، نمیدونم میتونم همسرم رو راضی کنم یا نه!
    اصلا نمیدونم که واقعا کار مناسبی برای من هست که بخوام تلاش کنم تا شوهرم راضی بشن یا نه!
    چون واقعا اولویت من زندگی مشترکم با همسرم هست، ولی مدتیه از نظر شخصی و اعتماد به نفس اجتماعی خودم دچار تزلزل شدم.
    در این کار هم چون کاملا یک کار اداری و غیر مرتبط با زمینه تخصصی من هست و کلا این پژوهشگاه یک پژوهشگاه تحقیقاتی پزشکی هست، فکر میکنم جای پیشرفت چندانی برای من وجود نخواهد داشت. مگر در یک صورت که در آینده به عنوان مشاور حقوقی این موسسه پذیرفته بشم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

با این همه مخالفت هایی که همسرتون دارن چیکار میتونین بکنین به نظرتون

اول از همه تصمیمتونو یکبار برای همیشه بگیرین و به علایق خودتون توجه کنین نه همسرتون چون پشیمونی بعدش سودی نداره

بعدشم ماشالا شما سر پر سودایی دارین چون به نظر من شما برای برآوردن اهدافتون راهی به جز پیشرفت شغلی در همون رشته ی خودتون ندارین

همون وکالت یا قضاوت میتونه سرخط آمال و آرزوهاتون باشه چون خودتون که یه بار تجربه کردین

اگه بخوایین با تخیل و حدسی پیش برین آخرش همین میشه که شغل غیر مرتبط و دم دستی بهتون پیشنهاد میشه

تا فرصت هست برای رسیدن به آرزوتون ک کارهای پژوهشی و تدریس تو دانشگاه هست رو از همین الان شروع کنین

چون چیزی نیست که انسان بخواد و بهش نرسه

البته از بلند پروازی هم پرهیز کنین که به جای پیشرفت بدجور زمینتون میزنه چون خیلی ها اون شغل منشی گری رو هم ندارن

تا فرصت هست بجنبین و برای اهدافتون تلاش کنین
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    میزان امتیاز
    10

به نظر من به خاطر حفظ زندگیتون فعلا به کار قضاوت و...فکر نکنین اما میتونین که برای استادی دانشگاه درس بخونین و تلاش بکنین.

البته به نظرم همه ی ذهنتون رو درگیر یک شغل نکنین و سعی کنین از شغل همسرتون هم اگاهی به دست بیارین.با این توصفاتی هم که از محل کار فعلیتون کردین حالا حالا ها پیشرفتی نداره.

خواهش میکنم.موفق باشین.
    امضای ایشان
    ...!

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم ازتون
    ولی من نمیتونم نسبت به علایق همسرم کاملا بی توجه باشم، من یک زندگی مشترک دارم که خیلی برام با ارزش هست و نمیخوام خدایی نکرده اون رو فدای علایق شخصی و خواسته های خودم بکنم.
    البته همسرم با کار تدریس و پژوهش برای من خیلی موافق هستن و مشکلشون فقط با قضاوت و وکالت هست.
    الان نمیدونم این کار پیش روی خودم رو رها کنم و برم دنبال کارهایی که آینده ی معلومی نداره یا نه، به این کار ادامه بدم و در کنارش با وجود سختی زیاد به کارهای دیگه هم بپردازم!

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از وقتی که گذاشتید

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 2015 نمایش پست ها
    به نظر من به خاطر حفظ زندگیتون فعلا به کار قضاوت و...فکر نکنین اما میتونین که برای استادی دانشگاه درس بخونین و تلاش بکنین.

البته به نظرم همه ی ذهنتون رو درگیر یک شغل نکنین و سعی کنین از شغل همسرتون هم اگاهی به دست بیارین.با این توصفاتی هم که از محل کار فعلیتون کردین حالا حالا ها پیشرفتی نداره.

خواهش میکنم.موفق باشین.

ممنون از وقتی که گذاشتید

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram.a نمایش پست ها
    با این همه مخالفت هایی که همسرتون دارن چیکار میتونین بکنین به نظرتون

اول از همه تصمیمتونو یکبار برای همیشه بگیرین و به علایق خودتون توجه کنین نه همسرتون چون پشیمونی بعدش سودی نداره

بعدشم ماشالا شما سر پر سودایی دارین چون به نظر من شما برای برآوردن اهدافتون راهی به جز پیشرفت شغلی در همون رشته ی خودتون ندارین

همون وکالت یا قضاوت میتونه سرخط آمال و آرزوهاتون باشه چون خودتون که یه بار تجربه کردین

اگه بخوایین با تخیل و حدسی پیش برین آخرش همین میشه که شغل غیر مرتبط و دم دستی بهتون پیشنهاد میشه

تا فرصت هست برای رسیدن به آرزوتون ک کارهای پژوهشی و تدریس تو دانشگاه هست رو از همین الان شروع کنین

چون چیزی نیست که انسان بخواد و بهش نرسه

البته از بلند پروازی هم پرهیز کنین که به جای پیشرفت بدجور زمینتون میزنه چون خیلی ها اون شغل منشی گری رو هم ندارن

تا فرصت هست بجنبین و برای اهدافتون تلاش کنین

ممنونم ازتون
    ولی من نمیتونم نسبت به علایق همسرم کاملا بی توجه باشم، من یک زندگی مشترک دارم که خیلی برام با ارزش هست و نمیخوام خدایی نکرده اون رو فدای علایق شخصی و خواسته های خودم بکنم.
    البته همسرم با کار تدریس و پژوهش برای من خیلی موافق هستن و مشکلشون فقط با قضاوت و وکالت هست.
    الان نمیدونم این کار پیش روی خودم رو رها کنم و برم دنبال کارهایی که آینده ی معلومی نداره یا نه، به این کار ادامه بدم و در کنارش با وجود سختی زیاد به کارهای دیگه هم بپردازم!

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saloomeh نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتید

خواهش میکنم.امید وارم بهترین راهی رو که میشناسین انتخاب کنین.
    موفق باشین
    امضای ایشان
    ...!

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saloomeh نمایش پست ها
    ممنونم ازتون
    خوب شما که الویتهاتون رو تقریبن تو زندگیتون میدونین

همونطور که متوجه شدم زندگی مشترکتون الویت اول شماست خوب پس شرایط شغلی و تحصیلتونو با

زندگیتون و همسرتون تطبیق بدین و انتظار نداشته باشین که هم زندگیتون و هم شغلتون

اونطور که میخوایین بر وفق مراد پیش بره

فک نمیکنم موفقیت شغلی و تحصیلی علایق شخصی باشه بلکه میتونه باعث سربلندی همسرتون هم بشه

خوب انسان که برای راحتی و آسایش آفریده نشده

یه دوره ای باید سختی بکشین تا در آینده تو آرامش کامل باشین

پس روحیه ی جنگنده ایی داشته باشین

حداقل بعدش به خودتون میگین ک من که تلاشمو کردم

خوب نترسین همه ی راه ها رو امتحان کنین برای رسیدن به تدریس و پژوهش

هدف من تلنگر زدن بهتونه نه دل خوش کردن الکی

ایشالا ب آرزوهاتون برسین
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

12. کاربران زیر از bahram.a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18219
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram.a نمایش پست ها
    خوب شما که الویتهاتون رو تقریبن تو زندگیتون میدونین

همونطور که متوجه شدم زندگی مشترکتون الویت اول شماست خوب پس شرایط شغلی و تحصیلتونو با

زندگیتون و همسرتون تطبیق بدین و انتظار نداشته باشین که هم زندگیتون و هم شغلتون

اونطور که میخوایین بر وفق مراد پیش بره

فک نمیکنم موفقیت شغلی و تحصیلی علایق شخصی باشه بلکه میتونه باعث سربلندی همسرتون هم بشه

خوب انسان که برای راحتی و آسایش آفریده نشده

یه دوره ای باید سختی بکشین تا در آینده تو آرامش کامل باشین

پس روحیه ی جنگنده ایی داشته باشین

حداقل بعدش به خودتون میگین ک من که تلاشمو کردم

خوب نترسین همه ی راه ها رو امتحان کنین برای رسیدن به تدریس و پژوهش

هدف من تلنگر زدن بهتونه نه دل خوش کردن الکی

ایشالا ب آرزوهاتون برسین

ممنون ازتون بابت راهنمایی خوبتون
    با حرفهاتون موافقم، اینکه باید روحیه ی جنگنده ای داشت و یه مدت سختی کشید. من معتقد به این قضیه هستم و برای خیلی از مراحل زندگیم چنین تصمیماتی رو گرفتم ولی این بار توی چند راهی سختی افتادم که یه مقدار انتخاب برام دشواره
    امیدوارم بتونم بهترین راه رو برای خودم و زندگیم انتخاب کنم.

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18127
    تشکـر
    5
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل انتخاب شغل

سلام عزیزم
    بنظر من اول ببینیم همسرتون چرا با قضاوت و وکالت مخالفن؟اگه دلابلشون منطقی بود خب این دو گزینه رو لذارین کنار.از یه طرف به خودتون هم برمیگرده که چه چیزی براتون اولویت داره.بنظر من هرکسی خودش متوجه میشه درونش از چه چیزی احساس ذضایت داره،کاری رو انجام بدین که راضیتون کنه و اینکه همسرتون مخالفن به دلابل شخصیشون یا اینکه فعلا همین کار دم دسته یا اینکه از نظر ماای قانعتون میکنه نباشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد