نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: معرفی قرص ضد افسردگی و اعتماد به نفس

29557
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18949
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

معرفی قرص ضد افسردگی و اعتماد به نفس

سلام پسری هستم بیست ساله تنها مشکل زندگی من فقدان اعتماد ب نفس است و خجالتی بودن خیلی از جامعه گریزانم و دوست دارم فقط خونه باشم مثل بقیه هم سن و سالانم نیستم افسرده از جمع ها خانوادگی گریزانم و تپش قلب و عرق زیادی میکنم لطفا اگرر قرصی بهم پیشنها بدین تا ازاد بشم ممنون میشم خیلی دارم زجر میکشم نمیتونم ب خانوادم بگم ببرین منو دکتر .... توروخدا کمک کنید
    ویرایش توسط Artin313 : 07-11-2015 در ساعت 04:18 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : معرفی قرص ضد افسردگی و اعتماد به نفس

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin313 نمایش پست ها
    سلام پسری هستم بیست ساله تنها مشکل زندگی من فقدان اعتماد ب نفس است و خجالتی بودن خیلی از جامعه گریزانم و دوست دارم فقط خونه باشم مثل بقیه هم سن و سالانم نیستم افسرده از جمع ها خانوادگی گریزانم و تپش قلب و عرق زیادی میکنم لطفا اگرر قرصی بهم پیشنها بدین تا ازاد بشم ممنون میشم خیلی دارم زجر میکشم نمیتونم ب خانوادم بگم ببرین منو دکتر .... توروخدا کمک کنید

دوست عزیز اگر فکر میکنید در بیست سالگی میتونید با قرص و دارو به زندگی نرمالی برسید سخت در اشتباهید

در این مورد باید با مشاوره روانشناسی مشکلتون رو از طریق رفتاردرمانی حل کنید

مشکل شما انزوا و دوری از جمع هست ...

شما ذغالی رو از جمع دور کنید به ارامی سرد و خاموش خواهد شد و برای اینکه بتونه دوباره به گرمی و روشنی برسه باید به دامن جمع برگرده

یکی از این روش ها شرکت کردن در کلاسهای همگانی شامل ورزش و یا رشته های هنریه

میتونید در گروه های پیاده روی ثبت نام کنید و در تورهای ساده و نزدیکش شرکت کرده و علاوه بر اینکه دوستان خوبی رو پیدا کنید

شما دو انتخاب دارید :

طرز فکرتان را عوض کنید یا وانمود کنید تا وقتیکه طرزفکرتان عوض شود.

اگر یک سخنرانی در پیش دارید…
    اگر قرار است با کسی باید وارد مذاکره شوید…
    اگر میخواهید با کسی ارتباط برقرار کنید… یا فقط میخواهید زندگیتان را پیش ببرید، اعتماد به نفس بهترین دوستتان است.

اگر احساس میکنید بعضی وقت ها اعتماد به نفس شما زیاد است، بعضی وقت ها که واقعا نیاز دارید افت میکند؛ این مطلب به شما کمک میکند چطور اعتماد به نفس را به سرعت افزایش دهید یا… حداقل وانمود کنید که بدست آورده اید و کارتان را پیش ببرید.

راه سریع برای دستیابی به اعتماد به نفس فوق العاده

قوز نکنید
    جدا از اینکه قوز کردن علامتی از عدم اعتماد به نفس است؛بلکه، نشان میدهد شما هیچ اعتقادی به خودتان هم ندارید !

امتحان کنید : یک کاغذ برچسبی برای یادآوری بر بالای صفحه مانیتور کامپیوترتان بچسبانید و با خودکار قرمز فلش ای به سمت بالا بکشید و زیرش بنویسید

“قوز کردی ؟؟؟؟؟“.

برای تصحیح خودتون این کار را انجام دهید : شانه هایتان را به سمت عقب ببرید و تصور کنید شخصی رشته نخی به سر شما بسته و از بالا میکشد؛
    ستون فقراتتان کش می آید و چانه تان بالا می آید.

اگر دوست دارید با چند تمرین ساده بتوانید نهایت چابکی و اعتماد به نفس بدست آورید؛

بدانید که اکثر مردم راجع به شما اصلا فکر نمیکنند
    افراد کمرو بیش از حد راجع به اینکه دیگران درباره شان چه فکری خواهند کرد نگران میشوند…
    اما واقعیت این است که مردم اصلا راجع بهشون فکر نمی کنند… اصـــــلا !

تصور کنید قدرت جادویی خواند افکار دیگران را داشتید؛ فکر میکنید تو سر اطرافیانتون چه جملاتی میشنیدید؟ این ها رو :
    “ای وای ! ایستگاه رو رد کردم”

• “وای پول یادم رفت…”
    • “فردا چی بگم به مجید؟”
    • “امروز یادم باشه زود برگردم به کارهام برسم”
    • “عجب ترافیکی ,امروزم دیر میرسم سر کار…”

دقت کنید چقدر ضمیر متصل اول شخص میبینید تو جمله ها؟ کردم , یادم رفت , بگم , برگردم … انسان به صورت طبیعی بیشتر(99% اوقات) درگیر خودش و امور مربوط به خودش اشت ! آنقدر مردم برای خودشان افکاری دارند که به آنها فکر کنند تا دیگر وقت نداشته باشند راجع به شما فکر کنند… خیالتان راحت باشد.

