نمایش نتایج: از 1 به 26 از 26

موضوع: تراجنسی (مرد به زن) بودن دختر مورد علاقه چکار کنم؟

5486
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

تراجنسی (مرد به زن) بودن دختر مورد علاقه چکار کنم؟

سلام
    امیدوارم حال همگی خوب باشه
    من 28 سال دارم فوق لیسانس و شاغل هستم. در دانشگاه با دختری آشنا شدم که بهش علاقمند شدم و به خانواده گفتم و با خانواده دختر تماس گرفتند و کاملا بر اساس عرف آشناییمون رو شروع کردیم.
    دختر 25 ساله است دانشجوی سال آخر لیسانس در دانشگاه.
    بعد از خواستگاری در یکی از جلسات که صحبت می کردیم دختر به من گفت که یک راز بزرگ داره که من باید بدونم. گفت که تراجنسی است یعنی بصورت مرد به دنیا اومده ولی در 20 سالگی تغییر جنسیت داده. تا 20 سالگی به عنوان مرد در جامعه بوده و مدرسه پسرانه رفته ولی بعدش با مجوز تغییر جنسیت داده و الان بصورت رسمی زن است. عملهای جراحی زیادی هم کرده هم تغییر جنسیت و هم عمل های پلاستیک و زنانه کردن بدن که باعث شده به هیچ وجه از ظاهرش مشخص نباشه و تحت هورمون تراپی است که بصورت دائم ادامه پیدا میکنه. من واقعا شوکه شدم وقتی این رو شنیدم اصلا فکرشو هم نمیکردم. راستش یکم گیج شدم چون اطلاعات کافی نداشتم در این یک هفته خیلی مطلب خوندم نمی دونم چکار کنم گفتم کمی مشورت بگیرم از شما. من از همه موارد دیگه این دختر خیلی خوشم میاد.
    من به خانواده ام هم نگفتم هنوز اصلا نمیدونم بگم یا خیر؟ طبیعتا این دختر باردار نمیتونه بشه و برای بچه دار شدن باید کودک پرورشگاهی بیاریم. از یک طرف میگم باید بهشون بگم بالاخره و از طرف دیگه میگم من میخوام با این دختر ازدواج کنم و این مسئله خصوصیه ولی خب مخفی نمیمونه چون همه فامیلشون میدونن بالاخره ایشون تا 5 سال پیش به عنوان پسر همه جا شناخته میشده با اسم پسر. لطفا راهنمایی کنید.
    اینو هم بگم من رفتم پیش یک مشاور ازدواج و باهاش صحبت کردم ولی ایشون گفت اصلا تجربه مشاوره افراد تراجنسی را نداشته و نمیدونست چگونه باید رفتار کرد ولی گفت باید برخورد خانواده رو پیشبینی کنم چون این مسئله بسیار مهم است که من حدس می زنم اگه بفهمند مخالفت میکنند و میگویند بهتره بریم سراغ موردهای دیگر.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4976
    تشکـر
    13
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تراجنسی (مرد به زن) بودن دختر مورد علاقه چکار کنم؟

این خیلی مهمه، خوب فکر کنید چندموردو حاضرین به خاطر بقیه موارد کنار بذارین: بچه دار نشدن، حرفای مردم، یا مشکلات هورمونی دیگه ای که ممکنه براشون پیش بیاد.
    به هر صورت به قول خودتون ایشون چندین سال پسر بودن و محاله از این نظرات که خیلی هم تو زندگی مشترک مهم هست - شاید بشه گفت مهم ترین هست - مشکلی نباشه.
    به نظر من علاوه بر پیداکردن روانشناس خوب با یه پزشک یا همون پزشکی که خودشون تحت نظر هستن مشورت کنین.
    شاد باشین
    امضای ایشان
    الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

شاید اون چیزی که فکر کردید نیست

.....
    ببینید. تغییر. جنسیت. موقعی بدن که بدونن مثلا 70درصد دختره. 30 درصد پسره پس میشه دختر

هرچی. درون بدنش باشه طبق اون تغییر. جنسیت میدن
    احتمالا ایشون دختر بوده. هورمونها دخترانه داشته ولی مثلا الت. مردانه داشته ولی رحم داشته که تغییر. جنسیتشون. به دختر دادن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    شاید اون چیزی که فکر کردید نیست

.....
    ببینید. تغییر. جنسیت. موقعی بدن که بدونن مثلا 70درصد دختره. 30 درصد پسره پس میشه دختر

هرچی. درون بدنش باشه طبق اون تغییر. جنسیت میدن
    احتمالا ایشون دختر بوده. هورمونها دخترانه داشته ولی مثلا الت. مردانه داشته ولی رحم داشته که تغییر. جنسیتشون. به دختر دادن
    سلام
    نه پریماه خانم ایشون بدنش 100 درصد پسر بوده و بعد تغییر جنسیت داده. رحم هم نداره.

5. کاربران زیر از مـحـمـود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط مـحـمـود نمایش پست ها
    سلام
    نه پریماه خانم ایشون بدنش 100 درصد پسر بوده و بعد تغییر جنسیت داده. رحم هم نداره.

خب خودتون فکر نمیکنید ایشون اختلال روانی دارن؟؟و ممکن بعدا براتون خطر ساز باشه؟؟

شایدم اینجوری گفته شمارو رد کنه بره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خب خودتون فکر نمیکنید ایشون اختلال روانی دارن؟؟و ممکن بعدا براتون خطر ساز باشه؟؟

شایدم اینجوری گفته شمارو رد کنه بره
    نه خانم ایشون هم به من علاقه داره. چه اختلال روانی؟ چه مشکلی؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نه خانم ایشون هم به من علاقه داره. چه اختلال روانی؟ چه مشکلی؟

واقعا فک میکنی اختلال نداشته که رفته تغییرجنسیت داده؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا فک میکنی اختلال نداشته که رفته تغییرجنسیت داده؟؟
    یعنی هر کس تغییر جنسیت میده اختلال روانی داره؟ افرادی تغییر جنسیت میدن که روح و فکرشون با بدنشون فرق داره و میرن بدنشون رو تغییر میدن. ایشون از 14 سالگی زیر نظر روانپزشکان بوده برای این مسئله و در 20 سالگی تغییر جنسیت داده.

میشه بگین چه مسئله ای هست؟ آیا شما کلا با تغییر جنسیت مخالف هستین؟

10. کاربران زیر از مـحـمـود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

یعنی هر کس تغییر جنسیت میده اختلال روانی داره؟ افرادی تغییر جنسیت میدن که روح و فکرشون با بدنشون فرق داره و میرن بدنشون رو تغییر میدن. ایشون از 14 سالگی زیر نظر روانپزشکان بوده برای این مسئله و در 20 سالگی تغییر جنسیت داده.

میشه بگین چه مسئله ای هست؟ آیا شما کلا با تغییر جنسیت مخالف هستین؟

نه با تغییر. جنسیت موافقم ولی موقعی نصف پسر باشه نصف دختر

نه اینکه کلا حرف پسر باشه بیاد دختر بشه این یعنی اختلال

ببینید شما امدید اینجا کمک بگیرید پس دربرابر حرفها جبهه نگیرید و سعی کنید درک کنید

اگه قرار جبهه بگیرید. و فقط حرف خودتون به کرسی بنشینید هیچ کس بهتون کمک نمیکنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نه با تغییر. جنسیت موافقم ولی موقعی نصف پسر باشه نصف دختر

نه اینکه کلا حرف پسر باشه بیاد دختر بشه این یعنی اختلال

ببینید شما امدید اینجا کمک بگیرید پس دربرابر حرفها جبهه نگیرید و سعی کنید درک کنید

اگه قرار جبهه بگیرید. و فقط حرف خودتون به کرسی بنشینید هیچ کس بهتون کمک نمیکنه
    خانم ببخشید آخه حرف های شما در تضاد با هرچیزی است که من خوندم و کاملا مطلقا در تضاد با چیزهایی که مشاورم گفت. 95 درصد افرادی که تغییر جنسیت میدن اینترسـکـس نیستند و کاملا از یک جنسیت به جنسیت دیگه میرن. میشه بپرسیم آیا شما روانشناس یا روانپزشک هستید؟ میشه سطح تحصیلاتتون رو بگید؟

لطفا ناراحت نشید میپرسم چون مسئله مهم است و من نمی تونم صرفا به حرفای شما اعتماد کنم و حرف مشاورم رو نادیده بگیرم. من نیومدم حرفم رو به کرسی بنشونم ولی نیومدم هم که حرف شما که مشخص نیست کی هستین رو بی دلیل قبول کنم.
    ویرایش توسط مـحـمـود : 07-06-2015 در ساعت 09:35 PM

