صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 53

موضوع: استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

4979
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

Question استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

سلام به همه نماز و روزه تون قبول باشه امیدوارم انجمنو درست انتخاب کرده باشم!
    من18سالمه از وقتی که باحجاب شدم مانتویی بودم یعنی خانواده وآشنایانم هم اکثرا همین طور بودن ولی بدحجاب نیستم آرایش مختصری میکنم موهامم یه مقدارکمی بیرونه اما...همیشه ته دلم از چادروچادری شدن خوشم میومده برای دخترای چادری احترام خاصی قائلم ولی خب 2تا مشکل دارم:
    اولا وقتی این موضوعو با پدر ومادرم درمیون گذاشتم بابام که ازخداش بود من چادری شم ولی مامانم گفت تو عادت نداریو تو این گرماچته ولی مهم ترین دلیلی که میاره اینه که تو که تیپت ساده ست همین جوری هم حجابت خوبه تازه عادت نداری میگه جوگیر شدی شاید اینجورموقع ها من جوابی ندارم که بدم فقط میگم مامان جون منعلاقه دارم خب یعنی لزوم تغییر از مانتو به چادرو نمیدونم از فلسفه ودلیلش اطلاع ندارم البته فلسفه حجابو میدونمو درک میکنم تو مدرسه یا ایام محرم که چادر میزنم خیلی خوشحال میشم متوجه میشم انگار نگاه ها به سمتم کمتر میشه متلکا کم میشه همه یه جور دیگه بهم احترام میذارن خودمم خیلی حواسم به رفتارم هست که ابروچادریا رو نبرم
    مشکل دومم این هستش که من کاملا محجبه نبودم برای همین عادت ندارم بعداینکه دختر چادری فقط حجابشو کامل نمیکنه باید اخلاق و رفتار وقار ومتانتش هم تک باشه شیک پوش و مرتب باشه تا هم الگوباشه وهم دیگرانو تشویق کنه به حجابببخشید سرتونو درد اوردم حالا از شما چندتا چیزمیخوام اولا دوس دارم با تحقیق کامل برم سمت چادر علاقه دارم راجع بهش مطاله کنم پس اگه کتاب خوبی میشناسین که به زبون ساده وبا استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب برتر بگه بهم حتما معرفیش کنین
    بعد اینکهخواهریهای گلم که چادری هستن یا مخصوصا چادری شدن اتجربه هاشونو بگن
    خلاصه اینکه خسته شدم میخوام یه باربرای همیشه تصمیموبگیرم یا چادری بشم یا مانتویی بمونم

2. 3 کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18311
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دو راهی بزرگ وهمیشگی زندگی من..

سلام خانوم بسیارمحترم من عذرمیخوام که شما از خانوما جواب خواستین ولی من پیش قدم شدم برای جواب دادن،فقط اینو خدمتون بگم که به شخصه بعد از ماه ها خوندن مطالب این سایت الان با خوندن دغدغه شما اومدم ثبت نام کردم تا براتون پیغام بزارم،چون واقعا منو به وجدآوردین جدا میگم دوستان هم سنو سال من که یه کوچولو توجامعه بادقت نظر میکنن وتا حدودی ریز بین باشن مویدحرف بنده خواهند بود که واقعا دست مریزاد که تو این سن با دیدگاه مادرتون شما همچین تصمیمی گرفتین بهتون با همه وجود از صمیم قلب تبریک میگم که تودلتون این پوشش تو اولویت ولی نیاز به مستحکم شدن اعتقاداتون وراسخ تر بودنتون نسبت به انتخاب چادر دارین من بهتون به عنوان یه برادر بزرگتر پیشنهاد میدم برنامه شبکه ۲با عنوان از لاک جیغ تا خدا و همچنین کتاب اگه اشتباه نکنم (چی شد چادری شدم )که خاطرات یه سری خانوم هایی که توضیح دادن چطور این پوشش انتخاب کردن که بسیار دل نشین جذابه،امیدوارم به حق صاحب همین ماه قسم و امام زمان با اعتقاد کامل و اراده ای پولادین راسخ انتخاب درست خودتونو عملی تثبیت کنید، یا حق

4. 4 کاربران زیر از hamedbky بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18311
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من عذر میخام چون تند تند تایپ کردم بدون دقت ویرایش بعضی جملاتم منقطع و کامل نیس

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی وحرفای قشتگتون جناب hamedbky. چندقسمتی از برنامه لاک جیغو دیدم الانم به توصیه یکی از همون دخترخانوما مشغول خوندن وصیت نامه شهدا هستم اون کتابی روهم که شما گفتین چشم حتما مطالعه میکنم
    امیدوارم شما هم به عنوان یه آقا حجاب مخصوص به خودتون رو همیشه رعایت کنید

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17566
    تشکـر
    1,418
    تشکر شده 873 بار در 505 پست
    میزان امتیاز
    10

خب من دوسال پیش مانتویی بودم...ارایش نداشتم...موهامم تا حدودی بیرون بود...
    کتاب استاد مطهری رو خوندم
    و واقعا روم تاثیر گذاشت
    طوری که با جون و دل چادرو انتخاب کردم
    پدر من موافق بود و مادرم مخالف
    خیلی از دوستام و اشناهام اذیتم میکردنم ک چرا این شکلی شدی...سختته...اذیت میشی ... و حتی مسخرم میکردن....میگفتن بیخیالش شو
    ولی من واقعا چادرو دوس داشتم و دارم
    نگاه بقیه کم شد...ی جورایی چادر واسم شد امنیت
    احترامی که همکلاسی های پسر..ب من میزارن,ب دوستام نمیزارن
    با چادر احساس ارامش دارم
    نگران نیستم ک الان فلانی داره نگام میکنه و هزار تا چشم رومه
    ولی خب خداییش دلم بعضی وقتا میخاد با مانتو...با همون تیپ قبلم برم بیرون
    ک خیلی زود گذره و سریع فراموش میکنم
    ولی ب نظرم
    خیلیا هستن ک مانتویی هستن و حجابشون هم کامله
    درسته چادر حجاب برتر هس
    ولی میتونیم با مانتوی مناسب و تیپ ساده حجاب کافیو داشته باشیم
    امضای ایشان

باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد
    آن قدر که اشک ها خشک شوند
    باید این تن اندوهگین را چلاند
    و
    بعد دفتر زندگی را ورق زد
    به چیز دیگری فکر کرد
    باید پاها را حرکت داد
    و
    همه چیز را از نو شروع کرد

8. 4 کاربران زیر از شقایقم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

عزیزم خیب شما خودت که اینطور فکر میکنی چرا با مانتو حجاب کامل و رعایت نکردی ؟چراچادری شدی؟ دقیقا همینو میخوام بدونم که اگه مانتویی بمونم و فقط محجبه تربشم کافیه؟
    اگه ممکنه اسم کتاب شهیدمطهری رو هم بگید

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

فکرمیکنم اینجاکسی زیاداطلاعاتی درمورد سوال من نداشته باشه یاشایدم موضوع براتون جالب نبوده به هرحال ازدونفری که راهنماییم کردن خیلی ممنونم
    خواستم بدونم سایتی رونمیشناسید که تخصصی تربه سوال من مربوط باشه وپاسخگوییش بهترباشه؟؟ممنون میشم معرفی کنید

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

به جز سه نفرمون قدرت خدا دخترای این سایت. همههههه از دم چادرین.

خیلی جالب نه؟؟؟...جای خوبی امدی برای. کمک گرفتن. تا دوروز صبر بده تا بیان برات توضیح بدن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

دختر نسیتم ولی چیزایی رو ک میدونم برات میگم

نمی دونم وارد دانشگاه شدی یا نه؟ احتمالن هنو دانشجو نیستی

اگه نیستی بزا بعد از اینکه وارد دانشگا شدی اون موقع تصمیمتو بگیر چون خیلیا میدونن چی میگم

بعدشم انتخاب کردن یا نکردن چادر بیشتر به خودت ، بعد محیط اطرافت بستگی داره

چون بعضی جاها واقعن نمیتونی چادری باشی اصن برات عذاب آور میشه

مثلن دانشگاه البته دانشگاه هایی ک جوشون جور دیگه اس

یه چیزو هم بگم که چادری شدن خ آسونه اما من خیلی از دخترا رو دیدم ک بعد از چادری شدن نتونستن اونو کنار بزارن

حتا بیشترشون هم خواستن که حداقل دو روز تیپ مانتویی بزنن نتونستن چون واقعن بعد از یه مدت چادر یه جو سنگین

روانی داره ک درآوردنش خ سخت میشه ، اگ حجابت درسته پ چرا میخوای چادری بشی؟ محدودیت هاش رو هم قبول کنی؟

الکی شعار ندین ک محدودیت نداره !
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

14. 4 کاربران زیر از bahram.a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

