نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکلاتی بی توجه بودن برادر

1032
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17818
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلاتی بی توجه بودن برادر

سلام و خسته نباشید
    برادر کوچکتری دارم، 24ساله، که متاسفانه بسیار سربه هواست و زندگی رو اونطور که باید جدی نمیگیره. از 16 سالگی که پدرمون فوت کرد تا به امروز من باهاش درگیری دارماز هر راهی میرم که زندگی و آیندشو جدی بگیره به نتیجه نمیرسم. متاسفانه هنوز نتونسته دیپلم بگیره و تا حالا دو سه مورد شغل عوض کرده. با اینکه شرایط کامل و مسلم معافی سربازی داشت اما با کلی حرف زدن و اعصاب خردی بالاخره تونست معافیتشو بگیره، توی کاراش زرنگ نیست، انگار یه جای دیگه سیر میکنه. واقعا نگرانشم نمیدونم چیکار کنم و ازچه دری وارد بشم تا تبدیل به فردی جربزه و زرنگ بشه
    گاهی میگم کاش معاف نبود آخه سربازی و نظمش خیلی چیزا یادش میداد. چطور میتونم کمکش کنم و بهش بفهمونم درسشو تموم کنه و یه برنامهری درستی واسه زندگیش بریزه؟

ممنون اگر راهنماییم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکلاتی که با برادرم دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط mina_gh20 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    برادر کوچکتری دارم، 24ساله، که متاسفانه بسیار سربه هواست و زندگی رو اونطور که باید جدی نمیگیره. از 16 سالگی که پدرمون فوت کرد تا به امروز من باهاش درگیری دارماز هر راهی میرم که زندگی و آیندشو جدی بگیره به نتیجه نمیرسم. متاسفانه هنوز نتونسته دیپلم بگیره و تا حالا دو سه مورد شغل عوض کرده. با اینکه شرایط کامل و مسلم معافی سربازی داشت اما با کلی حرف زدن و اعصاب خردی بالاخره تونست معافیتشو بگیره، توی کاراش زرنگ نیست، انگار یه جای دیگه سیر میکنه. واقعا نگرانشم نمیدونم چیکار کنم و ازچه دری وارد بشم تا تبدیل به فردی جربزه و زرنگ بشه
    گاهی میگم کاش معاف نبود آخه سربازی و نظمش خیلی چیزا یادش میداد. چطور میتونم کمکش کنم و بهش بفهمونم درسشو تموم کنه و یه برنامهری درستی واسه زندگیش بریزه؟

ممنون اگر راهنماییم کنین

تاكنون هيچ مدركي كه نشان دهد عوامل اجتماعي و روش‌هاي تربيتي عامل به‌وجود آمدن بيماري هستند ارائه نشده است و اكثر محققين علت بيماري را عوامل بيولوژيك دانسته‌اند.

)1 عوامل محيطي: مصرف سيگار و الكل در دوران بارداري ممكن است رابطه‌اي با ايجاد بيماري داشته باشد. مسموميت با سرب نيز مي‌تواند از علل اين بيماري باشد. امروزه در بيشتر رنگ‌ها سرب وجود ندارد، به همين دليل منبع مسموميت با سرب غالبا ساختمان‌هاي قديمي هستند كه ديوارهايشان با رنگ‌هاي قديمي رنگ‌ شده‌اند.
    به‌نظر مي‌رسد كم‌بودن تحرك بدني و تماشاي زياد تلويزيون و بازي‌هاي كامپيوتري نيز در پيدايش آن دخيل باشند.

)2 صدمات و اختلالات مغزي و تفاوت‌هاي ساختاري: يكي از تئوري‌هاي اوليه ايجاد بيماري، صدمات مغزي بود. افرادی كه در اثر تصادف دچار صدمات مغزي مي‌شوند، گاهي علايمي مشابه اختلال <بيش‌فعالي- كم‌توجهي> بروز مي‌دهند. البته درصد كمي از بچه‌هاي مبتلا به اين اختلال سابقه ضربه به سر و صدمه مغزي ناشي از آن را مي‌دهند.
    قسمت جلويي مغز مسئول كنترل تفكر، رفتار و احساسات است و در استدلال كردن و حل مساله ياريمان مي‌كند. قسمتي از قدام مغز كه دقيقا پشت پيشاني قرار دارد، بيش از ساير بخش‌ها در قضاوت، رفتار و حافظه نقش دارد. اين قسمت قدامي مغز در درصد كمي از كودكان مبتلا به <اختلال بيش‌ فعالي- كم‌توجهي> ده درصد كوچك‌تر از بچه‌هاي طبيعي است.

)3 تغذيه: شكر و چاشني‌هاي غذا علايم بيماري را تشديد مي‌كنند. برخي محققين معتقدند كه حساسيت‌هاي غذايي، مسموميت با فلزات سنگين، رژيم غذايي كم‌پروتئين و پرهيدرات كربن، كمبود مواد معدني، اسيدهاي چرب ضروري، فسفوليپييدها و اسيدهاي آمينه، اختلالات تيروئيدي و كمبود ويتامين‌ها خصوصا ويتامين هاي گروه‌b از عوامل خطر جهت ايجاد "اختلال بيش‌فعالي ـ كم‌توجهي" هستند.
    مشكلات مربوط به قندخون نيز به‌عنوان علت اين بيماري نام‌ برده شده است. به‌طور طبيعي وقتي غذا‌ مي‌خوريم، بدن ماده‌اي به‌نام انسولين ترشح مي‌كند كه مانع بالارفتن قند خون مي‌شود. از سوي ديگر مواد ديگري نيز ترشح مي‌شوند تا انسولين را كنترل نموده و مانع كاهش شديد قند خون شوند. به‌نظر مي‌رسد كه در كودكان مبتلا به اين بيماري، ميزان اين مواد كنترل‌كننده انسولين به نصف ميزان طبيعي كاهش يافته است. اين مسئله باعث مي‌شود كه در اثر انسولين قند خون افت كرده و فعاليت مغزي اين كودكان كاهش يابد. از آنجا كه بيشتر غذاهاي كودكان پر شكر است، كمي كاهش در شكر مصرفي و مصرف هيدرات كربن‌هاي پيچيده مي‌تواند علايم اين كودكان را كاهش دهد.
    كمبود منيزيوم هم مي‌تواند علايم رواني زيادي از قبيل افسردگي، اضطراب، بي‌قراري و تحريك‌پذيري ايجاد نمايد. به‌نظر مي‌رسد كه كودكان مبتلا به اين بيماري دچار كمبود مواد معدني مثل منيزيوم، روي و آهن باشند. در اين كودكان تجويز مكمل منيزيوم علا‌ئم را به‌شدت كاهش خواهد داد.

)4 ژنتيك: <اختلال بيش‌فعالي ـ كم‌توجهي> اغلب در افراد يك فاميل ديده مي‌شود كه اين مسئله به نفع نقش ژنتيك در ايجاد آن است. 25 درصد بستگان نزديك كودك، مبتلا هستند، در حالي كه شيوع اين بيماري در كل جامعه 5 درصد است. مطالعه روي دوقلوهاي همسان به‌شدت نقش ژنتيك را تاييد مي‌كند. امروزه حتي مي‌توان با بررسي ژن‌ها خطر ابتلاي نوزاد را در آينده مشخص نمود.

)5 بهم‌خوردن توازن شيميايي و عصبي: سلول‌هاي عصبي از خود موادي ترشح مي‌كنند كه در انديشيدن، ذخيره و پردازش اطلاعات مهمند. يكي از اين مواد، ماده‌اي است به نام دوپامين. دوپامين در كودكان بيش‌فعال ـ كم‌توجه به‌طور غيرطبيعي پايين است. محققين فكر مي‌كنند كه كم‌توجهي و مشكلات حافظه اين بيماران به‌علت كم بودن مقدار اين ماده در مغز است. در 60 درصد اين بيماران ژن‌هاي كنترل‌كننده توليد دوپامين غيرطبيعي‌اند.
    ماده ديگري كه از سلول‌هاي عصبي ترشح مي‌شود و در اين بيماري اهميت دارد ،استيل ‌كولين نام دارد، كه در حافظه، توجه، هوشياري، ادراك، استدلال و قضاوت نقش دارد. در اين بيماران مقدار اين ماده نيز غيرطبيعي است.
    به‌خاطر داشته باشيد كه والدين و معلمين عامل به‌وجود آمدن اين بيماري نيستند،بلكه آنها قسمتي از درمانند.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15384
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکلاتی بی توجه بودن برادر

سلام
    اول اینکه خیلی گلی که به فکر برادر کوچکترت هستی خدا پدرت رو رحمت کنه و بهتون صبر عطا کنه . دوم اینکه به نظر من ببریدش پیش مشاور فکر کنم راه کار های غیر تخصصی به درد ایشون نخوره و احتیاج به بررسی شرایط و شنیدن صحبتاشون از دیدگاه یک مشاور هست . موفق باشی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17818
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکلاتی بی توجه بودن برادر

سپاس دوست خوب من، ممنونم از راهنماییتون:-)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)