نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مراحل تعیین مهریه و نفقه

1789
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    تشکر شده 25 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    10

مراحل تعیین مهریه و نفقه

با سلام خدمت دوستان عزیز مهریه خانم بنده 50 سکه است و ایشان میخواهند به اجرا بگذارند چقدر باید تمبر باطل کنند و در مرحله بعد که من بخوام تجدید نظر بزنم چقدر باید تمبر باطل کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند . و سوال دوم نفقه را به چه صورت تعین میکنند حقوق من ماهی 600 هزار تومن است ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مراحل تعیین مهریه و نفقه

نقل قول نوشته اصلی توسط سامان12 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز مهریه خانم بنده 50 سکه است و ایشان میخواهند به اجرا بگذارند چقدر باید تمبر باطل کنند و در مرحله بعد که من بخوام تجدید نظر بزنم چقدر باید تمبر باطل کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند . و سوال دوم نفقه را به چه صورت تعین میکنند حقوق من ماهی 600 هزار تومن است ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

دوست عزیز دادخواست مهریه روندی داره که کاملا" مشخصه و چون در عقدنامه ذکر شده در تجدید نظر هم حکم قطعی خواهد شد

مگر مرد مدرکی محکم و محضری مبنی بر پرداخت تمام و یا قسمتی از مهریه زن رو داشته باشه و به دادگاه ارائه بده

برای شما حکم صادر میشه و شما میتونید در این فاصله درخواست اعسار از پرداخت دفعی مهریه بدید

در این مرحله شما باید چندین شاهد رو برای اینکه حقوق شما اونقدر نیست که بتونید پرداخت 50 سکه رو کنید ، مهریه قسط بندی میشود

بسته به نظر دادگاه برای تعیین مهریه تعدادی سکه قبل از قسط بندی برای پرداخت تعیین میشه و بعد هرماه و یا چند ماه برای پرداخت سکه تعیین خواهد شد

مثال: 5 سکه پیش پرداخت با پرداخت اقساط هر سه ماه یک سکه

در این مرحله مرد میتونه بعد از چندماه پرداخت دوباره درخواست اعسار کنه و این میزان مثلا" به 5 ماه یک سکه تغییر میکنه

در مورد نفقه هم اگر شاهدانی داشته باشید که ایشون خانه رو بدون اذن شما ترک کرده (دادگاه شورای حل اختلاف) معمولا" در این مورد حکم بر عدم تمکین زن صادر خواهند کرد

در این مرحله با تعیین کارشناس نفقه بر اساس نوع محل زندگی و حقوق شما تعیین میشه که مثلا" ماهی 240 هزار تومن به همسرتون نفقه بدید

ولی اگر بتونید عدم تمکین ایشون رو به دادگاه اثبات کنید از پرداخت نفقه معاف خواهید شد

در تمام این موارد اگر تعلل کنید و در برابرش کاری انجام ندهید و ایشون احکام قطعی دریافت کنه میتونه پرونده وارد مرحله اجرای احکام شده

و بسیار راحت براساس بند دوم محکومیت های مالی زندانی کنند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    10

مرسی دوست عزیز از راهنماییتون سوال اولم اینه که طرفم برای اجرا گذاشتن مهریه باید چقدر تمبر باطل کنه مهریهش 500 سکه هستش و سوال دوم اینکه الزام به تمکین شکایت کردم که و تو دفاعیات خودش گفت من باکره هستم و میتونم از حق حبس استفاده کنه چون ما عقدیم و هنوز تو زندگی نرفتیم و حق و به اون دادن و شکایت من رد شد . باید نفقه بدم احتمالا مهریه هم نصف میشه چون باکره هستش فکر میکنم بهترین راه این باشه که مهریه و نفقه رو قسطی بدم و بگم طلاق نمیدم تا بلاخره راضی به تلاق توافقی بشن ....

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    10

up...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    10

مرسی دوست عزیز از راهنماییتون سوال اولم اینه که طرفم برای اجرا گذاشتن مهریه باید چقدر تمبر باطل کنه مهریهش 500 سکه هستش و سوال دوم اینکه الزام به تمکین شکایت کردم که و تو دفاعیات خودش گفت من باکره هستم و میتونم از حق حبس استفاده کنه چون ما عقدیم و هنوز تو زندگی نرفتیم و حق و به اون دادن و شکایت من رد شد . باید نفقه بدم احتمالا مهریه هم نصف میشه چون باکره هستش فکر میکنم بهترین راه این باشه که مهریه و نفقه رو قسطی بدم و بگم طلاق نمیدم تا بلاخره راضی به تلاق توافقی بشن ....

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4481
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    10

ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین مرسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)