نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: استرس

2029
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    511
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

استرس

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
    من دختری 26 ساله هستم و از وقتی یادم میاد برا موضوعات مختلف دچار استرس می شم دیگه خسته شدم خیلی از راهها رو امتحان کردم تا از شر این استرس لعنتی خلاص شم پیش روانپزشک رفتم ایشون هم بدون اینکه حرفای منو گوش بده یا حرفی بزنه یه سری قرص داد که برا روانپریشی و من یکی دو تا خوردم که غیر از خواب آلودگی تاثیر دیگه ای نداشت تصمیم گرفتم پیش مشاور برم که ایشون هم کلی حرف زدن که خودم تو کتاب خونده بودم حرفاشون نتونست کار ساز باشه باور کنید من همه تلاشمو کردم ولی گاهی اوقات فکر میکنم دیگه نمیتونم کاری بکنم من تو شرایط خیلی معمولی و ساده دچار استرس میشم قلبم به تپش می افته و دستام شروع میکنه به لرزیدن دیگه واقعا خسته شدم لطفا منو کمک کنید هر کاری لازم باشه انجام میدم خوهشا منو راهنمایی کنید
    ممنون.

2. 3 کاربران زیر از faeze بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1579
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : استرس

منم واسه استرس یه بار رفتم دکتر که کاملا بی فایده بود
    کلا فهمیدم فقط یه راه داره اونم تحمل کردنه
    ولی استرس ممکنه ذاتی باشه بعضی ادما کلا انگار اینجوری افریده شدن
    خودتون باید دقیق بشین ببینین کی کمتر و کی زیادتره
    مثلا من در مورد خودم فهمیدم ورزش استرسمو کلا از بین میبره یا مثلا صحبت کردن و فیلم دیدن
    شما هم باید این چیزا رو در مورد خودتون پیدا کنید
    و کلا از شرایط و محیط و مخصوصا ادمای استرس زا دوری کنین
    و یه چیز مهم این که استرس و قبول کنید و ازش نترسین
    من خودم وقتی شبای امتحان خوابم نمیبرد همش استرس اینو میگرفتمدیر بشه و استرس بگیرم دیگه کلا خوابم نبره! اخر تصمیم گرفتم دیگه ساعتو نگاه نکنم . البته الانم بی خواب میشم ولی دیگه استرس ندارم
    یوگا هم خیلی موثره. وقتی به ذهنتون مسلط بشین هیچی نمیتونه ازارتون بده

4. کاربران زیر از sy90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم شما خیلی زود داری راجع به مشاوره ویا درمانت تصمیم میگیری شما باید حداقل چند ماهی تحت نظر ایشون بودی اونوقت هر مشکلی که برات پیش میومد مثلا خواب الودگیت وچیزای دیگه رو ایشون میتونستن برطرف کنند مثلا یکی از چیزهایی که شما نمیدونین اینه که داروهای ضد اضطراب مدت کمی بعد از شروع دارو مثلا 1 هفته اول فرد را خواب الو میکند ولی بعدا این مشکل هم رفع میشود بهترین کار همین راهی که رفتی البته ورزش یوگا وشنا رو هم امتحان کن

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما
    من دختری 26 ساله هستم و از وقتی یادم میاد برا موضوعات مختلف دچار استرس می شم دیگه خسته شدم خیلی از راهها رو امتحان کردم تا از شر این استرس لعنتی خلاص شم پیش روانپزشک رفتم ایشون هم بدون اینکه حرفای منو گوش بده یا حرفی بزنه یه سری قرص داد که برا روانپریشی و من یکی دو تا خوردم که غیر از خواب آلودگی تاثیر دیگه ای نداشت تصمیم گرفتم پیش مشاور برم که ایشون هم کلی حرف زدن که خودم تو کتاب خونده بودم حرفاشون نتونست کار ساز باشه باور کنید من همه تلاشمو کردم ولی گاهی اوقات فکر میکنم دیگه نمیتونم کاری بکنم من تو شرایط خیلی معمولی و ساده دچار استرس میشم قلبم به تپش می افته و دستام شروع میکنه به لرزیدن دیگه واقعا خسته شدم لطفا منو کمک کنید هر کاری لازم باشه انجام میدم خوهشا منو راهنمایی کنید
    ممنون.
    خب شما تنها نیستید و هر کدوم از مردم به نوعی این احساس رو دارن ..

استرس ناشی از ترس از ناشناخته ها و یا آینده ... اینکه فرد نمیدونه در اینده برای کاری چه اتفاقی میفته ...

خب براش پیشگویی میکنه و چون درون انسان ذاتا منفی گراست ... میتونه این بازخورد رو به صورت استرس نشون بده ...

در حالیکه اگه دقت کرده باشید ، اونایکه در حال حاضر زندگی میکنن و یه جورایی بیخیال هستن اصلا استرسی هم ندارن ...

گاهی وقتا این پشبینی های بی مورد ما عامل استرس میشه ...

البته ممکنه از هر چیزی به وجود بیاد ...

بهتره در این حالت یه نفس عمی بکشید ...طوریکه قفسه سینه شما کاملا" باز بشه ... این حالت خیلی براتون موثره

رفتن به یوگا و دور شدن از مشغله ها میتونه بهتون کمک کنه ... قرص های ضد تپش قلب و آرام بخشها میتونن تاثیر داشته باشن
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

خب این استرس بخار اینه که ما میخوایم کارهارو به نحو احسنت انجام بدیم ...

و گاهی این استرس بخاطر اینه که ما از قضاوت دیگران در مورد عملکردمون میترسیم ...

پس یه جورایی عامل اصلی برای استرس میشه ترس ... اگه بتونید این عامل ترس رو پیدا کنید و از بین ببرید دیگه استرس معنی نداره

اینکه ما هر روز باید برای کاری بیرون بریم و استرس داریم ... این کلنجار رفت با خودمون که یه جورایی مثل مذاکره است

میتونه استرس زا باشه ... اگه بتونیم اون عامل رو که این حالت رو به وجود میاره خنثی کنیم غ خب همه چی درسته ...

مثلا" : استرس از اینکه دیر برسیم .... خب یه خورده زودتر بیرون بیایم ...
    مثلا" : استرس داریم تو مهمونی در موردمون حرفی زده بشه ... خب گرم گرفتن با دوستان و دور کردن خودمون از این پیش داوری ها ...

و کلی مثل دیگه ...

بقول قدیم ها میگن از چیزی که میترسی خودت رو بنداز توش ... اونوقت میبیی چیزی برای ترس نیست ..

امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. دوستان درست میگن شما نباید زود درمان رو قطع می کردید. داروهایی اعصاب وروان تو بازه زمانی طولانی تری اثر خودشونو نشون میدن.خواهرم دچار این مشکل بود.بعد چهارسال که تحت نظر روانپزشک بود بهبود پیداکرد.شدیدا استرسی بود حتی توخواب دچاراسترس میشد وبدنش میلرزید هنوزم گاهی دچار اضطراب میشه اما یاد گرفته دراین جور مواقع بیرون بره قدم بزنه. دوستاشو دعوت کنه دور هم باشن. رشته والیبالو با جدیت دنبال میکنه. موزیک گوش میده. گاهی خیلی خانوم میشه خونه رو برق میندازه وحتما هر روز قرآن میخونه. الا بذکرالله تطمعن القلوب.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط نازل نمایش پست ها
    سلام. دوستان درست میگن شما نباید زود درمان رو قطع می کردید. داروهایی اعصاب وروان تو بازه زمانی طولانی تری اثر خودشونو نشون میدن.خواهرم دچار این مشکل بود.بعد چهارسال که تحت نظر روانپزشک بود بهبود پیداکرد.شدیدا استرسی بود حتی توخواب دچاراسترس میشد وبدنش میلرزید هنوزم گاهی دچار اضطراب میشه اما یاد گرفته دراین جور مواقع بیرون بره قدم بزنه. دوستاشو دعوت کنه دور هم باشن. رشته والیبالو با جدیت دنبال میکنه. موزیک گوش میده. گاهی خیلی خانوم میشه خونه رو برق میندازه وحتما هر روز قرآن میخونه. الا بذکرالله تطمعن القلوب.

در واقع باید اینطور بگیم که بدن ما در مقابل هر تغییر ناگهانی و یا مواجه با اتفاقاتی که نمیتونه با اونا کنار بیاد دچار استرس میشه ...

و اینجوری بدن در مقابلش مقاوت نشون میده ...

واونو باعلایمی مثل کم حوصلگی، سردرد، تغییر ضربان
    قلب، خستگی جسمی، خشم و پرخاشگری، بی خوابی، فشار در سینه، اختلال گوارشی، سوزش معده، عرق کردن، خشکی دهان، بی‌اشتهایی، داغ شدن و یا سرد شدن بدن، غمگینی، لرزش بدن، میل به سیگار، از دست دادن تمرکز، احساس سرگیجه، تغییر تنفس، تکرر ادرار، کم شدن حافظه، دردهای بدنی پراکنده، آه کشیدن، تمایل به تنهایی، آشفتگی، التهاب، سرخ شدن پوست صورت میتونه نشونش بده ...

استرس بیشترین اثر رو بر روی سیستم عصبی داره ...

سیستم عصبی که مثل سیم کشی خونه است و اگه دچار نوسان بشه روی همه وسایل اثر میگذاره ...

که میتونه عامل فردی باشه یا خانوادگی و یا سازمانی ...

فردی مثل اتفاق افتادن فوت یکی از عزیزان و در مورد خانواده مثل فشارهای خانواده برای انجام کاری...

و در مورد سازمانی مثل رابطه ریئس و کارمند و فشارهای سازمانی برای انجام کارها ...

در واقع استرس بیشترین حالتیه که ماها هر روز باهاش روبرو هستیم ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

[replacer_img] از همه اینا گذشته عواملی مثل بی ثباتی اقتصادی و بیکاری فراتر از همه این حرفاست و میتونه تمام عوامل بالا رو تحت تاثیر خودش قرار بده ...

پس در واقع این فشارها هستن که انسان رو به این بیماری میکشونه ...

بهترین روش مقابله با عوامل فشارم ؛ شهامت برخورد با واقعیته....

باید هر رویدادی را که اتفاق می‌افتد بپذیریم و پس از پذیرش درآن پدیده به دنبال حکمت ومصلحتی باشیم ...

و روی موضوع بدین صورت بنگریم که چگونه از آن اتفاق به صورت مثبت بهره برداری کنیم...

یعنی همه چیز می‌تواند به یک فرصت تبدیل شده و قابل استفاده باشه...

و اگه کسی نتونه باهاش مقابله کنه در اصطلاح میگن طرف " بریده " و این میتونه سرمنشاء خیلی از بیماری ها باشه ...

راه درمانشم حمایت خاوادگی و یا حمایت دوستان در دادن اطلاعاتی در مورد مشکلات خودشون که میتونه فردو امیدوارتر کنه که

دیگران هم مثل او در حال تلاش هستن و این یک دلگرمیه ...

ولی در حال حاضر بیشتر این استرس ناشی از مشکلات اقتصادیه ...

امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)