گفتگوی منفی با خود : اکیــدا ممنوع

اگر خودتان را “متفاوت” توصیف نــمیکنید، به احتمال قوی از آن دسته از افرادی هستید که گفتگوهای منفی زیادی با خودشون دارند!

دقت کنید، چه چیزهایی به خودتون در طی روز میگید؟
    هروقت درباره چیزی مانند “نمیتوانم انجامش دهم” فکر میکنید به سرعت با “نهایت سعی ام رو میکنم” عوضش کنید.

کلید حل این مساله در این است که از خودتان بیرون بیایید و به عنوانسوم شخص به صحبت های خودتون با خودتون گوش دهید؛ چه احساسی به شما دست میدهد؟ اگر بشنوید کسی که در کنار شما نشسته به خودش میگویید “خیلی چاقی/ خنگی/بی دست و پایی/ بی خاصیتی …” خیلی زننده،اینطور نیست؟
    خودتان را در افکارتان طوری تربیت و اصلاح کنید که در دنیای خارج میتوانید دیگران را تربیت یا اصلاح کنید.

آسون بگیر
    بعضی افراد به صورت طبیعی نسیت به افراد دیگر جدی هستند.
    اگر شما هم همینطور هستید، یاد بگیرید لبخند بزنید و بخندید. حتی بک لبخند کوچک میتواند دیگران را بر انگیزاند تا بخواهند با شما ارتباط برقرار کنند.

برای تبدیل کردن خندید به یک عادت، زمانی را مشخص کنید در طی روز تا آنرا تمرین کنید
    حتی برای چند دقیقه حتی در ماشینتان به سمت محل کارتان یا حتی شب قبل از خواب… احتمالا عجیب باشد،
    اما بعد از مدتی خندیدن میتواند به صورت عادت درآید برایتان.

تحقیقات نشان داده مجبور کردن خودتان به خندیدن برای سلامتی تان بسیار مفید است.

اشتباهات تان را با مرحمت حل کنید
    چطوری کنار آمدن با سـُر خوردن در روزهای برفی نیز مهم است !

افراد با اعتماد به نفس میدانند هیچکس کامل نیست و اگر هم در کسب و کارتان با سر به زمین بخورید
    و همه چیزتان را از دست دهید، آخر دنیا که نیست… اصلا شکست بخشی از روند موفقیت است.

از خودتان بپرسید: بعد از سه ماه این اشتباهم چقدر مهم خواهد بود؟
    هر اشتباهی که کرده باشید هیچ راه دیگری به جز بررسی آن و قول دادن به خودتان که دیگر تکرارش نکنید ندارد.
    به قول نویسنده بزرگ دِل کارنگی : “برای شیر ریخته شده شیون نکن.” – حالا اگر اشتباهایتان چیزی مانند سُر خوردنريال حواس پرتی و یا ازین دست اتفاقات باشد بهترین درمان خندیدن به خودتان است؛ این بهترین راه برای کنار آمدن با اشتباهتان است… (حتما امتحان کنید)

بازخورد بگیرید
    از اطرافیانتان راجع به اعتماد به نفس تان سوال کنید، هر بار که تمرین میکنید دوباره سوال کنید. هرکجا احساس میکنید ضعف دارید برطرف سازید. دیگران واقع بین تر به شما نگاه میکنند.

و روش تأیید مثبت را تمرین کنید

آیا به تازگی به صدای درونی خود گوش کرده‌اید؟ چه حرف‌هایی به خودتان می‌زنید؟ آیا کلمات شما مثبت و پر از امید و تشویق هستند یا خشن و پر از نفرت و انتقاد؟
    وقت بگذارید و به حرف‌هایی که به خودتان می‌زنید گوش دهید. تقریباً تمام افرادی که از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند در صورت شکست در مقابل چالش‌های زندگی غالباً به خودشان می‌گویند که احمق و نادان هستند و یا به محض رو به رو شدن با یک چالش جدید بدون هیچ دلیل و برهان منطقی و قابل قبولی فکر می‌کنند که این چالش تبدیل به یک فاجعه‌ی بزرگ خواهد شد. به خودتان لطفی کنید و بدترین دشمن خودتان نباشید! با صحبت‌های منفی و بیهوده‌ای که با خودتان می‌کنید مقابله کنید و روش تأیید و تصدیق مثبت را تمرین کنید. شاید در ابتدا پیروی از این روش کمی ناراحت کننده باشد اما باید بدانید که ستایش خود و تأیید توانایی‌ها و استعدادهایتان یکی از قدم‌های ضروری در راه رسیدن به موفقیت و خواسته‌هاست. در مقابل آینه صاف بایستید و جملات مثبت زیر را به خود بگویید :

«من آدم بزرگی هستم»
    «می‌توانم بر این چالش غلبه کنم و به اهدافم برسم»
    «من بر زندگی دوستانم تأثیر مثبت و سازنده‌ای دارم»
    «من می‌توانم … میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشم»
    و جملات مثبت دیگری که برحسب موقعیت خودتان باید انتخاب کنید و هر روز جلوی آینه با خود تکرار کنید. با پیروی از این روش و با گذشت مدت زمان کوتاهی کم کم بخش مخرب صدای درونی‌تان را ضعیف خواهید کرد و تاییدات مثبتی که هر روز به خود می‌گویید و آن‌ها را می‌شنوید تبدیل به بخشی از ضمیر ناخودآگاهتان خواهد شد و شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد.

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)