من فقط از دخترای خوب سایت کمک نخواستم بلکه آقایونم اگه تجربه ای از اطرافیانشون برای تعریف دارن یا کتابی سایتی برای معرفی میشناسن یا به طور کلی نظری راجع به سوالم یا حجاب یه دختر دارن بگن خیلی خوشحال میشم
    خواهرای گلم تواین سایت چه چادریها چه ازهرنوع حجابی هستن منتظرنظراتشون هستم چون من الان خیلی احتیاج به مشورت دارم خیلی تردید دارم شایداین مسئله که ذهن منو مشغول کرده به نظرخیلی ازشماها مسخره بیاد ولی باورکنین من خیلی درگیرشم همش دارم ازخدا میخوام اگه بایدچادری بشم معرفتشو منطقشو بهم بده امیدوارم شماها وسیله بشین کمکم کنید با نظرات خوبتون

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

درجوا[QUOTE=bahram.a;103492]دختر نسیتم ولی چیزایی رو ک میدونم برات میگم

نمی دونم وارد دانشگاه شدی یا نه؟ احتمالن هنو دانشجو نیستی

اگه نیستی بزا بعد از اینکه وارد دانشگا شدی اون موقع تصمیمتو بگیر چون خیلیا میدونن چی میگم

بعدشم انتخاب کردن یا نکردن چادر بیشتر به خودت ، بعد محیط اطرافت بستگی داره

چون بعضی جاها واقعن نمیتونی چادری باشی اصن برات عذاب آور میشه

مثلن دانشگاه البته دانشگاه هایی ک جوشون جور دیگه اس

یه چیزو هم بگم که چادری شدن خ آسونه اما من خیلی از دخترا رو دیدم ک بعد از چادری شدن نتونستن اونو کنار بزارن

حتا بیشترشون هم خواستن که حداقل دو روز تیپ مانتویی بزنن نتونستن چون واقعن بعد از یه مدت چادر یه جو سنگین

روانی داره ک درآوردنش خ سخت میشه ، اگ حجابت درسته پ چرا میخوای چادری بشی؟ محدودیت هاش رو هم قبول کنیالکی شعار ندین ک محدودیت نداره
    درجوابتون بگم دقیقا مسئله منم همین "چرا"هستش فعلا فقط میتونم بگم چادر رو دوس دارم ولی دراین وضع هم حجابم خوبه فقط نمیدونم کافیه یانه؟
    برای زیارت ماه محرم مدرسه چادر میزنم البته مدرسه اجباریه باعشق میپوشمش ولی اینکه پوشش همیشگیم باشه رو تردید دارم برای همین کمک خواستم که کمکم کنید یه تصمیم قاطع بگیرم

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ببین یاس جون

من خودم به شخص از چادر خیلییی بدم میاد خیلییی ها

و دید خوبی هم به چادریا. ندارم

خیلی عصبیم میکنه وقتی سر میکنم از خودم راضی نیستم پس دلیلی هم نمیبینم وقتی دلم راضی نیست بپوشم

تیپ زدنم. مس خودت فوق العاده. دختر مانتویی ساده ای هستم

نه از این دخترایی که یک کیلو ارایش میکنن نه مانتوم تنگ و کوتاه نه موهام مدل دار میدم بیرون این تیپ ها ادم خودش تو خیابون بپوش عذاب وجدان میگیره

بازم رضایت خودت مهم. اگه میدونی که تیپ مانتویت خیلی بهتره. شرایط جو هم بهتره. و وقتی چادر میپوشی یکم شرایط جوی دور و برت اذیتت میکنه مردم با حرفهاشون. تعنه بهو میزنن به قول بهرام. محدودیت هاش اذیتت میکنن همون مانتویی باشی خوبه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

18. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام

خب عزیزم شما تکلیف خودتون رو مشخص کردین

و مسیرایی ک باید برین رو انتخاب کردین

دیگه مشکلی نیست
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط *یاس* نمایش پست ها
    سلام به همه نماز و روزه تون قبول باشه امیدوارم انجمنو درست انتخاب کرده باشم!
    من18سالمه از وقتی که باحجاب شدم مانتویی بودم یعنی خانواده وآشنایانم هم اکثرا همین طور بودن ولی بدحجاب نیستم آرایش مختصری میکنم موهامم یه مقدارکمی بیرونه اما...همیشه ته دلم از چادروچادری شدن خوشم میومده برای دخترای چادری احترام خاصی قائلم ولی خب 2تا مشکل دارم:
    اولا وقتی این موضوعو با پدر ومادرم درمیون گذاشتم بابام که ازخداش بود من چادری شم ولی مامانم گفت تو عادت نداریو تو این گرماچته ولی مهم ترین دلیلی که میاره اینه که تو که تیپت ساده ست همین جوری هم حجابت خوبه تازه عادت نداری میگه جوگیر شدی شاید اینجورموقع ها من جوابی ندارم که بدم فقط میگم مامان جون منعلاقه دارم خب یعنی لزوم تغییر از مانتو به چادرو نمیدونم از فلسفه ودلیلش اطلاع ندارم البته فلسفه حجابو میدونمو درک میکنم تو مدرسه یا ایام محرم که چادر میزنم خیلی خوشحال میشم متوجه میشم انگار نگاه ها به سمتم کمتر میشه متلکا کم میشه همه یه جور دیگه بهم احترام میذارن خودمم خیلی حواسم به رفتارم هست که ابروچادریا رو نبرم
    مشکل دومم این هستش که من کاملا محجبه نبودم برای همین عادت ندارم بعداینکه دختر چادری فقط حجابشو کامل نمیکنه باید اخلاق و رفتار وقار ومتانتش هم تک باشه شیک پوش و مرتب باشه تا هم الگوباشه وهم دیگرانو تشویق کنه به حجابببخشید سرتونو درد اوردم حالا از شما چندتا چیزمیخوام اولا دوس دارم با تحقیق کامل برم سمت چادر علاقه دارم راجع بهش مطاله کنم پس اگه کتاب خوبی میشناسین که به زبون ساده وبا استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب برتر بگه بهم حتما معرفیش کنین
    بعد اینکهخواهریهای گلم که چادری هستن یا مخصوصا چادری شدن اتجربه هاشونو بگن
    خلاصه اینکه خسته شدم میخوام یه باربرای همیشه تصمیموبگیرم یا چادری بشم یا مانتویی بمونم
    خانم یاس سلام.

اول بهتون تبریک میگم به خاطر رو حیه حق پذیریتون.همین که دنبال حجاب بودید و هستید و ذهنتون درگیر پوششتون هست واقعا

تحسین برانگیزه.اما گفتن چند نکته خالی از لطف نیست.

1 اینکه در اسلام حجاب کامل حجابی هست که زیبایی های طاهری زن پوشیده باشه. حالا این پوشیدگی حتما با چادر محقق نمیشه.

هر چند که چادر حجاب برتر هست و بسیار ستودنی هست که کسی که چادر می پوشه.

اما دومین نکته ای که باید بگم و فکر کنم به مراتب از اولی مهم تر هست اینه که چادر به نظر من مقوله ی مقدسی هست

و احترام این نوع پوشش رو باید نگه داشت.هر کسی به این درجه از بندگی خدا نائل نمیشه(سوء برداشت نشه که کسی که چادر می پوشه از هر جهت خوب هست و هیچ عیبی نداره.

هستند افرادی که مانتویی هستند و از هر جهت از خیلی از چادری ها بهتر هستن)

اما به هر حال میگم بهتون که احترام نگه داشتن این پوشش یعنی اینکه جزء افرادی نباشید که بخوان خطا های خودشون رو زیر این نوع پوشش قرار بدن.

به هر حال از اینکه علاقه ی زیادی به چادری شدن دارید واقعا ستودنی و زیباست.

زیرا بهترین پوشش برای اینکه زیبایی ها و جذابیت های یک زن رو میتونه پوشش بده همین چادر هست.

3 و سومین موردی که باید بگم این هست که زمانی که هدفتون رو مشخص کردید و چادر رو انتخاب کردید

بدانید که این انتخاب برای خودتون هست و خودتون هستید که این راه رو انتخاب کردید .

پایه های این انتخاب رو به راستی محکم کنید تا با هر حرفی پایه ها نلغزند.زمانی که در دانشگاه و جو آنجا قرار گرفتید و احیانا با حرفای دوستایی که دیدگاهشون

به این پوشش متاسفانه بد هست عقیده تون سست نشه و بتونید با هر نوعی مخالفت مقابله کنید و دوام بیارید.

4 شاید موردی محسوب نشه اما می خوام بگم که زمانی که انتخاب کردید پای انتخابتون بمونید چون اگر پا روی عقیده خودتون بذارید یعنی شخصیت خودتون

رو خورد کردید و این یعنی اینکه ثبات حرفی ندارید و نمی توانید روی عهدی که حد اقل با خودتون بستید بمانید.

و این نماند روی عهد خودتون میتونه براتون در زندگی تبعاتی داشته باشه.

21. 3 کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    10

شاید موردی محسوب نشه اما می خوام بگم که زمانی که انتخاب کردید پای انتخابتون بمونید چون اگر پا روی عقیده خودتون بذارید یعنی شخصیت خودتون

این حرف رو خیلی باور دارم یاس عزیز

حتما ب حرفشون گوش بدین
    امضای ایشان

23. 2 کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

منم خودم چادری های رو دیدم که خیلی ازشون بدم اومده انگار چادرشون باعث غرورشون شده وخودشونو ازهمه برتر میبینن ولی خب چندتا از گل ترین دوستامم چادرین ومطمئنم این گل بودن بیشترش برمیگرده حجاب برتر و اخلاق برتری که به دنبالش اومده
    من وضعیت پوشش الانم خوبه ولی ته قلبم کاملا راضی نیستم گاهی اوقات پیش میاد هرکاری میکنم کمتر دیده شم بیرون کیف یاسکی رو میگرفتم جلوی خودم به بابام میگفتم شیشه ها ماشینشو دودی کنه یعنی باطنیدوس داشتم کمتر به چشم بیام ولی ظاهری نه البته وقتایی هم شده به اقتضای سنم یه مقدار
    موهامو مدل بدم آرایشمو بیشتر کنم بعدشم پشیمون میشدم
    پریماه جون خیلی از رودرو بری هام همیشه مانتویی موندن مثل خودم هیچ وقت هم دغدغه شو نداشتن نمیدونم این دوگانگی چرا برای من پیش اومد هر روزهم داره پر رنگ تر میشه

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    10

منم خودم چادری های رو دیدم که خیلی ازشون بدم اومده انگار چادرشون باعث غرورشون شده وخودشونو ازهمه برتر میبینن ولی خب چندتا از گل ترین دوستامم چادرین ومطمئنم این گل بودن بیشترش برمیگرده حجاب برتر و اخلاق برتری که به دنبالش اومده
    من وضعیت پوشش الانم خوبه ولی ته قلبم کاملا راضی نیستم گاهی اوقات پیش میاد هرکاری میکنم کمتر دیده شم بیرون کیف یاسکی رو میگرفتم جلوی خودم به بابام میگفتم شیشه ها ماشینشو دودی کنه یعنی باطنیدوس داشتم کمتر به چشم بیام ولی ظاهری نه البته وقتایی هم شده به اقتضای سنم یه مقدار
    موهامو مدل بدم آرایشمو بیشتر کنم بعدشم پشیمون میشدم
    پریماه جون خیلی از رودرو بری هام همیشه مانتویی موندن مثل خودم هیچ وقت هم دغدغه شو نداشتن نمیدونم این دوگانگی چرا برای من پیش اومد هر روزهم داره پر رنگ تر میشه
    هیچوقت خودتون رو بلاتکلیف نذارین

انتخاب کردن ی مسیر درست ب کل زندگیتون جهت میده

اگه ب چادر علاقه دارین بپوشین

و اون حدودایی ک خودتون میدونین رعایت کنین

همیشه پایدار باشین
    امضای ایشان

26. کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستانی که میگفتن چادر محدودیت داره من کاملا موافقم ممکنه نتونی خوب جمع وجورش کنی دست وپاگیرباشه تو باد وبارون و گرودخاک تمام لباستو کثیف کنه ومخصوصا تو شهرخودم اهواز که هواش الان مثل چهنم شده چادری بودن سخته ولی جواب همه اینا رو یه دختر خانمی تو کتاب "چی شدکه چادری شدم"اینطور داده بود که : همه این مشکلات به رضایت خدا و حس کردن لبخندش وقتی به آسمون نگاه میکنی میارزه
    من خودم اگه به قول تیم مشاوره پایه های انتخابم محکم بشه تمام سختیا وحرف وحدیثا رو میتونم تحمل کنم
    موضوع دیگه ای که ذهنمو مشغول کرده وتوی همین کتاب هم بهش
    اشارهشده بود اینه که چرا اکثر ما درماه محرم یا موقع زیارت چادر میزنیم خب برای حفظ حرمت امام حسین، امام رضا،و...خب الانم ما مقابل امام زمان وازهمه مهمتر در همه لحظات مقابل خداییم چرا برای حفظ حرمت اونا کاری نکنیم میدونین یعنی دغدغه م اینه که نکنه دینی مسئوليتی به گردنم باشه؟؟آخه تو قرآن هم یه آیه دیدم که میگفت زنان مسلمان بایید از جلباب استفاده کنند واون رو به خودشون نزدیک کنند بعد فهمیدم جلباب پوششی شبیه چادر میشده یعنی تو قرآن هم بهش اشاره شده
    ویرایش توسط *یاس* : 06-30-2015 در ساعت 01:48 AM

28. 3 کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16464
    تشکـر
    128
    تشکر شده 105 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    9

راهنمایی رو دوستان کردن فقط میتونم بگم آفرین به خودتون و این حس قشنکتون ببالین

30. 3 کاربران زیر از m.stroozan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاورا ودوستای مجازی خوبم ممنون ازهمه مشاوره نظرات وکلاحسای قشنگی که بهم دادید دست همگی درد نکنه
    فکرمیکنم من الان یه مدتی باید خوب مطالعه کنم با اینکه تازه کنکور دادم ولی بازم مثل قبل تا دیروقت مشغول خونددنم طوری که صدای مامان بابام دراومده میگن مگه میخوای دوباره کنکور بدی ؟مگه قبول نمیشی؟
    خلاصه باید حسابی تحقیق کنم که فلسفه شو بفهمم که اگه یه روز یکی ازم پرسید چیشد چادری شدی؟محکم وقاطع جوابشو بدم پس همچنان کمکتوبمن قطع نکنین اگه کتاب خوبی،سخنرانی جالبی میشناسید حتما بهم معرفی کنید.
    درنهایت وقتی تصمیممو گرفتم توهمین تاپیک خبرمیدم.

32. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13756
    تشکـر
    369
    تشکر شده 145 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    10

مشاورا ودوستای مجازی خوبم ممنون ازهمه مشاوره نظرات وکلاحسای قشنگی که بهم دادید دست همگی درد نکنه
    فکرمیکنم من الان یه مدتی باید خوب مطالعه کنم با اینکه تازه کنکور دادم ولی بازم مثل قبل تا دیروقت مشغول خونددنم طوری که صدای مامان بابام دراومده میگن مگه میخوای دوباره کنکور بدی ؟مگه قبول نمیشی؟
    خلاصه باید حسابی تحقیق کنم که فلسفه شو بفهمم که اگه یه روز یکی ازم پرسید چیشد چادری شدی؟محکم وقاطع جوابشو بدم پس همچنان کمکتوبمن قطع نکنین اگه کتاب خوبی،سخنرانی جالبی میشناسید حتما بهم معرفی کنید.
    درنهایت وقتی تصمیممو گرفتم توهمین تاپیک خبرمیدم.
    سلام خواهر گلم
    ببخشید که دیر اومدم یه استاد داشتیم که خیلی حرفای جالبی میزد میگفت ایا تا حالا به این فکر کردید چرا ایه های حجاب در سوره نور امده؟ ارتباط بین نور وحجاب چیست؟
    حالا دوست دارم جوابای شما را بدونم؟

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

سلام. من هم به عنوانه یه دختر چادری ، که از 12_13سالگی چادر زدم تا الان که 25سالمه، که اتفاقا تو اهواز هم ساکن هستم، نه گرمایی حس کردم با چادر ، نه محدودیتی واسم داشته ، نه تو روزای بارونی گذاشتم گلی بشه نه خاکی. تیپمم همیشه بهترین تیپو شیک ترین لباسارو پوشیدم ، از بهترین رنگا و شادترین رنگا استفاده کردم تا کسی جرأت نکنه بگه چادریا تیپ ندارن یا بد تیپن. اطرافیانو دوستو آشنا هم اونایی که چادرین مثل خودم شیک پوشو زیبا بودن ، و همیشه هم متنفر بودم از صدا و سیما و فیلمسازامون که تو تلویزیون هر بدبخت بیچاره ای رو که میخوان نشون بدن یه چادر میندازن سرش ، متاسفم براشون.

در کل طبق فرمایش دوستمون چادر یه مسئولیتی به گردنمون میزاره که باید خیلی مواظب رفتارمون باشیم که چادر رو زیر سوال نبریم.
    البته حرفای من ربطی به استدلالو منطق راجبه چادر نبود فقط چون دوستمون توی پست اولشون خواستن نظر چادریا رو بدونن و کمی حرف از دستو پاگیر بودن و گرما بود اینارو گفتم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط love : 07-02-2015 در ساعت 06:07 PM

35. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    سلام. من هم به عنوانه یه دختر چادری ، که از 12_13سالگی چادر زدم تا الان که 25سالمه، که اتفاقا تو اهواز هم ساکن هستم، نه گرمایی حس کردم با چادر ، نه محدودیتی واسم داشته ، نه تو روزای بارونی گذاشتم گلی بشه نه خاکی. تیپمم همیشه بهترین تیپو شیک ترین لباسارو پوشیدم ، از بهترین رنگا و شادترین رنگا استفاده کردم تا کسی جرأت نکنه بگه چادریا تیپ ندارن یا بد تیپن. اطرافیانو دوستو آشنا هم اونایی که چادرین مثل خودم شیک پوشو زیبا بودن ، و همیشه هم متنفر بودم از صدا و سیما و فیلمسازامون که تو تلویزیون هر بدبخت بیچاره ای رو که میخوان نشون بدن یه چادر میندازن سرش ، متاسفم براشون.