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sadaf7 نمایش پست ها
    این خیلی مهمه، خوب فکر کنید چندموردو حاضرین به خاطر بقیه موارد کنار بذارین: بچه دار نشدن، حرفای مردم، یا مشکلات هورمونی دیگه ای که ممکنه براشون پیش بیاد.
    به هر صورت به قول خودتون ایشون چندین سال پسر بودن و محاله از این نظرات که خیلی هم تو زندگی مشترک مهم هست - شاید بشه گفت مهم ترین هست - مشکلی نباشه.
    به نظر من علاوه بر پیداکردن روانشناس خوب با یه پزشک یا همون پزشکی که خودشون تحت نظر هستن مشورت کنین.
    شاد باشین
    متشکرم بله بهم پیشنهاد داد که میتونم با پزشک خودش صحبت کنم ولی بعد از اینکه موافقت اولیه بین خودمون صورت گرفت که بهش حق میدم نمیشه به هر خواستگاری اجازه بده با پزشکش صحبت کنه. شما توصیه تون خیلی خوب بود متشکرم.

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خانم ببخشید آخه حرف های شما در تضاد با هرچیزی است که من خوندم و کاملا مطلقا در تضاد با چیزهایی که مشاورم گفت. 95 درصد افرادی که تغییر جنسیت میدن اینترسـکـس نیستند و کاملا از یک جنسیت به جنسیت دیگه میرن. میشه بپرسیم آیا شما روانشناس یا روانپزشک هستید؟ میشه سطح تحصیلاتتون رو بگید؟

لطفا ناراحت نشید میپرسم چون مسئله مهم است و من نمی تونم صرفا به حرفای شما اعتماد کنم و حرف مشاورم رو نادیده بگیرم. من نیومدم حرفم رو به کرسی بنشونم ولی نیومدم هم که حرف شما که مشخص نیست کی هستین رو بی دلیل قبول کنم.

خوبه بدونید اینجا هیچ کس مشاور نیست

شما منظور منو نفهمیدیید. گفتم کساییی تغییر جنسیت میدن که نصف دختر نصف پسر باشن همچین کسا باید تتغییر بدن

ولی این خانمی که میگید. از این دسته نیستند یعنی کاملا پسر بودن و هیییچ مشکلی نداشتند.

یا شاید. شما بد منظور رسوندید که من این برداشت و کردم

ولی به هرحال.... اول. از همه خودتون تنها برید پیش مشاور اگه مشاور لازم بدون میگن که ایشون هم بیان و اگر مشاور تشخیص داد ایشون مشکل اختلالی نداشتن. میتونید ازدواج کنید ولی اگه مشکل بود اون موقع تصمیم با خود شماست

اینجا کسی شمارو نمیشناسه که بخواد کمک بد بهتون کنه
    پس برای هرچیزی جبهه نگیرید

موفق باشید. شب خوش
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خوبه بدونید اینجا هیچ کس مشاور نیست

شما منظور منو نفهمیدیید. گفتم کساییی تغییر جنسیت میدن که نصف دختر نصف پسر باشن همچین کسا باید تتغییر بدن

ولی این خانمی که میگید. از این دسته نیستند یعنی کاملا پسر بودن و هیییچ مشکلی نداشتند.

یا شایدم شما بهمنظور رسوندید که من این برداشت و کردم

ولی به هرحال.... اول. از همه خودتون تنها برید پیش مشاور اگه مشاور لازم بدون میگن که ایشون هم بیان و اگر مشاور تشخیص داد ایشون مشکل اختلالی نداشتن. میتونید ازدواج کنید ولی اگه مشکل بود اون موقع تصمیم با خود شماست

اینجا کسی شمارو نمیشناسه که بخواد کمک بد بهتون کنه
    پس برای هرچیزی جبهه نگیرید

موفق باشید. شب خوش
    متشکرم از شما که نظرتون رو صادقانه گفتید (و از تشویقتون به رفتن پیش مشاور وقتی صفحه قبل گفتم پیش مشاور رفتم و حرف شما رو نقض کرد!). بگذریم. و تشکر می کنم که صداقت داشتین و گفتین مشاور یا روانشناس یا روانپزشک نیستین و عقایدتون درباره تغییر جنسیت هم نظر شخصی است.

خیلی خوشحال میشم نظر سایرین رو هم بشنوم.

16. کاربران زیر از مـحـمـود بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام خدمت شما تغییر جنسیت با اجازه پزشکی قانونی قانونیه و هر اطلاعاتی از جنسیت قبلیش تغییر میکنه بعد از تغییر جنسیت مثل شناسنامه و..
    اما خب شما یک علاقه دارید ..پذیرش همچین کیسی برای خانواده های ایرانی سخته و خانواده شما هم از این موضوع مستثنا نیست پس باید مشکلات طبقه بندی کرد
    1-باردار نشدن اون خانم
    2-مشکل با خانواده
    3-حرف و حدیث های مردم
    4-نگاه های فامیل جوری که انگار یه همسر عجیب و غریب گرفتید!
    شما وقتی با ایشون ازدواج کنیدبعد چند سال دلتون فرزند میخواد، مرد هستید دیگه و هر مردی دلش فرزند میخواد اما خب باید از پرورشگاه بیارید..
    مشکلات خانواده هم هست و ممکنه مشکلات و دعواهای پیش بیاد و شایدم هم قطع ارتباط چون برای خانواده ایرانی قابل پذیرش نیست همچین ازدواجی..
    از فامیلتون باید دور بشید تا کمتر حرف و حدیث و غیبت هاشونو بشنوید و شاید تمسخر! اینجا ایرانه...
    پیشنهاد من اینه به شما اینجا ایرانه به نظر من بهتره عاقلانه تصمیم بگیرید نه عاشقانه و فقط علاقه رو مبنای انتخاب قرار ندید...موفق باشید
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

18. 2 کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed021 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما تغییر جنسیت با اجازه پزشکی قانونی قانونیه و هر اطلاعاتی از جنسیت قبلیش تغییر میکنه بعد از تغییر جنسیت مثل شناسنامه و..
    اما خب شما یک علاقه دارید ..پذیرش همچین کیسی برای خانواده های ایرانی سخته و خانواده شما هم از این موضوع مستثنا نیست پس باید مشکلات طبقه بندی کرد
    1-باردار نشدن اون خانم
    2-مشکل با خانواده
    3-حرف و حدیث های مردم
    4-نگاه های فامیل جوری که انگار یه همسر عجیب و غریب گرفتید!
    شما وقتی با ایشون ازدواج کنیدبعد چند سال دلتون فرزند میخواد، مرد هستید دیگه و هر مردی دلش فرزند میخواد اما خب باید از پرورشگاه بیارید..
    مشکلات خانواده هم هست و ممکنه مشکلات و دعواهای پیش بیاد و شایدم هم قطع ارتباط چون برای خانواده ایرانی قابل پذیرش نیست همچین ازدواجی..
    از فامیلتون باید دور بشید تا کمتر حرف و حدیث و غیبت هاشونو بشنوید و شاید تمسخر! اینجا ایرانه...
    پیشنهاد من اینه به شما اینجا ایرانه به نظر من بهتره عاقلانه تصمیم بگیرید نه عاشقانه و فقط علاقه رو مبنای انتخاب قرار ندید...موفق باشید
    متشکرم آقا سعید خیلی نکات خوبی رو مطرح کردین.

باردار نشدن خانم برام مهم نیست من همیشه دوست داشتم فرزندخوانده داشته باشم وقتی این همه کودک بی سرپرست در کشور هست که میتونیم بیاریم کار بهتریه نسبت به اینکه خودمون بچه دار بشیم. خانواده من نسبت به فرزندخوانده مشکل ندارند برادر خود من هم فرزندخوانده است.

ولی مشکل فامیل و خانواده و حرف و حدیث مردم سرجاش باقیه راستش نگرانی من هم از همینه. من حس می کنم خانواده ام مخالفت می کنن ولی شاید نکنند نمیدونم ولی تا بهشون نگم که متوجه نمیشم؟ شاید لازمه تستشون کنم و نظرشون رو درباره افرادی که تغییر جنسیت دادن بپرسم ولی حتی اگه نظر کلیشون مثبت باشه شاید نظرشون وقتی قرار باشه یکیشون عضو خانواده بشه فرق کنه. فک و فامیل که سر جای خودشه و قطعا حرف در میارن و نگاه های عجیب هست.

بدبختانه اینجا ایرانه.

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

متشکرم آقا سعید خیلی نکات خوبی رو مطرح کردین.

باردار نشدن خانم برام مهم نیست من همیشه دوست داشتم فرزندخوانده داشته باشم وقتی این همه کودک بی سرپرست در کشور هست که میتونیم بیاریم کار بهتریه نسبت به اینکه خودمون بچه دار بشیم. خانواده من نسبت به فرزندخوانده مشکل ندارند برادر خود من هم فرزندخوانده است.

ولی مشکل فامیل و خانواده و حرف و حدیث مردم سرجاش باقیه راستش نگرانی من هم از همینه. من حس می کنم خانواده ام مخالفت می کنن ولی شاید نکنند نمیدونم ولی تا بهشون نگم که متوجه نمیشم؟ شاید لازمه تستشون کنم و نظرشون رو درباره افرادی که تغییر جنسیت دادن بپرسم ولی حتی اگه نظر کلیشون مثبت باشه شاید نظرشون وقتی قرار باشه یکیشون عضو خانواده بشه فرق کنه. فک و فامیل که سر جای خودشه و قطعا حرف در میارن و نگاه های عجیب هست.

بدبختانه اینجا ایرانه.
    نگاه دوست عزیز تغییر جنسیت چیز پذیرفته شده ای نیست تو ایران..با توجه به پیشرفت علم قانونی شده وگرنه ممکن بود شرع باهاش مخالفت میکرد..اما خب حالا قانونی هست اما عرفی نیست و در دید مردم پذیرفته شده نیست..شما وقتی با این خانم ازدواج کنید باید بیخیال فامیل بشید..وقتی یک مهمونی دعوت شدید باید نگاه های فامیل و مسخره کردنهاشونو تحمل کنید..بعد مهمونی همسرتون گفت مثلا دختر عمت این حرفو زده شما باید تحمل کنید..وقتی دعوا بشه تو خونوادتون این تغییر جنسیت بیشتر نمایان میشه..سخته یعنی خیلی سخته کسی که 20 سال پسر بوده به راحتی خونوادتون به عنوان دختر قبول کنن..حتی شاید شما هم نتونید 20 سال پسر بوده ..20 سال عادت به رفتار پسرونه شاید بعضی وقتا فکر کنید دارید با یه پسر زندگی میکنید چون پسرونه بار اومده...شاید بدنش پسرونه نباشه اما رفتارش پسرونس...نمیشه 5 ساله رفتارهای 20 ساله تغییر کنه..
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

21. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    اولا به شما و همچنین به این خانم بسیار تبریک میگم. به ما بخاطر جسارتتون و به ایشون به خاطر اینکه اینقدر خوش شانس بودن که یه آدم فهمیده سر راهشون قرار گرفته. به نظر من شما چند نکته رو باید در تصمیمتون در نظر بگیرین:
    1- تراجنسیتی در دنیا سالها یک اختلال disorder قلمداد می شد اما اخیرا دسته ای از روانپزشکان اون رو یک گونه از گونه های مختلف جنسیتی طبقه بندی می کنند اما این نظریه همچنان مخالفانی در میان روانپزشکان داره و موافقان نظریه ای که تراجنسیتی رو اختلال می دونه، مخالفان اون رو متهم می کنند که خودشون به این اختلال دچارند از همین روی اون رو از لیست اختلالات خارج کردند. در هرصورت نمیشه انکار کرد که امروزه شاهدیم که نسبت قابل توجهی از جامعه در این حیطه قرار میگیرند.(قبلا نبودیم چونکه بخاطر محدودیت هایی که عرف یا مذهب یا قانون مانع بروزشون می شد).
    2- خود افرادی که دست به تغییر جنسیت می زنند گونه های مختلف دارند و به دسته های متنوعی تقسیم میشند. به عنوان مثال از نظر علت ممکنه این احساس(دختر بودن برای پسران یا برعکس) ریشه در دوران کودکی و نوع تربیت فرد داشته باشه(مادری که رفتارهای مردانه داشته یا پدری که رفتارهای زنانه داشته و ...)
    3- پیامد های تراجنسیتی در بسیاری از موارد محدود به عمل های جراحی و محدودیت های جسمانی(عدم وجود دستگاه تولید مثل زنانه / عدم وجود کروموزوم های xx (زنانه) در تمام سلول های فرد و ...) نمیشه بلکه باید اثرات روانی و رفتاری و تربیتی 20 سال زندگی در غالب پسرانه رو هم برای ایشون در نظر بگیرید. امکان داره(تاکید می کنم فق "امکان" داره) که از نظر برقراری روابط زناشویی با ایشون به مشکل برخورد بکنید. یا به هرحال نوع رفتاری که جامعه و همچنین شما(به عنوان شوهر) از ایشون به عنوان زن (زنانگی کردن= کنترل خانه/شوهرداری/بچه داری و ...) دارین رو نتونند جوابگو باشند.
    در هر صورت باز هم توصیه می کنم که به مشاور و روانشناس و روانپزشکانی که در این زمینه ی بخصوص تخصص دارند مراجعه کنید و همچنین توصیه می کنم که با ایشون بسیار بسیار بسیار در این موارد (آینده و زندکی مشترک و مشکلات احتمالی و راهکارهای ایشون ) صحبت کنید چونکه ایشون هم حتما به این مسائل فکر کردند و شاید راهنمایی خودشون بهتر باشه.

23. کاربران زیر از yalda_arezou بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed021 نمایش پست ها
    نگاه دوست عزیز تغییر جنسیت چیز پذیرفته شده ای نیست تو ایران..با توجه به پیشرفت علم قانونی شده وگرنه ممکن بود شرع باهاش مخالفت میکرد..اما خب حالا قانونی هست اما عرفی نیست و در دید مردم پذیرفته شده نیست..شما وقتی با این خانم ازدواج کنید باید بیخیال فامیل بشید..وقتی یک مهمونی دعوت شدید باید نگاه های فامیل و مسخره کردنهاشونو تحمل کنید..بعد مهمونی همسرتون گفت مثلا دختر عمت این حرفو زده شما باید تحمل کنید..وقتی دعوا بشه تو خونوادتون این تغییر جنسیت بیشتر نمایان میشه..سخته یعنی خیلی سخته کسی که 20 سال پسر بوده به راحتی خونوادتون به عنوان دختر قبول کنن..حتی شاید شما هم نتونید 20 سال پسر بوده ..20 سال عادت به رفتار پسرونه شاید بعضی وقتا فکر کنید دارید با یه پسر زندگی میکنید چون پسرونه بار اومده...شاید بدنش پسرونه نباشه اما رفتارش پسرونس...نمیشه 5 ساله رفتارهای 20 ساله تغییر کنه..
    ایشون ذهنیت و رفتارهاش تمام عمرش دخترونه بوده، وگرنه که نمی رفت تغییر جنسیت بده!

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18700
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda_arezou نمایش پست ها
    سلام
    اولا به شما و همچنین به این خانم بسیار تبریک میگم. به ما بخاطر جسارتتون و به ایشون به خاطر اینکه اینقدر خوش شانس بودن که یه آدم فهمیده سر راهشون قرار گرفته. به نظر من شما چند نکته رو باید در تصمیمتون در نظر بگیرین:
    1- تراجنسیتی در دنیا سالها یک اختلال disorder قلمداد می شد اما اخیرا دسته ای از روانپزشکان اون رو یک گونه از گونه های مختلف جنسیتی طبقه بندی می کنند اما این نظریه همچنان مخالفانی در میان روانپزشکان داره و موافقان نظریه ای که تراجنسیتی رو اختلال می دونه، مخالفان اون رو متهم می کنند که خودشون به این اختلال دچارند از همین روی اون رو از لیست اختلالات خارج کردند. در هرصورت نمیشه انکار کرد که امروزه شاهدیم که نسبت قابل توجهی از جامعه در این حیطه قرار میگیرند.(قبلا نبودیم چونکه بخاطر محدودیت هایی که عرف یا مذهب یا قانون مانع بروزشون می شد).
    2- خود افرادی که دست به تغییر جنسیت می زنند گونه های مختلف دارند و به دسته های متنوعی تقسیم میشند. به عنوان مثال از نظر علت ممکنه این احساس(دختر بودن برای پسران یا برعکس) ریشه در دوران کودکی و نوع تربیت فرد داشته باشه(مادری که رفتارهای مردانه داشته یا پدری که رفتارهای زنانه داشته و ...)
    3- پیامد های تراجنسیتی در بسیاری از موارد محدود به عمل های جراحی و محدودیت های جسمانی(عدم وجود دستگاه تولید مثل زنانه / عدم وجود کروموزوم های xx (زنانه) در تمام سلول های فرد و ...) نمیشه بلکه باید اثرات روانی و رفتاری و تربیتی 20 سال زندگی در غالب پسرانه رو هم برای ایشون در نظر بگیرید. امکان داره(تاکید می کنم فق "امکان" داره) که از نظر برقراری روابط زناشویی با ایشون به مشکل برخورد بکنید. یا به هرحال نوع رفتاری که جامعه و همچنین شما(به عنوان شوهر) از ایشون به عنوان زن (زنانگی کردن= کنترل خانه/شوهرداری/بچه داری و ...) دارین رو نتونند جوابگو باشند.
    در هر صورت باز هم توصیه می کنم که به مشاور و روانشناس و روانپزشکانی که در این زمینه ی بخصوص تخصص دارند مراجعه کنید و همچنین توصیه می کنم که با ایشون بسیار بسیار بسیار در این موارد (آینده و زندکی مشترک و مشکلات احتمالی و راهکارهای ایشون ) صحبت کنید چونکه ایشون هم حتما به این مسائل فکر کردند و شاید راهنمایی خودشون بهتر باشه.
    متشکرم از شما به خاطر توصیه های خیلی خوبتون. نظرتون درباره رفتار و برخورد با خانواده چیه؟ راستش اگه کسی نمی دونست شاید اصلا نمی گفتم ولی چون همه فک و فامیل این خانم خبر دارن قطعا خانواده من هم دیر یا زود خبردار میشن و برای همین بهتره خودم از همین ابتدا همه چیز رو بهشون بگم.

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

متشکرم از شما به خاطر توصیه های خیلی خوبتون. نظرتون درباره رفتار و برخورد با خانواده چیه؟ راستش اگه کسی نمی دونست شاید اصلا نمی گفتم ولی چون همه فک و فامیل این خانم خبر دارن قطعا خانواده من هم دیر یا زود خبردار میشن و برای همین بهتره خودم از همین ابتدا همه چیز رو بهشون بگم.
    اگه میتونستید مطمئن بشید از اینکه خانواده ی شما از هیچ طریقی مسئله رو متوجه نخواهند شد بهتون توصیه می کردم که به هیچ وجه با خانواده خودتون مطرح نکنید . چون علاوه بر اینکه این یه موضوع کاملا شخصی هست و این زندگی مشترک شما دونفر خواهد بود و مطرح کردن با خانواده ممکنه جبهه گیری سنتی اونها و ایجاد دلخوری و ... رو در پی داشته باشه، حتی در صورت پذیرش هم ممکنه حساسیت ایجاد کنه و در دراز مدت باعث اصطکاک بشه.
    شاید مهاجرت(به یه شهر دیگه یا حتی یه کشور دیگه) بتونه راه حلی برای شما باشه که خانوادتون از موضوع مطلع نشن.

27. کاربران زیر از yalda_arezou بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز من مشاور نیستم، ولی از آشنایان دور مون دختری بود که جراحی کرد
    و پسر شد. فکر می کنم بتونم تو چند زمینه راهنماییت کنم:
    1. در مورد برخورد مردم. مردم همیشه نسبت به هر مساله جدیدی کنجکاون. ولی مطمئن
    باشید عادت می کنن. این فامیل ما بعد از یکی دوسال برای مردم عادی شد. یعنی دیگه
    الان همه ایشون رو به چشم یک مرد می بینن.
    2. ایشون همون همون وقتی هم که دختر بود رفتار کاملا مردانه داشت، یعنی به هیچ
    عنوان خودش رو یک زن نمی دونست. بنابراین بعد از عمل، مرد بودنش کاملا پذیرفته شد.
    هم برای ما هم برای خودش. چون همون اول هم یک مرد بود منتها در جنسیتی اشتباهی
    به وجود اومده بود.
    در مورد نامزد شما هم مطمئن باشید ایشون یک زن کامله. جامعه پزشکی در این موارد
    خیلی سخت گیره. چه برای تایید جراحی، چه برای آمادگی بعد از تغییر جنسیت، ساعت ها
    با روانشناس ها صحبت می کنن. این که فکر کنید ایشون ممکنه رفتار مردانه ای از خودش
    نشون بده تقریبا غیرممکنه. چون اصلا دلیل این که تغییر جنسیت داده اینه که از مرد بودن
    خودش متنفر بوده!
    این که میتونه بین خانواده شما و بقیه فامیل جا بیفته به اعتماد به نفس و رفتار ایشون و
    شما بستگی داره. می تونید خودتون این رو یک مساله عادی نشون بدین، و یا با واکنش
    نشون دادن به هر مساله کوچکی همیشه این نقطه رو پررنگ کنید. ولی هم چنان مشکلات
    . نکات زیادی هست که باید مد نظر قرار بدید.
    البته حتما باید یه مشاور خوب و مجرب حضوری در این زمینه پیدا کنید.

29. کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15035
    تشکـر
    55
    تشکر شده 15 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

آقا جون دنبال درد سر میگردی؟
    من هیچی در این مورد نميدونم و در مورد اون خانم اظهار نظر هم نمیکنم. ولی اگه به دل خودت و خونوادت نمیشینه بیخیالش شو. قضیه یک عمر زندگیه. احساساتی شدن اول زندگی بی معنیه.
    مجبوری از خونواده و فامیل و حرف مردم همیشه فرار کنی.
    انشاءالله ایشون هم یه مورد مشابه خودشون پیدا میکنن.
    کبوتر با کبوتر باز با باز.
    من اگه جای شما بودم ازش ميخواستم که این آشنایی رو فراموش کنه چون آخرش به جدایی میکشه.
    ببخشید ولی اینجا منطق از احساسات بهتر جواب میده.

31. 2 کاربران زیر از hareal بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43584
    تشکـر
    2
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda_arezou نمایش پست ها
    سلام
    این خانم حتی قبل از عمل هم توی ذهنش خانم بوده بخاطر همین قطعا میتونه خانه داری و شوهرداری رو انجام بده مثل بقیه خانم ها چون قطعا تمرین خانه داری و ... میکردن . توی روابط زناشویی هم مشکلی پیش نمیاد

33. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47731
    تشکـر
    5
    تشکر شده 32 بار در 25 پست
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط محدثه6 نمایش پست ها
    این خانم حتی قبل از عمل هم توی ذهنش خانم بوده بخاطر همین قطعا میتونه خانه داری و شوهرداری رو انجام بده مثل بقیه خانم ها چون قطعا تمرین خانه داری و ... میکردن . توی روابط زناشویی هم مشکلی پیش نمیاد
    اینا که ترنس نیستن میان در مورد ترنسا حرف میزنن آدم بیشتر تعجب میکنه تا ناراحت شه و ...
    این تاپیک خیلی قدیمیه ولی به نظر من ازدواج ربطی به خانواده طرف نداره ( در نوع مدرن و اروپایی ) و فقط به همون دو نفر بستگی داره
    اگر یه اقایی میخواد نظر همه رو جلب کنه برای ازدواجش در واقع داره کاملا سنتی ازدواج میکنه حتی اگر بره با یه ترنس آشنا شه و طرف قبلا پسر بوده باشه
    من معتقد نیستم به ازدواج سنتی و به نظرم باز کردن پای همه فامیل ( یا حتی مادر و پدر آدم ) به رابطه اصلا کار درستی نیست و صد در صد اون رابطه صدمه میخوره ( چون ایشون ممکنه مورد پسند شما باشه ن مادر شما و باید دید بیشتر نظر مادر شما مهمه یا نظر شما )

34. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    36401
    تشکـر
    30
    تشکر شده 164 بار در 113 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    منم چند ساله دارم به همین صورت زندگی می کنم ولی اصلا قید و بند این حرفا نبودم

35. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48951
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ماشالا موضوعت انقد جذابه که همه امدن نظردادن.
    منم‌خیلی مختصر بگم
    اول ب خودت فکر کن و ب خودت اهمیت بده
    این زندگیه توهه اگه واقعا احساس میکنی دوسنداری کنار هیشکی جز اون باشی اینکارو بکن چون شاید دیگه کسی نیاد ک اندازه اون دوسش داشته باشی
    و به این فک کن که انقد دوسش داری که قید خیلی چیزارو بزنی..!؟
    اگه از اون خیلی چیزای دیگه میترسی و استرسشون رو داری و برات خیلی مهمن
    نکن اینکارو

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)