نمایش نتایج: از 1 به 29 از 29

موضوع: کم شنوایی و ضعف اعتماد به نفس

6175
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کم شنوایی و ضعف اعتماد به نفس

پسری 27 ساله هستم از ناحیه دو گوش کم شنوا نیز هستم گوش سمت چپم 30 درصد شنوایی داره گوش راستم 50 درصد
    از کودکی شنوایی نداشتم رفته رفته باعث مشکل روحی برام بوجود آورده
    با اینکه کم شنوا بودم ولی از لحاظ درسی موقعیت خوبی داشتم تا دبستان در اصل مادرم معلمم بود با اینکه تا پنجم دبستان هم بیشتر نخونده بود ولی درسم میداد تا مشکلی نداشته باشم
    راهنمایی تا لیسانس با وجود مشکلات تونستم طی کنم
    مشکل من زمانی بوجود اومد که من به دانشگاه رفتم اونجا چون خودم درس میخوندم و پروژه ها رو خودم انجام میدادم مورد توجه قرار گرفتم
    ولی یه ضعف داشتم اونم شنواییم نمیتونستم درست بحرفم چون نمیشنیدم که بتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم
    دانشگاه رو هرطور بود تموم کردم و ضربه روحی کمی خوردم چون همیشه ارتباط اونچنانی با افراد دور و برم نداشته وقتی حاد شد که رفتم سرکار
    شغلم برنامه نویسی هستش تو چهار سالی که کار کردم تونستم خودمو از لحاظ شغلی و مالی بالا بکشم
    تو همین حین عاشق یه دختر شدم تونستم جذبش کنم عاشق همدیگه هم شدیم بخاطر تلاش زیادم اسمم رو گذاشت توربو براساس شخصیت کارتونی انیمیشن هالیبود
    ولی بعد از مدتی قیدش زدم گفتم نمیتونم از عهده زندگی بربیام
    اینها مقدمه ای بود تا برم سراصل مطلب
    مشکل روحی من از رفتار دیگران نسبت به خودم هست
    من نمیشنوم و از طریق شنوایی نمیتوانم موضوع رو درک کنم یا باید نوشته بشه برام یا اینکه چند بار بهم بگن تا کل مطلب به گوشم برسه، اطرافیانم و حتی رفقام اینو رو یه مشکل میبینن حتی با اسم ها و رفتارهای بدی بهم واکنش نشون میدن
    مثل گفتن کلماتی چون احمق ،ک**مغز ،عرب و...
    اینها باعث عدم پیشرفتم نشده ولی از لحاظ روحی داغونم کرده تا جایی که به دختری که دوستش گفتن نمیتونم ادامه بدم میترسیدم اون از وضعیت من ضربه بخوره اون به من میگفت به خودت تلقین داری میکنی همچنین بهش گفتم با خونوادش درباره شنوایی من صحبت کنه
    خونواده اون نظر مثبتی نداشتن
    حتی به خونواده خودمم گفتم میخوام تا اخر عمر تنها زندگی کنم
    بعد از دوسال تحمل رفتار زشت دوستانم تصمیم گرفتم از رابطه دوستیم رو باهاشون بهم بزنم چون دیدم نبودشون بهتر از بودنشونه
    حتی سه بار خواستم استعفا بدم از کارم بخاطر وضع مالی خونوادم اینکارو نکردم ولی دیگه نمیتونم این همه رفتار بد رو دوام بیارم

واقعا به کمک نیاز دارم از لحاظ روحی کلا پاشیدم حتی خواستم به روانپزشک مراجعه کنم ولی متاسفانه شهر ما دکتر خوب پیدا نمیشه
    اگه بتونین منو راهنمایی کنین ممنون میشم

2. 6 کاربران زیر از hhh2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16950
    تشکـر
    346
    تشکر شده 512 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : به کمک نیاز دارم از لحاظ روحی کلا پاشیدم

سلام بهتون تبریک میگم اینقد اراده قوی داشتید اما نکته ایی رو بگم ما آدما وقتی نقصی یا مشکلی داشته باشیم به حدی برای خودمون بزرگش میکنیم که حتی راجب رفتارهای سایر افراد و دوستامونو قضاوت میکنیم براساس اون دیدگاهی که خودمون داریم نه براساس واقعیت دیگاه اونا شما به مقداری کم شنوایی تون رو واسه خودتون به تدریج بزرگ کردید که دچار تحریف ادراک دیگران از خودتون شدید در حقیقت شما توی وجود خودتون یه سری دوستا و آدمای دیگه ساختید که با شما به گونه ایی خاص رفتار میکنن و اینم بگم وقتی ما به طرز اشتباه رفتارهای دیگران رو نسبت به خودمون درک میکنیم متقابلا براساس همون اشتباهات باهاشون طوری رفتار میکنیم که دقیقا به همون هدف خودمون که مثلا دوستام نظرشون راجب من اینه میرسیم گاهی اوقات ما مشکلات خودمون رو برای دیگران قابل مشاهده میکنیم شاید واقعا دیگران به خیلی چیزا توجه نکنن اما ما اینجوری میخوایم شما طوری ناشنوایی خودتون رو بزرگ کردید که سایر قابلیت هاتون رو نادیده گرفتید نامزدتون درست گفتند تا جایی دارید به خودتون تلقین میکنید اگر این روند ادامه پیدا کنه واقعا دچار مشکلات جدی میشوید گفتید دکتر خوب تو شهرتون نیست میتونید از همین سایت مشاوره تلفنی بگیرید ولی حتما اگر تونستید با یه مشاور صحبت کنید و اینم بدونید نا شنوایی شما مشکل لاینحلی نیست موفق باشید.
    امضای ایشان
    آواز عاشقانه ما در گلو شکست..
    حق با سکوت بود..صدا در گلو شکست..
    آن روزهای خوب که دیدیم..خواب بود..خوابم پرید..و خاطره ها در گلو شکست...

4. کاربران زیر از aida68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون بابت راهنمایی دوست دارم از این حالت بیرون بیام فقط نمیدونم چطوری انجامش بدم
    اگه لطف کنین بهم بگین چکاری رو باید انجام بدم و چه کاری نه ممنون میشم
    دوست ندارم تنها باشم

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16950
    تشکـر
    346
    میزان امتیاز
    9

توی طول مدت زندگی، تغییرات جزو اجتناب ناپذیر اون محسوب می شوند. این شمایید که باید با آنها کنار بیایید بهترین کار تقویت اراده و روحیه مقاومت کردن هستش من چند روش برای کنار آمد با مشکلاتتون رو براتون گذاشتم خیلی کمک میکنه همه ما در طول مدت زندگیمون کم و بیش با چالش های متفاوتی روبرو میشیم. اغلب افراد در مقابله با مشکلات زندگی سردرگم می شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. این مشکلات می توانند در زندگی شخصی و یا کاری شما به وجود بیایند. افراد در مواقع مواجه با آنها سعی می کنند از مشکل فرار کنند تا از پذیرفتن واقعیت بگریزند. در واقع فرار از مشکلات، بدترین کاری است که می توانید انجام دهید و تنها راه عبور از مشکلات، روبرو شدن با آنها است .

1 - بیش از حد واکنش نشان ندهید

عکس العمل بیش از حد به مشکلات می تواند منجر به اتخاذ تصمیمات نادرست گردد. زمانی که شما درگیر احساسات شدید می شوید و در آن زمان برای موضوعی تصمیم میگیرید، به سبب اینکه منطق در این تصمیم گیری دخیل نبوده است، منجر به پشیمانی شما در زمان آینده خواهد گردید. از این به بعد زمانی که با یک مشکل برخورد کردید از گرفتن تصمیم در لحظات اول خودداری کنید و زمانی که آرام شدید به حل آن بیاندیشید.

2 - واقعیت زمان حال را بپذیرید

همه چیز را همان گونه که هست بپذیرید. خیلی از افراد سعی می کنند تا اشخاص و یا وضعیت های موجودی را که تحت کنترل آنها نیست، تغییر دهند و زمانی که نمی توانند به هدف خود برسند، احساس بدبختی می کنند. سعی کنید با واقعیت روبرو شوید و آنچه هست را بپذیرید، تا بتوانید راجع به آن به درستی تصمیم گیری کنید.

3 - دیگران را مقصر ندانید

بعضی از افراد عادت دارند تا اشتباهات خود را به گردن دیگران بیاندازند و دیگران را مسئول مشکلات پیش آمده برایشان تلقی کنند. بهتر است به جای اینکه انگشت اتهام را به سوی دیگران نشانه روید، به اصلاح اعمال خود بپردازید. مقصر دانستن دیگران تنها باعث پراکنده شدن افراد از دور شما می شود.

4 - جدا شدن را تمرین کنید

سعی کنید تا به نتایجی که در زندگی تان می بینید، وابسته نباشید. به خاطر داشته باشید که هر شخص سلیقه ای مختص به خودش را دارد و ممکن است او مخالف عقاید شما باشد. زمانی که کاری را در زندگی انجام می دهید، توقع نداشته باشید تا همه جریانات بر وفق مراد شما باشند.

5 - بیش از حد تجزیه و تحلیل نکنید

زمانی که شما در رابطه با یک وضعیت و یا یک واقعه بیش از حد فکر می کنید، موجب می شود تا شما نسبت به همه چیز و همه کس قضاوت کنید. همچنین بیش از حد فکر کردن راجع به یک مشکل سبب می شود تا شما اوقات سختی را سپری کنید و به جای دست به کار شدن و رسیدن به هدفتان، در پله اول درجا بزنید. این موضوع بیش از هر چیزی شما را نا امید خواهد کرد.

6 - تغییرات را در زندگی بپذیرید

در طول مدت زندگی، تغییرات جزو اجتناب ناپذیر آن محسوب می شوند. این شمایید که باید با آنها کنار بیایید. بسیاری از افراد از تغییر فرار می کنند و در مقابل آن مقاومت می نمایند. این موضوع به این سبب است که تغییر آنها را از راحتی شان برای مدتی خارج می نماید. ممکن است شما با آنها شاد و یا غمگین باشید، ولی پس از مدتی در خواهید یافت که آنها دائمی نیستند. پس بهتر است تلاشتان را برای پرورش ذهن به منظور حفظ آرامش در این مقاطع از زندگی بکنید.

7 - سبک زندگیتان را با دیگران مقایسه نکنید

یکی از کارهای مشکلی که پیش رو دارید، مقایسه نکردن خودتان با دیگران است. ولی هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، از زندگی بیشتر نا امید خواهید شد. افراد زیادی هستند که از شما موفق تر بوده اند و کارهای بهتری در زندگی شان انجام داده اند. ولی این شمایید که داستان زندگی و موفقیت خودتان را رقم می زنید.
    امضای ایشان

7. 4 کاربران زیر از aida68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کم شنوایی و ضعف اعتماد به نفس

۱- من واکنشی خاصی نسبت به موضوع انجام نمیدم فقط وقتی رفتارای دیگران رو نسبت به خودم میبینم از لحاظ روحی همون موقع داغون میشم ساکت میشم و افسرده بهم دست میده
    ۲- من مشکل شنواییم رو پذیرفتم و مشکلی باهاش ندارم ولی مشکل رفتار دیگران رو نه
    ۳- کسی رو واقعا مقصر نمیدونم ضعف رو داخل خودم میبینم باید بدونم چطور این ضعفو برطرف کنم
    ۴ - فکر میکنم جدا شدنم از دوستام یه تصمیم درستی باشی وقتی احترام از بین بره دیگه دوست ارزشش رو از دست میده
    دیگه اونها برام ارزشی ندارن
    ۵ - این واقعا یکی از مشکلاتمه توی فکر میرم بعضی وقتا تصمیمات نابجا میگیرم
    ۶ - نمیدونم از تغییرات زندگی منظورتون چی هست ولی همیشه سعی کردم پیشرفت داشته باشم
    ۷ - خدا رو شکر این مشکل رو ندارم همه اطرافیانم وضعشون بهتره از منه ولی هیچ وقت دوست نداشتم مثل اونها بشم دوست داشتم مستقل و مزد زحمتام بخورم
    هنوزم سردرگم هستم نمیدونم چکار کنم

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16950
    تشکـر
    346
    میزان امتیاز
    9

1- شما باید روحیه مقاومت خودتون رو در برابر نظرات دیگران بالا ببرید درسته ما خواه ناخواه تحت تآثیر نظرات دیگران قرار میگیریم اما ما میتونیم به راحتی دیدگاه همون آدما رو نسبت به خودمون تغییر بدیم جوری که اونا متوجه بشن کم شنوایی شما باعث متوقف کردن شما و ناامید شن شما نمیشه یعنی برعکس رفتار کنید وقتی رفتار اونا رو میبینین به جای سکوت کردن با افتخار بگید من تا به حال موفقیتهای زیادی توی زندگیم داشتم و اجازه ندادم موضوعی منو از هدفم دور کنه که حتی ادمایی که از همه لحاظ موقعیت و امکاناتشو داشتن نتونستن به مرتبه من برسن سکوت شما اونا رو بیشتر تقویت میکنه به رفتارهاشون ادامه بدن بیشتر کتابهای روانشناسی بخونید و بیشتر در مورد شخصیت های محکم و دانشمندایی که مشکلات زیادی داشتند اما نابغه قرن شدن مطالعه کنید کمک میکنه
    2-این خیلی خوبه شما برای دیگران زندگی نمیکنید وقتی تونستید دیگرانی که این همه سطحی نگر هستن رو از زندگیتون حذف کنید آینده بهتری در انتظارتون خواهد بود
    3-نباید این همه کم شنوایی تون رو برجسته کنید این ضعف جسمی شما نیست که آزارتون میده ضعف روحیتون هستش شما درون خودتون راجب کم شنوایی تون اونقدر خودخوری کردید تبدیل شده به ضعف روحیتون باید از یه متخصص و مشاور کمک بگیرید.
    4-همه رو به یک دید نیگاه نکنید ما انسانها همیشه گروهی زندگی کردیم و به گروه تعلق داریم بدون تعلق داشتن به گروهای دوستانه و درون یه جمعی بودن مشکلات زیادی برامون بوجود میاد میتونید دوستانی رو برای خودتون انتخاب کنید که شما رو تشویق حمایت میکنند اناسهایی هستن که با روشن فکری و شخصیت برجسته ای که دارند باعث پیشرفت پیشرفت ما میشن و ما از بودن باهاشون احساس خوشبختی میکنیم به دنبال چنین دوستانی باشید نه کناره گیری از روابط دوستانه
    5توضیحات مورد 2
    6-تغییرات توی طرز تفکرتون نسبت به کم شنوایی تون و تجدید روحیه تون شما در ابتدا نیاز به تغییر در روحیه و تفکر تون دارید
    7-خدارو شکر شما جنبه های مثبت زیادی دارید بهتون پیشنهاد میکنم کتاب* از حال بد به حال خوب* (دیوید برنز ترجمه مهدی قراچه داغی)انتشارات آسیم رو بخونید و تمرینات این کتاب رو انجام بدید عالیه و واقعا کمک میکنه و بازم میگم اگر میتونید با یه مشاور و از مشاوران اینجا در صورت امکان کمک بگیرید.
    امضای ایشان

10. کاربران زیر از aida68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ببخشید شما واسه مشکلتون به پزشک مراجعه کردید؟

12. کاربران زیر از fatemeh.74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6938
    تشکـر
    236
    تشکر شده 282 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام شما خیلی قوی هستین که با وجود مشکلات تا اینجا حرکت کردین و موفقم بودین طوری که خیلی از اونایی که مشکل جسمانی خاصیم ندارن نمیتونن بهش برسن.بنظرم تصمیم درستی گرفتین که به اونایی که بهتون بی احترامی میکنن و شخصیت پایینی دارن قطع رابطه کردین.اما هر آدمی توی روزمره با آدمایی دیگه با رفتارها و طرز تفکرات مختلف روبرو میشه این مشکلات برای هر کس دیگه ای به اشکال دیگه ای پیش میاد مهم رفتار و برخورد خودتونه بتونید مسئله رو حل کنید و در واقع تلاش خودتونو بکنسد این از این لحاظ که به خودتون اعتماد داشته باشید و بدونید شمام حق دارید که درست و با احترام زندگی کنید و مشکل از طرف شما نیست.دوستان بهتری رو انتخاب کنید و کسی که مشکلی مثله شما داره نباید به تنهایی فکر کنه شما انسانید و ویژه گی های انسانی و شخصیتیه خاص خودتونو دارید و عاشق میشید عاشقتون میشن و میتونید زندگی معمولی داشته باشید آدمای اطراف راجع به آدم قضاوتهای مختلفی میکنن اونا واقعا چی میفهمن جز خودشون و خودخواهیاشون (البته بعضیا)بهتره مشکلتونو برای کسانی که بیشتر باهاشون ارتباط دارید توضیح بدید و اونام بفهمن که جطوری میتونن باهاتون ارتباط برقرار کنن.موفق باشید

14. کاربران زیر از tavoos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ببخشید شما از سمعک استفاده نمیکنید؟؟من کسیو میشناسم که شنواییش تقریبا مثل شماست ولی از سمعک استفاده میکنه اینطوری دیگه نیازی نداره کسی براش حرفاشو بنویسه چون تا یه حد زیادی کم شنواییش جبران میشه انگار
    شما مگه از سمعک استفاده نمیکنید؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه لب خونیتون خوبه؟؟؟تا حالا روش کار کردین تا قوی تر از ادمای عادی باشه؟؟

16. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.74 نمایش پست ها
    سلام ببخشید شما واسه مشکلتون به پزشک مراجعه کردید؟
    شهر من دكتر خوب نداره هر كدمشونم خوب بودن رفتن حتي بابت مشكل شنواييم يه عمل اشتباه برام تشخيص دادن اطمينانم نسبت بهشون إز دست دادن
    براي كاراي پزشكي به شهر ديگه ميرم

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید شما از سمعک استفاده نمیکنید؟؟من کسیو میشناسم که شنواییش تقریبا مثل شماست ولی از سمعک استفاده میکنه اینطوری دیگه نیازی نداره کسی براش حرفاشو بنویسه چون تا یه حد زیادی کم شنواییش جبران میشه انگار
    شما مگه از سمعک استفاده نمیکنید؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه لب خونیتون خوبه؟؟؟تا حالا روش کار کردین تا قوی تر از ادمای عادی باشه؟؟
    چرا دارم
    من پرده گوش نداشتم توي سن ٢٣ سالگي پرده گوش إز بافت سرم برام گذاشتن كه خيلي نازله به گفته دكتراى بايد احتياط كنم من ٢٣ سال بدون شنيدن به همه چيز عادت كردم حتي فيلم ديدن با نگاه كردم ميفهميدم صداشو قطع ميكردم برام سخته الان با شنيدن همه چيز رو تجزيه و تحليل كنم
    سمعك هم زياد نميتونم ازش استفاده كنم اول اينكه محيط كارم شلوغ هستش يهو سردرد پيدا ميكنم مجبور ميشم بيرونش بيارم دوم اينكه يه حالت عصبي بعد عمل پيدا كردم يهو بعد إز شنيدن صداي بلند يا ناگهاي چيزي شبيه تير به مغرم وارد ميشه كه باعث ميشه هنگ كنم مثل صداي بوق ماشين كه ممكن بود تصادف كنم يه لحظه هنگ كردم وسط ميدون وايستادم دوباره بوق زدن به حالت عادي برگشتم سعي ميكنم بيشتر توي جلسته كاري ازش استفاده كنم
    لبخوني هم مشكلي ندارم ولي لبخوني بايد طرف مقابل با سرعت كم صحبت كنه وگرنه در حالت عادي ٢٠ درصد فقط ميتونم با لبخوني تشخيص بدم
    ممنون بابت توجهونتوجهون

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

[quote

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17503
    تشکـر
    36
    تشکر شده 70 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر به جای اینکه پیش روانپزشک برین به یه پزشک گوش خوب تو تهران مراجعه کنید ایشالا حل میشه مشکلتون.الان سمعک هایی اومده که خیلی کوچولو ان و با دقت زیاد معلوم میشه

21. کاربران زیر از ساینا91 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hhh2000 نمایش پست ها
    چرا دارم
    من پرده گوش نداشتم توي سن ٢٣ سالگي پرده گوش إز بافت سرم برام گذاشتن كه خيلي نازله به گفته دكتراى بايد احتياط كنم من ٢٣ سال بدون شنيدن به همه چيز عادت كردم حتي فيلم ديدن با نگاه كردم ميفهميدم صداشو قطع ميكردم برام سخته الان با شنيدن همه چيز رو تجزيه و تحليل كنم
    سمعك هم زياد نميتونم ازش استفاده كنم اول اينكه محيط كارم شلوغ هستش يهو سردرد پيدا ميكنم مجبور ميشم بيرونش بيارم دوم اينكه يه حالت عصبي بعد عمل پيدا كردم يهو بعد إز شنيدن صداي بلند يا ناگهاي چيزي شبيه تير به مغرم وارد ميشه كه باعث ميشه هنگ كنم مثل صداي بوق ماشين كه ممكن بود تصادف كنم يه لحظه هنگ كردم وسط ميدون وايستادم دوباره بوق زدن به حالت عادي برگشتم سعي ميكنم بيشتر توي جلسته كاري ازش استفاده كنم
    لبخوني هم مشكلي ندارم ولي لبخوني بايد طرف مقابل با سرعت كم صحبت كنه وگرنه در حالت عادي ٢٠ درصد فقط ميتونم با لبخوني تشخيص بدم
    ممنون بابت توجهونتوجهون