در کل طبق فرمایش دوستمون چادر یه مسئولیتی به گردنمون میزاره که باید خیلی مواظب رفتارمون باشیم که چادر رو زیر سوال نبریم.
    البته حرفای من ربطی به استدلالو منطق راجبه چادر نبود فقط چون دوستمون توی پست اولشون خواستن نظر چادریا رو بدونن و کمی حرف از دستو پاگیر بودن و گرما بود اینارو گفتم.
    موفق باشید.

ببخشید برام یه سوال پیش امد

شما که چادر میپوشید؟؟
    چجوری دیگه تیپ میزنید؟؟ میگید رنگترین و شاد ترین لباس هارو میپوشید؟؟؟؟؟؟ مگه چادرتون چجوری میپوشید که لباساتون. تیپتون معلوم
    ببخشید واقعا برام سوال بود. چادر که مشکی سرتاپا دیگه تیپ زدن که میگید چیه؟؟این وسط؟؟
    ویرایش توسط پریماه. : 07-02-2015 در ساعت 06:28 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ببخشید برام یه سوال پیش امد

شما که چادر میپوشید؟؟
    چجوری دیگه تیپ میزنید؟؟ میگید رنگترین و شاد ترین لباس هارو میپوشید؟؟؟؟؟؟ مگه چادرتون چجوری میپوشید که لباساتون. تیپتون معلوم
    ببخشید واقعا برام سوال بود. چادر که مشکی سرتاپا دیگه تیپ زدن که میگید چیه؟؟این وسط؟؟
    پریماه جان هرچند که از من سوال نشد ولی جواب میدم
    خیلی قشنگ معلومه چادری هایی که تیپ میزنن با اونایی که نمیزنن
    کفشای شیک و مانتوی شیک و مقنعه، یا مثلا ساق و روسریشونو ست میکنن، کیف و کفش هم ایضا!
    و کلا تمیزن، معلومه که به خودشون میرسن
    شما ایرانو با عربستان اشتباه گرفتی :d:d

38. 2 کاربران زیر از fatemeh.74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.74 نمایش پست ها
    پریماه جان هرچند که از من سوال نشد ولی جواب میدم
    خیلی قشنگ معلومه چادری هایی که تیپ میزنن با اونایی که نمیزنن
    کفشای شیک و مانتوی شیک و مقنعه، یا مثلا ساق و روسریشونو ست میکنن، کیف و کفش هم ایضا!
    و کلا تمیزن، معلومه که به خودشون میرسن
    شما ایرانو با عربستان اشتباه گرفتی :d:d
    همه چیز که زیر چادر دیگه خوشتیپی و بد تیپی معلوم نیست. منظورم این

اینجوریا که شما میگید خیلی کم پیدا میشن
    عق اصلا عربستان حرفش نزن قابل مقایسه نیستن با ایرانیا
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

دوست عزیز این رو همین ابتدای امر بیان کنم که من اصلا در حدی نیستم که بخوام درمورد فلسفه و منطقه چادر و چادری شدن نظر بدم ، اصلا هم دوست ندارم با کسی راجبه این موضوع بحث کنم ، هرکسی مختاره که خودش پوشش رو انتخاب کنه و هیچ کس حق نداره دیگری رو مجبور به کاری کنه ، خیلی خوشحال میشم وقتی دخترای مانتویی چادر رو انتخاب میکنن و مثل یاس جان میخوان با دلیل چادر رو انتخاب کنن ، یه جورایی به حالشون غبطه میخورم ، چون من خانوادم چادری بودن ، من هم چادری شدم ، ولی الان خیلییییییییییی بیش از اون چیزی که فکرشو بکنید خوشحالم که پوششم چادره ، همینطور که گفتم هیچوقت اذیت نشدم باهاش ، نه تو گرمای اهواز گرمای بیش از اندازه ی تحملم رو حس کردم نه تو روزای بارونی اذیتم کرد ، نه اینطور بود که بگم واااای این پاساژ نرم همش دختر پسرای فشنه یا واااای زشته اگه با همسرم برم فلان کافی شاپ جای آدمای چادری نیست ، همیشه هم با افتخار سرم کردمو هیچ وقت یکبار هم نشده گلایه کنم ازشو به فکرم بیاد که کنار بزارمش ، چون خدا تواناییشو بهم داده و واقعا توانه استفاده ازشو دارم.
    البته شاید اینکه چادر محدودیت ایجاد کنه واسه دستها درسته ، مثلا اگر وسیله ای بخوای بگیری یا بازار بری خریداتو راحت نتونی بگیری درسته ولی الان که دیگه چادرا همه آستین دار و راحت شدن که این قضیه هم حل شده.
    حالا راجبه سوالای شما دوست گلم:
    میگی مگه میشه با چادر هم تیپ زدو اصلا مگه تیپت معلومه یا رنگایی که میپوشی مگه معلومه ؟ اابته هدف از این سوالتون مشخصه یعنی میخواید بگید مگه چادرتو باز میزاری ؟؟؟؟ که تیپت معلوم میشه ؟؟؟ مگه میشه ؟؟؟ مگه داریم ؟؟
    هههههههه
    اینو بگم که من ادعایی ندارم که خوبمو خودمو برتر بدونم و بگم چادریه به تمام معنایی هستم ولی خوب منی که دارم اینارو میگم جزء اون دسته نیستم که فقط گردیه صورتشون پیداست، یا چادره معمولی (سنتی) میپوشن، من چادری که میزنم چادر دانشجوییه ، البته چهار پنج ساله که این چادر رو میزنم وگرنه تا قبلش چادرم معمولی بودو بازم راحت بودم ولی الان برای راحتیه بیشتر دانشجویی میزنم ، همینطور که حتما دیدی آستینها بیرونه ، پس رنگی که استفاده میشه معلومه همیشه هم روسری زدم چه دانشگاه چه بازار چه مهمانی یعنی کلا از مقنعه بدم میاد ، واسه دانشگاه هم یا روسری مشکی یا قهوه ای یا کلا رنگای سنگین متناسب با رنگه مانتوم پوشیدم. همیشه صورتم اصلاح کرده و ابروهام بهترین فرم بوده ،نگید پس تو چادری نیستی که حتی تو فکره ابروهاتی که چه مدلی باشه ولی خودتم خوب میدونی که یه دختر حساسیتش چیه و منم میخوام بگم که یه دختر چادری هم این حساسیتارو داره و توی آراستگیش تاثیر داره .(بازم می گم من ازون چادریای سفتو سخت نیستم )
    میگم خوش میپوشمو شیک ، من که قرار نیست چادرمو جلو آقایون باز کنم یا تیپمو نشونه مردا و پسرای تو کوچه و خیابونو دانشگاه نشون بدم ، دوست دارم بین دوستام یا مهمونیایی که میرم یا تو بازار یا مغازه یا جایی اگه چادرم باز بودو خانمی تیپمو دید نگه اه اه اه چادریا بد تیپ یا بد هیکلن ، دوست دارم اگه یه خانم هم تیپم رو ببینه قضاوته بدی راجبه چادریا نکنه . من خودم دیدم چادریایی رو که به وضع ظاهریشون نمیرسن ولی نباید با دیدنه یه نفر راجبه همه قضاوت کرد ، یا اینکه لازم نیست کسی تیپه منو تو بازارو کوچه ببینه ، همینکه توی مراسمی چادرمو در بیارم یا تو عروسیا میبینن یه خانمه چادری چه نوع تیپی میتونه داشته باشه این واسم کافیه لازم نیست مردا و پسرا منو ببیننو قضاوت کنن که اینم طبق گفته ی دوستمون یه چادریه شیک کلا از ظاهرش میتونی اینو بفهمیو میدونم آقایونم به این توجه کردن ولی من تو جمع زنونه هم دوست دارم شیک بودن رو نشون بدم.
    دوست عزیز هیچکس بدونه نقص نیست ما چادریا هم نواقصی داربم ولی اگه یه نفرو دیدی با یه نقص به پای همه نباید گذاشت ، ضمنا چادر ملاک برتری نیست ، فقط یه پوشش و انتخابه و مسلما کاملترین پوشش. من هم مثل شما چادریایی رو دیدم که تائیدشون نمیکنم و همینطور مانتوییایی که واقعا دخترای خوبی هستن ، کما اینکه بیشتر دوستان من مانتویی و فشن هستنو واقعا هم من اونارو دوست دارم هم اونا منو .

41. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

دوست عزیز این رو همین ابتدای امر بیان کنم که من اصلا در حدی نیستم که بخوام درمورد فلسفه و منطقه چادر و چادری شدن نظر بدم ، اصلا هم دوست ندارم با کسی راجبه این موضوع بحث کنم ، هرکسی مختاره که خودش پوشش رو انتخاب کنه و هیچ کس حق نداره دیگری رو مجبور به کاری کنه ، خیلی خوشحال میشم وقتی دخترای مانتویی چادر رو انتخاب میکنن و مثل یاس جان میخوان با دلیل چادر رو انتخاب کنن ، یه جورایی به حالشون غبطه میخورم ، چون من خانوادم چادری بودن ، من هم چادری شدم ، ولی الان خیلییییییییییی بیش از اون چیزی که فکرشو بکنید خوشحالم که پوششم چادره ، همینطور که گفتم هیچوقت اذیت نشدم باهاش ، نه تو گرمای اهواز گرمای بیش از اندازه ی تحملم رو حس کردم نه تو روزای بارونی اذیتم کرد ، نه اینطور بود که بگم واااای این پاساژ نرم همش دختر پسرای فشنه یا واااای زشته اگه با همسرم برم فلان کافی شاپ جای آدمای چادری نیست ، همیشه هم با افتخار سرم کردمو هیچ وقت یکبار هم نشده گلایه کنم ازشو به فکرم بیاد که کنار بزارمش ، چون خدا تواناییشو بهم داده و واقعا توانه استفاده ازشو دارم.
    البته شاید اینکه چادر محدودیت ایجاد کنه واسه دستها درسته ، مثلا اگر وسیله ای بخوای بگیری یا بازار بری خریداتو راحت نتونی بگیری درسته ولی الان که دیگه چادرا همه آستین دار و راحت شدن که این قضیه هم حل شده.
    حالا راجبه سوالای شما دوست گلم:
    میگی مگه میشه با چادر هم تیپ زدو اصلا مگه تیپت معلومه یا رنگایی که میپوشی مگه معلومه ؟ اابته هدف از این سوالتون مشخصه یعنی میخواید بگید مگه چادرتو باز میزاری ؟؟؟؟ که تیپت معلوم میشه ؟؟؟ مگه میشه ؟؟؟ مگه داریم ؟؟
    هههههههه
    اینو بگم که من ادعایی ندارم که خوبمو خودمو برتر بدونم و بگم چادریه به تمام معنایی هستم ولی خوب منی که دارم اینارو میگم جزء اون دسته نیستم که فقط گردیه صورتشون پیداست، یا چادره معمولی (سنتی) میپوشن، من چادری که میزنم چادر دانشجوییه ، البته چهار پنج ساله که این چادر رو میزنم وگرنه تا قبلش چادرم معمولی بودو بازم راحت بودم ولی الان برای راحتیه بیشتر دانشجویی میزنم ، همینطور که حتما دیدی آستینها بیرونه ، پس رنگی که استفاده میشه معلومه همیشه هم روسری زدم چه دانشگاه چه بازار چه مهمانی یعنی کلا از مقنعه بدم میاد ، واسه دانشگاه هم یا روسری مشکی یا قهوه ای یا کلا رنگای سنگین متناسب با رنگه مانتوم پوشیدم. همیشه صورتم اصلاح کرده و ابروهام بهترین فرم بوده ،نگید پس تو چادری نیستی که حتی تو فکره ابروهاتی که چه مدلی باشه ولی خودتم خوب میدونی که یه دختر حساسیتش چیه و منم میخوام بگم که یه دختر چادری هم این حساسیتارو داره و توی آراستگیش تاثیر داره .(بازم می گم من ازون چادریای سفتو سخت نیستم )
    میگم خوش میپوشمو شیک ، من که قرار نیست چادرمو جلو آقایون باز کنم یا تیپمو نشونه مردا و پسرای تو کوچه و خیابونو دانشگاه نشون بدم ، دوست دارم بین دوستام یا مهمونیایی که میرم یا تو بازار یا مغازه یا جایی اگه چادرم باز بودو خانمی تیپمو دید نگه اه اه اه چادریا بد تیپ یا بد هیکلن ، دوست دارم اگه یه خانم هم تیپم رو ببینه قضاوته بدی راجبه چادریا نکنه . من خودم دیدم چادریایی رو که به وضع ظاهریشون نمیرسن ولی نباید با دیدنه یه نفر راجبه همه قضاوت کرد ، یا اینکه لازم نیست کسی تیپه منو تو بازارو کوچه ببینه ، همینکه توی مراسمی چادرمو در بیارم یا تو عروسیا میبینن یه خانمه چادری چه نوع تیپی میتونه داشته باشه این واسم کافیه لازم نیست مردا و پسرا منو ببیننو قضاوت کنن که اینم طبق گفته ی دوستمون یه چادریه شیک کلا از ظاهرش میتونی اینو بفهمیو میدونم آقایونم به این توجه کردن ولی من تو جمع زنونه هم دوست دارم شیک بودن رو نشون بدم.
    دوست عزیز هیچکس بدونه نقص نیست ما چادریا هم نواقصی داربم ولی اگه یه نفرو دیدی با یه نقص به پای همه نباید گذاشت ، ضمنا چادر ملاک برتری نیست ، فقط یه پوشش و انتخابه و مسلما کاملترین پوشش. من هم مثل شما چادریایی رو دیدم که تائیدشون نمیکنم و همینطور مانتوییایی که واقعا دخترای خوبی هستن ، کما اینکه بیشتر دوستان من مانتویی و فشن هستنو واقعا هم من اونارو دوست دارم هم اونا منو .

مرسی از جوابتون

تتوضیح مختصر میدادید. مثل فاطمه جون بهتر بود من فقط معنی تیپ زدن. زیر چادر. ست کردن لباس میخواستم بدونم نه چیزایی دیگه

بازم مرسی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

عزیزم چرا میگی همه چیز زیر چادره ، خوش تیپیو بد تیپی معلوم نیست ؟؟؟
    من خودم چادیه خوش تیپو بد تیپو قشنگ از ظاهره طرف میفهمم. اگه یه چادری روسریش مرتب نباشه ، چروک باشه ، مانتوش چروک باشه ، رنگه مانتو و روسریش شنبه یه شنبه باشه ، مانتوش گشاد باشه آستیناش چروک باشه ، کفشاش تمیز نباشه ، شلوارش کثیف یا چروک باشه ، چادرش کثیف یا چروک باشه ، خودش به صورتش نرسه ، ابروهاش مرتب نباشه ، همه ی اینا موثره تا بتونی تشخیص بدی مرتبه یا نه ، لازم نیست چادرشو برات باز کنه تا ببینی همینه یکم اگه چادرش باز شد سرتاپاشو ببینی میتونی به همه ی اینا پی ببری .
    بازم میگم من با اونایی نیستم که فقط گردیه صورتشون پیداستو جلو چادرشونو تا بالا میدوزن یا با دست میگیرن ، من با اوناییم که چادریه متعادلن ، نه سفت سفت نه طوری که چادشونو به دست باد بسپارن.

44. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

عزیزم من تو پست اولم مختصر توضیح دادم ولی بعد از سوالتون ، چون دیدم چادر نیاز به توضیح داره توضیح دادم که شکو شبه ای نمونه. جواب سوالاتونو اگه متنی که نوشتمو بخونید معلومه و پاسخ دادم.اینکه تیپ زدن زیر چادر و ست کردن لباسا زیر چادر چه معنی میده.

موفق باشد.
    ویرایش توسط love : 07-02-2015 در ساعت 08:17 PM

45. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من خودم چادیه خوش تیپو بد تیپو قشنگ از ظاهره طرف میفهمم. اگه یه چادری روسریش مرتب نباشه ، چروک باشه ، مانتوش چروک باشه ، رنگه مانتو و روسریش شنبه یه شنبه باشه ، مانتوش گشاد باشه آستیناش چروک باشه ، کفشاش تمیز نباشه ، شلوارش کثیف یا چروک باشه ، چادرش کثیف یا چروک باشه ، خودش به صورتش نرسه ، ابروهاش مرتب نباشه ، همه ی اینا موثره تا بتونی تشخیص بدی مرتبه یا نه ، لازم نیست چادرشو برات باز کنه تا ببینی همینه یکم اگه چادرش باز شد سرتاپاشو ببینی میتونی به همه ی اینا پی ببری .
    بازم میگم من با اونایی نیستم که فقط گردیه صورتشون پیداستو جلو چادرشونو تا بالا میدوزن یا با دست میگیرن ، من با اوناییم که چادریه متعادلن ، نه سفت سفت نه طوری که چادشونو به دست باد بسپارن.

