نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: اضطراب اجتماعی

1419
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    570
    تشکـر
    0
    تشکر شده 26 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy اضطراب اجتماعی

خجالتی بودن:
    نمیدونم باید چکار کنم کمکم کنید:
    خیلی خجالتی ام و تمام علائم خجالت شدید دارم ترس از جمع و اضطراب شدیدم دارم و به همین علت دچار افسردگی شدید روحی و روانی شدم و بعلاقه ای برای زندگی ندارم و یه ترم لیسانسم مونده بخاطر کم رویی بودنم که چند سال پیش رفتم پیشش متخصصین مربطه که نه تنها کمک و درمان بهم نکردن که وظیفشون بود کاری کردن که برابر بدتر شدم و افسردگی شدید مبتلا شدم نتونستم بنابراین کار و پول و پیشرفت و موفقیت و خوشی نداشتم الان تنها راهم رو خودکشی پریدن از ارتفاع میدونم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    562
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : لطفا کمکم کنید مسئله مرگ و زندگیه

سلام دوست
    خودكشي براي ادم هاي ضعيف شايد خجالتي باشي اما مطمئن باش ضعيف نيستي
    هميشه ادما منتظر يه لبخندن يه نگاه عميقن يه دست فشردن محكمن
    اينجوري باش

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    570
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

همیشه همه جا تحویلت گرفتن مثل من هر جا نرفتی تحقیر و سرزنشت بکنن دلت خوشه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    570
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

همیشه همه جا تحویلت گرفتن مثل من هر جا نرفتی تحقیر و سرزنشت بکنن دلت خوشه هر کسی رو الکی هر جا بره تحقیر و سرزنش بکنن و هی بگن نمی تونی از من بهتر نمیشه من هر جا رفتم تو هر جمعی با گفتن بی عرضه به درد نخور گمشو از اینجا برو این حرفا همه جا بهم گفتن من بجای که تشویق بشم برای رفع خجالتم همش تحقیر و سرزنش شدم اونم نمیدونم به چه جرات یاین کارو کردنو میکنن با اینکه خیلی ناراحت میشم ***@yahoo.com اینم ایمیلمه خواسی اددم کن چت کنیم بیشتر اوقات صبح ها و بعد از ظهر ها انلایتنم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط gamzade نمایش پست ها
    همیشه همه جا تحویلت گرفتن مثل من هر جا نرفتی تحقیر و سرزنشت بکنن دلت خوشه هر کسی رو الکی هر جا بره تحقیر و سرزنش بکنن و هی بگن نمی تونی از من بهتر نمیشه من هر جا رفتم تو هر جمعی با گفتن بی عرضه به درد نخور گمشو از اینجا برو این حرفا همه جا بهم گفتن من بجای که تشویق بشم برای رفع خجالتم همش تحقیر و سرزنش شدم اونم نمیدونم به چه جرات یاین کارو کردنو میکنن با اینکه خیلی ناراحت میشم ***@yahoo.com اینم ایمیلمه خواسی اددم کن چت کنیم بیشتر اوقات صبح ها و بعد از ظهر ها انلایتنم
    دوست عزیز ارائه ی ایمیل ممنوع است
    پست شما ویرایش شد ...
    امضای ایشان

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    570
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

درمان نشدن

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    545
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پرفسور كارل يونگ مى گويد: بى مذهبى باعث پوچى و بى معنا بودن زندگى مى شود و داشتن مذهب به زندگى مفهوم و معنا مى بخشد. دكتر پول ارنست متخصص دانشگاه پنسيلوانيا درباره نقش ايمان مى نويسد: مهم ترين عامل شفاى مريض، ويتامين ها، داروها، معدنيت و جراحى و..نيست. بلكه اميد و ايمان است. من به اين نكته پى برده ام كه از اين پس بايد جسم مريض را با بكاربردن وسايل طبى و جراحى و روح وى را با تقويت ايمانش نسبت به خدا معالجه كرد.
    مؤمن مانند كوه استوار است و سختى ها او را تكان نمى دهد. مانند حضرت ايوب كه در مقابل بدترين مصيبت ها ايستاد و مقاومت كرد و عاقبت به رستگارى دو جهان رسيد.

