نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نرسیدن به ارگاسم

2502
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18424
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy نرسیدن به ارگاسم

سلام من مشکلم اینه که نمیدونم به ارگاسم میرسم یا نه در حین رابطه من تحریک میشم و وقتی دخول انجام میشه من لذت میبرم گاهی از شدت این لذت گریه میکنم ولی اینکه یکدفه ای به اوج لذت جنسی برسم رو توی خودم ندیدم من چند سال پیش قبل از ازدواجم1دفعه خودارضایی داشتم.اونجا یک دفعه ای ب ارگاسم رسیدم اما الان همچین حس قویی ندارم رابطه منو شوهرم شاید1یا 1نیم ساعت طول بکشه اما من اینکه یکدفه ای ارگاسم داشته باشمو ندیدم من هم داخل واژنم حس قوی دارم هم بیرون واژنم اما... خیلی هم گرم هستم اما نمیدونم مشکلم چیه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : نرسیدن به ارگاسم

نقل قول نوشته اصلی توسط ^mahla^ نمایش پست ها
    سلام من مشکلم اینه که نمیدونم به ارگاسم میرسم یا نه در حین رابطه من تحریک میشم و وقتی دخول انجام میشه من لذت میبرم گاهی از شدت این لذت گریه میکنم ولی اینکه یکدفه ای به اوج لذت جنسی برسم رو توی خودم ندیدم من چند سال پیش قبل از ازدواجم1دفعه خودارضایی داشتم.اونجا یک دفعه ای ب ارگاسم رسیدم اما الان همچین حس قویی ندارم رابطه منو شوهرم شاید1یا 1نیم ساعت طول بکشه اما من اینکه یکدفه ای ارگاسم داشته باشمو ندیدم من هم داخل واژنم حس قوی دارم هم بیرون واژنم اما... خیلی هم گرم هستم اما نمیدونم مشکلم چیه
    سلام

عزیز عوامل متفاوت و مختلفی در این امر دخیلند مثل نادانی زوجین در مورد روابط جنسی و نقاط تحریک پذیر. ترس.اضطراب. افسردگی.طول آلت. مسائل و مشکلات مهبل.عدم حضور عشق و خیانت و........

حتما هر دو با هم به یک همکار مشاور خوب و آگاه رجوع کنید.

موفق باشید.

سپاس

ph.d
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

نرسيدن به اوج لذت جنسي که در اصطلاح پزشکي به آن «آنورگاسمي» مي‌گويند، به معناي عدم توانايي در رسيدن به اوج لذت جنسي (ارگاسم) به طور مکرر و پس از تحريک جنسي مناسب است؛ به طوري که باعث ناراحتي جسمي و رواني فرد شود...

آنورگاسمي بسيار شايع است و دست کم از هر 5 زن در جهان، يکي به اين عارضه دچار مي‌شود. شدت ارگاسم در ميان زنان بسيار متفاوت است و زنان از لحاظ تعداد ارگاسم‌ها يا ميزان تحريک مورد نياز براي رسيدن به ارگاسم نيز با يکديگر متفاوت هستند.

ارگاسم، از منظر طبي، به معناي احساس لذت شديد جسمي و رهايي از تنش است که با انقباض‌هاي غيرارادي و موزون عضلات کف لگن همراه است. اما هميشه ارگاسم به اين صورت نيست.
    برخي از زنان احساس انقباض عضلات کف لگن يا لرزش رحم حين ارگاسم را دارند.
    برخي از زنان نيز ارگاسم را به صورت احساس گرمايي در همه بدن توصيف و برخي ديگر آن را به صورت احساسي مانند مورمور شدن بيان مي‌کنند.
    بر اساس تعريف، نشانه‌هاي عمده آنورگاسمي شامل ناتواني در تجربه ارگاسم يا تاخيرهاي طولاني در رسيدن به ارگاسم است. اما انواع متفاوتي از آنورگاسمي وجود دارد:

• آنورگاسمي اوليه: اين وضعيت به معناي آن است که زن هرگز تجربه ارگاسم را نداشته است.
    • آنورگاسمي ثانويه: اين وضعيت به معناي آن است که زن قبلا ارگاسم را تجربه ‌کرده اما اکنون در رسيدن به آن دچار مشکل شده است.
    • آنورگاسمي موقعيتي: اين وضعيت به معناي آن است که زن تنها در موقعيت‌هاي خاصي مي‌تواند ارگاسم را تجربه کند. اين عارضه در زنان بسيار شايع است. در واقع، حدود 80 درصد زنان تنها در نتيجه تحريک کليتوريس، ارگاسم را تجربه مي‌کنند.
    • آنورگاسمي عمومي: اين وضعيت به معناي آن است که زن در هيچ موقعيتي نمي‌تواند به ارگاسم برسد.
    علت نرسيدن به اوج جنسي چيست؟
    اوج لذت جنسي يا ارگاسم، فرآيندي پيچيده و در واقع، واکنشي به بسياري از عوامل جسمي، عاطفي و رواني است. داشتن مشکل در هر يک از زمينه‌هاي زير ممکن است رسيدن به ارگاسم را مختل کند.

1 علل جسمي
    طيف گسترده‌اي از بيماري‌ها، تغييرات جسمي و داروها ممکن است ارگاسم را مختل کنند:
    • بيماري‌ها: هر بيماري ممکن است بر اين بخش چرخه جنسي اثر بگذارد، از جمله ديابت، بيماري‌هاي عصب‌شناختي مانند ام‌اس و ...
    ارگاسم همچنين ممکن است در نتيجه جراحي‌هاي زنانه مانند برداشت رحم يا جراحي براي سرطان‌هاي زنان مختل شود. به علاوه، تجربه نکردن ارگاسم اغلب با ساير مشکلات جنسي مانند آميزش دردناک همراهي دارد.
    • داروها: بسياري از داروها رسيدن به اوج لذت جنسي را مختل مي‌کنند. از جمله اين داروها مي‌توان به داروهاي ضد فشارخون،‌ داروهاي آنتي‌هيستامين (ضدحساسيت) و داروهاي ضدافسردگي – به خصوص داروهاي مهارکننده انتخابي بازجذب سروتونين مانند فلوکستين- اشاره کرد. داروهاي ضدافسردگي در مردان نيز ممکن است باعث عدم رسيدن به اوج لذت جنسي و اختلال نعوظ شوند.
    • الکل و مواد مخدر: مصرف بيش از حد الکل و مواد روانگردان مي‌تواند ارگاسم را مختل کند.
    • فرآيند سالمندي: با افزايش سن، تغييراتي طبيعي در بدن، هورمون‌ها، دستگاه عصبي و دستگاه گردش خون ايجاد مي‌شود که بر فعاليت جنسي اثر مي‌گذارد. کاهش ميزان هورمون جنسي زنانه استروژن که حين گذر به دوران يائسگي رخ مي‌دهد ممکن است به خصوص بر اوج لذت جنسي زنان اثر بگذارد. مقدار پايين هورمون زنانه در بدن مي‌تواند حساسيت کليتوريس، ‌نوک پستان‌ها و پوست را کاهش دهد و خون‌رساني به واژن و کليتوريس را دچار اختلال کند. با اين حال، نرسيدن به اوج لذت جنسي صرفا به زنان سالمند محدود نمي‌شود و حتي بسياري از زنان مي‌گويند با افزايش سن، تجربه جنسي آنها رضايت‌بخش‌تر مي‌شود.

2 عوامل رواني
    بسياري از عوامل رواني در توانايي رسيدن به ارگاسم يا اوج لذت جنسي دخالت دارند:
    • مشکلات سلامت رواني، مانند اضطراب و افسردگي
    • اضطراب حين رابطه زناشويي
    • استرس و فشارهاي اقتصادي
    • باورهاي فرهنگي خاص
    • ترس از بارداري يا بيماري‌هاي مقاربتي
    • آشفتگي و سراسيمگي

3 عوامل ارتباطي
    بسياري از زوج‌هايي که دچار اختلافات زناشويي هستند،‌ در فعاليت‌هاي جنسي نيز دچار مشکل مي‌شوند. از جمله عوامل ارتباط موثر بر اوج لذت جنسي مي‌توان به اين موارد اشاره کرد:
    • نداشتن پيوند عاطفي با همسر
    • تعارض‌ها و اختلافات حل‌نشده
    • نبود ارتباط مناسب با همسر از لحاظ نيازها و ترجيحات جنسي
    • عدم وفاداري و از بين رفتن اعتماد ميان زن و شوهر.

چطور آنورگاسمي را درمان مي‌کنند؟
    درمان آنورگاسمي ممکن است مشکل باشد. درمان شما بستگي به اين دارد که علت زمينه‌ساز علايم شما چيست، اما پزشک‌تان ممکن است مجموعه‌اي از شيوه‌ها را براي درمان شما به کار ببندد. درمان آنورگاسمي در اغلب زنان به چيزي بيشتر از تجويز ساده دارو نياز دارد. توجه به مشکلات ارتباطي با همسر و عوامل استرس‌زاي روزمره بسيار مهم است. همچنين اينکه بدنتان را بشناسيد و انواع متفاوت تحريک جنسي را امتحان کنيد،‌ مي‌تواند به شما کمک کند.

• بدنتان را بشناسيد: درک آناتومي يا کالبدشناسي بدنتان و اينکه چه نوع تحريک لمسي رضايت جنسي بهتري براي شما فراهم مي‌کند،‌ بسيار مهم است. مي‌توانيد از دکترتان بخواهيد در مورد آناتومي دستگاه تناسلي‌تان شما را راهنمايي يا منابعي براي شناخت آن به شما معرفي کند.
    • افزايش تحريک جنسي: بسياري از زنان به اين خاطر به اوج لذت جنسي نمي‌رسند که حين رابطه زناشويي، تحريک جنسي کافي دريافت نمي‌کنند. بسياري از زنان براي رسيدن به ارگاسم نياز به تحريک مستقيم يا غيرمستقيم کليتوريس دارند و اين مساله بايد در فعاليت جنسي مورد توجه قرار گيرد.
    مشاوره و درمان: اختلافات‌ و تعارض‌ها با همسر مي‌تواند زمينه‌ساز مشکل جنسي شود. مراجعه به يک مشاور مي‌‌تواند به شما کمک کند تا اين اختلافات و تنش‌ها را حل کنيد و زندگي جنسي‌تان را به مسير عادي بازگردانيد.

متخصصان درمان اختلالات جنسي، روان‌درمانگراني‌ هستند که در زمينه درمان مشکلات جنسي تخصص دارند. گرچه مراجعه به اين متخصصان ممکن است برايتان خجالت‌آور باشد، اما اين کارشناسان مي‌توانند در درمان آنورگاسمي، کمک زيادي به شما بكنند.

اين شيوه درماني اغلب شامل آموزش در مورد امور جنسي، تعليم دادن مهارت‌هاي ارتباطي و تمرينات رفتاري است که شما و همسرتان بايد در خانه آنها را امتحان کنيد.

درمان‌هاي طبي
    تضميني وجود ندارد که درمان‌هاي هورموني بتوانند آنورگاسمي را درمان کنند اما ممکن است کمک‌کننده باشند. همچنين درمان بيماري‌هاي زمينه‌اي نيز به شما کمک مي‌کند.
    • درمان بيماري زمينه‌اي: اگر به بيماري خاصي مبتلا هستيد که توانايي شما در رسيدن به اوج جنسي را تحت تاثير قرار مي‌دهد، ‌درمان مشکل جنسي‌تان را حل کند. عوض کردن داروهاي مصرفي يا دوز آنها علايم شما را برطرف مي‌کند.

• درمان با هورمون جنسي استروژن: درمان با استروژن به صورت قرص برچسب پوستي يا ژل، مي‌تواند اثر مثبتي بر کارکرد مغزي و عوامل خلقي داشته باشد و بر پاسخ جنسي شما اثر مي‌گذارد. درمان موضعي با استروژن- به شکل کرم واژن يا شياف‌ها يا حلقه‌‌هايي که به آهستگي مواد خود را آزاد مي‌کنند- ممکن است جريان خون واژن را افزايش دهد و به بهبود ميل جنسي کمک کند. در برخي موارد پزشکتان ترکيبي از هورمون‌هاي استروژن و پروژسترون را به طور خوراکي تجويز مي‌کند.

• درمان با هورمون تستوسترون: هورمون‌هاي جنسي مردانه مانند تستوسترون که به مقدار اندکي در بدن زنان توليد مي‌شوند، ممکن است نقشي در کارکرد جنسي زنان داشته باشند. بنابراين تجويز تستوسترون مي‌تواند به برطرف کردن مشکل ارگاسم زنان کمک کند،‌ به خصوص اگر درمان با هورمون‌هاي استروژن و پروژسترون موثر نباشد. البته استفاده از تستوسترون براي درمان زنان مورد اختلاف است و به وسيله سازمان‌هاي پزشکي تاييد نشده است. به علاوه تستوسترون گاهي باعث عوارض جانبي ناخواسته‌اي مانند آکنه،‌ پرمويي و تغييرات خلق و شخصيت مي‌شود.
    به نظر مي‌رسد تستوسترون بيش از همه در زناني موثر باشد که ميزان اين هورمون در بدن آنها در نتيجه برداشتن تخمدان با جراحي افت کرده است. در صورتي که پزشک اين درمان را انتخاب کند، با دقت شما را تحت‌نظر قرار خواهد داد تا مطمئن شود که دچار عوارض جانبي نمي‌شويد.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18424
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام شوهرم توی رابطه کاملا منو تحریک میکنه.طول آلتش هم طبیعیه.شوهرمو هم واقعا دوست دارم هیچ ترسو اضطرابی هم ندارم دیگ نمیدونم چیکار کنم که منم بتونم ارگاسمو تجربه کنم درمان با هورمون استروژن چطوریه؟میشه توضیح بدید که من باید چیکار کنم؟برم داروخونه بگم قرص چی میخوام؟این قرصا عوارضی ندارند؟ ممنون بابت پاسختون****

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام شوهرم توی رابطه کاملا منو تحریک میکنه.طول آلتش هم طبیعیه.شوهرمو هم واقعا دوست دارم هیچ ترسو اضطرابی هم ندارم دیگ نمیدونم چیکار کنم که منم بتونم ارگاسمو تجربه کنم درمان با هورمون استروژن چطوریه؟میشه توضیح بدید که من باید چیکار کنم؟برم داروخونه بگم قرص چی میخوام؟این قرصا عوارضی ندارند؟ ممنون بابت پاسختون****
    سلام

نه عزیز دوستان متاسفانه در اینجا مطالبی رو سرچ میکنن و مقالاتی رو میگذارن تحت هر نامی و بدون داشتن دانش کافی متاسفانه گاهی هم وطنان خوبمون رو گمراه میکنند!!!!؟؟؟

عزیزم شما حتما باید توسط یک از همکاران خوب ما در ایران ویزیت شین و سپس با مشاوره درمانی مواردتتون رفع بشه اصلا فعلا به هیچ وجه دنبال هورمون درمانی نباشید.

من شخصا آقای دکتر مجد (روانپزشک) همکار خوبمان در تهران رو به شما پیشنهاد میکنم.

زیاد نگران مسئله هم نباشید رفع خواهد شد.

مطلبی بود نقل قول کنید.

سپاس

ph.d
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)