نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سنگ اندازی در ازدواج

1147
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19892
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation سنگ اندازی در ازدواج

سلام.من دختری 24 ساله ساکن قم،اهل اهواز هستم.از اونجایی ک بین من و پسرداییم (25 ساله ساکن اهواز)علاقه ای به مدت 4 سال وجود داشت ایشون مردادماه پارسال ب خاستگاری اومدن اما چون سرباز بود مامانم مخالفت کرد وپاشو توی یه کفش کرد که باید کار اونم دولتی داشته باشه.الان ک یک سال میگذره و پسر داییم دوباره پا پیش گذاشته برای خاستگاری مامانم ک دید ما به هم علاقه داریم وبا هم در تماس هستیم اولش رضایت داد که ما دیگه سنگ نمیندازیم جلوی پای شما و اونا بیان برای خاستگاری اما بعد از اون همش داره بهونه تراشی میکنه و به هر بهانه ای میخواد عقب بندازه و یه کاری کنه که نیان.پسرداییم هم میگه من میخوام زندگیمو تشکیل بدم و از زندگی عقب نیوفتم و راقب به عقد هست اما خانواده ی من مدام حرفشونو عوض میکنن من هم ک نمیتونم بگم مامانم اجازه داده حالا میگه نیاین.اونا برنامه ریزی کردن بیان خاستگاری اما مامان من اصلا تو فکر نیست و میگه آخر این ماه ک مهمون داریم ماه دیگه بابات نیست.حتما ماه بعدشم میگن محرمه بعدم ک صفره و... . و اعتقاد هم دارن ک دخترو پسری که همدیگه رو میخوان از نظر اسلام و شرع گناه داره ک با هم در ارتباط باشن اما الان که به من رسیده یادشون رفته همه ی اینهارو. حالا من باید چیکار کنم؟ واقعا مستاسل شدم.خیلی حرف زدم باهاشون اولش میگن باشه و راضی هستیم اما بعد فوری یادشون میره و دوباره تفره میرن.http://cdn.moshaver.co/forum/images/.../sadsmiley.gi

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سنگ اندازی در ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط طرناز نمایش پست ها
    سلام.من دختری 24 ساله ساکن قم،اهل اهواز هستم.از اونجایی ک بین من و پسرداییم (25 ساله ساکن اهواز)علاقه ای به مدت 4 سال وجود داشت ایشون مردادماه پارسال ب خاستگاری اومدن اما چون سرباز بود مامانم مخالفت کرد وپاشو توی یه کفش کرد که باید کار اونم دولتی داشته باشه.الان ک یک سال میگذره و پسر داییم دوباره پا پیش گذاشته برای خاستگاری مامانم ک دید ما به هم علاقه داریم وبا هم در تماس هستیم اولش رضایت داد که ما دیگه سنگ نمیندازیم جلوی پای شما و اونا بیان برای خاستگاری اما بعد از اون همش داره بهونه تراشی میکنه و به هر بهانه ای میخواد عقب بندازه و یه کاری کنه که نیان.پسرداییم هم میگه من میخوام زندگیمو تشکیل بدم و از زندگی عقب نیوفتم و راقب به عقد هست اما خانواده ی من مدام حرفشونو عوض میکنن من هم ک نمیتونم بگم مامانم اجازه داده حالا میگه نیاین.اونا برنامه ریزی کردن بیان خاستگاری اما مامان من اصلا تو فکر نیست و میگه آخر این ماه ک مهمون داریم ماه دیگه بابات نیست.حتما ماه بعدشم میگن محرمه بعدم ک صفره و... . و اعتقاد هم دارن ک دخترو پسری که همدیگه رو میخوان از نظر اسلام و شرع گناه داره ک با هم در ارتباط باشن اما الان که به من رسیده یادشون رفته همه ی اینهارو. حالا من باید چیکار کنم؟ واقعا مستاسل شدم.خیلی حرف زدم باهاشون اولش میگن باشه و راضی هستیم اما بعد فوری یادشون میره و دوباره تفره میرن.http://cdn.moshaver.co/forum/images/.../sadsmiley.gi

دوست عزیز بهترین راه حلی که فعلا" هست اینه که شما از وساطت افراد قابل اعتماد در فامیل استفاده کنید

تا در این مورد بتونن روی رفتار و نظر مادرتون موثر باشه ...

به هر حال این پدر شماست که باید اجازه خواستگاری رو صاد کنه و رضایت به ازدواج شما بده پس بهتره در این مورد با ایشون هم صحبت کنید

امیدوارم اینکارو ارام انجام بدید چون ممکنه مادرتون بخواد در این مورد لجبازی کنه

ولی در گفته خودتون چه شما و چه طرف مقابل قاطع باشید , تا بتونید نظرش رو جلب کنید ولی محترمانه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19892
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از راهنمایی شما ممنونم.من با خاله ام ک با مادرم رابطه ی خوبی داره صحبت کردم ایشون هم با مامانم حرف زدو مامانم موافقت کرد ولی درست زمانی که میخواستن زنگ بزنن و هماهنگی کنن برای آخر هفته ک بیان مامانم گفت بهش بگو فعلا نیان.و باز هم به هم زد خاستگاری رو.من با مادر بزرگم حرف زدم با خالم حرف زدم اما هیچکدوم نتونستن رضایتشو بگیرن.همیشه میگن واسه ازدواج نباید سخت گرفت و بزرگترا کمک کنن ب دو جوون اما...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    به مادرت بگو واسه چی اینهمه مسئله رو به تاخیر می اندازی. اگه مسئله ای هستش من هم بدونم و گرنه طرف بیاد خواستگاری.
    البته با احترام
    و هیچوقت بدون رضایت و حمایت خانواده اقدام به ازدواج نکنید. چون بعدش اگه خدای ناخواسته به حمایتشون نیاز داشتید دریغ نکنند.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19892
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پسردایی من سربازه.میگه من ب سرباز دخترنمیدم.البته این یکی از حرفاشه.ولی در کل از اینکه بیان خاستگاری میترسه.همیشه میگه خودش پسر خیلی خوب وبا محبتیه، احترام بزرگترو داره،غیرت داره،از همه بالاتر دوستشم ک داره ولی نزدیک میشه ب اینک بیان برای خاستگاری بهمش میزنه با هر بهانه ای.
    از طرفی هم پسر داییمه ک میگه من نمیتونم باور کنممامانت اینجوری حرفشو عوض میکنه،تو از خودت گفتی من دوباره بیام خاستگاری.من اگه بگم مامانم هی حرفش عوض میشه اگه خدا خواستو ازدواج کردیم ک اونوقت رو حرف مامانم هیچ حسابی نمیکنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)