میدونم چجور چادری رو میگید
    ولی مثل شماها واقعااااا کم هست واقعااااا کم هست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

47. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

Smile پاسخ : استدلال منطق درمورد لزوم چادری شدن وحجاب

خیلی بهت تبریک میگم خواهر گلم به شیک پوشی رو همه دوس دارن ولی شما وقتی چادر سرمیکنی تنها برای امنیت خودت نیست یه وظیفه بزرگی هم که بهت محول میشه اینه که جوری چادری بشی که حجابت تبلیغی برای بقیه باشه نه اینکه خدای نکرده چادرت وسیله غرورت بشه که خودتو خیلی از دخترای دیگه که سست حجاب یا بدحجابن سر بدونی چون تو با چادر زدنت ناخودآگاه مسئوليت بيشتری نسبت به افراد دیگه پیدا میکنی بنابراین هم باید باتوجه به حفظ حجابت خوش پوش وشیک باشی واین لزوما با پوشیدن لباسای مارک وخیلی گرون نیست چون اونم با اصل اسلام وساده زیستی یه مسلمون تضاد داره وهم اینکه با حجاب برتر اخلاق برتر هم پیدا کنی اخلاق وعادات بدتو تاحد ممکن کم کنی اینجوری نمیدونی چه تاثیری میتونی روبقیه داشته باشی وچقد بقیه رو به حجاب دعوت کنی (منکه خودم یکی از دلایل اشتیاقم به چادر دیدن همین چادری های گل وخوش اخلاق بود که درعین متانت وقار فوق العاده حسابی هم شیک پوش بودن) خوشحالم که شما هم این اصل رو رعایت کردین
    استدلالتون هم عالی بود امیدوارم منم اگه چادری شدم مثل شما بیشتر از الانم به تیپم برسم

49. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zramzni نمایش پست ها
    سلام خواهر گلم
    ببخشید که دیر اومدم یه استاد داشتیم که خیلی حرفای جالبی میزد میگفت ایا تا حالا به این فکر کردید چرا ایه های حجاب در سوره نور امده؟ ارتباط بین نور وحجاب چیست؟
    حالا دوست دارم جوابای شما را بدونم؟
    سلام خواهری تومنو ببخش دیرجوابتوداددم راستش سوالت برام خیلی جالب بود راجع بهش یه حدس هایی میزنم:
    تو کتاب دینی م خوندم"نورچیزی است که خودش پیداوآشکار است وباعث پیدایی وآشکارشدن چیزهای دیگرهم میشود"
    حجاب مثل نوره چون اگه نباشه جامعه از شهوت وهوس کور میشه نور منشا رنگایی که میبینیم بی حجابی میتونه خانواده هارو بی رنگ وتاریک کنهنور خاصیت ضدعفونی کننده داره حجاب هم پاک کننده جامعه از انواع بیماری های روحی وجسمیه نورشرط اساسی حیات ماس مثلا با رشد گیاه هان وگل ها نباشه زندگی مختل میشه بی حجابی هم افرادرو پژمرده میکنه حجاب باعث میشه افراد راحت وبی دغدغه از ناراحتی های جنسی در اجتماع طاهر بشن وبا سرعت نورپیشرفت کنن
    اینا استدلال های من بود با کمی تحقیق ولی خیلی کنجکاوم جوابو خودت بهم بگی عزیزم

51. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

و آنــگآه که چادرم را سَــــر می کنـم و دُنـــیا مَحــوِ دیدنم می شود!
    و آنــگآه که از حسرت و غَــــم دنیا بُــغض می کنم!
    و آنـــگآه که هیچکس مرا درک نمی کنَــد!
    درک نمی کنـــد،،، احساسَــم را، وجودَم را، صداقَتـــم را، چادرَم را!
    و آنـــگآه که تیکه های پسَـــــران را می شنَــــوم!
    و آنــــگآه که می خواهَـــــم تنها دَر جایی بنشینم و گریه کُـــــنم!
    و آنـــگآه که خَســــــته می شوم از این آدمانِ شــــــهر!
    و آنـــگآه که می خواهَــم داد بزَنـــــــم ....
    داد بزنم و بگویم: خسته اَم ... خسته اَم
    و در همه ی این هـــــآ خُـــــدا را که یاد می کنم آرام می شَومـــ!
    و چـــــه زیباست این آرامــــــــــــــــــــش ....

من خودم چادریم وافتخار میکنم به پوششم بعضی وقتا که مثل شما فکر میکردم چادرم دستو پا گیره واینکه باعث گرم شدنم میشه یا تو زمستون زیاد نمیتونستم کاپشون بپوشم که چادرم پف نکنه میگفتم خوش بحال مانتوییا خیلی راحتتن ولی بعدش با کتاب حجاب استاد مهطری وسایت جنبش مصاف دکتر رافعی به خودمم اومدم وفهمیدم حجاب همان نوری که دوستمان گفتن وحجاب همانی که تو روایات پوشش برتر نامیده شده حال شاید بعضیا بقول دوستانی زیر چادرشون همه کاری میکنن یا چادرو دارن ولی اصلا محجبه محسوب نمیشن حال این شماید که باید ببیند که حجاب با چادرو واقعا قبول دارید ودوسش دارید نه اینکه فقط بخایدامتحانش کنید چون حرفهایی همیشه زده میشه که ممکنه فرد رو ازرده کنه وبعد برگردین به حجاب مانتون دوستی داشتم که نذر کرده بود که اگه نامزدش از سربازی معاف شه چادر سر میکنه اولش اصلا محجبه نبود ولی وقتی این موردش گذشت باز برگشت به موضع قبلیش با شدت بیشتر ...
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

52. 2 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17503
    تشکـر
    36
    تشکر شده 70 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    9

:||||

54. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17304
    تشکـر
    68
    تشکر شده 60 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام ياس عزيز.
    آفرين كه با وجود جوي كه بين نوجوون ها درمورد حجاب خراب شده،تو به حجاب فكر ميكني.
    من يكي از كسايي هستم كه رو حجاب حساسم.مانتويي هستم و در حد معقولي آرايش ميكنم.واسه اولين بار كه رفتم خارج از كشور شك داشتم كه چجوري بپوشم؟! پدرم نظري نميدادن و مادرم هم نميدونم واقعا از ته دلشون بود يا نه،ميگفتن روسريت رو بردار.اما وقتي رفتم،فهميدم همه چيز به دو وجب مانتو يا اون چادر سياه نيست.بار دومي كه ميخواستم برم ديگه مطمئن بودم به انتخابم كه بايد با روسري برم.جالبه بدوني هر بار كه از سفر بر ميگردم حجابم كاملتر شده چون اونجا آدم انگيزه پيدا ميكنه.هرچي بخواي ميتوني بپوشي(منظورم همون لباساي پوشيدس) و هيچكس هم نگاهت نميكنه.ولي ايران چي؟! افسردگي ميگيره آدم.
    هرجا ميري يه عالمه چادرِ سياه...كه اكثرا(نميگم همه) چادرهارو بد سر كردن يا آرايشهاي غليظ دارن يا زير چادر لباس تو خونه تنشونه و چيزي كه زياد ديدم:بد اخلاقن.اصلا اون حس معنوي رو ندارن.
    اينم بگم كه حالا كه چادر هست و كاريش نميشه كرد،من ميگم حداقل حرمتش رو حفظ كنيد.تمام اينا دست به دست هم دادن كه من قطع به يقين بدم بياد از چادر.
    دركل همه چي به خودت بستگي داره.خيلي كار خوبي كردي از ساختن اين تاپيك.

55. کاربران زیر از آنديا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

یاس عزیز ممنونم از شما.
    ولی شاید من توی نوشته هام احساس کردید غرور دارم به خاطر چادرم ، ولی اصلا اینطور نیست ، من فقط به چادری که میزنم افتخار کردم ، اصلا هم چادر رو دلیله برتری نمیدونم ، دخترای دیگه هم که سست حجابن یا بدحجابت ، اونا هم آدمن ، من اصلا جسارت یا توهینی به اونا نکردمو همینطور که گفتم اکثر دوستامم از همین قشرن ، جالب ایناست که دوست چادری یه دونه دارم و بقیه مانتویی ، من اصلا به چادره طرفم کاری ندارم ، اصلا به اینکه یکی چادر میزنه یا نمیزنه توجهی نمیکنم ، فقط اخلاق واسم مهمه که همشونو دوست دارم .
    به قوله شما وظیفه سنگینی هست که باید اخلاقه خوب هم داشته باشیمو من اصلا منکرش نیستمو همیشه همین راهم بوده ، نه غرور داشتم در مقابله دوستام نه بداخلاقی ، در ضمن من یه دونه لباس مارکم ندارمو اصلا مارک واسم مهم نیست ، من که میگم شیک میپوشمو خوش پوشم (اگه این حرفمو به حساب غرورم نذارید) فقط توی انتخاب رنگو نوع پارچه که چروک نشه و بد خودشو نشون نده ، تمیز بودن دقت میکنم که همه همینطورن ، فقط میخوام بگم اینا حساسیته یه دختر چادری هم میتونه باشه.

57. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17304
    تشکـر
    68
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa94 نمایش پست ها
    سلام ياس عزيز.
    آفرين كه با وجود جوي كه بين نوجوون ها درمورد حجاب خراب شده،تو به حجاب فكر ميكني.
    من يكي از كسايي هستم كه رو حجاب حساسم.مانتويي هستم و در حد معقولي آرايش ميكنم.واسه اولين بار كه رفتم خارج از كشور شك داشتم كه چجوري بپوشم؟! پدرم نظري نميدادن و مادرم هم نميدونم واقعا از ته دلشون بود يا نه،ميگفتن روسريت رو بردار.اما وقتي رفتم،فهميدم همه چيز به دو وجب مانتو يا اون چادر سياه نيست.بار دومي كه ميخواستم برم ديگه مطمئن بودم به انتخابم كه بايد با روسري برم.جالبه بدوني هر بار كه از سفر بر ميگردم حجابم كاملتر شده چون اونجا آدم انگيزه پيدا ميكنه.هرچي بخواي ميتوني بپوشي(منظورم همون لباساي پوشيدس) و هيچكس هم نگاهت نميكنه.ولي ايران چي؟! افسردگي ميگيره آدم.
    هرجا ميري يه عالمه چادرِ سياه...كه اكثرا(نميگم همه) چادرهارو بد سر كردن يا آرايشهاي غليظ دارن يا زير چادر لباس تو خونه تنشونه و چيزي كه زياد ديدم:بد اخلاقن.اصلا اون حس معنوي رو ندارن.
    اينم بگم كه حالا كه چادر هست و كاريش نميشه كرد،من ميگم حداقل حرمتش رو حفظ كنيد.تمام اينا دست به دست هم دادن كه من قطع به يقين بدم بياد از چادر.
    راستي اين رو هم اضافه كنم كه قبول ندارم كه با چادر كه باشي،نگاه مرداي بد بهت كم ميشه.(نسبت به حجاب الان خودم و خودت ميگم).اون كسي كه هيز باشه،كاري نداره حجابت چقدره.
    اين رو هم بگم كه تجربه ي چادر رو بمدت يه سال تحصيلي بواسطه ي مدرسم داشتم.

59. 2 کاربران زیر از آنديا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

یاس عزیز ممنونم از شما.
    ولی شاید من توی نوشته هام احساس کردید غرور دارم به خاطر چادرم ، ولی اصلا اینطور نیست ، من فقط به چادری که میزنم افتخار کردم ، اصلا هم چادر رو دلیله برتری نمیدونم ، دخترای دیگه هم که سست حجابن یا بدحجابت ، اونا هم آدمن ، من اصلا جسارت یا توهینی به اونا نکردمو همینطور که گفتم اکثر دوستامم از همین قشرن ، جالب ایناست که دوست چادری یه دونه دارم و بقیه مانتویی ، من اصلا به چادره طرفم کاری ندارم ، اصلا به اینکه یکی چادر میزنه یا نمیزنه توجهی نمیکنم ، فقط اخلاق واسم مهمه که همشونو دوست دارم .
    به قوله شما وظیفه سنگینی هست که باید اخلاقه خوب هم داشته باشیمو من اصلا منکرش نیستمو همیشه همین راهم بوده ، نه غرور داشتم در مقابله دوستام نه بداخلاقی ، در ضمن من یه دونه لباس مارکم ندارمو اصلا مارک واسم مهم نیست ، من که میگم شیک میپوشمو خوش پوشم (اگه این حرفمو به حساب غرورم نذارید) فقط توی انتخاب رنگو نوع پارچه که چروک نشه و بد خودشو نشون نده ، تمیز بودن دقت میکنم که همه همینطورن ، فقط میخوام بگم اینا حساسیته یه دختر چادری هم میتونه باشه.

عزیزم وای انگار منظورمو بد رسوندم خییییییییییلی معذرت میخوام اصلا قصدم این نبود قصدم از غرور شما نبودی گلم منکه اتفاقا خیلی از تفکر شما خوشم اومده بود وخوشحال بودم کهیه چادری شیک پوشید.من فقط خواستم از کامنت شما استفاده کنمو بگم یه فرد محجبه باید با اخلاق خوشش باعث تشویق بشه مثل همین خواهر گلمون Mahsa که متاسفانه رفتار بد بعضیا باعث دلسردی ایشون ودید بدشون شده بود به طورکلی گفتم منظورم به شما نبود عذر میخوام امیید وارم از دست من ناراحت نشید

یه سوالی هم ازتون داشتم گفته بودین از اول چادری بودین (شاید از روی عادت)ولی بعد بهش افتخار کردید
    خواستم بدنم چی باعث شد که چادری "بمونید"؟در این باره تحقیق کردید؟؟ چون مسلما اگه از روی عادت یا فضای خانواده بوده باشه ولیتفکری پشتش نباشه شاید دووم نداشته باشه ولی شما باعشق وعلاقه از چادرتون میگفتید چی تو این راه راسختون کرده؟که سختیای احتمالیشم تحمل کنید؟دوست دارم بدونم

61. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

62. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ياس عزيز.
    سلام مهسا جان .آفرین به خودت و درک بالایی که داری با وجود اینکه خارج از کشور شرایط برات فراهم بود که حجابو کنار بذاری ولی بهترین تصمیمو گرفتی..واقعا تبریک میگم
    در تایید حرفات هم باید بگم متاسفانه بله زیادند کسایی که با چادر هم حجابشون کامل نیست یا اصلا آبروی ههرچی چادریه بردن یا کسایی که میخوان خطاهای خودشونو زیر چتدر پنهان کنن ولی ازهمه بدتر برخورد بده یادمه اولین باری که قسمت شد برم مشهد وقم اونقد خوشحال بودم که حد نداشت تازه میخواستم برم راهنمایی چادر نداشتم ولی به خاطر جو این شهر باور کن با ساده ترین تیپ ممکن رفتم نمیدونی چه برخوردایی دیدم به خاطر چادری نبودن من ومامانمو خیلی اذیت کردن داخل حدم چادر میزدیم ولی بیرون خب نداشتیم چه تهمت هایی ککه به ما نزدن من واقعا شاخ دراورده بودم به نظرم چادر قداست خاصی داره هر کسی لیاقت پوشیدنشو نداره وقتی محجبه میشی الخصوص چادر حق نداری باحرفات کسی رو آزار بدی به خدا این رفتار بدترین تفکر رو نسبت به چادر به وجود میاره آدمو دلسرد میکنه
    ولی خب همه رو هم نباید به یه چوب روند چون من خیلی بیشتر از این آدما دوستای گل چادری دارم که واقعا تکن تو واحد بسیج یا مسجد خانمای گل چادری میبینم که واسه بار اول جوری باهات رفتار میکنن وتحویلت میگیرن که انگار 100ساله میشناسیشون وغریبه نیستی شاید علاقه من به چادر به خاطر همین برخوردا باشه
    مهسای عزیز خیلی خوبه که شما حجابت کامله وتفکر خوبی بهش داری ولی اگه دوس داشتی بهش چادرهم فکر کنخوبه یه مقدار راجع بهش تحقیق کنی فلسفه شو بدونی البته شاید مثل من دغدغه شونداشته باشی شایدم فکر کنی لازم نیست چون حجابتو رعایت میکنی ولی نذار رفتارای بد روت تاثیر بذاره به نظرم ارزش یه بار فکر کردنو داره

63. کاربران زیر از *یاس* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

موفق باشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

65. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

عزیزم وای انگار منظورمو بد رسوندم خییییییییییلی معذرت میخوام اصلا قصدم این نبود قصدم از غرور شما نبودی گلم منکه اتفاقا خیلی از تفکر شما خوشم اومده بود وخوشحال بودم کهیه چادری شیک پوشید.من فقط خواستم از کامنت شما استفاده کنمو بگم یه فرد محجبه باید با اخلاق خوشش باعث تشویق بشه مثل همین خواهر گلمون Mahsa که متاسفانه رفتار بد بعضیا باعث دلسردی ایشون ودید بدشون شده بود به طورکلی گفتم منظورم به شما نبود عذر میخوام امیید وارم از دست من ناراحت نشید

یه سوالی هم ازتون داشتم گفته بودین از اول چادری بودین (شاید از روی عادت)ولی بعد بهش افتخار کردید
    خواستم بدنم چی باعث شد که چادری "بمونید"؟در این باره تحقیق کردید؟؟ چون مسلما اگه از روی عادت یا فضای خانواده بوده باشه ولیتفکری پشتش نباشه شاید دووم نداشته باشه ولی شما باعشق وعلاقه از چادرتون میگفتید چی تو این راه راسختون کرده؟که سختیای احتمالیشم تحمل کنید؟دوست دارم بدونم
    خواهش میکنم یاس عزیز ، نیازی به عذر خواهی نیست گلم.

اینکه میگید اگه چادرت به اجباره خانوادت یا شرایط خانوادگی بود ، امکان نداشت با جونو دل بزنمش درسته ، همینطور که یه دوستی داشتم دوران دبیرستان که وقتی خونه میخواست بره چادرشو از تو کیفش درمیورد و موقع بیرون رفتن تو کیفش میکرد ، ولی واقعا من حتی یک ثانیه هم به اینکار فکر نمیکردم.

عزیزم خوب من اونموقع که چادر زدم درسته بخاطر شرایطه خانوادم بود ولی خودمم همچین تفکری داشتمو پذیرفته بودمش ، یعنی از همون اول انتخاب کردم پوششم رو. تحقیقی در این زمینه نداشتم ولی از نظر اعتقادی سست نبودم ، عقایدم رو تقویت میکردم ، البته اینم بگم تو فامیل ما همه چادری بودن بعد همه مانتویی شدن ، شاید بعضیا چادر درآوردنو نشونه ی مدرن شدنو با کلاس شدن بدونن ولی ما چادر آزارمون نمیداد که منتظر فرصت واسه درآوردنش باشیم ، یعنی الان فقط منو خواهرم هستیم که چادر میزنیمو جالبه اینو بگم همیشه تو مهمانیا همه بهمون میگن چجوری این روسریای لیزو میزنید که از سرتون ت************ نمیخوره.

تنها چیزی که باعث شد من به چادرم افتخار کنمو کنار نزنمش ، اعتقاداتم بود شاید اگه منم دختره جوگیری بودم ، دورانه دبیرستان بعضی از دوستام یا همین دوستمو میدیدم منم چادرمو در میوردم ، شاید اگه خانوادم محدودم میکردن از چادر زده میشدم ، ولی کاااااملا یه دختره آزاد بودم که با هرکی که دلم میخواست بیرون میرفتم ، هرجا که دلم میخواست میرفتم ، ولی خودمو نباختم که اعتقاداتم سست بشه یا به قولی جوگیر شم.
    من تحقیقی راجب چادر نکردم ، فقط از نظره قلبی دوسش دارم .

66. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

پس چرا من از نظر قلبی دوستش ندارم و خیلیییی بدم میاد ازش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

68. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

پری جونم هیچ چیزیو نمیشه به زور تو قلبه یکی کرد که ، این جمله رو شنیدی دیگه (( دوست داشتن که زوری نیست )) .

69. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

پری جونم هیچ چیزیو نمیشه به زور تو قلبه یکی کرد که ، این جمله رو شنیدی دیگه (( دوست داشتن که زوری نیست )) .
    ارررره

ولی برام جالبه علاوه بر اینکه دوستش ندارم متنفر هم هستم
    واهی همین برام قابل درک نیست چادر و دوست دارید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

71. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ارررره

ولی برام جالبه علاوه بر اینکه دوستش ندارم متنفر هم هستم
    واهی همین برام قابل درک نیست چادر و دوست دارید
    خوب عزیزم آدما حس دارن ، این حس میتونه دوست داشتن باشه ، ذوق مرگ شدن باشه ، دوست نداشتن باشه ، تنفر هم باشه ، خوب شما نسبت به یه چیزی تنفر داری ، دیگه چرا انقدر دنباله دلیلشی ؟ منم از خیلی چیزا متنفرم دلیلش مهم نیست دیگه ، خوب بدم میاد ازش.

شما هم خیلی چیزارو دوست داری ، یه لباس میخری میگی واااای چقدر دوسش دارم ، یه دست مبل میخری میگی دوسشون دارم ، فرش میخری میگی دوسش دارم ، اتاقت باب میلت باشه میگی اتاقمو دوست دارم ، شنیدی بعضیا میگن خونمو دوست دارم ، خوب باب میلشونه ، با خونشون راحتن ، احساس آرامش میکنن توش ، خوب دوسش دارن دیگه ، یه لاک میخری ، میگی از رنگش خوشم میاد دوسش دارم ، رنگ موهاتو عوض میکنی میگی دوسش دارم این رنگو ، یه مانتو خوشگل میخری میگی دوسش دارم، شاید همه ی اینا به تو یه حس خوب بده ولی واسه یکی دیگه عادی باشه. لزوما لازم نیست از هرچیزی که تو خوشت میاد دیگری هم خوشش بیاد.

خوب چادرم همینه دیگه من دوسش دارم و تو دوسش نداریو متنفری. زیاد سخت نگیر.

72. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16452
    تشکـر
    220
    تشکر شده 173 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    0

لزوم؟
    هیچ لزومی وجود نداره

74. کاربران زیر از Dark Knight بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Dark Knight نمایش پست ها
    لزوم؟
    هیچ لزومی وجود نداره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

76. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17304
    تشکـر
    68
    میزان امتیاز
    9

سلام مهسا جان .آفرین به خودت و درک بالایی که داری با وجود اینکه خارج از کشور شرایط برات فراهم بود که حجابو کنار بذاری ولی بهترین تصمیمو گرفتی..واقعا تبریک میگم
    در تایید حرفات هم باید بگم متاسفانه بله زیادند کسایی که با چادر هم حجابشون کامل نیست یا اصلا آبروی ههرچی چادریه بردن یا کسایی که میخوان خطاهای خودشونو زیر چتدر پنهان کنن ولی ازهمه بدتر برخورد بده یادمه اولین باری که قسمت شد برم مشهد وقم اونقد خوشحال بودم که حد نداشت تازه میخواستم برم راهنمایی چادر نداشتم ولی به خاطر جو این شهر باور کن با ساده ترین تیپ ممکن رفتم نمیدونی چه برخوردایی دیدم به خاطر چادری نبودن من ومامانمو خیلی اذیت کردن داخل حدم چادر میزدیم ولی بیرون خب نداشتیم چه تهمت هایی ککه به ما نزدن من واقعا شاخ دراورده بودم به نظرم چادر قداست خاصی داره هر کسی لیاقت پوشیدنشو نداره وقتی محجبه میشی الخصوص چادر حق نداری باحرفات کسی رو آزار بدی به خدا این رفتار بدترین تفکر رو نسبت به چادر به وجود میاره آدمو دلسرد میکنه
    ولی خب همه رو هم نباید به یه چوب روند چون من خیلی بیشتر از این آدما دوستای گل چادری دارم که واقعا تکن تو واحد بسیج یا مسجد خانمای گل چادری میبینم که واسه بار اول جوری باهات رفتار میکنن وتحویلت میگیرن که انگار 100ساله میشناسیشون وغریبه نیستی شاید علاقه من به چادر به خاطر همین برخوردا باشه
    مهسای عزیز خیلی خوبه که شما حجابت کامله وتفکر خوبی بهش داری ولی اگه دوس داشتی بهش چادرهم فکر کنخوبه یه مقدار راجع بهش تحقیق کنی فلسفه شو بدونی البته شاید مثل من دغدغه شونداشته باشی شایدم فکر کنی لازم نیست چون حجابتو رعایت میکنی ولی نذار رفتارای بد روت تاثیر بذاره به نظرم ارزش یه بار فکر کردنو داره
    مرسي عزيزم از نظر من،من يه مسلمونم.غير ممكنه پيامبرمون جايي گفته باشه از پوشش سياه استفاده كنيد.حتي خوششون هم نميومده.اتفاقا من يه تحقيق دانشگاهي داشتم در مورد نظر امامها و پيامبر در مورد پوشش.كه همه بايد لباس روشني كه بوي بد نده و... .در صورتي كه الان تهران پر شده از چادر مشكيهايي كه ببخشيدا،بوي بد ميدن.ميدونم همرو نبايد با يه چوب زد.خداي نكرده قصدمم نيست كسي رو از چادري كردن منع كنم.اين نظر شخصي خودم بود.من آدميم كه رفتارم با چادري-بيحجاب،دختر-پسر-بادين-بي دين،... يه جوره. اما متوجه ٢تا نگاه نميشم.نگاه از بالايي كه چادريها دارن كه خودشونو برتر ميدونن و نگاه از بالايي كه بي بندو بارهايي كه مارو عقب مونده ميدونن.من مخالف جفتشونم.در عين حال احترامشون هم محفوظه و قصد دشمني ندارم.
    در مورد فلسفه ي حجاب و عفاف هم ٣-٤تا كتاب خوندم(از نويسنده هاي داخلي).

77. 3 کاربران زیر از آنديا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسي عزيزم از نظر من،من يه مسلمونم.غير ممكنه پيامبرمون جايي گفته باشه از پوشش سياه استفاده كنيد.حتي خوششون هم نميومده.اتفاقا من يه تحقيق دانشگاهي داشتم در مورد نظر امامها و پيامبر در مورد پوشش.كه همه بايد لباس روشني كه بوي بد نده و... .در صورتي كه الان تهران پر شده از چادر مشكيهايي كه ببخشيدا،بوي بد ميدن.ميدونم همرو نبايد با يه چوب زد.خداي نكرده قصدمم نيست كسي رو از چادري كردن منع كنم.اين نظر شخصي خودم بود.من آدميم كه رفتارم با چادري-بيحجاب،دختر-پسر-بادين-بي دين،... يه جوره. اما متوجه ٢تا نگاه نميشم.نگاه از بالايي كه چادريها دارن كه خودشونو برتر ميدونن و نگاه از بالايي كه بي بندو بارهايي كه مارو عقب مونده ميدونن.من مخالف جفتشونم.در عين حال احترامشون هم محفوظه و قصد دشمني ندارم.
    عزیزم میشه اسم کتابا رو بگی؟ممنون میشم

79. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16618
    تشکـر
    18
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

عزیزم میشه اسم کتابا رو بگی؟ممنون میشم

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد