نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: یک راهکار برای تعهد

1257
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18553
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

Post یک راهکار برای تعهد

سلام . بنده با همسرم مشکل تفاوت نظر در برخی رفتارها را دارم از نظیر رعایت نکردن حجابش و وضع ظاهری. گوش ندادن به عرایض بنده . خود مختار بودن. تکبر دارد و فکر میکند هر انچه خودش میداند درست است . بشدت مغرور است . خود بزرگ بین است . لازم به ذکر است او زنی 19ساله است و به هر طریقی میخواهد من را به سلطه خویش در بیاورد ولی من به هیچ وجه حاضر نیستم خلاصه دو مرتبه از بنده به خاطر عدم رعایت ملاحضات به شدت کتک خورده است الان از زمان ازدواجمان 3ماه میگذرد ولی هرچه تلاش کردم درست شود نشد. الانم از من یه تعهدی به غیر از قسم خوردن و ...میخواهد تا دستم بلند نشود به رویش چون خیلی از این کارم ترسیده ولی در رفتارش تغییری احساس نمیکنم . حال چه کنم؟ چه تعهدی به او بدم تا دیگر از من نترسد؟ چه راهکار هایی هست برا اصلاحش؟ او از من تعهدی میخواهد تا ان تعد برایم ضرر داشته باشد تا هنگام عصبانت پا بند تعهدم شوم و این کار را نکنم. لطفا کمکم کنید

2. کاربران زیر از justiment بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : یک راهکار برای تعهد

شما به چه حقی. کتکش میزنید

ایشون میتوونن برن شکایت کنن ازتون

شما چند سالتون. وقتی همسرتون 19 سالش؟؟؟

ازدواج کردن تو سن پاین همین چیزا رو هم داره

ببینید من خودم 19 سالم کسی بخواد باهام لج کنه دست روم بلند کنه بدترمم میشه. بدتر لج میکنم چون کسی حق نداره همچنین رفتاری با من کنه

من خودم دارم میگم با اروم صحبت کردن. . خیلییییییییی بهتر حرف گوش میدم منطقی باهام صحبت کردن حرف گوش میدم تا با داد و لج بازی

شما از اینکه دست روش بلند میکنید معلوم ادمی نیستید با ارومی و محبت باهاش حرف نمیزنید مطمعن جواب هم نگرفتین
    شما هم سعی نکنید بخواید مرد سالاری تو سرش بکوبی فردا مطمعن باشید اینجور رفتار کنید ازتون میترسه و براش یه عقده میشه. و کسی هم که عقده بگیرتش. همه کار. اشتباهی ممکن بکنه

بیشتر اینکه همسرش باشید باید رفیقش باشید. تا هرچیزی شد. به شما پناه. ببره

زن تشنه محبت تشنه حرف های عاشقانه از طرف مردش هست شما هم از این طریق میتونید رو خانومتون تسلط داشته باشید. که اونم فکر نکن زور بالای سرش هست اینطوری رفتار ها هم منطقی تره هم به مرور زمان جواب میده

موفق باشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17566
    تشکـر
    1,418
    تشکر شده 873 بار در 505 پست
    میزان امتیاز
    10

کتکش زدی؟؟؟
    چرا اینکارو کردی؟
    شما ب عنوان ی مرد حق اینکه روس زنت دست بلند کنی رو نداری
    واقعا فک میکنید ی دختر 19 ساله با این اقتضای سنی با کتک خوردن,رفتارش درست میشه؟
    خودتونم میگید مغروره پس بیشتر لجبازی میکنه تا بهتر شه
    بهتره بهش محبت کنی..باهاش منطقی صحبت کنی
    خانومت خیلی ترسیده ک ازت تعهد میخاد
    بجای اینکه قدرت بدنیتو ب رخش بکشی
    نشون بده ک همیشه کنارشی
    محبت کن
    اینقد باهاش دوست باش ک ب تو پناه بیاره
    ن اینکه از ترس شما,ازتون تعهد بخاد
    امضای ایشان

باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد
    آن قدر که اشک ها خشک شوند
    باید این تن اندوهگین را چلاند
    و
    بعد دفتر زندگی را ورق زد
    به چیز دیگری فکر کرد
    باید پاها را حرکت داد
    و
    همه چیز را از نو شروع کرد

6. 2 کاربران زیر از شقایقم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18553
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خودم هم از این کار پشیمونم ولی باز جوابی درست از شما نشنیدم من تا حالا اشتباه کردم درست ولی تقصی کار صد در صد من نیستم به هر حال خیلی ممنون میشم این تعهدی که میخواد و بتونم از شما دوستان شناسایی کنم خاطر نشان کنم از لحاظ محبت از هیچ کاری دریغ نکردم

8. کاربران زیر از justiment بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18553
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون ولی با ارز پوزش جواب من این نبود . بنده حتما باید تعهد بدم بعدخودمو بهش نزدیک کنم . لازم به ذکر است من تا به حال از هیچ محبتی دریغ نکرده ام

10. کاربران زیر از justiment بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام..مثلا چ تعهدی؟ مالی؟
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17566
    تشکـر
    1,418
    تشکر شده 873 بار در 505 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط justiment نمایش پست ها
    ممنون ولی با ارز پوزش جواب من این نبود . بنده حتما باید تعهد بدم بعدخودمو بهش نزدیک کنم . لازم به ذکر است من تا به حال از هیچ محبتی دریغ نکرده ام
    خب منظور چ تعهدی هست؟
    امضای ایشان

باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد
    آن قدر که اشک ها خشک شوند
    باید این تن اندوهگین را چلاند
    و
    بعد دفتر زندگی را ورق زد
    به چیز دیگری فکر کرد
    باید پاها را حرکت داد
    و
    همه چیز را از نو شروع کرد

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18553
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اگر خودم میدانستم که از شما کمک نمیخواستم فقط میگوید یک تعهد که اگر خواستی همچین کاری کنی در او عصبانیت از تعهد خود نسبت به آن چیز خودداری کنی

14. کاربران زیر از justiment بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    10

حق طلاق بهش بده..
    امضای ایشان
    خداحافظ

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

منتظر تیم مشاور باشید تا بیان جوابتونو بدن چون همه کاربرا من جمله خودم نظراتت شبیه هم وشاید عین همو میگیم که اصلا کاربرد نداره واین اخریم که وکیل خان گفتنن شاید موثر باشه....!!!
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

17. کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام . بنده با همسرم مشکل تفاوت نظر در برخی رفتارها را دارم از نظیر رعایت نکردن حجابش و وضع ظاهری. گوش ندادن به عرایض بنده . خود مختار بودن. تکبر دارد و فکر میکند هر انچه خودش میداند درست است . بشدت مغرور است . خود بزرگ بین است . لازم به ذکر است او زنی 19ساله است و به هر طریقی میخواهد من را به سلطه خویش در بیاورد ولی من به هیچ وجه حاضر نیستم خلاصه دو مرتبه از بنده به خاطر عدم رعایت ملاحضات به شدت کتک خورده است الان از زمان ازدواجمان 3ماه میگذرد ولی هرچه تلاش کردم درست شود نشد. الانم از من یه تعهدی به غیر از قسم خوردن و ...میخواهد تا دستم بلند نشود به رویش چون خیلی از این کارم ترسیده ولی در رفتارش تغییری احساس نمیکنم . حال چه کنم؟ چه تعهدی به او بدم تا دیگر از من نترسد؟ چه راهکار هایی هست برا اصلاحش؟ او از من تعهدی میخواهد تا ان تعد برایم ضرر داشته باشد تا هنگام عصبانت پا بند تعهدم شوم و این کار را نکنم. لطفا کمکم کنید
    سلام
    راه‌ای مقابله با نشوز زن
    مرد با توجه به حق مدیریت و سرپرستی بر زن و پرداخت مهر و نفقه باید در محدودة امور زناشویی به زن دسترسی داشته باشد و زن باید فروتنانه خود را در اختیار شوهر قرار دهد. بنابراین، اگر زن از انجام این وظیفة مهم سرباز زد، مرد می‌تواند به نحور تدریجی که هر کدام بر دیگری ترتب دارد و از ضعف رو به شدت می‌نهد، با زن «ناشزه» برخورد کند.
    قرآن کریم سه راه حل را ارائه می‌دهد:
    الف- موعظه و اندرز به زن؛ که هم راه پیش‌گیری از تحقق نشوز به هنگام ترس از آن و آشکار شدن علائم نشوز در زن می‌باشد و هم در صورت تحقق نشوز، اولین قدم در راه درمان آن است.
    گفتگو و اندرز و توجه دادن زن، به آثار زیانبار نافرمانی او – چه دنیوی و چه اخروی- و باز گفتن احکام الهی و دستورات نبوی در این زمینه، می‌تواند تأثیرگذار باشد.
    ب- در صورت عدم تأثیر شیوة اوّل و ادامة نشوز زن، مرحله دوری گزینی از زن فرا می‌رسد.
    در این مرحله، مرد به عنوان قهر و هجر از زن، در بستر از وی کناره می‌گیرد؛ مثلاً به هنگام خواب، پشت به زن کرده، عدم رضایت خود را از رفتار وی آشکار می‌سازد؛ به آن امید که همین واکنش خفیف سبب تنبیه و توجه زن گردد.

در اختیار داشتن قلب مرد و جلب توجه عاطفی او، مهمترین خواسته یک زن است. او در آغوش مرد بودن را – بیش از ارضای تمایلات جنسی – دلیلی بر نفوذش در قلب مرد می‌داند. از این رو، بسترگریزی مرد بسیار از زنان را متنبّه می‌سازد.

ج- در صورتی که موعظه و هجر سودی نبخشید، مرد می‌تواند زن را تنبیه بدنی کند.
    تعبیر به «واضربوهن» صریح در اذن قرآن جهت تنبیه زنان ناشزه توسط شوهران است.
    البته همانطور که در روایات و کلمات فقها آمده است، باید این تنبیه خفیف و ملایم باشد که به کبودی و شکستگی و یا خونی شدن اندام نرسد
    این واکنش، در واقع نشانگر نهایت نارضایتی شوهر از نافرمانی همسر است و اگر زنی به زندگی زناشویی علاقمند باشد و به ادامة زندگی در کنار شوهر دلبسته باشد، متنبه می‌شود و به خواست شوهر تن می‌دهد.
    هدف از اعمال راه‌های سه گانه، فقط بازگشت زن به اطاعت است.
    مرد هرگز حق ندارد به بهانة اعمال این امور، بر زن تعدی کند. هدف از انجام این امور اطاعت پذیری زن است.
    بنابراین، وقتی زن از نافرمانی و نشوز دست کشید، در هر یک از این مراحل سه گانه که باشد، مرد حق تعدی و ستم و انتقال به مراحل شدیدتر را ندارد.
    از این رو، قرآن کریم به صراحت فرمود: «اگر آنان تحت فرمان شما درآمدند راهی برای تعدی بر آنان مجویید».
    بدین معنا که برای انتقام از آنچه زن انجام داده است و به آزار و ستم بر او نپردازید و از ادامة تنبیه او دست بردارید.
    6- ضرورت کنترل قدرت و ستم‌گری مردان با گوشزد کردن قدرت الهی
    هر چند قدرت لازمة مدیریت است؛ ولی گاه طغیان آور خواهد بود. بنابراین، مردان که حق اعمال قدرت و مدیریت را دارند و اجازة برخورد با نافرمانی زنان به آنان داده شده، در معرض سوء‌استفاده از این حق قرار دارند.

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

دوست عزیز اگر زندگی رو تبدیل به میدون جنگ کنید و هر کدام تلاش در مسلط شدن به دیگری کنه

مطمئن باشید این زندگی دوامی نخواهد داشت ... چون وقتی دیوار حرمت و احترام از بین بره شما هر کاری بکنید نمیتونید چیزی رو تغییر بدید

تعهد در موقع عصبانیت به خود شما و ایمان قلبی شما برمیگرده که چقدر به اصول پایبند باشید

کما اینکه امامان معصوم گفتن : چطور همسرتون رو کتک میزنید و شب اورا به آغوش دعوت میکنید ؟
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farimah نمایش پست ها
    سلام
    راه‌ای مقابله با نشوز زن
    مرد با توجه به حق مدیریت و سرپرستی بر زن و پرداخت مهر و نفقه باید در محدودة امور زناشویی به زن دسترسی داشته باشد و زن باید فروتنانه خود را در اختیار شوهر قرار دهد. بنابراین، اگر زن از انجام این وظیفة مهم سرباز زد، مرد می‌تواند به نحور تدریجی که هر کدام بر دیگری ترتب دارد و از ضعف رو به شدت می‌نهد، با زن «ناشزه» برخورد کند.
    قرآن کریم سه راه حل را ارائه می‌دهد:
    الف- موعظه و اندرز به زن؛ که هم راه پیش‌گیری از تحقق نشوز به هنگام ترس از آن و آشکار شدن علائم نشوز در زن می‌باشد و هم در صورت تحقق نشوز، اولین قدم در راه درمان آن است.
    گفتگو و اندرز و توجه دادن زن، به آثار زیانبار نافرمانی او – چه دنیوی و چه اخروی- و باز گفتن احکام الهی و دستورات نبوی در این زمینه، می‌تواند تأثیرگذار باشد.
    ب- در صورت عدم تأثیر شیوة اوّل و ادامة نشوز زن، مرحله دوری گزینی از زن فرا می‌رسد.
    در این مرحله، مرد به عنوان قهر و هجر از زن، در بستر از وی کناره می‌گیرد؛ مثلاً به هنگام خواب، پشت به زن کرده، عدم رضایت خود را از رفتار وی آشکار می‌سازد؛ به آن امید که همین واکنش خفیف سبب تنبیه و توجه زن گردد.

در اختیار داشتن قلب مرد و جلب توجه عاطفی او، مهمترین خواسته یک زن است. او در آغوش مرد بودن را – بیش از ارضای تمایلات جنسی – دلیلی بر نفوذش در قلب مرد می‌داند. از این رو، بسترگریزی مرد بسیار از زنان را متنبّه می‌سازد.

ج- در صورتی که موعظه و هجر سودی نبخشید، مرد می‌تواند زن را تنبیه بدنی کند.
    تعبیر به «واضربوهن» صریح در اذن قرآن جهت تنبیه زنان ناشزه توسط شوهران است.
    البته همانطور که در روایات و کلمات فقها آمده است، باید این تنبیه خفیف و ملایم باشد که به کبودی و شکستگی و یا خونی شدن اندام نرسد
    این واکنش، در واقع نشانگر نهایت نارضایتی شوهر از نافرمانی همسر است و اگر زنی به زندگی زناشویی علاقمند باشد و به ادامة زندگی در کنار شوهر دلبسته باشد، متنبه می‌شود و به خواست شوهر تن می‌دهد.
    هدف از اعمال راه‌های سه گانه، فقط بازگشت زن به اطاعت است.
    مرد هرگز حق ندارد به بهانة اعمال این امور، بر زن تعدی کند. هدف از انجام این امور اطاعت پذیری زن است.
    بنابراین، وقتی زن از نافرمانی و نشوز دست کشید، در هر یک از این مراحل سه گانه که باشد، مرد حق تعدی و ستم و انتقال به مراحل شدیدتر را ندارد.
    از این رو، قرآن کریم به صراحت فرمود: «اگر آنان تحت فرمان شما درآمدند راهی برای تعدی بر آنان مجویید».
    بدین معنا که برای انتقام از آنچه زن انجام داده است و به آزار و ستم بر او نپردازید و از ادامة تنبیه او دست بردارید.
    6- ضرورت کنترل قدرت و ستم‌گری مردان با گوشزد کردن قدرت الهی
    هر چند قدرت لازمة مدیریت است؛ ولی گاه طغیان آور خواهد بود. بنابراین، مردان که حق اعمال قدرت و مدیریت را دارند و اجازة برخورد با نافرمانی زنان به آنان داده شده، در معرض سوء‌استفاده از این حق قرار دارند.
    با سلام..فکر نکنم ناشزه محسوب بشه...چون تمکین خاص میکنه...
    امضای ایشان
    خداحافظ

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    10

میتونید حق طلاق بهشون بدید....اما خب با این رفتارهی که گفتید که داره به نظرم خوب نیست این حق بهشون بدید...به نظرم حق مسکن علی حده بهشون بدید...
    امضای ایشان
    خداحافظ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)