نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: حساسیت بیش از حد!

1192
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    528
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حساسیت بیش از حد!

سلام، من پسری 14 ساله هستم که در زندگی و مدرسه مشکل حساسیت دارم. یعنی به همه چی حساسیت دارم. برای مثال، در مدرسه افرادی که از من زوردار تر هستند، به من حرف میزنند (به شوخی یا... حرف خانوادگی هم نمیزنند، چون همه رو اون حساسند حرف های مسخره و مخصوص نوجوان-فوش) خیلی خیلی عصبانی میشوم، یعنی الگر جواب ان را ندهم، شب خوابم نمیبرد و فردا حتما باید جواب آن فرد را بدم. یا کسی برای شوخی یا... یشواش به من ضربه ای میزند، تا به همان اندازه به آن ضربه نزنم، آرامش روحی ندارم و اصلا خوابم نمیبرد و احساس حقارت میکنم. در زندگی هم اینطور هستم، کوچک ترین چیز باعث اعصاب خوردی من میشود. برای مثال جر و بحث پدرم با 1 نفر دیگر، آنقدر حساس میشوم که سر و دستم را به در و دیوار میکوبم و ضربان قلبم به 1000 میرسد. اصلا احساس سردرگمی میکنم و همیشه احساس میکنم میخوام بغل یک نفر بخوابم و گریه کنم! نظر شما راجب من چیست؟

2. کاربران زیر از nima1379 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : حساسیت بیش از حد!

عزیزم من حس می کنم این حالات مقداریش اقتضای سنتون هست من هم وقتی همسن شما بودم خیلی زودرنج بودم اما فکر می کنم زندگی کم کم به آدم میفهماند که قرارنیست همیشه همه چیز موافق میل ما یا تاییدکننده ما باشه و شما وقتی احساس عصبیت یا ناامنی کردید می تونید روشهای آرامسازی خاصی رو بکار ببرید مثلا به طور معکوس از شماره ده تا یک آرام بشمارید و نفس عمیق بکشید و بعد که آرامتر شدید بررسی کنید که واقعاً کسی ضرری به شما وارد کرده که عصبانی شدید یا اینکه عصبانیت شما صرفاً ناشی از حالات درونی اشتباه خود شما بوده که در مورد اول شما باید مسئله را روشن با شخص مطرح کنید و با یک برخورد منطقی از حق هودتون دفاع کنید و در مورد دوم هم فکر کنم لازمه حتمن مهارتهاتون رو در مورد زندگی بیشتر کنین تا اعتماد بنفس پیدا کنید. مهارت به شما احساس قدرت می دهد و احساس ترحم نسبت به کسانیکه اذیتتان می کنند پیدا می کنید وآنوقت دیگر ناخودآگاهتان به فکر تلافی نیست.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk now Free
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. 2 کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)