على (ع) شبى هزار ركعت نماز مى خواند. امامان و اولياء الهى نيز بسيارى از اوقات عمر خود را به نماز و ذكر الهى مى گذراندند. و شاعر چه زيبا سروده است:
    خوشا آنان كه الله يارشان بى *** بحمد وقل هو الله كارشان بى
    هیچ جایی و زمانی برای هیچ کسی پایان نیست...
    موفق باشید

8. 2 کاربران زیر از jam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8173
    تشکـر
    12
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین پسرخوب تو اول از همه بایدخودت خودتو باور کنی،میگی بیماریت ریشه در بچگیت داره خوب وقتی اینو فهمیدی وبه دنبال راه حلشی یعنی خودتو زندگیتو دوست داری و دلت میخواد یکی بهت بگه خودکشی نکن دوست داری حرف بزنی به نظر من یکیو پیدا کن که باهاش حرفاتو بزنی خودتو به مرور زمان میتونی پیداکنی هیچکس نمیتونه بهت یه نسخه بده بگه بیا با این خوب میشی زمان میبره همینطور ادامه بده هر چی تو دلته بریز بیرون سعی کن به راهنمایی های دوستات توجه کنی وانتظار نداشته باش امروز وفردا زندگیت عادی بشه چون تو باید خودتو بشکنی از نو درست کنی و این زمان میبره کم کم سعی کن به دوستاتم کمک کنی مشاوره فکری تا جایی که میتونی بهشون بدی امیدوارم مطالبی که برات نوشتم مفید باشه

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8105
    تشکـر
    47
    تشکر شده 79 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    10

چه کاریه آخه؟
    نظر شخصیه من اینه که ورزش کردن البته گروهی
    و درون جمع قرار گرفتن میتونه کمک کنه
    از جمع دوستان صمیمی شروع کنید
    امضای ایشان
    اگر انسانی
    انسان دیگری را سرزنش کند
    نمیرد تا خود مرتکب آن گناه شود

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4190
    تشکـر
    207
    تشکر شده 163 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط gamzade نمایش پست ها
    سلام بله خجالت شدیدم و ترس از جمع و اضطراب شدید داشتم از 5 سالگی مبتلا به خجالتی و گوشه گیری شدم چون هر جا میرفتم تحقیر و سرزنشم میکردن و میگفتن که خوب حرف نمی زنی و زرنگ نیستی در حالی که من کاملا نرمال و سلامت بودم منم از این رفتارا سر خوردهو گوشه گیر شدم هیچ کسم تو این 25 سال بخاطر خجالت و گوشه گیری اضطراب شدیدم یه بار منو نبرد دکتر ای خدا چقدر بدبخت و بد شانسم که وقتی رفتم دکتر بعلت اینکه هیچ درمان و مشاوره خاصی برام انجام ندادن منم افسردگی شدید پیدا کردم و از کار و تحصیل باز موندم تقریبا 12 دکتر مختلف و معروف رفتم تو این دو هفته اخیرم یعنی همین مهر 4 تا دکتر مختلف رفتم دکتر داود نجفی توانا و مشاوره حکمت دکتر امینها و کلینک روان درمانی دانشگاه تهران خانم مبصق که تو 45 دقیقه مشاوره گفت خشم به خودت باعث افسردگیت شده فقط همینو تکرار کرد اخه من نمیدونم این روانشناس بود یا ادم عادی اخه تو 45 دقیقه فقط دو تا جمله تکرار میکنن میگفت خشمت به خودت با عث افسردگیت شده این چه جور مشاوره اخه و دکتر جعفر بوالهری که هیچ دارو نداد و گفت فقط با عضو با سواد خانودهت بیا همین و هیچ کدوم از این دکترا که رفتم درمان موثر و که حس کنم بهتر شدم اصلا انجام ندادن داروم که اون چند سال پیش رفتم یه دکتر مهدی اردستانی که قرص قلب پروپنالول و سیاتالو پرام داد ولی اصلا روان درمانی مشاوره نکرد با اینکه فهمید قرصاش جواب نداده و میخوام برم خودکشی کنم و دکتر شیروانی روانپزشک که فلوکستین داد که داروی سادهو ابتدایی و دکتر مجید صادقی روانپزشک تو سعادت ابادو بیمارستان روزبه بهم سرتونین داد یه دو هفته خوردم تاثیری نداشت ول کردم همینا دیگه و هیچ مشاوره و روان درمانی برام انجام ندادن تا حالا 16 دکتر مختلف رفتم و الانم چند ساله یه ترم لیسانسم مونده و بیکارم هر جام میرم میگم میخوام خودکشی کنم برم جلو مترو بپرم یا وسط یه میدون خودسوزی کنم که کاملا جدیم عین خیالشون نیست و هیچ دارو یا درمان موثری انجام نمیدن که حس کنم یه ذره بهتر شدم
    دادا بیشتر روان شناسو ، مشکل افسردگی ندارند و یک شخصیت سالم هستند که میخوان توسط یک سری اموزش و نقشه به بیماران کمک کنند ولی روانپزشک جنبش فرق داره چون فقط دارو تجویز میکنه.

کسی که یک راه را رفته میتونه کس دیگرو یارو کنه نه اینکه ، طبق یک نقشه به طرف بگه این راه این مشکلات یا درمان رو داره.
    مشکلات خجالتی بودن بیشتر به میط خانواده یا محیط دوستان در سن 4تا7یا 10سالگی هست اوج تشکیل که بعد به مرور زمان در ذهن فرد میمونه و روزبه روز بزرگ تر میشه.
    خجالت شما باعث شده ، عزت نفست که احترام و مهربانی و قبول داشتن خودته کاهش پیدا کنه ، عزت نفس به نوعی شارژ کننده اعتماد بنفس هست که تا اولی قوی نشه دومی به تنهایی قوی نمیشه.
    وقتی اعتماد بنفس پایین بیاد ترس و دلهره از توانایی و ناتوانی پیش میاد، و ترس از محیط جدید کار . انجام وظایف کار ...در حین ورود به کار همه جزییات کا را بزرگ میبینه و نمی تونه درک کنه هر کاری با یک زمانی که بگذره طرف می تونه برش چیره بشه.افرادی مانند شما همیشه انتظار دارند کسی بهشون پیشنهاد کار بده چون از این که دنبال کار بروند تا حدودی ترس و خجالت دارند.وقتی فرد به این برهه میرسه ، و بجای رقابت درونش حس حسادت ایجاد میشه و مقایسه خود با دیگران ، احساس پوچی و خشم و از خود خسته شدن و بدبینی به دیگران و مقصر فرض کردن دیگران بهش دست میده.وقتی این ها رو میبینه و فکر میکنه که نمی تونه از انجامش سربلند بیرون بیاد دست به کارهایی میزنه که کل مسئله را پاک کنه..مانند خود کشی یا ضربه زدن به خود یا ضربه زدن به دیگران.
    ادم های باهوش روی حرف دیگران خیلی مانور میدن و در خلوت خودشون خیلی به حرف دیگران توجه میکنن و میان حرف دیگران را با توانایی های خودشون مقایسه می کنند و نتیجش میشه حرکت شما به سمت نابودی.هر کسی در همه حیطه ها همه فن حریف نیست

درسته وقتی ما روی یک کاغذ با مداد متنی به اشتباه می نویسیم که باید تصحیح کنیم : یک فرد میاد با پاک کن مطلب قبل را پاک میکنه و مطلب جدید را مینویسه .ولی اثرات مطلب قبلی هست ولی زیاد مشخص نیست.ولی یک فردی میاد کاغذ را پاره میکنه و میره سراغ صفحه تمیز دیگر ..شاید با پاره کردن صفحه و نوشتن مطلب روی صفحه دیگه ، کار ما قشنگ تر روی ورق بنشینه ولی این یک اشتباست چون یک برگه از دفتر کم شده ...ولی کسی که با مداد رو یمطلب قبلی مطلب جدید مینویسه داره خود باز سازی میکنه. حالا شما نقش پاکن یا صفحه کنده شده یا مطلب جدیدی که روی مطلب قبلی نوشته شده را دوست دارید بازی کنید؟

مشکلات بیشتر افراد این جامعه دست کم گرفتن دیگران هست..ادمای باهوش و حساس و عواطفی خیلی رو حرف دیگران مانور میدند..خودت دکتر خودت باش البته به کمک روانپزشک.خودت شغلی راه بنداز.

متاسفانه در این کشور ادم زرنگ خیلی تفاوت با اصل کلمه داره داداش گلم...هرکسی در یک حیطه ای زرنگه و باهوشه ببین درکدوم حیطه میتونی این را برای خودت جور کنی.

فدایت
    ویرایش توسط amir1370 : 11-02-2014 در ساعت 10:08 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)