خواهش میکنم
    مشکل اصلیتون همونطوری که گفتین ارتباط گرفتن با اطرافیانتونه که متاسفانه همشون درک موقعیت شمارو ندارن
    اگه یکم واقع بین باشیم باید بدونیم که صدا یه عامل مهم تو ارتباط با اطرافیاست
    تو مراوده های اروم و خلوت که مثلا فقط 2 -3 نفر باشین مشکلی پیش نمیاد و بقیه شاید صبر به خرج بدن تا شمام حرفاشونو بفهمین ولی اگه مثلا تعداد زیاد باشه یا جو دوستانه نباشه یا مثلا یکم عجله داشته باشن یا حتی اگه هیجان داشته باشن دیگه این کارو برای شما نمیکنن
    در مورد دوستاتون اتفاقا به نظر من گاهی باید به رفتارای بدشون واکنش نشون بدین واقعیت اینه که شما یه ادم قوی این که با وجود نقص جسمی که داشته جایگاهی داره که خیلی از ادمای سالم ندارن...مطمئنن خیلی از ادمای سالم قدرت شمارو واسه روبه رو شدن با مشکلاشون ندارن شما یه حسن نسبت به اونا دارین اونم همین قوی بودنتونه مطمئنم خیلی از ادمای سالم توی شرایط حتی اسون تر جا میزننن و خودشونو میبازن پس اونا حق ندارن رفتار بدی باهاتون داشته باشن فقط به خاطر اینکه شما نمیتونید بشنوین
    به نظر من احترام گرفتن ار بقیه حق شماست که همیشه باید ازین حقتون دفاع کنید اگه دیدین کسی باهاتون رفتار بدی داره حتما واکنش بدین حداقل نشون بدین ناراحتین تا از کار زشتش خجالت بکشه
    الان نشنیدن واقعیت شماست یکی از خصوصیتاتونه هر کس که بهتون نزدیک میشه باید مراقب این خصوصیت شما باشه شمام باید اینو ازشون بخاین حتی اگه نادیده گرفتنش شما باید بهشون یاداوری کنید که این خصوصیتو نسبت به بقیه دارین و شرط ارتباط گرفتن با شما اینه که مراقب این خصوصیتتون باشن
    از طرفی بهتره یکم نسبت به ادمایی که به عنوان دوست قبول میکنید بیشتر حساسیت به خرج بدین ادمایی که بیشتر از چند بار در حقتون اشتباه میکنند و خصوصیتتونو مثل یه نقص به روتون میارن بهتره اسم دوست نگیرن چون فقط باعث ازارن
    من متوجهم که تنهایی حس خوبی نداره و شمام دوست دارین مثل بقیه با ادما رابطه بگیرین و دوست باشین ولی با شرایط شما هر کسی نمیتونه براتون دوست خوب باشه
    این یه خلا براتون درست میکنه که شاید بشه سعی کرد پرش کرد
    همیشه درد مشترک میتونه ادمارو راحت کنار همدیگه نگه داره شمام اگه بتونید یه دوست با شرایط خودتون پیدا کنید و باهاش صمیمی باشید دیگه تنهایی تو محل کارتون کمتر اذیتتون میکنه راهشو من دقیق نمیدونم ولی احتمالا جاهایی باشه که برای افراد کم شنوا یه جور جای تجمع باشه مثل دانشگاه یا محل کار یا هر چی که فقط مختص اونا باشه مثلا من تو شهر خودمون یه دفتر کار دیدم که مخصوص کم شنواها و ناشنواها بودش تو شهر شمام حتما یه همچین جایی هست یا از طریق اینترنت یا هر چی که به ذهنتون میرسه میتونید یه نفرو برای دوستی پیدا کنید
    به نظر من دوست پیدا کردن خیلی برای شما مهمه چون وجود یه دوست خیلی از خلاهاتونو میتونه پر کنه
    از طرفیم پیشنهاد میکنم اهمیت ارتباط با دیگرانو برای خودتون کمرنگ تر کنید خوبه که دغدغه بودن با ادمارو دارین ولی بذارین دغدغه های دیگه ام کنارش قرار بگیره تا اگه گاهی نتونستین ارتباطای خوبی داشته باشین زیاد اذییت نشین
    مثلا برای خودتون هدفای دیگه تعیین کنید و براش تلاش کنید تا وقتی بهش رسیدین حس قدرتش ناراحتی تنهاب بودنتونو کمتر کنه مثلا یه رشته ورزشی انتخاب کنید و خودتونو با اون سرگرم کنید اینطوری تو باشگاهم یه سری ارتبطای تازه دارین و ادمای جدید میبینید که شاید از بین اوما ادمای با درک و فهمیده که بتونن خصوصیت شمارو بهتر درک کنن پیدا کنید
    کلا اگه محل کارتون پر از ادمای کج فهم و بی طاقته که شعور درک شرایط شمارو ندارن بهتره شانس بودن تو محیطای دیگه رم از خودتون دریغ نکنید
    موفق بودن تو کار و دانشگاه چیزیه که هر ادمی نمیتونه داشته باشه حالا که شما از پسش براومدین قوی بودنتونو نشون میده
    من امیدوارم از پس این یکیم بربیاین
    ببخشی که طولانی شد
    به امید شادیای بی تاریخ

23. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ساینا91 نمایش پست ها
    به نظر به جای اینکه پیش روانپزشک برین به یه پزشک گوش خوب تو تهران مراجعه کنید ایشالا حل میشه مشکلتون.الان سمعک هایی اومده که خیلی کوچولو ان و با دقت زیاد معلوم میشه
    مشکل شنوایی تا اونجایی که امکانش بوده حل کردم دکتر که درمانم کرده دکتر خوبی بوده تحصیلکرده کانادا و جز انجمن دکترای گوش و حلق و بینی کشور و کانادا هم هستش ، من با وضعیت گوشم مشکلی ندارم این هم اضافه کنم سمعک هوشمند استفاده میکنم که براساس درصد شنواییم صدا رو تنظیم میکنه، مشکل من نه کم شنوایی هستش نه سمعک اینا فقط شرایط شخصیم بودن که توی اولین پست گفتم
    بازم ممنون از توجه و راهنمایی تون
    ویرایش توسط hhh2000 : 07-04-2015 در ساعت 03:59 PM

25. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه دختری که دوستش داشتم از دستش دادم و با یکی دیگه عقد کرد قبل از جواب دادن به من گفت میای خواستگاریم منم از لحاظ روحی خراب بودم گفتم نه نمیام اونم به پسره جواب مثبت
    داد
    سخت بود و خیلی کم ادمه وجود داره وضعیت ما رو درک کنه

حتی این دختری که دوستش داشتم هم نمیتونست وضعیت منو درک کنه این خیلی منو عذاب میده

ویرایش توسط hhh2000 : 05-26-2016 در ساعت 10:29 PM

26. 4 کاربران زیر از hhh2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

متاسفانه دختری که دوستش داشتم از دستش دادم و با یکی دیگه عقد کرد قبل از جواب دادن به من گفت میای خواستگاریم منم از لحاظ روحی خراب بودم گفتم نه نمیام اونم به پسره جواب مثبت
    داد

حتی این دختری که دوستش داشتم هم نمیتونست وضعیت منو درک کنه این خیلی منو عذاب میده

سلام دوست عزیز

اشتباه شما همین که وارد رابطه نادرستی شدی به نظر من هرچیزی حکمتی داره هیچ وقت ناشکری نکن همیشه فکر کن بدتر از اینم میتونستی باشی ولی نشدی ادم های کور ارزو دارن ناشنوا باشن ولی بتونن ببینن

ولی به نظر من هر ادمی باید مثل خودش ازدواج کنه

من کسیو میشناختم مثل شما بود تو کانون کم شنواها میرفت عاشق دختره شد و باهم ازدواج کردن

شما تصمیم خیلییی عاقلانه ای گرفتی که از دختره جدا شدید چون مطمعن باش بعد ها تو زندگی مشکل ساز میشد

توقع نکن درکت کنه چون کسی تا جای طرف مقابلش نباشه تو شرایطش نباشه نمیتونه درک کنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

28. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

باسلام
    متاسفانه از بین محرومیت ها ؛محرومیت شنوایی بیشترین آسیب روحی روانی رو داره .

برعکس تصور عامه که گمان میکنن محرومیت بینایی بیشترین آسیب رو داره !

دلیلش هم دقیقا مواردی هست که شما اشاره کردید .
    متاسفانه بخاطر عدم شنود گفته های دیگران ؛برداشت های متفاوت و نامناسب از گفته ها و حرکات اطرافیان میشه و خصوصا بچه ها بیشتر پرخاشگر و عصبی هستند بخاطر همین موصوع .

با بالا رفتن سن کنترل روی خشونت و عکس العمل های نامناسب اموخته میشه ولی اون ناراحتی و خشم و ناکامی درونی باقی میمونه و همینطور بیشتر ریشه میزنه و گستردا میشه و باعث کمبود اعتماد بنفس و انزوا و ...میشه .

تقریبا اکثر کسایی که مثل شما دارن همین روحیه و برداشت شما رو دارند .

البته خودتونم اگر کمی فکر کنید میبینید ناراحتی و ناکامیتون تو دوره کودکی بیشتر از حالا بوده .

شما باید بدونید و اگاه باشید که همیشه اونجور که فکر میکنید راجع به شما صحبت نمیشه ...شما ممکنه خیلی جملات یا کلمات رو اشتباه برداشت کنید ؛اشتباه برداشت کنید ؛اشتباه لب خونی کنید !

و این اشتباه برای یک ادم سالم از نظر شنوایی هم پیش میاد !

پس بهترین کار اینه که با پذیرفتن مشکلتون ؛از تفسیر و ذهن خوانی و حدس زدن گفته ها و افکار دیگران راجع به خودتون خود داری کنید !

صمن اینکه تا بحال هم با گزروندن مدارج تحصیلی و کاری مختلف ؛در زندگی خود موفق تر از خیلی افراد بودید که قدر سلامتی خود رو نمیدونند .

من شاگردی داشتم که بعد از چند جلسه متوجه صعف شنواییش شدم و یکی از سخت ترین دوره های زندگیم انتقال این قصیه به مادرش بود ...
    همون روز فهمیدم اگر روزی دلم بخواد یه کار بزرگ انجام بدم اون سفر دور دنیا در هفتاد روز نیست ؛اون اینه که بتونم به تمام بچه های کم شنوا و ناشنوای دنیا با زبان چشمم بگم که ؛دنیا و ادم ها اونجور که فکر میکنین نیستند ...اون چیزی که میشنوی رو باور نکن .... ما دوستون داریم .

اینکه اگر شما حتی 5ینا شاهد چنین کلمه هایی که فرمودید نظیر احمق و ... در مورد خودتون یودید ؛باید اینو بدونید که هاکثر رفیق ها و .. به همدیگا همچین فحش هایی رو میدن و بستگی به شخصیت اونها داره نه شما ..و این فحش ها بخاطر شرایط شما نیست ...

هر کسی ممکنه از این دست افراد ؛این فحش ها رو دریافت کنه !

من فقط میتونم با نمام وجودم بهتون بگم باور کنید هیچکس بخاطر شرایطتون باهاتون نا مهربونی ؛بدگویی ؛بی مهری و ناسپاسی و ...نمیکنه .

این ها برای همه ادم های دنیا ممکنه پیش بیاد .

گاهی ما تو زندگیمون تو شرایطی قرار میگیریم که فقط میگیم ؛کاش کر بودم و فلان حرف رو نمیشنیدم !
    کاش لال میشدم و اون حرف رو نمیزدم !
    ادم ها همیشه از شرایطشون همیشه و کامل راضی نمیشن .

پس شما خدارو شکر کنید و نشنیده ها رو شنیده نگیرید و بی خیال افکار مردم باشید !

مهم خودتون و موفقیت هاتون هستید که باید ادامه پیدا کنه !

من شاید تو این انجمن بیشتر از هرکسی بتونم درکتون کنم ...مثال امیر رضایی که بزرگ شده ...

لطفا به پذیرش شرایطتون ادامه بدید و مثبت فکر کنید و خودتون رو رها کنید از زشتی های دنیا ...

زیبایی ؛ اراده و همت شماست برای والا بودن ...

30. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28379
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پسری 27 ساله هستم از ناحیه دو گوش کم شنوا نیز هستم گوش سمت چپم 30 درصد شنوایی داره گوش راستم 50 درصد
    با اینکه کم شنوا بودم ولی از لحاظ درسی موقعیت خوبی داشتم تا دبستان در اصل مادرم معلمم بود با اینکه تا پنجم دبستان هم بیشتر نخونده بود ولی درسم میداد تا مشکلی نداشته باشم
    مشکل من زمانی بوجود اومد که من به دانشگاه رفتم اونجا چون خودم درس میخوندم و پروژه ها رو خودم انجام میدادم مورد توجه قرار گرفتم
    ولی یه ضعف داشتم اونم شنواییم نمیتونستم درست بحرفم چون نمیشنیدم که بتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم
    دانشگاه رو هرطور بود تموم کردم و ضربه روحی کمی خوردم چون همیشه ارتباط اونچنانی با افراد دور و برم نداشته وقتی حاد شد که رفتم سرکار
    شغلم برنامه نویسی هستش تو چهار سالی که کار کردم تونستم خودمو از لحاظ شغلی و مالی بالا بکشم
    تو همین حین عاشق یه دختر شدم تونستم جذبش کنم عاشق همدیگه هم شدیم بخاطر تلاش زیادم اسمم رو گذاشت توربو براساس شخصیت کارتونی انیمیشن هالیبود
    من نمیشنوم و از طریق شنوایی نمیتوانم موضوع رو درک کنم یا باید نوشته بشه برام یا اینکه چند بار بهم بگن تا کل مطلب به گوشم برسه، اطرافیانم و حتی رفقام اینو رو یه مشکل میبینن حتی با اسم ها و رفتارهای بدی بهم واکنش نشون میدن
    اینها باعث عدم پیشرفتم نشده ولی از لحاظ روحی داغونم کرده تا جایی که به دختری که دوستش گفتن نمیتونم ادامه بدم میترسیدم اون از وضعیت من ضربه بخوره اون به من میگفت به خودت تلقین داری میکنی همچنین بهش گفتم با خونوادش درباره شنوایی من صحبت کنه
    بعد از دوسال تحمل رفتار زشت دوستانم تصمیم گرفتم از رابطه دوستیم رو باهاشون بهم بزنم چون دیدم نبودشون بهتر از بودنشونه
    حتی سه بار خواستم استعفا بدم از کارم بخاطر وضع مالی خونوادم اینکارو نکردم ولی دیگه نمیتونم این همه رفتار بد رو دوام بیارم

واقعا به کمک نیاز دارم از لحاظ روحی کلا پاشیدم حتی خواستم به روانپزشک مراجعه کنم ولی متاسفانه شهر ما دکتر خوب پیدا نمیشه
    سلام
    من مشاور نیستم فقط نظر شخصیم رو میگم
    شما هیچ عیبی ندارین الکی خودتون رو با عیب ندونین! تا جایی که من میدونم پسرا از ایندجور شوخیا زیاد میکنن شایدم عادیهذو.شما زیاد حساس شدین
    مادر من یه مشکلی شبیه شما داره البته یکم متفاوت تر ، چشم هاش کم بینا هستن و لرزش دارن که یک بیماری بسیار انگشت شماری تو دنیا هست ، مامانم میگه همیشه ردیف اول مینشستم ولی هیچ وقت تخته سیاه رو ندیدم ، اما اونقدر اعتماد بنفس داره که باعث شده این مشکلش اصلا به چشم نیاد ، مامان خیلی مهربونه و خوش قلبه ، با همه دوست میشه حرف میزنه خیلی راحت احساساتشو بیان میکنه ! هر کسی که مامان منو ببینخ دوست داره ساعتا بشینه باهاش حرف بزنه! دلیلش یه چیزه و اون این که از کسی انتظار نداره چون این یه عیبی داره پس افراد به روش نیارن و ... هر کی بگه چرا چشمات این حوری میگه خب اینم یه جور خاص بودنه درضمن فلان رعیس جمهور آمریکا هم همین جوریه پس خیلی ام چیزه باکلاسیه! یه دلیل دیگه اش هم اینکه شما خیلی حساس شدین ، خودتون میگین خیلی موفقین ، پس یعنی از هیچ لحاظی عقب نیستین از بقیع آدما پس ناراحتیتون برا چیه ، چون بقیه مجبورن براتون بنویسن؟! اصلا اینجوری فکر نکنین که شما بهشون مدیونین هرگز این فکرو نکنین!! شما برای دریافت پیام طرف مقابل اینکارو.میکنین و یه جورایی طرف برای خودش این کارو انجام میده . یه چیزی هم هست اونم اینکه مامان خیلی چیزا رو نمیبینه و اصراری هم برای دیدنشون نداره مثلا تا جایی که بتونه سعی میکنه خودش یه چیزیو ببینه و فقط درصورتی گه خیلی ضروری باشه از بقیه میپرسه اصلا هم خجالت نمیکشه بپرسه چون اونقدر چیزای خوب داره که این کمبودش عیب محسوب نشه!
    یه سوال هم دارم شما چرا لب خوانی یاد نگرفتین یا چرا از سمعک استفاده نمیکنین ؟! بنظرم شنا هم باید برای برقراری ارتباطتون تلاش کنین، هی هم فکر نکنین من عیبی دارم که خیلی بزرگه اونقدر که شما ویژگی خوی ذارین خیلی ها ندارن
    اینم که دختر مورد علاقتون رو بخاطر این عیب کوچیک از دست بدین خیلی بده ، وقتی عاشقشین پس برای بدست آوردنش تلاش کنین جنگ کنین خواهش کنین ! و به خانوادش ویژگی های هوبتون رو نشون بدین دیگه این عیب خیلس کوچیک به چشم نمیاد
    موفق باشین

32. کاربران زیر از Xanumf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز,احسنت به شما و پشتکارتون
    یکی از دوستان دبیرستان من مشکل شمارو داشت ولی شدیدتر درحدی که نباید مدرسه معمولی درس میخوند اما مادرش دوست داشت توی مدرسه معمولی درس بخونه و با کلی... مدرسه ما میومد, خیلی راحت بعد ازینکه دیپلم گرفتن عمل کردن و و شنواییشون برگشت و من صدای زیباشو شنیدم و الانم خیلی موفقه,این مشکل غیر قابل حلی نیست و خیلی ساده حل میشه من پیشنهادم اینه که حتما پیگیری کنید حالا
    به هر دلیلی اگر مقدور نبود,ببینید هر کدوم از ما ادم ها یه مشکلی داریم و داریم باهاش زندگی میکنیم پس بپذیریم و سعی کنیم لذت ببریم, واقعا به حرف مردم اهمیت ندید شما بسیار موفق هستید و شرایط خوبی دارید, ایا این همه برای زندگیتون زحمت کشیدید که الان به خاطر حرف 4 نفر به خودتون زهر کنید؟ یا تلاش کردید تا به خوشبختی برسید؟یه جا خوندم اگه میدونستید مردم به یه سردرد سادشون بیشتر از خبر مرگ شما اهمیت میدن انقدر به خاطرشون زندگیو به کامتون تلخ نمیکردید, راه رو گم نکنید , به نظر شخصی من شما وقتی کسی رو پیدا کردید که دوست داشتید و این حس دوطرفه بود باید حفظ میکردید,شما فکر کردید بقیه زوج ها مشکل ندارن؟ تقریبا همه به نوعی مشکل دارن و اونایی موفقن که پشت هم می ایستن!
    بعد ازین همه تلاش و موفقیت اجازه ندید حس های منفی بهتون غلبه کنند, هر ادمی به نظر من به نوعی یک نارضایتی از خودش داره فقط شما نیستید, عمر کوتاهه و باید بتونیم خودمونو دوست داشته باشیم و بپذیریم تا از این عمر کوتاه لذت ببریم.
    the day u decide to love yourself,is the day you'll conquer the world
    موفق باشید
    ویرایش توسط Butterf : 05-27-2016 در ساعت 03:46 AM

34. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

از دوستان بابت وقتی که گذاشتن خیلی خیلی ممنونم
    ابتدا در جواب سوال دوست عزیزم بگم من سمعک میزنم و توانایی لبخوانی هم دارم و کلی عمل کردم تا بتونم خودم رو از لحاظ شنوایی بالا ببرم
    و تا الان خوب بوده و جواب داده با همه این چیزا باز من هنوز کم شنوا هستم فقط درصد شنواییم بردم
    همین چند ماه ‍پیش بود اخرین عمل رو انجام دادم
    سیستم مغزی و تحلیلی من برای ۲۷ سال براساس دیدن و تصمیم گرفتن عادت کردن ولی انسان های سالم براساس شندیدن و دیدن
    من نمیتونم اونو به راحتی تغییر بدم نیاز به زمان کافی دارم مشکل من بابت درک نکردن همینجاست
    تمامی عکس العمل های من براساس بینایی است نه شنوایی
    یادم رفت هم بگم از کارم استعفا دادم و جای دیگه مشغول به کار شدم
    سرم تو کار خودمه و کارمو میکنم از این بابت راضی ام
    دوستانم هم رابطمو باهاشون کمتر کردم نه قطع
    ولی هنوز ضربه روحی که خوردم نمیتونم و نمیتونم جمع جور کنم با این اتفاقی هم که الان افتاده و این دختر جواب مثبت داده روحیم بدتر شده
    دیگه گیچ شدم و نمیدونم چکار کنم و چطور زندگی کنم

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    واقعا تلاشتون قابل تحسینه، به خودتون افتخار کنین، بعضی پسرای هم سن شما هستن که هیچ مشکل توی سلامتیشون ندارن ولی همچین موقعیت خوبی مثل رو شما رو نتونستن بدست بیارن...
    من و شما هم که مشکل داریم از درون با آدم های اطراف فرقی نداریم و ما هم در این قضیه مقصر نبودیم مهمتر از اینها اینه که آدم به چیزایی که خودش بدست آورده افتخار کنه و ارزشش برا اساس اون ها هست نه ظاهری که دخالتی توش نداشته به هرحال حکمت یا قسمت و سرنوشت زندگی برای هرکسی یه جوری رقم میخوره
    ضمن اینکه من هم مشکلی شبیه مشکل شما رو دارم و تا حدود زیادی درکتون می کنم اما بازم خداروشکر کنید که خونواده کمکتون کردن و خودتون هم تونستید با شرایطی که شما هیچ تقصیری در اون ندارید کنار بیاید خیلی هم خوبه اما خونواده من به جای اینکه کمکم کنن که اگه هم درمان نشم یه جوری سعی کنم کنار بیام همش صورت مسئله رو پاک می کنن فکر میکنن این بیماری چون کشنده نیست پس زیاد هم جدی نیست ، به این فکر نمیکنن ذره ذره وجود و روح و بقیه بدن من داره به خاطر این مشکل دچار آسیب میشه، غرورم هم اجازه نمیده با دوستام در این مورد حرفی بزنم و این به نحوی یه حصار تنهایی رو برای من تشکیل داده ...من بعضی وقتا نمیتونم با این کنار بیام یعنی رو حرف دکتر حساب باز کرده بودم که بعد سال ها با وجود این همه پیشرفت تکنولوژی و بر خلاف انتظارم دکتر خیلی راحت بهم گفت هنوز راه کاملی واسه درمان این بیماری نیست! انگاری دنیا واسم اون لحظه به آخر رسید و دوباره بهم ریختم...
    اینارو گفتم بدونید بعضیا هستن مشکلشون از مشکل شما ممکنه بزرگتر باشه...
    درباره درمانتون بگم که این روزا علم تو خیلی زمینه ها پیشرفت کرده به پزشکان مجرب تو شهرهایی که قطب پزشکی شنوایی هستن مراجعه کنید و پیگیری درمان باشید
    راجع به اون خانم هم ناراحت نباشید شما نمیتونید با اطمینان بگید اکه با ایشون ازدواج میکردید بتونین در کنار هم خوشبخت بشید و ایشون هم تنها دختری نیستن که برای ازدواج با شما فرد مناسبی باشن شاید خداوند حکمتی دونسته که شما با ایشون ازدواج نکنید به قول خودتون وقتی ایشون نتونستن اول راه درکتون کنن تضمینی نیست تو زندگی درکتون میکردن...
    امیدوارم هرچی زودتر مشکلاتتون حل بشه...
    موفق باشید

37. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28391
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بعد از دوسال تحمل رفتار زشت دوستانم تصمیم گرفتم از رابطه دوستیم رو باهاشون بهم بزنم چون دیدم نبودشون بهتر از بودنشونهحتی سه بار خواستم استعفا بدم از کارم بخاطر وضع مالی خونوادم اینکارو نکردم ولی دیگه نمیتونم این همه رفتار بد رو دوام بیارمواقعا به کمک نیاز دارم از لحاظ روحی کلا پاشیدم حتی خواستم به روانپزشک مراجعه کنم ولی متاسفانه شهر ما دکتر خوب پیدا نمیشهاگه بتونین منو راهنمایی کنین ممنون میشم
    سلام دوست عزیز . اینطور که پیداست عدم اعتماد به نفس شما به خاطر رفتار اطرافیان با شماست. درکتون میکنم . منم مثل شمام . از سال اول دبستان که یادم میاد دوستی نداشتم. تو دوران راهنمایی یک همکلاسی داشتم که ارتبازم باهاش فقط در حد کلاس بود . بیرون از مدرسه با بچه های چند تا از همسایه ها که بازی می کردم همش من رو مورد تمسخر قرار می دادند و به من میخندیدن. وارد دبیرستان که شدم سال اول به هم لقب شتر رو دادن چون کاپشنم رنگش قهوه ای بود. تا حالا شده خودت رو مقابله 28 نفر ببینی که دارن بهت میخندن و حتی یک نفر، حتی یک نفر ارت حمایت نمیکنه . سال دوم دبیرتان با خودم گفتم اوضاع بهتر میشه و دیگه کسی بهم نمیگه شتر . یکی دو ماه اول خوب باد تا باز دوباره شروع شد و دوباره بهم میگفتن شتر . سال سوم و چهارم دیگه بهم نگفتن شتر. یه لقب دیگه ای روم گذاشتن که نمی شه اینجا بگم. حالا شما فکرش رو بکن من یه نوجوان 18 ساله تا حالا حتی 1 دوست هم نداشتم . هروقت میخوام برم استخر باید تنها برم، هر وقت میخوام برم بیلیارد باید تنها برم، هروقت عصبانی هستم و می خوام خودم رو آروم کنم باید تنها برم بیرون. این همه گفتم تا بهت یه چیز بگم. هر وقت احساس کردی کسی داره مسخرت میکنه یا بهت میخنده با دقت به طرف مقابلت نگاه کن . همین قدر به خودت ببال که اونقدر انسان هستی که کسی رو مورد تمسخر قرار نمیدی . هیچ وقت اجازه نده که فکر کنن تو راحتی که دارن بهت میخندن. اون چیری که درونته بهشون بگو . در ضمن همیشه به داشته هات فکر کن و برای به دست آوردن چیزایی که نداری همیشه تلاش کن و روزی چند بار به آرزوهات فکر کن. منم تنها هستم و هزاران هزار نفر مثل من و تو تو این دنیا تنها هستن پس فکر نکن که با بقیه فرق داری.موفق و پیروز باشی

39. 2 کاربران زیر از Muhamad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18499
    تشکـر
    18
    تشکر شده 10 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

از تمامی دوستان سپاسگذارم بابت روحیه ای که به من دادید
    فکر کنم دیگه زندگیم به خودم بستگی داره به چه صورت پیش بره
    تا جایی که میتونم از صحبتتاتون توی زندگیم استفاده خواهم کرد
    ممنون بابت کمکتون

41. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام چرا از سمعک استفاده نمیکنین؟بعدشم شما نیمه ی پر لیوان رو نگاه کنید هوش شما ممکنه از ادمایی که کامل شنوایی دارن بیشتر باشه !!!این یه مزیت شما نسبت به اوناهسمنم برنامه نویسی میخونم ینی ای تی .خیلی خیلی خوبه اگر دیگران شما رو اذیت میکنن به خاطر اینه که باهاشون برخورد جدی نکردین وخودتونم اعتقاد دارید این یه مشکل بزرگه!اما اگر روحیتونو حفظ کنید وبا اونا برخوردکنید یه طوری که ویژگی های مثبت خود را بازگو کنید وبه ان افتخار کنید نه تنها اذیتتون نمیکنن بلکه ممکنه به شما حسرت هم بخورن. مشکل ما این هست که ضعف هامونو زیاد زیر زربین میزاریم ومردم سواستفاده گر هم از ضعف های ما برای خنده یا ارضای عقده یا بیماریشون استفاده میکنن.شما باید اول خودتونو باور داشته باشید وبه قابلیت هاتون نگاه کنید توقع نداشته باشید وفتی که شما این مسئله رو ایراد میدونید دیگران ایراد ندونن.

42. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

باید یاد بگیریم نقاط قوت خودمونو برا خودمون بزرگ و تقویت کنیم نه نقاط ضعفمونو.

44. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

ممنون بابت راهنمایی دوست دارم از این حالت بیرون بیام فقط نمیدونم چطوری انجامش بدم
    اگه لطف کنین بهم بگین چکاری رو باید انجام بدم و چه کاری نه ممنون میشم
    دوست ندارم تنها باشم
    ۱- من واکنشی خاصی نسبت به موضوع انجام نمیدم فقط وقتی رفتارای دیگران رو نسبت به خودم میبینم از لحاظ روحی همون موقع داغون میشم ساکت میشم و افسرده بهم دست میده
    ۲- من مشکل شنواییم رو پذیرفتم و مشکلی باهاش ندارم ولی مشکل رفتار دیگران رو نه
    ۳- کسی رو واقعا مقصر نمیدونم ضعف رو داخل خودم میبینم باید بدونم چطور این ضعفو برطرف کنم
    ۴ - فکر میکنم جدا شدنم از دوستام یه تصمیم درستی باشی وقتی احترام از بین بره دیگه دوست ارزشش رو از دست میده
    دیگه اونها برام ارزشی ندارن
    ۵ - این واقعا یکی از مشکلاتمه توی فکر میرم بعضی وقتا تصمیمات نابجا میگیرم
    ۶ - نمیدونم از تغییرات زندگی منظورتون چی هست ولی همیشه سعی کردم پیشرفت داشته باشم
    ۷ - خدا رو شکر این مشکل رو ندارم همه اطرافیانم وضعشون بهتره از منه ولی هیچ وقت دوست نداشتم مثل اونها بشم دوست داشتم مستقل و مزد زحمتام بخورم
    هنوزم سردرگم هستم نمیدونم چکار کنم
    شهر من دكتر خوب نداره هر كدمشونم خوب بودن رفتن حتي بابت مشكل شنواييم يه عمل اشتباه برام تشخيص دادن اطمينانم نسبت بهشون إز دست دادن
    براي كاراي پزشكي به شهر ديگه ميرم
    چرا دارم
    ممنون بابت توجهونتوجهون
    مشکل شنوایی تا اونجایی که امکانش بوده حل کردم دکتر که درمانم کرده دکتر خوبی بوده تحصیلکرده کانادا و جز انجمن دکترای گوش و حلق و بینی کشور و کانادا هم هستش ، من با وضعیت گوشم مشکلی ندارم این هم اضافه کنم سمعک هوشمند استفاده میکنم که براساس درصد شنواییم صدا رو تنظیم میکنه، مشکل من نه کم شنوایی هستش نه سمعک اینا فقط شرایط شخصیم بودن که توی اولین پست گفتم
    بازم ممنون از توجه و راهنمایی تون
    داد

از دوستان بابت وقتی که گذاشتن خیلی خیلی ممنونم
    ابتدا در جواب سوال دوست عزیزم بگم من سمعک میزنم و توانایی لبخوانی هم دارم و کلی عمل کردم تا بتونم خودم رو از لحاظ شنوایی بالا ببرم
    و تا الان خوب بوده و جواب داده با همه این چیزا باز من هنوز کم شنوا هستم فقط درصد شنواییم بردم
    همین چند ماه ‍پیش بود اخرین عمل رو انجام دادم
    سیستم مغزی و تحلیلی من برای ۲۷ سال براساس دیدن و تصمیم گرفتن عادت کردن ولی انسان های سالم براساس شندیدن و دیدن
    من نمیتونم اونو به راحتی تغییر بدم نیاز به زمان کافی دارم مشکل من بابت درک نکردن همینجاست
    تمامی عکس العمل های من براساس بینایی است نه شنوایی
    یادم رفت هم بگم از کارم استعفا دادم و جای دیگه مشغول به کار شدم
    سرم تو کار خودمه و کارمو میکنم از این بابت راضی ام
    دوستانم هم رابطمو باهاشون کمتر کردم نه قطع
    ولی هنوز ضربه روحی که خوردم نمیتونم و نمیتونم جمع جور کنم با این اتفاقی هم که الان افتاده و این دختر جواب مثبت داده روحیم بدتر شده
    دیگه گیچ شدم و نمیدونم چکار کنم و چطور زندگی کنم
    از تمامی دوستان سپاسگذارم بابت روحیه ای که به من دادید
    فکر کنم دیگه زندگیم به خودم بستگی داره به چه صورت پیش بره
    تا جایی که میتونم از صحبتتاتون توی زندگیم استفاده خواهم کرد
    ممنون بابت کمکتون
    سلام
    اولا عزیز تبریک به مناسبت موفقیتی که در زمینه تحصیلاتی داشته اید با توجه به نقص فیزیکی که فرموده اید که نشان دهنده عزت نفس مثبت شماست(من میدانم و میتوانم)!!؟؟ و خیلی از افراد سالم از لحاظ فیزیکی 1 صدم این موفقیت شما رو نداشته اند
    در مورد سوالاتتون باید عرض کنم که با توجه به روحیه و پشتکاری که دارید
    1یکی از بهترین متخصصان گوش...رو پیدا کنید و مسئله رو مطرح کنید شاید روش بهتری و موثرتری برایتان باشد
    2به یکی از همکاران حاذق مرد ما در شهر خود یا شهری نزدیکتر به شما رجوع کنید تا مشکل حرمت نفس(نه عزت نفس)شما رو ریشه یابی کرده و درمان شود
    3ان دوستان دشمنانی بودند در پوست دوست و به درد شما نمیخورده اند
    4ان خانم کیس مناسب شما نبوده اند و شما نیز فعلا با توجه به روحیه و نوع بینشتون کیس مناسبی برای هیچ کس نیستید عزیز عجله نکنید در امر ازدواج انشالاه این امر را بگذارید برای بعد از حل مشکل عزت نفس و روان درمانیتان

موفق باشید
    سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

46. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست گرامی
    توی پیام قبلیم یه نکته رو یادم رفت بگم و این بود که یکی از استادای من یه آقایی بودن که مشکلی شبیه مشکل شما داشتن و تقریبا هم همسن شما و اتفاقا تو گروه کامپیوتر هم بودن ولی ایشون شبکه خونده بود وقتی تدریس میکردن و با ما حرف میزدن بعضی اوقات ما یه جمله رو دوسه بار میگفتیم که ایشون متوجه بشن البته ظاهرا یه گوششون دچار مشکل بود ولی هیچوقت کسی نه تنها اهمیت زیادی به این موضوع نداد بلکه اصلا هم بحث تمسخر و اسم مستعار گذاشتنی در کار نبود تلاش و جایگاه ایشون و شخصیت خوبشون این موضوع رو خیلی کمرنگ کرده بود میخوام اینو بگم که بعضی وقتا درسته نمیتونی چیزیو عوض کنی ولی میشه با تلاش در زمینه چیزایی که میشه عوض کرد اون کمبود رو کمرنگ کرد..
    در این بین هم اگه اطرافیان شخصیت و درک درستی داشته باشن مشکل جدی با این قضیه ندارن و دلیل نمیشه که کسایی که شعور و درکشون به این چیزا نمیرسه رو باهاشون روابط رو ادامه بدید.. ضمن اینکه خودشون بدن سالمی دارن اونا براش تلاشی کردن یا رفتن بهترین مارک رو خریدن و حالا هم بهش مینازن!
    یه مقدار زمان بذارید و با کمک بقیه تلخی های این قضیه رو حل کنید.
    موفق و شاد باشید.

48. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

دانلود آهنگ علی شنتیا به نام قهرمان
    یه ادم کم شنوا ترانه میخونه
    جالبه

50. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد